Nářek

Nářek https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124533/mid_narek-2Sf-124533.jpg 4 175 31

Vílí říše série

O šestnáctiletou Deirdre Monaghanovou jsou v životě důležité jen dvě věci: její harfa a nejlepší kamarád James. Pak se ale zúčastní zcela obyčejné hudební soutěže, jakých absolvovala už desítky, a náhle se kolem ní začnou dít zvláštní věci. V trávě roste příliš čtyřlístků a všude se objevují záhadní krásní cizinci, které často nikdo kromě ní ani nevidí. Zdá se, že bytosti, které dosud znala jen z pohádek, jsou skutečné a ona má s nimi něco společného… Jenže ne všechny pohádky mají šťastný konec.... celý text

Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Motto

Lament , 2008

lukyli154
06.04.2014 4 z 5

Téma bylo zajímavé, jen škoda, že místy jsou situace málo vysvětlené. Životní příbeh Luka bral za srdce a dost mě mrzí ten konec. Je dobře, že je volný, ale došlo mi, že jejich vztah vlastně už asi nepůjde realizovat :-( Škoda.

Nicol González
26.02.2014 4 z 5

Pěkná a velmi čtivá kniha. Moje první kniha o vílach, a musim uznat, že jsem ráda že jsem ji přečetla. Těšim se na pokračování!!

angelbooks
15.02.2014 4 z 5

Tohle je moje 1. kniha s vílí tématikou. Musím říct že nelituju toho že jsem ji přečetla. Ze začátku to byla trochu nuda a já si říkala že je to spíš kniha co vás nezaujme atd... Ale spletla jsem se, přibližně v 2-5 se mi to začalo více a více líbit... Je to skvělé čtení. Nádherný ( pro někoho oddechový pro někoho velmi zajimavý ) příběh :))).
Zprvu jsem nechápala jednaní Luka,ale později jsem ho začala chápat. Zprvu jsem si myslela že tam bude i více částí Deirder a Jamen... No nic přesto krásná kniha a s ní i děj :)))))).

Tento příběh si opravdu zaslouží nejméně 3a půl hvězdičky ( protože tu půl není tak nejméně 3 ) méně opravdu ne :D. Já ale dávám 5* je to krásný příběh. Konec mohl být jiný ale to už se nezmění

Do druhého dílu se nejspíš nepustím. Ani mě moc nezaujal a podle komentářů tam víc půjde o Jamese, James se mi zdá fakt super, ale... no... radši bych kdyby tam byly postavy Luk, Deirder, James a Nuala. Ne jen ty James a Nuala...

Docela tuto knihu doporučuji na víkend jako stvořená :).
Škoda myslela jsem že si přečtu i další díl. No nic jsem ráda aspon ta tento

Dandulka
07.12.2013 5 z 5

Super čtení, rychlé, lehké a zábavné. Jednoduché.

Minniesimilci-3
14.11.2013 4 z 5

Knížka se mi celou dobu strašně hezky četla... Postavy byly promyšlené, moc pěkné. Měla jsem v tom ale nějaké nejasnosti a nelíbil se mi konec. Ábsolutně ne! To už je ale asi můj problém :/ Do pěti hvězdiček tomu ale opravdu něco chybělo...

Aires
28.10.2013 3 z 5

Nářek byla má první přečtená pkniha s víláckou tématikou.Rozhodně je nutné pochválit výborné popsání víl, které jsou v Nářku prezentovány tak, jak bych si je sama představovala a to velmi realisticky.
Pokud by jste ale byli zvědaví na nějaké podrobnější vysvětlení jak vílí svět funguje, nedočkáte se jej.Čtenář je do příběhu vhozen po hlavě, nestačí se divit co se to vlastně děje a nikde se nic moc nedozví, proč se to tak děje...
Některé situace jsou také poněkud přitažené za vlasy.Já sama jsem občas naříkala nad smýšlením a jednáním hlavní hrdinky..
S odstupem času a při zamhouření jednoho oka není Nářek až tak špatný.Je čtivý a dokonce po přečtení určítého množství stránek, příběh začne i dávat smysl.

bowlly
12.08.2013 4 z 5

Velice hezky napsaná kniha o mladé Deirdre. Moc pěkně se tento příběh četl. Vše je krásně popsané do detailů. Nicméně do 5 hvězdiček tomu prostě něco chybí. Je tu romantika, fantasy příběh..., ale ten konec mi prostě přijde divný.

DajaF
01.06.2013 3 z 5

příběh se mi zdál málo dotažený, spousta věcí tam nebyla vysvětlena - například teta Delia nebo babička - tak se toho možná dočkám v druhém dílu. Konec mě taky nijak zvlášť nenatchnul....na Vlky to určitě nemá

ciniminisek
21.04.2013 3 z 5

Z tohoto tématu - víly - se mi kniha líbila, z přečtených, nejméně. Asi bych se k ní nevrátila, ale byla zajímavá a k nucení jsem se číst nemusela. Na můj vkus málo dramatu i lásky. Konec byl překvapující a nevím, zda dobře vyřešený. Pro mě, asi ne. Zlatá střední cesta, nic extra, ale taky ne, odpad.

Niki
23.12.2012 4 z 5

Kniha mě velice zaujala, četla jse jí jedním dechem, ale překvapil mě velice jednoduchý, takový nedokončený konec.

terinka.tp
22.12.2012 5 z 5

Další úžasná knížka od Maggie. Neměla jsem slov, když jsem jí četla. I teď po přečtení se k ní vracím a čtu jí znovu. Z téma o vílách jsem měla trochu strach, ale jak se ukázalo bylo to úplně zbytečné. Překvapilo mě hrdinovo poslání, co měl Deidre udělat. Už jen vymyslet to všechno a ještě aby to do sebe zapadlo muselo být náročné, ale stálo to zato. Tuto knihu všem doporučuji. Doufám, že se povede spisovatelce i druhý díl: Soužení.:)