Violka: Román o hledání domova

Violka: Román o hledání domova https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383308/bmid_violka-Y0d-383308.jpg 4 308 118

Marika je samostatná mladá žena, která se nechce vázat, a aby si udělala v životě pořádek, rozhodne se odletět na Nový Zéland. Po tragické smrti sestry Violy a jejího manžela se ovšem všechny její plány zhroutí. Marika se najednou musí postarat o malou neteř Violku, která po smrti rodičů trpí psychickými problémy, sehnat peníze na zaplacení dluhů sestřina manžela i vést vzmáhající se stavební firmu. I když si k malé Violce rychle vybuduje vztah, nástrah číhá na mladou ženu až příliš mnoho. Naštěstí jsou zde přátelé a snad i pravá láska snad... celý text

Toňula
02.01.2022 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem během vánočních svátků a musím říct, že ač místy příběh zaváněl červenou knihovnou, vůbec mi to nevadilo, spíš naopak.. Hrdinčino vyprávění je od počátku velmi čtivé a lidské , v podstatě se do něj ponoříme a sledujeme všechny ty životní peripetie a snažení o úplně jednoduché věci v životě, které jsou pro někoho samozřejmé , ale pro mladičkou Mariku těžce vydřené, ale o to cennější...

macektygr
26.11.2021

Překvapivě čtivé, i docela zajímavě podané zkušenosti z pracovního prostředí, chvílemi napínavé , rozhodně mě autorka nezklamala !

Mishi
19.11.2021 3 z 5

Příjemná knížka. Trochu smutku, trochu romantiky, trochu až dětské naivity, ale poskládané v celek, který se dobře čte a dá se mu vlastně máloco vytknout. Snad jen to, že Marika je v podstatě superžena, že to všechno tak zvládla a postavy jsou celkově takové malované narůžovo. Ale u tohoto typu knížky se to dá odpustit.
Na prvotinu rozhodně super. Nedávno jsem četla autorčinu nejnovější a musím říct, že udělala v psaní pokrok.

sahha
08.11.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila. Hodnotila bych ji jako příjemnou romanťárnu, která neurazí a příjemně se čte.

myšpa
21.10.2021 3 z 5

Trošku červená knihovna.

Domka901
06.10.2021 3 z 5

Přihlédnu-li k tomu, že se jedná o autorčin debut, musím Violku hodnotit kladně, a to i přes chuť jakési červené knihovny. Někdy člověk chce věřit tomu, že všechno bude dobré. Jedno velké mínus ale ode mě knížka obdržela – v textu se na můj vkus objevovalo až příliš mnoho překlepů.

tittanie
08.09.2021

Prvních dvě stě stran jsem četla s velikým nadšením. Pak je pravda, že autorka rozehrála moc linek a některé z nich mi přišly zbytečné. Ale zase musím obdivovat, že ukončila opravdu všechny, které rozepsala.
Na to, že kniha je o smrti, byla vlastně strašně pozitivní. Sice Marika a Violka, přišly o nejbližší, ale pak se jim dařilo. A celý jejich život popsaný v knize byl takový vyžehlený.
Osobně si myslím, že kniha mohla být kratší.
Knihu jsem měla půjčenou z knihovny a přede mnou si ji musela půjčit nějaká vášnivá učitelka češtiny, protože opravovala chyby v textu, což je docela rušivé, jak chyby, tak ty opravy.

mira399
10.08.2021 4 z 5

Pěkně se to četlo. A já objevila další českou autorku :-) Jako oddychovka bezvadné čtení.

petula6844
01.08.2021 5 z 5

Oddychové čtení, moc krásná knížka!

stanza
22.07.2021 4 z 5

Milá až pohádkově oddychová kniha ideální třeba na letní dovolenou.

Ronnie68
03.07.2021 4 z 5

Docela krásná kniha, která byla sice ze začátku smutná ... ale děj se mi líbil ... byla tam romantika ... a na konec i šťastný konec ... prostě taková pohádka pro dospělé ... :)

vera5841
24.06.2021 4 z 5

Krásný příběh i když místy mi přišel zbytečně natahovaný (asi úplně nepotřebuji vědět o každém položení klíčů nebo všechny kamarádky mluví "mile" nebo "s úsměvem"). Stejně tak ze začátku jsem měla trochu problém ztotožnit se s Maričiným věkem. Měla jsem občas pocit, že se vyjadřuje spíše jako důchodkyně, než jako pětadvacetiletá holka.
Jelikož je to autorky prvotina, ráda to přejdu a užiji si příběh této malé sympatické holčičky

Janča089
06.06.2021 4 z 5

(SPOILER) Čtení mě moc bavilo, na knížku jsem se těšila. Stejně jako její druhá kniha mi i tato připomínala čtení od L. Lanczové, které jsem ráda četla v dospívání.

