Kapitán

Kapitán https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482006/bmid_kapitan-Knx-482006.jpg 4 171 34

Veterán série

Lidské armády, vojáci i čarodějové, desetitisíce mužů – všichni vybavení tou nejmodernější a nejničivější technikou, postupují do Pustiny na území, kam lidská noha už stovky let nevstoupila. Max Bronštejn se jako velitel průzkumného tankového oddílu musí vypořádat jak s nástrahami magií pozměněné reality, tak i se smrtelně nebezpečnými nepřáteli, které si udělal doma, v obydleném světě. K tomu všemu se soukolí válečné mašinérie postupně zadrhává, jak do něj někdo, nebo něco, sype písek. Lidská civilizace se najednou nejeví tak mocná a neotřesitelná, jak o tom byli všichni ještě nedávno přesvědčeni.... celý text

Taurian
12.01.2022 3 z 5

Oproti Veteránovi to bylo výrazně lepší. Druhá kniha ze tří měla (aspoň pro mě) trošku a zbytečně táhlej začátek, ale zavčasu to přešlo do akce a po zbytek knihy už to frčelo po prdeli a užil jsem si to. Po tomhle kousku se nebojím toho následujícího, kterej vyhlížím dalekohledem..)
Zpočátku jsem si chviličku musel zvyknout na to, jak se z Maxe stal najednou ostřílenej velitel, jistej v kramflecích, ale to nijak nevadilo - každej se nějak vyvíjí a "keptn" zaplať pán bůh dobrým směrem! .)

Pigleti
08.01.2022 4 z 5

Druhá kniha mě pořád zcela nevtáhla, tak jak to jindy Žamboch dokázal, že svět okolo přestal existovat, ale...
...je to dvojka, čekám velkou gradaci u trojky! :D Nové postavy se mi rozhodně líbí, jen škoda, že se jim nedalo více prostoru ( například H. Brecht má z mého hlediska velký potencionál:).
Vývoj charakteru M. Bronštejna jde správným směrem a to, že se vlastně za celou knihu velké akce nedočkáme, mě kupodivu ani nevadilo. Šlo spíš o dávání souvislostí do správných kolejí, aby se vláček na konci rozjel?!

Racek213
07.01.2022 3 z 5

No, jedna z lepších jeho knih, poslední dobou tak nějak moc vykrádal sám sebe i jiné. Ani se mu nedivím, už je to někdy jen mašina na romány... ono vymýšlet si něco originálního nejde vždy a všude. V téhle sérii se přece jen odtrhl od recyklace a shodou okolností vyšel se seržanta. Nebylo to špatné a nenudil jsem se. Konec konců, není to kniha pro výchovu nového, tentokrát třeba kapitalistického ekozelenotero člověka, ale pro zábavu. Ono jí moc kolem už nevidíme, že. Tak jo, ještě nevyhořel a je to dobře. Howg

PetrCepek
06.01.2022 3 z 5

Hm. Nic moc. V posledních cca šesti letech se Miroslav Žamboch ve své tvorbě nadchl pro cimrmanovskou frustrační kompozici, tedy pro pravidelné střídání prvku očekávání a prvku zklamání. V knize Kapitán tuto kompozici důsledně uplatňuje přinejmenším na prvních 300 stránkách. Závěrečná část je naštěstí zajímavější a postava plukovníka Brechta určitě čtenáře potěší. Možná až natolik, že si koupí i poslední díl trilogie. Maně sním o tom, že si Miroslav Žamboch po dopsání této trilogie vzpoměl na své první skvělé knihy, posypal si hlavu popelem, vypustil z rukopisu všechen uměle natahovací balast a namísto tří dílů (celkově o cca 1350 stranách) nabídl čtenářům pětisetstránkový svižný román o Maxi Bronštajnovi, který by se kvalitou, napětím a nápady vyrovnal Seržantovi, Na ostřích čepelí, Dlouhému sprintu nebo prvním příběhům o Baklym. To by byl pro čtenáře po drahném čase úžasný zážitek! Jenomže takové ambice bohužel pan autor zřejmě hodil za hlavu, neboť by to nebylo finačně až tak zajímavé :-(

pobijecmuch
03.01.2022 2 z 5

Při vší úctě k autorovi, mně tato série nijak moc neoslňuje. Při čtení druhého dílu jsem se dokonce chvílemi i nudil. Spád a děj se vlastně odehrává až na posledních 80 - 100 stranách. Každý, ale může mít názor jiný a postačí mu obyčejné fádní popisování cest po Pustině.
A když se stalo zvykem, že se tady děkuje různým vydavatelům a autorům za zaslání výtisku, tak i já rád poděkuji. Děkuji sousedovi Frantovi za zapůjčení této knihy. :-)
To be continued…

