Věra Čáslavská - život na Olympu

Věra Čáslavská - život na Olympu https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214769/mid_vera-caslavska-zivot-na-olympu-214769.jpg 4 134 49

Věra Čáslavská: nejúspěšnější česká sportovkyně všech dob, žena, která na olympijských hrách v Tokiu a Mexiku získala jako sportovní gymnastka celkem sedm zlatých medailí. Protože odmítla odvolat svůj podpis pod manifestem Dva tisíce slov, byla po roce 1969 vyloučena z veřejného života.

Lenka4
10.01.2021 4 z 5

Životní osud špičkové gymnastky snad lze nazvat stejně jako její cvičení krkolomným. Snaha vyhrabat se ze dna ji musela stát mnohem více sil, než tréninky na mistrovství a olympiády. Obdivuhodná žena, jejíž příběh je tak napínavý, že čtenář občas i přestane vnímat nepříliš vybroušený autorův literární styl.

Hani77
09.01.2021 5 z 5

Pro mě velice zajímavé čtení o mimořádné ženě.

EvaApple
03.01.2021 5 z 5

Moc hezky napsané, silný vliv zřízení ovlivnil celý její život a bohužel se to promítlo i u takto talentované ženy

GYROTOURBILLON
23.10.2020 5 z 5

Velice zajímavý život VČ. Životopis poukazuje i na smutný soukromý život.
Komunistická éra musela být neuvěřitelná, tedy obzvlášť k lidem , kteří vlastním úspěchem měli podporovat režim a na jejich práci se jinak nebralo zřetel. A jak nesympatizoval s režimem , nebyl dft. nikdo.

Radka_p
24.07.2020 5 z 5

Pútavo napísaný životopis. Spôsob akým autor koncipoval písanie o živote olympijskej medailistky Věre Čáslavskej mi pripomínalo dobrú beletriu. Z knihy som sa dozvedela veľa nielen o pracovnom ale aj o súkromnom živote tejto slávnej gymnastky a teda, že ten jej život nebol vôbec jednoduchý.....Od čítania sa ťažko odchádzalo, veľmi ma zaujímali osudy jej "hlavných hrdinov" a autor tento životopisný príbeh skvelo vygradoval (ak sa to tak pri životopise d pomenovať).

Marcela52
10.04.2020 5 z 5

Životopisy Pavla Kosatíka čtu moc ráda, takže jsem si s chutí přečetla i tento, věnovaný naší nejúspěšnější české sportovkyni, Věře Čáslavské. Před mnoha lety jsem četla její vlastní výpověď "Cesta na Olymp" a tak jsem si chtěla přečíst i toto "pokračování". Kniha velmi poutavě popisuje nejen její osobní a sportovní život, ale také politické zvraty, které jí život zásadně ovlivnily. Tento autorizovaný životopis zachycuje poprvé uceleně celou její životní dráhu a čte se opravdu jedním dechem. Moc doporučuji zejména mladší generaci, protože takových statečných osobností v naší historii moc není.

jaroiva
04.04.2020 5 z 5

Moc zajímavá knížka o ještě zajímavější ženě. Kromě biografie se člověk musí postupně zamyslet i nad filozofičtějšími úvahami. Knížka totiž vedle životopisu nenápadně popisuje politický vývoj, který život Věře Čáslavské výrazně ovlivnil.
Paní Čáslavská byla celoživotní velká bojovnice, za což ji musím obdivovat. I za to, jak bojovala až do samotného konce, který už není součástí knihy, protože nastal až po vydání knihy.
P. Kosatík pojal knihu takřka dechberoucím způsobem a dokázal vyjádřit sílu osobnosti VČ, její životní vítězství i prohry tak, že vás to nenechá chladnými.

Velekněžka
15.05.2019 4 z 5

Obsah ve mne navodil silné pocity, že paní Věra byla ženou vítězství nebo porážek, života na maximum nebo vůbec, pokerového all in. Z mnoha faktů, upřesnění a doznání věřím, že Život na Olympu patří mezi ta velká vítězství, která tato skvělá osobnost českého sportu v životě vybojovala. Velká čest a respekt její památce. Jedna hvězdička dolů za subjektivní pocit o neúplném využití potenciálu knihy po sportovní stránce...

E_Lan
21.01.2019 4 z 5

Pavel Kosatík pro mě znamená jasnou kvalitu v české biografické literatuře. I v tomto případě velmi poutavě a poučně popsal dějiny jedné významné české osobnosti. Závěr je trochu zdlouhavý, ale po pochopení historických souvislostí i pochopitelný.

