Veriť znova

Veriť znova
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473532/bmid_verit-znova-BcN-473532.jpg 4 1573 1573

Začít znovu / Znova série

Šťastné konce sú iba vo filmoch. V tom má Dawn Edwardsová jasno. Odkedy pristihla svojho bývalého s inou, zanevrela na chlapcov a radšej sa zamerala na štúdium a svoj veľký sen. Túži po kariére spisovateľky, a hoci už istý čas publikuje poviedky na internete, nik sa o tom nesmie dozvedieť. Ani Dawnini najbližší priatelia o jej záľube netušia. Popravde, všeličo o nej netušia. Rovnako ako Spencer Cosgrove, atraktívny kamarát, ktorému nie je ľahostajná. Spencer je síce neodbytný, ale Dawn neoblomná. Jedného dňa náhodou spozná jeho pravú tvár a uvedomí si, že naoko večne veselý chlapec vlastne nemá veľa dôvodov na úsmev. Spencera viac nevníma len ako zvodcu, na ktorého sa hrá, no postačí to na to, aby poľavila v zásadách?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Yoli (SK)

Trust Again , 2017

Vendulik
08.02.2021 2 z 5

Nic moc tedy. První byl lepší. Tady jsem se moc nudila až jsem uvažovala, že knihu odlozim. Ani konec to nechránil. Líbila se mi pasáž, kdy byli na nože.

misa4995
04.02.2021 5 z 5

Za mě je tento díl lepší než ten první :)

biairicia
03.02.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila. Četla se sama. Spencer mi byl sympatický hned od začátku.

malazluta
03.02.2021 4 z 5

Mona Kasten je skvělá autorka, která umí napsat příběh, ve kterém je od každého něco - romantika, erotika, nějaké to drama, trauma z minulosti a sympatické hlavní i vedlejší postavy. V knize "Věřit znovu" se jí toto podařilo opět dobře nakombinovat a stvořila příběh, který si někdy ráda přečtu znovu.

Áža707
01.02.2021 4 z 5

Druhý díl série Začít znovu je psaný se stejnou lehkostí jako jeho předchůdce. Jedná se o volné pokračování, kdy se potkáváme s další postavou "party" s kterou jsme se seznámily v prvním díle. Takže ano, tento příběh se dá číst samostatně, akorát si trochu vyspoilerujete, jak vlastně dopadl první díl.

Dawn mě ze začátku štvala, že sama pořádně neví, co přesně chce. Vzdychá po Spencrovi, ale aby si ho pustila k tělu - není možná. Takže jsem půlkou knihy prouplouvala s rozporuplnými pocity. Od poloviny se to celkem srovnalo a já s napětím čekala, co se vlastně stane.

Co se doopravdy Moně nedá upřít je čtivost, kdy velmi snadno proplouváte příběhem a opět to není jen příběh o lásce, který by byl nudně jasný. Najdete zde přidanou hodnotu a to  s tématy jako chyby úsudku, problémy s rodinou, vyčítaní, nízké sebevědomí a jeho srážení člověkem, který vás má podržet.

Samozřejmě se mi líbí návaznost na první díl, kdy opět se potkáváme s Kadenem a Allie a nejen s nima. Stejně tak doufám, že i v dalším díle bude tohle pokračovat. Trochu bych si přála aby Olivie dostala více prostoru a poznali jsme ji lépe, ale příběh nebyl právě o ní.

Já jsem si čtení moc užila a knihu mohu jen doporučit. Zůstávám u stejného hodnocení, jako u předchozího dílů.

⭐ 4/5

Cress
18.01.2021 5 z 5

Tenhle díl byl opět velmi sladký a četl se jedním dechem. Za mě byl o něco lepší než ten první, jelikož mi více sedli hlavní postavy. Dawn jsem si oblíbila už v prvním díle a po téhle knize jsem si jistá, že bychom si my dvě rozuměli. A Spencer?! No tak ten byl naprosto dokonalý a na rozdíl od Kadena mi byl sympatický hned od začátku. Zápletka byla opět předvídatelná, ale to je ve většině romantik.

makkuska
16.01.2021 5 z 5

Co mě nejvíc baví na románech ze série Znovu je to, že knihy na sebe navazují a byť každý díl vypráví jiná postava, objevují se tam postavy i z dalších dílů. Tím, že knihy nekončí slovy "a žili spolu šťastně až na věky", ale čtenář se s nimi setkává i v dalších dílech a může sledovat vývoj postav či jejich příběhu, je celé vyprávění ještě zajímavější. Za mě obrovské překvapení a potvrzení toho, že takto kladné hodnocení není přestřelené.

Lejčís
04.01.2021 5 z 5

Narozdíl od prvního dílu se mě osudy Spencera a Dawn dotkly poměrně hluboko a i slzička ukápla.. jen konec byl zbytečně protahovaný..

AniDi
02.01.2021 5 z 5

Krásný příběh, romantická linka úžasná.

Majka1979
02.01.2021 3 z 5

Kniha je za mnou, úprimne povedané, že som sa dosť trápila, hoci príbeh nebol zlý. Niekedy nie je možno dobré, ak človek všetky časti číta po sebe. Možno mi vadilo , že opäť chúďa dievča menom Dawn a Spencer sa ju snaží zachrániť a uľahčiť jej jej život, keďže žije na internáte s nymfomankou.
V príbehu sa opäť vyskytuje aj Kaden a aj Allie, ako aj zvyšný ľudia z partie.

