Violka: Román o hledání domova

Violka: Román o hledání domova https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383308/bmid_violka-Y0d-383308.jpg 4 308 118

Marika je samostatná mladá žena, která se nechce vázat, a aby si udělala v životě pořádek, rozhodne se odletět na Nový Zéland. Po tragické smrti sestry Violy a jejího manžela se ovšem všechny její plány zhroutí. Marika se najednou musí postarat o malou neteř Violku, která po smrti rodičů trpí psychickými problémy, sehnat peníze na zaplacení dluhů sestřina manžela i vést vzmáhající se stavební firmu. I když si k malé Violce rychle vybuduje vztah, nástrah číhá na mladou ženu až příliš mnoho. Naštěstí jsou zde přátelé a snad i pravá láska snad... celý text

L.Helena
02.09.2019 3 z 5

Pohádka na čtyři sta stran. Nelze upřít, že se to strašně dobře čte. Srdceryvný příběh, kde Marika, sama sirotek, se stará o osiřelou dcerku své zemřelé sestry. Jenže Marika je až neskutečně činorodá superžena, která všechny katastrofy, jež se na ni hrnou, vyřeší doslova levou zadní (a nejlépe hned v té samé kapitole). Celá kniha je strašně předvídatelná, prvoplánová, nereálná a situace jsou psány tak, aby hrály čtenáři na city, ale vůbec nejdou do hloubky. (SPOILER: šestileté dítě se týden pohřešuje a v knize se to odbude během asi pěti stran!!!).
Když pominu všechno to, co jsem vytýkala zde výše, a moc jsem nad tím při čtení nepřemýšlela, tak musím přiznat, že se mi knížka četla velice dobře a při její četbě jsem si pěkně odpočinula. Doporučuji jako nenáročné čtení na dovolenou.

alnahu
12.08.2019 5 z 5

Mě se příběh Mariky, která se stará přes veškeré nesnáze o svoji neteř se zvláštním jménem Violka,četl velmi dobře.Přes veškeré nesnáze s kterými musí bojovat se snaží Violce vytvořit domov,největší odměnou je pro ni ,když ji Violka osloví mami.Docela emotivní příběh,který se dobře četl.

makyla
11.08.2019 4 z 5

Oddechovka. Kniha vypráví o mladé ženě Marice, která se po smrti své sestry a švagra začne starat o jejich malou dceru Violku. Marice život hází klacky pod nohy, v podobě dluhů a dalších nepříjemností, ale Marika se s tím vždy popere a zvládne. Takový ženský Chuck Norris. To mi přišlo zkrátka naivní. Ale kniha odsýpá, čte se dobře a i mě dojala.

knihovnička007
06.08.2019 4 z 5

Příjemná, odpočinková kniha. Marika je světoběžník, který se nechce na nic a na nikoho vázat. Vše se změní, když se začne starat o svou neteř Violku, která přišla o oba rodiče. Marika se učí být matkou, pere se s dluhy...
Spojení "přijde mi" tam vůbec nesedí, spoustu pravopisných chyb celý dojem kazí. Je to škoda.
Autorka vykreslila Mariku jako supermana v sukních, který zvládne vše včetně tří prací a malého dítěte. Poradí si s dluhy a vše je zalité sluncem, i když si Marika stále stěžuje, jak hrozně je unavená...

ivca6341
28.07.2019 5 z 5

Moc pěkná kniha.

cornetka
25.07.2019 5 z 5

Hezký a srdceryvný příběh. Marika je neskutečně silná osobnost, které se díky Violce změní život.

HaHy7
22.07.2019 5 z 5

Kniha, která mě hned po pár stránkách vtáhla do děje tak, že jsem byla nucena číst v kuse. Děj byl napínavý. Příběh - srdcovka, který nenechá city a vnímání jen tak. Je to hodně emotivni příběh, přistihla jsem se, že místy brečím nebo se směju. Mariku obdivuji, že se dokázala postavit životu čelem a zdolávat nejednu nástrahu.

