Verity

Verity
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/437726/bmid_verity-3IN-437726.jpg 4 2914 2914

Psychologický triler s veľkou dávkou romantiky, posadnutosti a manipulácie Slávna spisovateľka Verity Crawfordová nedokáže po ťažkej autonehode dopísať svoju najúspešnejšiu knižnú sériu. Vydavateľstvo požiada o jej dokončenie málo známu autorku Lowen Ashleighovú, ktorá na pokraji svojej finančnej ruiny prijíma celoživotnú pracovnú ponuku. Prichádza do domu Crawfordovcov, aby si preštudovala a pretriedila roky Veritiných poznámok a nápadov v nádeji, že nájde dosť materiálu na napísanie knihy. V chaotickej pracovni nečakane odhalí Veritinu autobiografiu, ktorú nemal nikdy nikto čítať. Strana za stranou odhaľuje desivé tajomstvá, šokujúce priznania a spomienky. Pred Lowen sa zrazu objavuje celkom nová, desivá bytosť, temnejšia než samotné postavy z Veritiných trilerov. Kto v skutočnosti je Verity Crawfordová? A sú mrazivé tiene v dome naozaj len tieňmi?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Lindeni

Verity , 2018

pavlinka04
13.02.2023 3 z 5

(SPOILER) Knihy od Hoover mám ráda, tohle ale bylo zkrátka něco jiného.
Lowen bych tipovala tak na 27 max, která se zamiluje bezhlavě do Jeremyho.
Jeremy mi nevadil, přesto jsem na konci nepochopila, proč to Verity udělal, když o ní všechno věděl z rukopisu. Mohl jí to nechat už vysvětlit .
Autorce se dost povedlo, abych měla nepříjemný pocit z Verity. Jak nehybně leží v pokoji a přitom je možné, že se muže pohybovat po domě..to splnilo dojem napětí.
Deník Verity se mi líbil, říkala jsem si, jak může existovat někdo tak krutý..no na konci vše jinak. Dopis jako rozuzlení mě vůbec neuspokojil, konec mi přišel useknutý. Konec byl za me nejslabší části knihy.

EvaApple
07.02.2023 2 z 5

Poměrně zklamání, styl psaní sice fajn, ale bylo to něco na způsob drsnějších 50 odstínů šedi (i když to byl takový brak, že jsem nedala ani třetinu). A navzdory prý překvapivému závěru, jsem tento čekala. Nepopírám, jsem rozmazlená kvalitními thrillery, takže za mě toto hodnocení je víc ke stylu psaní, než obsahu.

Knihomol_ka
07.02.2023 4 z 5

Klobouk dolů Colleen, protože tohle jsem od tebe vážně nečekala. Bylo to úplně něco jiného na co jsem u autorky zvyklá a mile mě překvapila co v ní je. Nevěděla jsem do čeho se to vlastně pouštím. Tahle kniha mi byla vždy velmi doporučována a já teď chápu proč.

Příběh byl tajemný a vážně čtivý. Musela jsem číst dál a dál, protože se prostě nešlo od toho odtrhnout. Tenhle styl úplně nevyhledávám, ale v podání CoHo jsem byla vážně nadšená.

Z Verity jsem měla doslova husí kůži. Nechápala jsem absolutně čeho je schopná.

Konec knihy jsem tak nějak předvídala, takže to pro mě nebyl zas až takový šok, ale pořád mi vážně vrtá hlavou jak to doopravdy bylo.

Ještě jsem si teda něco zjistila o epilogu a teď mi teda dvakrát nepomohl. Spíše jsem byla zděšená.

BetyN.
05.02.2023 1 z 5

Jdu zcela proto proudu, ale mně se kniha Pravda nebo lež nelíbila. Nemohu jí upřít čtivost, autorka je opravdu dobrá vypravěčka, jenže zápletka je naprosto absurdní. Mísí se tu psychologický thriller s erotickou linkou. Obecně proti sexuálním scénám nic nemám, ale tady jich je až moc na to, že jsou vždy popisovány stejným způsobem. Problém jsem měla hlavně s thrillerovou zápletkou. Čím více se v knize odhaluje, tím více je příběh zvrácený. Postavy se chovají nelogicky a zvrhle. Sice jsem knihu přečetla až do konce, protože mě zajímalo, jak to dopadne, ale pak už jsem se musela opravdu hodně překonávat. Závěr mě znechutil! Upřímně jsem šokovaná, co autorka napsala, a že to má takový úspěch. Myslím, že knihy od Colleen Hoover od teď budu obcházet obloukem.

