Věř mi

Věř mi https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387996/bmid_ver-mi-dhv-387996.jpg 4 1076 352

Když člověk nosí masku moc dlouho, přiroste mu ke tváři… Temný psychologický thriller od autora loňského bestselleru Ta přede mnou! Mladá ctižádostivá herečka Claire zoufale potřebuje práci a peníze, proto se rozhodne přijmout nabídku stejně tak amorální jako nebezpečnou – má být jakousi volavkou právnické firmy specializující se na rozvodové pře. Jejím úkolem je svést ženatého muže, vše zdokumentovat a důkazy posléze předat „podvedené“ manželce, aby je mohla použít u soudu. Jenomže potom je žena jednoho z jejích cílů nalezena mrtvá a Claire se stává hlavní podezřelou. O pár měsíců později je však stejnými vyšetřovateli naopak požádána o pomoc. Policie chce, aby se vetřela do života manžela zavražděné – tedy jediného muže, jehož se jí svést nepodařilo. Se svou rolí se však sžije až příliš dokonale…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Believe Me , 2018

a.k
05.02.2019 4 z 5

Pro Claire je herectví její druhé já. Navštěvuje herecké kurzy v New Yorku a na živobytí si vydělává u právnické firmy. Získává kompromitující materiály na muže, jejichž manželky jsou klientkami rozvodové kanceláře. Herecký talent využije i při nebezpečné spolupráci s policií, kdy má dělat volavku, aby usvědčila vraha.
Jednoduchý psychologický román, který je postaven na tenké hranici mezi lží a pravdou, skutečností a přetvářkou, kdy je těžké poznat, komu důvěřovat a koho se bát.
Pominu-li některé maličkosti, jako oddechové čtení mě to bavilo.

Deniska147
05.02.2019 3 z 5

Čekala jsem malinko víc. Závěr mě nenadchl. Celou dobu na nějaký konec čekáte, je naprosto jasné, že se to musí vysvětlit a když to přišlo, jen jsem pokrčila rameny.

perpe2a
04.02.2019 4 z 5

Druhá kniha od autora. První "Ta přede mnou" se mi líbila moc. Musím říct, že ani tato mě nezklamala. Bylo to nepředvídatelné, čtivé, celou dobu jsem měla opravdu pochybnosti, komu mohu věřit a to mě hodně bavilo. Kniha byla super a moc doporučuji.

Veríňák
04.02.2019 1 z 5

To byla hrůza… vánoční dárek, nálepka bestseller. Začínám mít neodbytný pocit, že skoro vše s tímhle označením je jedna velká bída.
Tady konkrétně naprosto nereálná zápletka. Labilní "herečka" nasazená jako supertajná agentka k odhalení sadistického vraha. To fakt...?
Extrémně krátké věty, krátké kapitoly. Tenhle jev mi vadil už u Písečného muže od Keplera a ani tady jsem nepochopila význam.
Všecky postavy do jedné nesympatické a k tomu pro mě hrozně ošklivá obálka a na víc jak jednu hvězdičku to není.

RADOST
01.02.2019 3 z 5

Kniha o důvěře, o lžích a přetvářce, o herectví. To vše podkresleno symbolikou Baudelairových Květů zla a vyšetřováním zločinů. Obojí se mi jevilo nereálně a asi jsem to plně nechápala. Občas chaos, zmatek, občas napětí a zamyšlení nad hlavními hrdiny. Zůstala ve mě pachuť slátaniny, které nevěřím, ale přesto mě donutila se nad ní zamýšlet a dočíst.

katst
31.01.2019 3 z 5

Rozhodně to není oddechové čtení. Autorův styl psaní není pro každého. Nespornou výhodou knihy jsou krátké kapitoly, které udrží čtenářovu pozornost a přidávají na napínavosti a spádu. Kniha není předvídatelná, autor si se čtenářem hraje.
Škoda toho velmi rychlého a zbrklého konce, který akorát vyvolává spoustu nezodovězených otázek...

Kája_95
30.01.2019 5 z 5

Kniha se mi naprosto líbila. Mnohem lepší, než Ta přede mnou. Přemýšlíte jestli se Vám hlavní postavy líbí nebo nelíbí. Přemýšlíte nad knihou a díky tomu nemůžete usnout. Poutavě napsané, krátké kapitoly, které utíkají neskutečně rychle. Takže se připravte, že během čtení knihy toho moc jiného neuděláte :)

Mishell14
29.01.2019 2 z 5

Nechtěla jsem knihy srovnávat ( Ta předemnou) ale bohužel jsem se tomu neubránila. Tahle kniha v porovnání s první byla jeden velký ZMATEK který mě poté už neskutečně štval než aby vtáhl do děje. Autor má jediné plus a to že kapitoly byly krátké bohužel jsem nečetla proto, že by mě dej uchvátil a hltala každou stránku ale proto abych tuhle knihu už mohla zase zpět odložit do knihovny.