Neodrádzam vás, viem, že viacerí ju čítali a chvália si ju, len vyjadrujem svoj názor a verím, že ma zaňho nikto neukrižuje

Lulu09Da
01.01.2021 5 z 5

Tento díl se mi opravdu moc líbil. Je dechberoucí. Kolik odvahy v sobě musí mít a ani o tom neví. Dostalo se mi to pořádně pod kůži. V některých chvílích bych si ani nevěděla rady ale Dawn ano. Páni to je vážně skvělá kniha moc doporučuji.

veronika9761
01.01.2021 5 z 5

Jen o maličko horší než první díl. Ke konci už mi ti zamindrakovani teenageři lezli pěkně krkem, s těmi jejich traumaty z minulosti, ale i tak se četlo samo.

adela2230
25.12.2020 5 z 5

Příběh je dobrý. Kniha se dobře čte, možná ten první díl byl o malinko lepší. Ale i tohle se dalo. Hlavní hrdinka mi přišla občas moc naivní a taková husička, ale dalo se to.

Rudolf14
25.12.2020 5 z 5

Tak tuhle jsem chtěla několikrát, jejich příběh se mi moc líbil. :)

lucye007
22.12.2020 3 z 5

Nevím proč, ale tenhle díl byl asi nejslabší ze všech tří. Ten nejnovější jsem ještě nečetla. Připomínalo mi to chvílemi sérii After, což jsem opravdu nečekala.

Veve721
21.12.2020 4 z 5

Po překvapení, kterým pro mě byl první díl série "Znovu", jsem se okamžitě vrhla po pokračování, ale asi jsem měla od postavy Dawn větší očekávání, protože očima Allie z prvního dílu vypadala naprosto úžasně. Byla jsem prostě lehce zklamaná, když jsem se Dawn mohla podívat do hlavy a viděla tam všechnu tu nejistotu, sebemrskačství a naprostou absencí sebevědomí. Těšila jsem se na úplně jiný profil osobnosti - pestřejší, barevnější, nevím... Postrádala jsem Alliin optimismus a radost z maličkostí. Dawn na mě byla paradoxně až příliš depresivní, což jsem při její lásce k neonovým barvám a třpytkám vůbec nečekala. Tím ale nechci říct, že by byla knížka zlá, to teda nebyla. Opravdu mě bavila a jen potvrdila, že Mona Kasten prostě psát umí. Jen si mě Dawn jako vypravěčka nedokázala získat tolik, jako její kamarádka z prvního dílu. Navíc mi extrémně vadily výrazy, které hlavní hrdinka používala při popisování sexuálních scén (štěrbinka, jeho pýcha, to jako vážně?).

Přesto jde o jednu z nejlepších romanťáren, které jsem kdy četla a už teď vím, ze série zaujme trvalé místo v mé knihovničce, přestože první díl je stále mým favoritem. A Spencer sám stačí na to, aby knížka dostala čtyři hvězdičky - o takovém úžasném pohodovém chlapovi musí snít každá žena...

MiliKry
18.12.2020 4 z 5

Opět hezké a nenáročné čtení, místy to mělo hlucha místa a dej se zbytečně táhl. Prvbi díl se mi celkové líbil více, ale dávám jen o jednu hvězdičku méně, protoze špatné to rozhodně nebylo.

eliska2126
17.12.2020 5 z 5

Začínám tu skvělou Monu Kasten milovat víc a víc. A musím říct, že se mi Věřit znovu líbilo ještě o trochu víc, než Začít znovu.
Poznáváme příběh Dawn a Spencera. Zatímco Kaden byl v Začít znovu takový bad boy, nebo si na to aspoň teda hrál, tak Spencer byl už v prvním dílu takový milý a starostlivý. V tomhle díle jsme poznali, že i ten nejveselejší člověk může skrývat smutnou minulost a i přesto, každé ráno, když se vzbudí, je to pro něj nový začátek, který hodlá využít, jak nejlíp dokáže.
Jediné, co bych asi vytkla byl trošku nafouknutý problém v životě Dawn. Chápu, že rozchody jsou těžké, ale to, jak se chtěla navždy zříct lásky, to mi přišlo až moc radikální.
Čtivost je u Mony už takovým standartem, takže to zmíním už jen tak mimochodem.
Takže doporučuju celou sérii Znovu, zatím, co jsem četla, tak bylo skvělé!
A já se brzy pustím do Cítit znovu.

Petoklad
15.12.2020 3 z 5

Slabé, neuvěřitelné, anotace neodpovídá obsahu, pak je čtenář zklamaný.

BarkaS
23.11.2020 3 z 5

Někdy je marketing knihy silnější než příběh. Podle mého názoru je tenhle díl přesně ten případ. Zatímco v prvním mi přišly problémy hrdinů uvěřitelné (asi k proto, že mi byly blízké), tentokrát na mě spíš dýchala puberta. Věřit znovu je pěkně napsané, má spád, ale hlavní hrdinka je přecitlivělá fňukna a některé formulace v erotických scénách mě rozesmály, z jiných mi bylo až trapně (“strčil prsty do mojí vlhkosti” - to jsem si hned vzpomněla na Román pro ženy a poznámky o “čvachtání”. Číst takové formulace dost kazí celkový dojem.) Opět se ukazuje, že není člověk ten, který by se zavděčil lidem všem. Mně se Mona Kasten tentokrát nezavděčila. Spíš jsem utrpěla zklamání z utracení poměrně vysoké částky za knihu, bez které bych se s klidným svědomím obešla.