Víš, že tě miluju?

Víš, že tě miluju? https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345676/bmid_vis-ze-te-miluju-htP-345676.png 4 1125 248

DIMILY série

Seznámit se s novou rodinou vlastního otce, kterého jste neviděli několik let, to nezní jako lákavé prázdniny v Kalifornii! Eden se potkává se třemi nevlastními bratry, z nichž ten nejstarší je černou ovcí rodiny a od začátku s ním naráží na komunikační problémy. Čím víc se jej snaží pochopit a najít k němu cestu, tím je jí jasnější, že k němu cítí mnohem víc. Tyler je ale složitá osobnost a jednoduché to s ním opravdu nebude. *DIMILY je zkratka tvořená z prvních písmen názvu prvního dílu trilogie Did I Mention I Love You? Autorka Estelle Maskameová má obrovskou fanouškovskou základnu a její série se ve světě stala fenoménem. Ve Velké Británii se DIMILY trilogie zařadila do žebříčku pěti nejlepších young adult knih všech dob.... celý text

the_middle
01.09.2019 odpad!

Díky Bohu, že jsem si tuhle knížku nekoupila.

Všichni v mém okolí o této knížce mluvili a mě tak napadlo, že si ji musím přečíst, že nebude zas tak špatná... No...

Během pěti dnů jsem ji vracela. To se prostě nedá číst... Ne nadarmo je to všeobecně uznávaná nejhorší YA kniha na světě.

Adele02
27.08.2019 1 z 5

Víte, proč jsem přestala číst povídky na Wattpadu?
...protože tohohle tam je hafo.

Být to příběh nějaké čtrnáctileté holčiny, která do toho světa starších zase tolik nevidí a přibarvuje si to dle obrazu svého, prosím, byla bych mírnější. Ale jestli toto nazvýváte fenoménem...
Asi spíš 1,5*. Nechce se mi tomu dávat jenom jedna, když už jsem byla schopná to přečíst celé, ale... u dvojky je vždycky "it was okay" a okay to rozhodně nebylo.

Ivet1990
26.08.2019 2 z 5

Moc mě to nezaujalo. Podle mě vhodné pro mladší ročníky

Falda
25.08.2019 4 z 5

Takové knížky prostě můžu. Eden mi byla velice sympatická. Tiffany jsem nesnášela. Taylor byl klasický "zlobivý" kluk. Kniha nebyla nic překvapivého ani nic nového. Ale skvěle se četla a nedalo se od ní odtrhnout. Hned se musím vrhnout na další díl.

Akléda_
24.08.2019 3 z 5

Čekala jsem bohužel trochu víc. První polovina byla hodně táhlá a nic se tam nedělo, druhá už byla o něco lepší. Postavy mi nijak extra nepřirostly k srdci a příběh mi byl občas jedno. Na posledních šedesáti stranách se to ale rozjelo, bylo tam důležité téma, spoustu zvratů a byla jsem nadšená. Epilog se mi líbil a další díly si přečtu. Přirovnala bych to k vanilkové zmrzlině. Její chuť není nijak výrazná a tahle knížka je taky taková bez chuti, jako by jí něco chybělo. Na léto když nechcete přemýšlet dobrý, ale nic víc.

Arisis
19.08.2019 odpad!

Na téhle knížce je pozitivní jenom jedna věc a to OBÁLKA.
Snažila jsem se, fakt jsem se snažila.....ale NE.
Hlavní hrdinka- pokrytecký spratek
Hlavní hrdina- agresivní feťák a alkoholik, který má být top vysněný muž každé holky i autorky...
Eden odmítá být s Tylerem, když chodí s někým jiným, NESNÁŠÍ PODVODY. A co udělá v druhém díle?
Pocit zabít hlavní hrdinku s cokoliv po ruce? To se nedá číst a ani nehodlám číst.

tynka65
28.07.2019 3 z 5

Knížek s podobným námětem jsem četla už víc... Papírová princezna, Začít znovu, After... A většina z nich mě něčím bavila víc. Určitě si přečtu další díly, ale po všech těch reklamách a recenzích jsem hold měla asi moc vysoké očekávání. No uvidíme, co přinese pokračování :)

Becca_books
26.07.2019 3 z 5

Super letní oddechové čtení. Občas mi přišly přehnané a nelogické Edeniny reakce, ale myslím, že jsme v šestnácti nebyli jiní :D Dokonce mě po dlouhé době knížka chytla a fakt jsem se od ní nemohla večer odtrhnout a hned jsem se musela pustit do další. Na léto dobrá volba.

Fallen_angel
21.07.2019 5 z 5

Nechápu, jak někdo nemůže nemilovat tuhle knihu! Je v ní všechno od lásky až po domácí násilí... Věci, které by se měly řešit... no a jestli vám to vadí, tak zkráka si neumíte představit, jaké to je a máte život jako z pohádky. Líbí se mi, jak autorka krásně popsala krásy L.A. (Mého oblíbeného města) a při čtení jsem měla pocit, jako bych tam doopravdy byla. Je to velmi dobrá kniha, jež si našla cestu k mému srdci. Takže pokud váháte jestli si knihu přečíst nebo ne, tak neváhejte je to pecka!!!
5/5

PODROBNĚJŠÍ RECENZE U MĚ NA PROFILU, TAK SE BĚŽTE KOUKNOUT.

