Violka: Román o hledání domova

Violka: Román o hledání domova https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383308/bmid_violka-Y0d-383308.jpg 4 308 118

Marika je samostatná mladá žena, která se nechce vázat, a aby si udělala v životě pořádek, rozhodne se odletět na Nový Zéland. Po tragické smrti sestry Violy a jejího manžela se ovšem všechny její plány zhroutí. Marika se najednou musí postarat o malou neteř Violku, která po smrti rodičů trpí psychickými problémy, sehnat peníze na zaplacení dluhů sestřina manžela i vést vzmáhající se stavební firmu. I když si k malé Violce rychle vybuduje vztah, nástrah číhá na mladou ženu až příliš mnoho. Naštěstí jsou zde přátelé a snad i pravá láska snad... celý text

Janniska
11.06.2019 5 z 5

Moc hezké počtení,ukápla i slza.Doufám že paní Skočílková bude ve psaní pokračovat,ráda si od ní zase něco přečtu.skvělá oddychovka od hororů a detektivek,ikdyž pravda že to holky neměli jednoduchý...

helča5
04.06.2019 5 z 5

marice náhle skončí klidný život a musí se po smrti sestry a zetě postarat o malou Violku,do toho chodit do práce,zjišťuje,že vyvalí se naníchovávat dítě není lehká věc,valí se na ní spousta problémů,ale vše ustojí.Skvělé čtení,doufám,že autorka bude pokračovat v psaní.

certik003
28.05.2019 4 z 5

Příjemné čtení, u kterého jsem se ani chvilku nenudila. I když místy mi děj připadal těžko uvěřitelný. Překvapilo mě, že je to autorčina prvotina, doufám, že se brzo dočkáme další knížky.

Jalisca
27.05.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, ktere jsem posledni dobou cetla. Doporučuji♥️

Ivuska.09
20.05.2019 5 z 5

Úžasný příběh, určitě jeden z nejlepších, který jsem kdy četla. Budete při čtení milovat i nenávidět, kroutit hlavou nad nespravedlností a nad chováním některých hrdinů. Autorka ukazuje hořkost i sladkost života. Je to skvělé.

zdehan
20.05.2019 5 z 5

Krásna kniha ta se četla sama doufám že spisovatelka bude psát dál je to druhá Vasilkova Kelleova.

MiliKry
14.05.2019 5 z 5

Moc pěkná knížka, která se velmi dobře čte. Místy smutná, jindy zase veselá a nechybí ani trošku napětí a samozřejmě "happyend"

oluskace
09.05.2019 5 z 5

Příběh, u kterého jsem se nenudila. Hodně jsem knihu prožívala a jsem ráda za ten konec. Určitě se k ní ještě vrátím

Marčullkas
06.05.2019 5 z 5

Příběh, který Vás chytne za srdce a nepustí.

Renatecka
06.05.2019 3 z 5

Příjemné čtení, nic víc, nic míň.

nick nick 75
04.05.2019

Moc pěkná kniha, doporučuji. Budu ráda, když autorka bude v takových knihách pokračovat. Za mně to je za jedna !!!

4xbabča
01.05.2019 5 z 5

Moc pěkná a prijemnė čtivá kniha. Hrdinka Marika se musela poprat se závažnou životní situací a postarat se o malou neteř. Setkala se s pomocí přátel, ale také s problémy, hlavně s prarodiči. Jejich negativní postoj je až zarážející. Doufám, že se dočkáme od této mladé autorky dalších knih, když se ta první tak podařila.

Danago
27.04.2019 4 z 5

Pěkná milá a dojemná knížka. Určitě je to příjemný román pro ženy, u kterého budete smutná i šťastná s hlavní hrdinkou. Violku si zamilujete. Nad činy prarodičů jsem se teda musela pozastavit, nechápala jsem je. Za mě knížka za přečtení rozhodně stála.

petaSk
22.04.2019 3 z 5

První část knihy mi vháněla slzy do očí, protože pro mě jako pro tetu nebylo těžké se do Maričiny kůže vžít. Hlavní hrdinka bojovala s penězi i s výchovou Vilky, a knížka vypadala jako sociální drama. Bohužel druhá polovina nebyla tak silná. Většina problémů byla zažehnána až příliš rychle a už řešíme hlavně Maričin milostný život.

Autentičnost příběhu snižuje množství šťastných náhod a přátel, kteří Marice ochotně pomáhají se vším, ať už se jedná o odvoz, peníze, rady nebo starání se o Violku, která je téměř dokonalým dítětem. Myslím, že v reálném životě člověk nemá tak velké možnosti ani lidi, kteří se tady často podobají kouzelným vílám, které v mžiku vyřeší velké problémy.

Marika je tady prezentována jako silná osobnost, ale mně přišla spíše arogantní a morálně povýšená. Je jí 25 let, má vystudované gymnázium a pracuje jako číšnice, nemá ale problém úspěšně vést dvě firmy (každá v úplně jiném oboru), dělat kosmetičku a ještě se starat o dítě. Kniha mi přišla nereálná a spíše se podobala pohádce. Co kdyby Violka zlobila? Což se až na prkotiny, nestalo.
Kniha Violka je taková feel good story, sluníčková a spíše se podobající pohádce. Četla se mi dobře, a pokud hledáte příběh, kde se řeší vážné věci, ale ne moc dlouho, a chcete vypnout, Violka je to pravé.

Erzetka
15.04.2019 5 z 5

Violka je krásná kniha se zajímavou obálkou, milým příběhem o Marice a Violce a také o tom, že v nouzi a neštěstí poznáš přátele. Napsáno srozumitelně a především lidsky. Příběh ze života, každý řešíme větší či menší kopance a situace, které jsou někdy velmi těžké. Musím to napsat - jestli je Marika skutečná osoba, tak má můj obdiv, že to zvládla, ať už přes smrt několika blízkých, dluhy, kopance ve vztazích, tak to nevzdala. Za mě působivý příběh.

mariva
08.04.2019 5 z 5

Současný příběh mladé ženy, místy smutný, místy veselý, stejně jako je reálný život, ale především plný naděje a optimismu. Přes nelehký osud se hlavní hrdinka nevzdává a postupně zdolává všechny překážky a rány osudu. Knížka se moc hezky čte a věřím, že autorka napíše ještě spoustu krásných knih.

bookcase
06.04.2019 5 z 5

Moc hezky napsaný román o rodinných vztazích, milostných propletencích a všemožných peripetiích, které nám život někdy přichystá. Kráčí ve stopách rodinných románů, jaké píše třeba Táňa Keleová-Vasilková, ale tím, že autorka je o téměř dvě desítky let mladší, svým stylem zaujme i mladé čtenářky.

Babouš
16.03.2019 4 z 5

Milý a hřejivý příběh! Taková slepičí polévka pro duši. Kniha líčí boj mladé ženy, která se po kruté ráně osudu musí postarat o dítě své sestry - a odmítá se vzdát! Kdykoliv si myslíte, že teď už bude líp, stane se něco, co hlavní hrdinku zase vrátí na začátek, ale rozhodně to není depka. Naopak je to povzbudivá kniha o rodině a o tom, že dobří lidé stále nevymřeli. Moc dobře se to čte. Pokud máte chuť na nenáročný a laskavý příběh, Violka se vám bude líbit.