Martina99
16.09.2018 5 z 5

Takoví jsou podle mě olympionici, že kromě talentu je to hlavně tvrdá dřina. Co se týka Věry Čáslavské je to osobnost a v knize jde vidět, že vlastně doba, ve které se žila s ní vždy zametala, ať už za Socialismu, tak i za doby bulvárních médií.

slunicko1958
24.08.2018 5 z 5

Byla jsem malé dítě, když byla Věra Čáslavská na vrcholu. Doma jsme ji všichni obdivovali a fandili jí, starší sestry ji napodobovaly (hlavně ty drdoly!). Chtěly vypadat jako Čáslavská, sportovní gymnastika byl u nás sport číslo jedna (samozřejmě u černobílé televize).
Myslím si, že bychom ji měli především v této době hulvátské napodobovat všichni, hlavně po morální stránce.

Velký dík patří Pavlu Kosatíkovi. Jeho kniha je důstojná pocta vynikajícímu člověku.

Marika Vanova
19.06.2018 5 z 5

Tuto knihu, ač je psaná velmi čtivě, jsem nemohla přečíst moc rychle pro velké množství informací o " naší paní Věře" a tak jsem si ji dávkovala po kouskách. Moc se mi líbila a doporučuji.

růžovámakrela
25.04.2018 5 z 5

Porazila soupeřky, porazila domácího násilníka, porazila režim... jen sprostý bulvární slinty porazit nedokázala. Žena, která je vzorem nejen sportovním, ale především morálním.

Ronny
07.01.2018 5 z 5

Velmi čtivé a zajímavé čtení o úžasné osobnosti a životě Věry Čáslavské. Měla neobyčejně silnou vůli, vytrvalost, byla čestná atd - je nespravedlivé kolik životních překážek a ran musela překonat. Doporučuji!!

niknikita
14.12.2017 4 z 5

Těch informací v první polovině příběhu bylo až moc, ale druhá polovina knihy stála za pozornost, kterou si Věra Čáslavská právem zaslouží.

Dimas
03.10.2017 5 z 5

Ze začátku to byl takový skoro nezáživný sled událostí a potom mě naprosto pohltil životní příběh výjimečné osobnosti...

Mergirus
18.05.2017 3 z 5

Zajímavý příběh Věry Čáslavské, její kariéry a osobního života.

pagac17
12.05.2017 5 z 5

Přečetl jsem autorizovaný životopis obdivované Věry Čáslavské, pan Pavel Kosatík se perfektně zhostil svého úkolu, napsal tuto knihu tak, jak život milované Věry probíhal od narození po její brzký skon. Byla to obdivuhodná žena, která jako sportovní gymnastka dosáhla ve své době ty nejvyšší mety, bylo ta paradoxně v Mexiku po kritickém roce 1968, kde také byla její slavná svatba s Josefem Odložilem. Pak se děli s Věrou a jejími dětmi neskutečné věci. Byla v té době 70 a 80let diskriminována, byla sdělovacím prostředky doslova odsouzena k zapomnění a fyzicky se musela starat o svojí obživu. Její partnerství s manželem zažilo trhliny a došlo k rozpadu. Po sametové revoluci opět získala své postavení doma a pokračovalo i ve světě. Pracovala úspěšně pro prezidenta Václav Havla, pak přišla tragedie, když nešťastnou náhodou její syn Martin ve skrumáži zasáhl do hlavy svého opilého otce, který pak nakonec zemřel. Dá se říci, že z této příhody se Věruška již nevzpamatovala, hlavně jí ublížil nespravedlivý tisk, závěr jejího života byl tragický a charakterizoval naše sdělovací prostředky, které jí doslova utýrali, nakonec po krátkém zvednutí zemřela v roce 2016. Celou publikace jsem přečetl snad jedním dechem. Ukazuje, jak je náš národ nespravedlivý vůči svým velikánům.

josef5899
31.03.2017 5 z 5

Miluju paní Věru.

Jana283
06.03.2017 5 z 5

Pavel Kosatík opět nezklamal. Život paní Věry jsem znala z její knihy Cesta na Olymp, kterou jsem v dospívání četla několikrát. To bylo to hvězdné období. Pak pád, štvanice bulváru... Jak se historie stále opakuje. Někdy jsem měla pocit, že kdo si neplivnul, nebyl Čech a nakonec velké tryzny po její smrti. Jak příznačné. Věra byla obdivuhodný člověk, velká bojovnice.