JančaP.
19.07.2019 2 z 5

Od knihy jsem měla velká očekávání, protože se o ní hodně mluvilo a většina lidí je vychvalovala do nebe. Bohužel mě celkem zklamala. Děj byl hodně předvídatelný a vzhledem k tomu, že jsem četla Papírovou princeznu a Na hranici nevinnosti, tak mi to přišlo zase to samé (ale horší). Kniha byla čtivá, styl psaní mi sedl, ale měla jsem problém s dějem. Ten mi přišel o ničem, pořád to bylo to byla samá párty a skoro nic jiného. Až na pár výjimek mi postavy byly nesympatické. Konec knihy byl překvapující, ale necítím potřebu číst jiné díly. Jediný díl, který asi ještě zkusím je Vím, že tě chci. Tam dávám naději, že by se mi mohl líbit víc, když je to z pohledu Tylera

Havraspárka
16.07.2019 odpad!

Ach bože... Na co jsem to zase narazila. Je tu špatně snad úplně všechno. Když pominu nelogičnost Edenina chování a naprostou nesympatičnost Tylera, vadilo mi to, že kniha nemá moc záživný děj a kromě vymetaní večírků se tam prakticky nic jiného neděje. Knihu dotčenou ještě nemám, tudíž nemohu soudit ten koncový "zvrat", o kterém tu všichni píšou, ale už teď vím, že tato kniha si u mě jednoznačně získala zasloužené místo v seznamu nejhorších knih...

Garous110
13.07.2019 5 z 5

Skvělá odpočinková kniha. Nejlepší z celé trilogie!

Dikyld
13.07.2019 1 z 5

Jestli se vám líbí tato autorka, jděte se podívat na Wattpad, takových knih je tam spousty a zdarma. A je to škoda.

lapetite
12.07.2019 2 z 5

Od knihy jsem měla velké očekávání, ale dočkala jsem se zklamání. Autorka tuto knihu napsala jako velmi mladá, což oceňuji. Čekala jsem nějakou lepší zápletku nebo překvapení, Ale nic z toho se bohužel nestalo a příběh byl velmi předvídatelný, což není úplně můj šálek kávy.

Terisek99
10.07.2019 5 z 5

Úžasná kniha. Přečtená za jeden den dovolené. Doporučuji přečíst.

Romča11
01.07.2019 2 z 5

Víš, že tě miluju? je romantický, young adult román, o Eden, která na léto přijíždí za svým tátou a jeho novou rodinou do Los Angeles. Zjišťuje, že má tři nevlastní bratry - Tylera, Jamieho a Chase. Snaží se zapadnout a užít si léto, ale má nesutále konflikty s jejím nevlastním bratrem Tylerem. Později se ale ukáže, že ve všech těch nevraživých pohledech a hádkách tkví něco jiného, mnohem většího.

Tak tahle kniha pro mě byla docela dost zklamáním. Něco tak plytkého a povrchního už jsem dlouho nečetla.
Hlavní postava Eden celé léto akorát řeší jejího nevlastního bratra Tylera (nejdřív jak ho nenávidí a pak jak moc ho miluje), jak nemá ráda večírky a alkohol a mnoho dalšiho nepodstatného.
V celé knize se podle mě skoro nic neděje. Eden jen skoro každý večer někam vyráží s kamarády a když ne, tak neustále myslí na Tylera. Až ke konci se objeví velké odhalení, které můj dojem z knihy trochu zlepšilo, jelikož se snaží upozornit na celospolečenský problém.
Hlavní hrdinka mi byla absolutně nesympatická, kvůli svému myšlení a chování. Hodně často jsem musela převracet oči dozadu. Navíc, jak si mohla sakra myslet, že s drogami se dá skoncovat jen tak, že je prestanete brát? Většina lidí k tomu potřebuje néjaké terapie nebo odvykací kůry a nějakou chvíli to trvá. ????‍♀️
Co se týče ostatních postav, tak jediný sympatický mi byl Dean. Zbytek jsem buď taky nenáviděla nebo byl takový nicneříkající beztvarý.
A Tyler mi taky lezl docela na nervy. Než jsem poznala jeho tajemství, pak mi lezl na nervy stejně, ale o něco méně.
V knize je plno popisů. Někdy tyto popisy byly ale moc dlouhé a popis Tylerových očí na půl stránky bylo docela peklo.
Jako další mínus bych zmínila to, že kniha je plná překlepů a chyb! Někdy jsou slova nevyskloňovaná, někdy v nich chybí písmena. Někdy se překladatelka nenamáhala ani najít spravný český ideom a prostě jen doslova přeložila ten anglický. A někdy rovnou ponechala anglická slova, i když mají české překlady.
Tahle kniha je za mě teda odpad. Tahle kniha je opravdu pro mnohem mladší čtenářky než jsem já. Kdyby mi bylo 13, tak bych tuto knihu asi milovala. Takhle ji ale nesnáším. Lituji, ze jsem téhle knize věnovala čas.

Adris
23.06.2019 1 z 5

Jeden díl úplně stačil...

Mark2000
22.06.2019 5 z 5

Krásný románek, pro mne z překvapivého pohledu. Určitě stojí za přečtení

Knihomolka10942
17.06.2019 3 z 5

Knížka mi přijde jako taková průměrná romantická slaďárna. Myslím že takových knížek je spousta. I když někdy jsem se opravdu začetla, stejně to není nic extra... Další díly si ale přečtu.

nai.ivka
13.06.2019 2 z 5

Dvě hvězdy, ačkoli mohla bych dát i třetí, když to napsala v šestnácti. Dřív se holky svěřovaly deníčku, dneska internetu a některé dospělé píší horší knížky.