Ivanka83
28.01.2019 4 z 5

Skvělé kniha. Hezky se četla. Zajímavý děj. Typ na vraha jsem měla už od začátku, ale párkrát jsem zvažovala, jestli to nebude nakonec úplně jinak... Nebylo :-)
Doporučuji.

Januli
28.01.2019 3 z 5

Nechci moc srovnávat knihy, ale Ta přede mnou byla mnohem lepší... ve Ver mi mě vlastně závěr ani nepřekvapil, protože se dal očekávat. Celkově mě kniha nevtahla do děje a mám tam pár otazníků??? Průměr, ke kterému se určitě vracet nebudu a bohužel ani nedoporucim. 2-3 hvězdy

swayno
28.01.2019 3 z 5

Zajímavě psané, zase trošku něco jiného, ale co se příběhu týče, za mě nic moc.

sharina
28.01.2019 4 z 5

(SPOILER) Musím dát čtyři hvězdy, bohužel. Přestože mě kniha nutila se soustředit pouze na text a na nic jiného, a to se mi poslední dobou nedaří. Každopádně tu jednu hvězdu, kterou jsem knize neudělila je fakt, že po zhruba polovině knihy už byl konec dost jasný. Budu znít divně, když řeknu, že jsem stále doufala ve zhýralost tématu a postav, že by přeci jen hlavní hrdinka mohla konečným rozhodnutím čtenáře překvapit. Tudíž ano, svou roli v knize splnila do puntíku, nevíte čemu vlastně věřit, ale kdyby se vydala tou temnou stranou vůbec by mi to nevadilo, vlatně naopak.
A také ta jedna hvězda je za rychlý konec, autor mohl něco mnohem více rozvětvit, jelikož bych měla ještě nějaké otázky, které nebyly zodpovězeny.

Pdede
27.01.2019 5 z 5

Opět přečteno na téměř jeden zátah - nemohla jsem se odtrhnout a zjistit, komu mám věřit...

adevis
27.01.2019 4 z 5

Od této knihy jsem neměla žádná velká očekávání, ale..... když autor vydá další knihu, většina z nás čtenářů má tendenci ji porovnávat s tou předchozí. Většinou to taky dělám, ale tentokrát mi to nejde.
Titul Věř mi je skvělý psychothriller, který nezklame, je výborně čtivý a když si myslíte, že už všechno víte a bude konec, najednou přijde překvapení - bum!!! Takže za mě rozhodně ano.
Jo a při čtení jsem měla před očima film na motivy této knihy. Nebyl by vůbec špatný. Co myslíte? :)))

iveetka
26.01.2019 5 z 5

Jedním slovem "waaaau" tahle kniha me neskutečně bavila!! 5 hvezdicek je u mě výjimka, ale tato kniha si je zaslouží. Neztotožňuji se s negativními komentáři. Pro mě to byla úžasná čtivá jizda a rozhodně se za pár let ke knize vrátím.

Kekik
24.01.2019 5 z 5

Mít klobouk, smekám jej.
‌Z hodnocení+komentářů na databázi knih jsem nic neočekávala. Kniha mě mohla jen překvapit. A to se stalo. Naprosto perfektní thriller !!! Začetla jsem se od prvního slova a každé vyrušení mě štvalo. Velmi čtivé, napínavé, promyšlené. Někteří čtenáři si stěžují, že autor zamlčuje informace. Jen tak mezi námi- není toto nejdůležitější aspekt správného thrilleru??? Kdy až do poslední stránky netušíte, jak to vše bylo? Kdyby autor vyložil karty hned na stůl, asi by to nebylo to pravé ořechové. Já nenašla jedinou chybu na knize. Claire jsem si oblíbila. Líbí se mi, jak dokáže ovládat a mást své okolí. Když jí na to lidé skočí... Věř mi má ode mě doporučení.

Misute603
23.01.2019 4 z 5

Kniha se velmi dobře četla.kratke kapitoly.prvni půlka mi strašně bavila,pak jsem se chvílemi nudila a do čtení jsem se musela nutit...konec byl super....ale i tak mam trochu v hlavě guláš .co bylo a nebylo doopravdy

prcek19
22.01.2019 1 z 5

Jak psala Urbana níže sice čtivá kniha, ale absolutně mě nezaujala..jestli bylo záměrem mě dokonale celou knihu mást, tak to se autorovi povedlo, protože chvílemi sem se opravdu ztrácela

Urbana
21.01.2019 3 z 5

Žádné velké nadšení ..... i když kniha je čtivá, čte se dobře, krátké kapitoly, ale čekala jsem něco víc.

Princezna22
17.01.2019 2 z 5

Kniha mě absolutně nebavila.. Nemohla jsem se vůbec začíst,ale nakonec tedy po úmorném snažení jsem se dokopala a knihu dočetla.. Uf