LuckaDea
05.02.2023 5 z 5

Kniha byla skvělá, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Děj byl tak napínavý a tajemný, že jsem musela číst pořád dál a dál a byla jsem zvědavá, jak to celé dopadne. Vždycky, když jsem si myslela, že vím přesně o co jde, přišla pasáž, která můj odhad zase změnila. Některé pasáže byly drsnější (hlavně některé myšlenky v knize), ale přesto si tato kniha zaslouží plný počet hvězdiček. Konec byl pro mě hodně překvapivý. Myslím si, že na tuto knihu dlouho nezapomenu.

pingu1
03.02.2023 4 z 5

Tak další kniha od mojí oblíbené autorky - tentokrát žádná romanťárna, ale pořádný psycho...
Kniha se četla dobře, Verity byla fakt hustá, chvílemi mi běhal z jejího deníku mráz po zádech. Lowen mi tročku lezla na nervy, ale nikdo není dokonalý, že. Jeremyho bych brala hned :-)
Úplně mi nesedl nejednoznačný konec, každý si musí sám určit, čemu věřit. Jednu hvězdu dolů dávám za na můj vkus příliš mnoho do detailů popsaných sexuálních scén a vulgarismů. Jinak doporučuji :-)

Michaela91
02.02.2023 5 z 5

Tak to byla pecka. Nejlepší od Colleen co jsem zatím četla. Určitě se k ní časem vrátím.

Julinka679
30.01.2023 3 z 5

Od autorky je to moje prvotina a jak jsem pochopila tak je to i první (?) autorčin thriller.
Musím říct, že od někoho kdo se zaměřuje spíše na romány jsem to čekala mnohem horší a upřímně mě to spíše mile překvapilo.
Začátek i prostředek knihy super, četlo se to rychle, děj zajímavý, zápletka dobrá... ale... ten konec?! Co to bylo?! Já nevím ale to mi přišlo už přitažené za vlasy...
Nebýt toho konce mělo by to na 4*, takhle jenom 3,5* a to jsem přivřela jedno oko.

hanka0630
30.01.2023 2 z 5

Temný thriller si občas přečtu ráda, ale tenhle mi nesedl. Sice mu objektivně vzato nechybělo nic, co v dobrém thrilleru má být, ale přesto to u mě nezafungovalo.

Littlemonday
29.01.2023 5 z 5

Pravda, nebo lež - Colleen Hooverová

Anotace:

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se právě ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se za normálních okolností vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Ta se totiž po tragické nehodě nemůže práci věnovat a fanoušci už začínají být netrpěliví…
Lowen se proto na pár dní nastěhuje do sídla Crawfordových, aby navázala tam, kde Verity skončila. Není to ovšem tak jednoduché, jak by si Lowen přála, a odzbrojující přitažlivost Veritina manžela Jerremyho jí práci příliš neusnadňuje. Je však odhodlaná nenechat se rozptýlit. Dokud mezi Veritinými poznámkami neobjeví její kompletní autobiografii, která se nejspíš neměla nikomu dostat do rukou. Jde o děsivou a krutou zpověď, která Lowen odhalí nejen co je Verity skutečně zač, ale také co se v rodině Crawfordových doopravdy děje…

Recenze:

Naprosto skvělý thriller, od kterého jsem se nemohla odtrhnout!

Hlavní hrdinka Lowen mi úplně k srdci nepřirostla, vlastně mi byla dost jedno, šlo hlavně o Verity, Jeremyho a její děti. Tahle rodina zažila mnoho tragédií, možná až podezřele mnoho.

A jak jsem se pročítala knihou, pomalu jsem zjišťovala pravdu. Byla jsem napnutá, určitě byly momenty, kdy kdyby na mě někdo bafnul, učůrnu si.

Problém s pravdou ale je, že není úplně jednoduché ji najít. A rozhodně není všechno vždy tak, jak se na první pohled zdá.

Na konci vám bouchne hlava, slibuju.

Aiden888
29.01.2023 4 z 5

Příjemná knížka, snadno se čte a za den máte hotovo. Jen ten konec... Když už jste spokojeni s tím, jak to dopadlo, tak je všechno najednou úplně jinak...

TaLu
26.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Autorka asi opravdu umí. S několikadenním odstupem mi kniha stále "zní" v hlavě.
Tolik k umění paní spisovatelky.
Ale s tím, jak si v hlavě převracím příběh kolem dokola, jsem čím dál tím víc naštvaná na hrdiny.
To to nemohli udělat jinak?
To nemohli věřit v systém, policii, spravedlnost....a třeba i v Boží mlýny?
To nemohli propána krále komunikovat, pokud to skutečně bylo tak, jak naznačuje konec?
Otázky.....
A třeba je právě dobře, že s žádnou postavou nemohu souhlasit. Zbývá doufat, že by se člověk zachoval jinak, i když ....vlastně nikdo nechceme přožívat to, co by nás podobným volbám vystavilo.