Martina023
20.07.2019 1 z 5

Námět knihy, není špatný, ale tak jak jsem se na knihu těšila, tak mě bohužel trochu zklamala. Škoda, že námět nebyl více propracovaný. Přišlo mi to jako červená knihovna a hlavní hrdinka je až moc super hrdinka...V normálním životě to tak opravdu není..,ale chápu, že se jedná o knihu.

Talys
17.07.2019 1 z 5

no jo, no ... škoda, že je Marika taková superhrdinka, jeji neteř víla, sociální pracovnice a babička potvory. A ten rytíř na bílém kole... :-))

sinamona
15.07.2019 5 z 5

"Oči na vrch hlavy"...mám, moc hezký příběh, který chci všem vyprávět, ale to bych jim zkazila radost ze čtení. Místy byl příběh svíravý, úzkostný, smutný, plynoucí, napínavý a vtipný. Čekala jsem méně a dostala jsem více. Téma mě oslovilo, čtené se mi přehrávalo jako film a to mám moc ráda. Krátké jednoduché věty, které ubíhaly samy, příběh na tři večery. Postavy snadno uvěřitelné, jen Mariku (jednu z hl. postav) jsem si podobou nějak nedovedla představit, ale to mi vůbec nevadilo. Kniha není pro náročné čtenáře, červená knihovna na letní odpočinkové večery, těžko se odtrhává před spaním a ráno mi nešlo dospat na dočtení :)
Jen malá nesrovnalost v návštěvách hřbitova Mariky, ale to lze přehlédnout, jen já jsem byla do příběhu moc ponořená a hltala každičký detail, aby mi nic neuniklo :)
Doufám, že autorka nebude svoji tvorbu schovávat v šuplíku a bude psát dál! :)

Theresa28
06.07.2019 4 z 5

O hodnocení této knížky přemýšlím už pár dní a musím říct, že mě kniha dost překvapila. Jedná se o autorcino první dílo a přesto se dá považovat za vydařené. Dej byl napínavý a nečekala jsem, že mě kniha tak zaujme. Určitě ji všem doporučuji. Je to hezká kniha plná životních nástrah ale i lásky a přátelství, hodnot, které mají v životě důležitou roli a bez nich je život pustý a prázdný. Příběh, který se ve knize odehrává je velmi silný, ale zároveň i milý a vtipný. Nechybí samozřejmě ani láska. Malou Violku a ostatní postavy jsem si velmi oblíbila. Teda ne všechny. Violcini prarodiče byli příšerní lidé. Tolik zloby co napachali je až neuvěřitelné. Hlavní hrdinka Marika je velmi sympatická dívka, která po smrti svých rodičů nechce se k nikomu vázat, nikomu patřit. Ani Vánoce slavit nechce. Slaví je pouze s její sestrou Violou a její rodinou. Ráda cestuje a miluje dobrodružství. Neplánuje mít svou rodinu ani zázemí. Vše se změní když ji jednou policisté sdělí, že její sestra zahynula při autonehodě a ona se musí rozhodnout jestli se postará o svou neteř malou holčičku Violku, která má navíc psychické problémy a to, že nemluví. Marice se obrátí vzhůru celý život a musí přehodnotit co je pro ni důležitější jestli svoboda nebo rodina, láska a malá Violka. Čelí životním překážkám jako dluhum, hledá lásku ale jestli ji doopravdy najde, to si přečtěte sami. Kniha mě zezacatku moc bavila. Pak přišla menší krize ale od půlky už mě příběh zase chytnul. A konec knihy mě mile překvapil. Nečekala jsem ještě nějakou zápletku. Jediné co mi vadilo bylo slovní spojení mi přijde, nikdy jsem se s tím nesetkala. A taky že autorka používá převážně jednoduché věty nebo strohé souvětí. Ale má to svůj důvod. Chce tím situace se kterými se hlavní hrdinka setkává zdramatizovat a zdůraznit pocity hlavní hrdinky, abychom věděli o čem Marika přemýšlí a co cítí. Takže nakonec dávám 4 hvězdičky. Jestli autorka ještě nějakou knihu vydá budu uvažovat jestli si ji přečtu nebo ne.

