Vládce krvavého ohně

Vládce krvavého ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537370/bmid_vladce-krvaveho-ohne-662f920d6c858.png 5 23 23

SOUBORNÉ VYDÁNÍ BESTSELLEROVÉ FANTASY SÉRIE ČERNOKNĚŽNÍK Kniha první OBSAHUJE ROMÁNY: VLÁDCE VLKŮ, RADHOSTŮV MEČ A KRVAVÝ OHEŇ Říše Avarů padla, ale pro Rogana válka neskončila. Zkušený válečník na vlastní pěst putuje slovanskými knížectvími a loví hrdlořezy, kteří mají na svědomí smrt jeho blízkých. Když se však rukou nepřítele ocitne v záhrobním Lese věčnosti, od tajemného Černoboha se dozví o svých skutečných předcích a o předurčení vybojovat zápas, který přesahuje chápání smrtelníků. Rogan se vrací do světa živých jako nová bytost – černokněžník. S vlčím démonem Goryvladem, vědmou Mirenou, lesovikem Dagomirem a dalšími se vydává na nebezpečnou výpravu povodím Moravy i zeměmi potomků stařešiny Čecha. Musí získat divotvorný meč Krutomor, probudit v sobě magickou moc a přijmout osud, který mu určili bohové. Jen tak může ze svatyně na Kančí hoře vyhnat přisluhovače zákeřného Bělboha a stát se vládcem Krvavého ohně. Epická fantasy inspirovaná slovanskou historií a mytologií za léta od svého prvního vydání získala přízeň tisíců fanoušků a několik literárních ocenění včetně Ceny Akademie sci-fi, fantasy a hororu za nejlepší knihu roku.... celý text

Hunters
23.03.2023 5 z 5

Odpustite moju slovenčinu, som somár z Dillí, ale Ďurův Vládca je taky naozaj perfektný román, že by som to čital aj v braillově písme

PitoR
25.02.2023 4 z 5

Moje prvé zoznámenie s tvorbou Juraja Červenáka. Na odporúčanie známeho, ktorý má „zmáknutú“ jeho tvorbu, som pristúpil k zakúpeniu tejto knihy…

Dá sa povedať, že je to môj prvý vážnejší kontakt s fantasy literatúrou. Aby som si vôbec dovolil hodnotiť toto dielo, prečítal som v jednom ťahu všetky tri knihy tejto série. Pri niektorých dejových zvratoch som sám sebe kládol otázku; skutočne si hľadal práve toto? Treba však mať na pamäti, že ide o kategóriu, v ktorej sa dej dokáže v okamihu zmeniť o 180 stupňov k dobrému alebo zlému. A pomoc hlavným hrdinom prichádza z miest, ktoré by ste nečakali. Dovolím si napísať, že v prvej časti sa autor ešte "hľadá", ale číta sa to samo. V ďalších dielach je to už vyzretejšie, lepšie a aj zaujímavejšie.

Možno by nebolo od veci, ak by bola v knihe priložená mapa. Čitateľ by tak mal lepšiu predstavu o tom, kde sa čarodejník Rogan so svojimi spoločníkmi práve nachádza a odkiaľ prichádzajú jeho spojenci, súperi, rivali i úhlavní nepriatelia.

...a neľutujem. Vyše 700 stránková "bichľa" - paráda. Už mám dokúpené takmer všetky Červenákove knihy, takže postupne budem pokračovať v čítaní.

Gracian1964
08.01.2023 5 z 5

Jupí, stíham prvý koment, čo znamená viac bodov. Niežeby na tom nejako záležalo, ale aj malé radosti sú radosti, no nie? No áno. Ale prejdime k veci, teda ku knihe, ktorá vlastne pozostáva s troch dielov, máme tu teda tri v jednom, objemná buchla, ktorou by som určite nechcel dostať po hlave. Červenáka ako autora mám rád, prečítal som od neho veľa kníh, nie všetky, ale bolo ich dosť. Aj toto dielo ma zaujalo, je napísané dobre, pútavo, človek má motiváciu čítať ďalej, aby sa dozvedel, ako to nakoniec dopadne. Je tu veľa akcie, krv strieka, hlavy padajú, kosti sa lámu, črevá vyhrezávajú a tak ďalej. Plus je tam aj veľa kúziel a mágie, priateľstvo, láska, nenávisť, zrada, pomsta, pekne namiešaná výbušná zmeska, radosť čítať. Tak do toho, buď fit!!!