Safrika
25.01.2023 4 z 5

Parada! Moc se mi libilo, uzila jsem si to. Sem tam pasaze pritazene za vlasy (moc snadny novy vztah), ale jinak super.

Gracinka
24.01.2023 5 z 5

Skvělý příběh.

TaLu
24.01.2023 4 z 5

Mám moc ráda thrillery, napětí, většinou jasné pojmenování zla, záporák je temný. Ve filmu i v knize pro mě zdroj odpočinku.
Ale psychothrillery, to je psycho.
Tísnivý pocit se s přibývajícími stránkami mění v dusno ve kterém je mi hůř a hůř.
Pokud toto jsou požadavky na tento typ literatury, pak ho autorka splnila na výbornou.
Poškozená rodina, stupňující se tíže, trpící děti.
A nakonec zvrat po kterém si říkám: "Co když to tak bylo?"
A nemohu usnout.
Pokud milujete tento pocit, tak neváhejte a čtěte.
Poněkud šokující erotická stránka odlehčení rozhodně nepřináší.

Silvisek
23.01.2023 5 z 5

Jako nemam slov. Dost zajimavy konec. Bylo to dost napinave. A konec jsem necekala! Jako mazec

TinaBookBlog
21.01.2023 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Thriller, který přináší spoustu otázek.
Během čtení mi šel chvílemi mráz po zádech. Neustále jsem si říkala, jestli je to opravdu tak nebo je to zase nějaká lež. Nevíte, čemu máte věřit. Konec sice přináší rozuzlení, ale jestli pravdivé nebo ne, záleží na čtenáři. Autorka odvedla opravdu skvělou práci.
Knihu můžu jedině doporučit. Nudit se nebudete, autorka udržuje napětí až do konce.

Knižnípauza
20.01.2023 4 z 5

Pravda, nebo lež je má třetí kniha od autorky co jsem četla. Moc se mi od ní líbí kniha Námi to končí a když jsem zjistila že napsala i triller byla jsem hodně zvědavá a do knihy se pustila.
A jako WOW!!
Tohle byla slušná jízda!
Styl psaní jak už bývá u Colleen mě hned vtáhl do děje a hlavní hrdinka mi sedla. V příběhu bylo několik momentů u kterých se mi tajil dech a konec? No jako mazec. Čas od času si na knihu vzpomenu a pořád přemýšlím nad tím koncem.
Doporučuji!!

evismaior
19.01.2023 4 z 5

70% - Colleen Hooverová psát jednoznačně umí, její knížky se čtou samy, ať už je to styl young adult nebo třeba thriller pro dospělé jako je právě Pravda nebo lež. Příběh vypráví o spíše průměrné spisovatelce Lowen, která se po smrti matky ocitá ve finanční tísni, a tak se smíšenými pocity přijímá nabídku dokončit úspěšnou knižní sérii Verity Crawfordové, která je po autonehodě upoutaná na lůžko bez známek vnímání, zato s proklatě sexy manželem Jeremym, jenž o ni obětavě pečuje a při tom smutní po jejich dvou mrtvých dcerách. Lowen přijíždí do jejich sídla pro Veritiny poznámky o zbývajících dílech série, ale mnohem víc ji upoutá její nalezená autobiografie, která dává situaci v rodině (a smrti dcer) zcela nový rozměr. Anebo je to celé úplně jinak?
Čtení jsem si jako vždy užívala a samozřejmě čekala na ten předpokládaný zvrat na konci - a byť mě samotné běželo hlavou hned několik variant zvratů a rozuzlení, ten, který zvolila autorka, mě ve finále příliš nepotěšil - jednak tím, že ho tak trochu odflákla na pár stranách a za druhé tím, že mi to přišlo šíleně vykonstruované a nepravděpodobné. Myslím, že když už to pojala takhle, tak by to skoro bylo na druhou půlku knihy ve stylu, co bylo poté (zejména jak se s tím hlavní hrdinové vyrovnali), a skoro bych řekla, že by to ještě mohlo být i napínavější než předtím, protože tohle ustát... Takže ve finále super čtení a na samotný konec trochu zklamání.

Iva095
12.01.2023 5 z 5

Od této autorky to byla pro mě první kniha co jsem četla a můžu z jistotou říct, že nebyla poslední. Některé části byli hodně drsné a ten konec tak ten mě dostal nejvíc. Naprosto dokonalé čtení. Doporučuji.