Hanka123
01.07.2019 1 z 5

Velké zklamání, neuvěřitelný děj

RockMartina
28.06.2019 1 z 5

Opravdu dlouho už mě nějaký příběh takhle nenudil. Dala jsem tomu šanci, ale po 270 stránkách se to prostě už nedalo a knihu jsem odložila. To dělám málokdy.

Leniii
24.06.2019 5 z 5

Trošku červená knihovna, ale přece i takový příběhy tenhle svět potřebuje..takový ty krásný happyendy:)))
Za sebe doporučuju, zajímavý námět, hezky se čte..:))

attila1
23.06.2019 5 z 5

Milá knížka,četla se jedním dechem. Malou Violku jsem si zamilovala. Těším se další knížku od této autorky.

LadinSt
19.06.2019 odpad!

Tohle teda není můj žánr a dostal jsem se k tomu přes manželku, ale teda...co to je? Ten sloh? Já chápu, že do jisté míry to má být autorský záměr, aby to působilo autenticky, jako že to psal šimpanz po amputaci poloviny mozku, ale co je moc, to je příliš. Když je autorský záměr, aby něco působilo primitivně, tak to tak má jenom působit, ne to být primitivní. I osmileté dítě by napsalo slohovku na lepší jazykové úrovni. A je smutné, že lidem to nevadí a že nemají na literaturu už snad žádné nároky. Když už takové vyjadřování prosakuje i do knih, jak se pak může náš jazyk nějak kultivovat nebo vůbec přežít? Pokud se s tímto smíříme, úpadek zaručen...

kikies
18.06.2019 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Od příběhu se těžko odtrhává, Marice určitě každý a rád drží pěsti. Život se s ní nemazlil, nadělil jí požehnaně úkolů, z nichž starost o milovanou neteř je patrně je jeden z těch jednodušších. Na reálnosti příběhu trochu ubírá jeho plytkost - ač se na hrdinku valí spousta problémů, ona - servírka bez větších životních zkušeností, bez zázemí a vzdělání - vše zvládá. Svět kolem ní je plný skvělých přátel, perspektivních potenciálních partnerů... tenhle průběh je prostě až moc růžový. Ale nemění to nic na faktu, že čtení bylo příjemné, poutavé a napínavé.

Ajina76
17.06.2019 5 z 5

Tak musim rict, ze se mi kniha moc libila. Po serii detektivek to byl pekny oddech. Hezky psane, ctive i poutave. Vrele doporucuji.

Dela111
16.06.2019 3 z 5

Čekala jsem úplně jiné zpracování, takové, které půjde do hloubky. Toto je pohádka. I přes tragédii na začátku, je kniha sluníčková, literární styl bych nazvala moderní červenou knihovnou.
Marika se dostane do těžké situace, ale díky mnoha přátelům a milým lidem kolem vše zvládá, na co sáhne, to se daří...
Námět se jeví jako zajímavý a silný, ale je to nenáročné a poklidné čtení. Violka se bude líbit čtenářkám, které mají v oblibě romantiku a červenou knihovnu.

lenkaabooks
12.06.2019 4 z 5

I když mám své výhrady, od čtení jsem se těžko odtrhávala. Marika, trochu bohém, se stane pěstounkou malé neteře. Starostí se jí navalí spousta- dítě, dluhy po švagrovi, zděděná firma s problémy plus zaměstnání servírky. Je to psáno opravdu čtivě, některé situace byly dost nadnesené, přesto další počin autorky, pokud bude, si ráda přečtu.