Co neodvál ani čas

Co neodvál ani čas https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374739/mid_co-neodval-ani-cas-Q8C-374739.png 4 641 175

Životní příběhy tří žen se odehrávají na konci minulého století. Od nezralého tápání na přelomu šedesátých a sedmdesátých let až po věk, který přináší – když ne moudrost – tak alespoň nadhled. Laděna, Kamila a Ilona. Jsou každá jiná, jinak vnímají a prožívají lásku, manželství, mateřství, ale i těžkou nemoc, sociální a politické změny nebo problémy v zaměstnání. Všechny pocházejí z malé, odlehlé vesničky v Polabí, odkud se v mládí snažily co nejdříve uniknout, aby se tam pak po zbytek života s pokorou vracely. Právě tam se sejdou po dlouhé pauze při povodních v roce 2002. Život ještě zdaleka nemají za sebou, dokážou si vychutnat jeho radosti, ale trapasům a průšvihům z mládí se teď už mohou smát. Příběhy vyšly samostatně v knihách Dokud se budeš smát a Stanice odložených lásek.... celý text

porcelainswan
21.10.2018 5 z 5

Neskutečně čtivá kniha, přelouskáte ji skoro za chviličku. Autorka má dar psát lidsky a i těžké osudy končí happy endem, což je prostě skvělé číst :-)

Tyrkysová
15.10.2018 5 z 5

Hana Marie Körnerová píše neskutečně mile a po celou knihu máte opravdu pocit, jakoby vám svůj příběh vyprávěla kamarádka, kterou jste viděli naposledy ve škole. Čte se svižně, vede k zamyšlení, je veselý i smutný, s hrdinkami zažíváte radosti i strasti, ale i strach, nejistotu a bolest. Prostě vyprávění opravdu ze života. Doporučuji všem, které 60. a 70. léta zažily, užijí si ji ale určitě i mladší ročníky, které je znají třeba z vyprávění svých maminek či babiček.
4,5/5*

Marčullkas
14.10.2018

Mám ráda tématiku z dob minulé. Kniha se mi četla dobře.

alnahu
10.10.2018 5 z 5

Kniha obsahuje dva romány Stanice odložených lásek a Dokud se budeš smát . V knize autorka výborně vykresluje život na vesnici a rodinné vztahy 70 a 80 let minulého století. Toto období jsem měla také moc ráda ,žilo se tak nějak poklidněji a hlavně jsem byla mladá ,jako dívky v této knize. Krásné čtení.

a.k
29.08.2018 5 z 5

Jako vždy od této autorky, vynikající příběh s výborně vykreslenými postavami a dokonale zasazené do své doby. Román zachycuje životní osudy tří žen od 70. let minulého století do současnosti. Svobodná matka Laděna se potýká se svým osudem na malé vesnici. Kamila díky špatnému kádrovému posudku nemůže studovat na gymnáziu. Ilona si prožívá peklo se svým despotickým manželem. Velice silné příběhy, které se čtou jedním dechem.

knihomolkadorfa
13.08.2018 5 z 5

Další super knížka od mé oblíbené autorky. Při čtení jsem si zavzpomínala i na své mládí. A ano, tak to chodilo ...

SakuraLuci
04.08.2018 5 z 5

Další z úžasných příběhů od skvělé autorky. Mě ten styl psaní strašně baví, kniha se čte úplně sama. Doporučuji, po heřmánkovém údolí další krásný příběh silných žen

kikies
27.07.2018 5 z 5

Silné příběhy silných žen z poměrně nedávné minulosti. Je fakt, že lidé hodně zpohodlněli a už si vůbec neumějí představit, jaký byl život našich rodičů, jaké trapnosti a obtíže jim život za jiného režimu přinášel. Proto je moc fajn, když to někdo umně zachytí na papír i pro naši již kapitalismem a svobodou rozmazlenou generaci, ale i pro ty další, pro které to bude již úplný "pravěk". Skláním se, jak před hrdinkami, které si toho za svůj život museli hodně opravdu vybojovat, tak před autorkou a jejími spisovatelskými dovednostmi.

ritz
26.07.2018 5 z 5

Skvělá knížka od mé oblíbené autorky, silné příběhy silných žen

zdenislava
12.07.2018 5 z 5

Moje druhá knížka od této autorky a zase pecka, upřímně bych to všechno, co zvládla Ilona nebo Kamila, asi nezvládla. Ty ženský dřív, to byly osobnosti a my si myslím málo uvědomujeme, jak dobře se v dnešní době máme.

Madla686
02.07.2018

Skvela knizka, pribehy zen uveritelne.Zacnu si od teto autorky pujcovat dalsi.

mariva
22.06.2018 5 z 5

Opět příjemné překvapení, i když autorka patří k mým oblíbeným a líbily se mi všechny její knihy. Tohle byl zase bonus navíc v tom, že všechny tři kamarádky, o kterých píše, jsou mi věkem blízké a proto mě vzpomínky z jejich mládí vrátily na čas do vlastních vzpomínek. Krásné čtení.

helenah
21.06.2018 5 z 5

Knížka o níž vím, že se k ní budu ráda vracet. První část - Stanice odložených lásek - se odehrává v době mého mládí, takže nostalgické vzpomínky běžely jako v krásném filmu. Druhá část - Dokud se budeš smát - je z doby nedávné, ale čte se nádherně. Mám ráda knížky paní Körnerové. Umí vtáhnout čtenáře do života svých postav a do atmosféry doby, ať píše o Francii 19. století nebo naší domovině 20. století. Za mě pět hvězdiček a díky za příjemné chvíle s knížkou...

rybizka
18.06.2018 3 z 5

Kniha se tváří jako novinka, ale jsou to v podstatě dvě sloučené knihy, které byly již dříve vydané jako série Vesnice Stamice.
Zajímavé příběhy, nelehká témata ze života. Psáno poutavě a čtivě. Příběhy plné bolesti, navzdory tomu se mi to četlo lehce a knihu řadím jako oddechovku.

Dadula118
09.06.2018 5 z 5

Je mě ctí,že můžu napsat první hodnocení.
Moc ráda čtu o tom,jak lidé žili,žíjí v jiných zemích,ale tohle pro mě byla "novinka"
Příběh ze země,ve které žiju,ale z doby,kterou jsem jako malá vnímala jinak,dětsky.
Doba socialismu se prolínala s dobou(skoro současnou)
Život tří žen,jejich lásky,starosti....
Za mě pět hvězdiček a autorce děkuji za krásnou knihu a těším se na další:-)