Ale jednu hvězdičku ubírám za nějaké věci které by ve skutečnosti nejspíš takto být nemohly:
SPOILER:
např.
- vyplněná těhot. kartička v 10tt
- na N. Zéland pracovat by musela včas získat víza
- s personálem hotelu se prvně seznamuje až první den otvíračky? Kuchař ani neviděl kuchyň atd.?
- ještě v roce 2019 někdo používá fax?

A těch překlepů a gramatických chyb tam bylo opravdu hodně!

Pavčule
12.05.2021 5 z 5

Hodně mě to připomínalo styl Keleové -Vasilkové , což nepovažuju za mínus. Pěkný relax a na prvotinu velmi slušné .

Janík511
27.04.2021 4 z 5

Krásný az příliš dokonalý příběh, který není vůbec reálný. Knize neubírám na čtivosti, já si ji na poklidných vlnách užívala a nic dramatického kniha nenabízela. Prostě taková letní oddychovka s krásnou obálkou.

Marekh
05.04.2021 4 z 5

Román pro ženy, autorčina prvotina. Příběh Mariky (26 let), která si chce užívat života, na nikoho se nevázat, cestovat, jenže dojde k tomu, že jednoho dne zemře její sestra Viola a její manžel David a její život se změní, protože se musí postarat o svoji neteř Violku, která má 5 let. Marika má hodně starostí, protože si na svá bedra toho vzala hodně. Má přátele, kteří ji pomáhají a kolem ní se objevují také muži, kteří mají o ní zájem. Jestli najde Marika opravdovou lásku a jestli zvládne výchovu Violky se dočtete v tomto románu.

Chování některých postav mne zarazilo a bylo hodně smutné a pro mě nepochopitelné, bohužel musím říci, že nikoliv ojedinělé v některých rodinách. Při jedné události, která se nachází v závěru románu, se mi svíralo srdce, hodně okamžiků bylo pro mě dojemných. Je to příběh ze života, který by se mohl odehrát i ve skutečnosti. Líbil se mi postoj, který zaujala Marika, když se rozhodla postarat o Violku, která je malý andílek, který přišel o své rodiče a nese to velmi těžce. Marika se nachází ve složité situace, kterou nezpůsobila, ale snaží se ji všemi silami vyřešit, protože jí záleží na Violce.

Román je poměrně obsáhlý. Zpočátku jsem si říkal, jestli tato kniha bude určená pro mě, protože nejsem cílová skupina, ale nakonec jsem se do románu začetl.

Přebal knihy je moc pěkný. Zajímavostí je, že máme s autorkou podobné datum narození (jsem o deset dnů starší než autorka).

citronie
02.04.2021 1 z 5

Jdu proti proudu kladných hodnocení,mně se to teda vůbec nelíbilo,ani jsem nedočetla. Slátanina přitažená za vlasy možná tak pro náctileté a možná ani to ne. Prostě pro mě těžko uvěřitelný příběh.

DeKo1996
31.03.2021 5 z 5

Nádherný příběh z pera české autorky.
Místy klidná, místy napínavá plná dojemných okamžiků.
Kniha je čtivá od začátku do konce.
Určitě si od autorky přečtu i další knihy.

AndreaP.
20.03.2021 5 z 5

Dojemný příběh ze současnosti od české autorky, což byl takový bonus navíc. Začetla jsem se hned na první stránce a hltala slovo za slovem. Hlavní hrdinka mi přirostla ihned k srdci, stejně jako malá Violka, se kterou se život opravdu nemazlil. A okamžik, kdy poprvé své tetě řekla "mami" byl ten nejkrásnější. Hodnotím plným počtem a dekuji autorce za krásné chvíle u knihy.

Damaj
12.03.2021 5 z 5

Moc krásná knížka, nevím, zda se reálně dá přežít a ustát tolik bolesti, kolik v životě potkalo Mariku. Ale je pravdou, že když si člověk myslí, že už nemůže být hůř, přijde další rána a pak je zase na chvilku pohoda a klid. Příběh se moc hezky četl, měl děj a hezky běžel, žádné zbytečné popisy. Musím, říct, že mě překvapilo, jak učitelka matematiky, kterou si pamatuji ze školy, může napsat krásnou knížku.