Afrodedek
31.12.2021

Výborná věc!!! Po dočtení Kapitána jsem hned znovu rozečetl Seržanta, protože si už nepamatuji, jestli v těchhle nových 2 dílech nejsou nějaké zajímavé odkazy na nultý díl, které by stály za osvěžení. Mimochodem, nevíte jak se má jmenovat poslední díl?

jennefer
30.12.2021 5 z 5

Druhý díl už nemá moc vlažných míst. Vlastně je místy dost horko... Výrazně lepší než jednička. Takže rychle díl třetí!

Tekken
28.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Také vam utkvěla v hlavě nenápadná věta při pitvě Rice? "Jedno z chapadel mne zasáhlo do paže, jako bych skrz uniformu dostal injekci."

honza6586
27.12.2021 5 z 5

Víte, u téhle literatury jsou asi hluboké rozbory dost zbytečné. Takže obě "řadovky" série jsem dostal "od Ježíška". Teď je 27. a mám prd co číst. Přičemž celý 25. jsem strávil po návštěvách. Jo, prostě jsem to sežral na jeden zátah. Skvěle se to čte a dobře u toho odpočívá. O rozvoji postav a světa nic nevím. Jen prostě zábavná řízná akce.

JirkaTob
23.12.2021 4 z 5

U prvního dílu jsem si říkal, že autor potřebuje prostor k vytvoření světa, postav atd. Neukončenost jsem tak nějak překousl.
Tady příběh konečně nabral jasné obrysy. Věci začínají dávat smysl a velké plus je vytvoření paradni atmosféry díla.
Co mi vadí teď je skoro nulový prostor ostatních postav. Jediný rozvoj postavy se vyskytl u Hraběte. I když rozvoj asi není to spravne slovo.
Jinak jde ale o kvalitní četbu.

Lmslaver
04.11.2021 5 z 5

Max Bronštejn se vrací. Vrací se na frontu, do pustiny, do pekla… Je pověřen velením průzkumného tankového oddílu a vyslán do země nikoho, kde na každém jejím kousku číhá smrt.
Miroslav Žamboch vymyslel zajímavý svět, plný tajemství, nástrah a intrik. Kapitán pokračuje v plné síle, tam, kde skončil Veterán a uhání kupředu jako po tankových pásech. Těším se na závěrečný díl.

orson
02.11.2021 4 z 5

Žamboch no... co dodat :) Těším se na závěrečný díl a až trochu zapomenu o čem to bylo přečtu si to včetně Seržanta v jednom švihu :)

pavel.2
29.10.2021 3 z 5

Skvělé počtení - na neschopence zhltnuto za necelé dva dny :-) Měl jsem štěstí, že po přečtení prvního dílu už byl tento k dispozici jako ekniha, takže stačilo zaplatit a za 5 minut už jsem pokračoval :-)

Tento díl je akčnější, Max se už povýšen musí potýkat se zodpovědností za své mužstvo i nástrahami vyšší politiky, do které nevidí... Mnoho děje se odehrává v Pustině, mírně se poodhalují některá tajemství čarodějů, magie, Pustiny atd. Nicméně mnohé zůstává stále skryto (takže se cítím stejně jako po prvním díle a nedočkavě vyhlížím ten třetí), naráží se na různé nelidsky obrovské artefakty dávné i méně dálné minulosti - a ve mně roste touha konečně zjistit, jak to celé dopadne a hlavně jaký je svět Seržanta (nutno říci, že hlubokou temnotou oplývající Seržant má větší kouzlo a tak jsem zvědav, jestli tato trilogie také podobně potemní, ať už závěr bude či nebude optimistický...).

Planin
24.10.2021 5 z 5

To je ten spravny Zamboch :-)