Vítejte v Pekle

Vítejte v Pekle https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505776/bmid_vitejte-v-pekle-Bux-505776.jpg 5 96 96

Čtrnáct povídek v širokém spektru žánrů – od pekelné temné fantasy přes drsné postapo a vzdálenou budoucnost až po čistokrevné historické příběhy, a dokonce i jednu pohádku! Populární autor fantastiky Roman Bureš přináší výběr ze své tvorby, otevírá brány do několika fantastických světů a servíruje nám peklo hned na několik způsobů. Co se stane, když lidé spáchají takové zlo, že dojde k narušení blány mezi světem lidí a pekelnou říší? Jak zastavit hladového obra, který hrozí sežrat celé království? Zbortí se lidská společnost jako domeček z karet, když bude znát datum svého zániku? Dokáže se mladá dívka postavit svému osudu ve slumu postapokalyptické megapole? A co zažívá hříšník, který se ocitne v pekle, aniž by tušil, za co si ho zasloužil?... celý text

Madla81
25.02.2023 4 z 5

Soubor opravdu různorodých povídek překvapí i potěší hlavně ty čtenáře, kteří nemají dílo Romana Bureše načteno. Ale i ti, kteří se s autorvými povídkami setkali v různých antologiích či je znají z jeho děl, budou překvapeni. Třeba deníkovými zápisy spisovatelova devatenáctiletého alter ega v povídce Jsem v hajzlu připomínající tematicky film samotáři. Nebo temně fantaskní Pěknou kérkou, která,jak název napovídá, je o tajemném, neustále se zvětšujícím tetováním, náboženství a zániku světa tak, jak ho známe. Zcela nová je i vtipně pojatá pohádka o hodném obrovi.
Tak se začtěte, pokud máte rádi povídky, zklamaní určitě nebudete!

Kanuska
20.02.2023 4 z 5

Vítejte v pekle je sbírka velmi rozmanitých povídek, které buď už někde vyšly, nebo jsou doplněním světa stvořeného v Propasti času a Inferium. Rozhodně není třeba tato díla znát - dost možná právě nalákají k přečtení knih.

V prvních dvou povídkách se seznámíte s Rónanem a věřte mi, určitě budete chtít víc. Chlápek starý pár stovek let a k tomu naprosto úžasné vyobrazení pekla vs. peklo, které se právě odehrávalo na povrchu země. Tak tomu nejde odolat a Inferium se dostalo v mém seznamu knih CHSP na první příčky.
V následujících povídkách se dostanete jak do kruté reality (Jsem v hajzlu! a Nemesis jsou mé top), tak do pohádky, kterou klidně můžete přečíst dětem.
V rámci Propasti času autor zabrousil do minulosti i budoucnosti. Ta budoucnost mě bavila více, ale milovníci a hlavně znalci historie budou spokojeni.

3nitka
20.02.2023 5 z 5

Vynikajúca zbierka poviedok.

"Obávám se, že sebedestrukce je údělem každého druhu, ktorému byla do vínku dána inteligence. Miliony let sa plazíme po mořském dně, na pár století zazáříme jasným plamenem, abychom nakonec tu zář neunesli a proměnili se v popel."

LukBook
07.02.2023 5 z 5

Za mě skvělá sbírka povídek nabízející průřez autorovou tvorbou. Jeho knihy mě prostě baví. Tento titul může být vlastně takovou ochutnávkou, když nevíte co od Romana Bureše čekat a nechcete začínat dlouhým románem. Brutalita, morbidnost, ale hlavně peklo v mnoha formách

MilanKop
07.02.2023 4 z 5

Povedená sbírka povídek, jen většinu jsem již znal z různých antalogií atd. Ale mohu doporučit ;)

John6900
08.01.2023 5 z 5

Prostě opět skvělá četba. Pár povídek slabších, ty ale byly kraťoučké. Pár jsem jich už četl, ale znovu je rád přečetl. A pár jich bylo nových a zase jen mě utvrdili v tom, že Roman Bureš je prostě borec. Celkově jedním dechem a skvělá zábava. Jo a pane Bureš, za první dva díly Propasti času se vůbec nestyďte. Jsou skvělé a i díky nim mám všechny vaše knihy. Jen tak dál.

MartinProtschke
08.01.2023

Jedná se sice většinou o výběr povídek, které se objevily v různých antologiich, ale rád jsem si je přečetl znovu. Ty, které navazují na Propast času mě aspoň navnadily, abych si to už konečně přečetl až seženu i první díl.

panPatejl
04.01.2023 5 z 5

Kdo četl antologie od Epochy a Burákovi stránky, tak si nic moc nového nepřečte. Je tu však několik povídek rozvíjejících postavy z mé oblíbené propasti času, takže nelituju. A kdo antologie nečetl, tak si to užije ještě víc. Jen je docela podmínkou znát Propast a Inferium.

mallamut
29.12.2022 5 z 5

Super povídky, které mě nalákaly ke koupi starších knih autora.

Mayla
01.12.2022 5 z 5

Opět vynikající čtení.Tohoto autora se nikdy nenabažím :)