Vesmír: 60 úžasně zajímavých skutečností

Zajímají tě hvězdy, planety, satelity a všechno kolem vesmíru? Pozoruješ hvězdnou oblohu a pokládáš si nejrůznější otázky? Nahlédni do této okénkové knížky, kde najdeš odpovědi na všechny své otázky. Jednoduše odklop okénko a přečti si odpověď. Kolik známe typů hvězd? Kde začíná a končí vesmír? Co je to mlhovina, exoplaneta a galaxie? Kde svítí nejjasnější hvězda? Kolik má Saturn prstenců? Tyto a mnohé další otázky jsou v knize zodpovězeny. Poznej, jak úžasně zajímavý je vesmír, jehož součástí jsme také my!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481268/big_vesmir-60-uzasne-zajimavych-skutecn-xhS-481268.jpg 52
Vesmír, Pro děti a mládež, Přírodní vědy

Vydáno: , Svojtka & Co

60 Amazing and Curious Facts about Space, 2017

Kniha Vesmír: 60 úžasně zajímavých skutečností

Atanone

Koupeno našemu záškodníkovi, můžu s klidem přidat svých 5*, kniha je hezky zpracovaná a přitom zůstává dětská, je i poměrně obsažná, byla jsem mile překvapená, očekávala jsem jednen z typů malých leporel. Pro zvídavé děti ( a místy i rodiče)

ddkk

Tohle je další z knížek pro děti od tří let ze série 60 úžasně zajímavých skutečností. A je zajímavá. Má hezké jednoduché obrázky s okénky, v nichž je spousta zajímavých informací (některé jsem ani já vůbec netušila!) rozdělených do kategorií Kdy? Co? Kde? Jak a kolik? Proč? Pravda nebo lež? A tohle víš? Právě jsme dokoukali výborný film o Apollu 11 První člověk, a tak se nám to hezky hodí.

Doporučuji.

P.S. Víte, kde se na Zemi vzalo zlato a platina? A jak je to s plenkami pro kosmonauty? A jakou vlastně barvu má Slunce?