Věštkyně

Věštkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1385/bmid_vestkyne-qYx-1385.jpg 4 284 36

Čas odpočítává poslední minuty roku 1999. Ačkoli do konce tisíciletí zbývá ještě celý rok, většina civilizace podlehla všeobecně rozšířenému omylu, že třetí milénium začíná 1. ledna 2000. Lidstvo očekává nějaký historický zlom, snad i konec světa nebo příchod nového Mesiáše. Náhodný výbuch poblíž vykopávek na Sinajském poloostrově odkryje nečekaný poklad - šestici svitků dokazujících, že prvním apoštolem byla žena. Zpráva způsobí rozruch mezi politiky, církevními hodnostáři včetně Vatikánu i mnohými bohatými sběrateli. Vypuká štvanice na dosud bezvýznamnou archeoložku, která se šesti svitky v kapse hledá sedmý - nejcennější. Po stopě doktorky Kateřiny Alexanderové se vydávají pronásledovatelé, kteří mají k dispozici nejmodernější techniku a neštítí se žádného zločinu…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Prophetess , 1996

nenúfar
23.08.2016

Tato kniha se Woodové moc nepovedla. Připomínala mi Indiana Jonse, furt se před něčím někam utíká, není čas.... nevím, jiné knihy jsou mnohem lepší.

buchta
24.06.2016 5 z 5

Kniha mne vtáhla do děje a už nepustila:):).Krásné čtení s krásným posláním.

Eliška_P
12.04.2016 4 z 5

Četla jsem už dřív a proto je moje nynější hodnocení už neaktuální, ale pamatuji si, že se mi kniha velmi líbila a zhltla jsem ji jedním dechem. Tak alespoň takto.

Babo
13.12.2015 3 z 5

Knihu odkládám nedočtenou. Ne že by se nedala vůbec číst,ale po Panenkaách je to sešup docela velký.

akdar72
17.06.2015 5 z 5

Napínavý příběh plný zvratů. Ale to, co je na knize zásadní, že se po přečtení hodně zamyslíte...

ivana8555
12.06.2015 5 z 5

Líbilo - hlavně pan kněz :)

ZuzanaMrh
04.01.2015 3 z 5

Kniha mě trochu zklamala. Jak už je tu někde v komentářích napsáno, čekala jsem víc "brownovštiny". Po celkem slušném začátku se děj docela vlekl a zhruba uprostřed knihy jsem se už dost nudila a do čtení vysloveně nutila. Poslední čtvrtina knihy pak už byla opět čtivá a napínavá. Tuto knihu se chystám číst v podstatě od jejího vydání, což už je hodně let. Možná, kdybych ji četla dříve, dojem by zanechala lepší... Ještě mám z knihovny půjčenou "Kletba svitků" a to bude z mé strany od této autorky nejspíš vše.

LéňaM
26.11.2014 5 z 5

jako všechny knihy od této autorky, moc krásná

orinka3
25.12.2013 4 z 5

Kdyby byl podle této knižní předlohy natočen film, možná by měl docela vysokou návštěvnost. Mně se kniha líbí, dost jsem se z ní dověděla a nemyslím, že je nudná. Prostě chce dost soustředění, vidím to sama po sobě, nepřeskakovat:) Autorku mám moc ráda a její knihy vyhledávám. Žádná není vysloveně špatná. Chce to jen vystihnout tu pravou chvíli pro nás. Knihu doporučuju těm, kdo mají rádi dobrodružství s ženskou hrdinkou v hlavní roli.

SimonaC
12.07.2013 5 z 5

Tato kniha mě naprosto pohltila a nechtěla mě jen tak pustit - upřímně já bych se ani nedala. Tak napínavý příběh s nečekanými zvraty jsem snad ještě nečetla. Církev, historie, síla moci, záhady, láska... to vše obsažené v jedné knize.
Jedna z nejlepších knih co jsem četla.

princesse
14.06.2013 5 z 5

Ctiva, zajimava a prijemna kniha. Dalsi povedena z pera Barbary Wood. Urcite stoji za precteni.

Michaela91
07.05.2013

Byla jsem z ní zklamaná, má lepší knihy. Tahle mě nezaujala.

kika 13
27.12.2012 3 z 5

Napínavý a dramatický příběh.

modroocko
02.09.2012 4 z 5

Zajímavý příběh, ale bohužel mne dost zklamala...

Eleanor
12.02.2011

Je napínavá, ale znám o dost lepší knihy.

Zuzkanka
16.01.2011 5 z 5

Napínavý román se špetkou romantiky. Vřele doporučuji :)

Barbara Wood
americká, 1947