Věř mi

Věř mi https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387996/bmid_ver-mi-dhv-387996.jpg 4 1076 352

Když člověk nosí masku moc dlouho, přiroste mu ke tváři… Temný psychologický thriller od autora loňského bestselleru Ta přede mnou! Mladá ctižádostivá herečka Claire zoufale potřebuje práci a peníze, proto se rozhodne přijmout nabídku stejně tak amorální jako nebezpečnou – má být jakousi volavkou právnické firmy specializující se na rozvodové pře. Jejím úkolem je svést ženatého muže, vše zdokumentovat a důkazy posléze předat „podvedené“ manželce, aby je mohla použít u soudu. Jenomže potom je žena jednoho z jejích cílů nalezena mrtvá a Claire se stává hlavní podezřelou. O pár měsíců později je však stejnými vyšetřovateli naopak požádána o pomoc. Policie chce, aby se vetřela do života manžela zavražděné – tedy jediného muže, jehož se jí svést nepodařilo. Se svou rolí se však sžije až příliš dokonale…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Believe Me , 2018

esprit
28.02.2019 2 z 5

Za mě taky slabší oproti předchozí knize.

intelektuálka
27.02.2019 4 z 5

Tak tohle je krutý psychothriller - o důvěře nebo nedůvěře ?

O temných stránkách lidské povahy - ale Claire i Patrick se předhánějí v negaci...

A do toho sekundují Baudeleirovy Květy zla ...

Nevím, co autora vede k těmto tematům - já si každopádně dám chvíli oddech...

AgnesChoi
26.02.2019 5 z 5

Já nevěděla čemu věřit. Bylo to tak zamotané, že jsem nikdy nevěděla, jestli to hraje nebo ne. Konec mne šokoval.

monika0356
22.02.2019 4 z 5

Kniha přečtena za jedno odpoledne, hezky a rychle se četla, nevěděla jsem. Za mě 4 hvězdičky :) předchozí kniha se mi líbila o malinko víc.

klarence
20.02.2019 3 z 5

Oproti knize ta přede mnou mírné zklamání. Netvrdím, že se špatně četla, ale místy zdlouhavé, když konečně nastal zvrat, tak mi pak přišlo, že zase ustrnul.
Jako bestseller bych to neoznačila, i přesto , že děj měl nápad.

CLAIRE139
20.02.2019 5 z 5

Stejně jako kniha Ta přede mnou je kniha Věř mi skvělá, ale na můj vkus má trošku překombinovaný děj.

LadyCarousel
19.02.2019 5 z 5

Tak tohle pro mě byla jednodenní jednohubka. To pro mě většinou jsou knihy, které mě tolik nadchnou, že je z ruky nepustím. Celou dobu si semnou kniha hrála jako kočka s myší. Nebo myš s kočkou? Určitě už dlouho nenajdu knihu, která tuhle přebije. Knihu Ta přede mnou jsem četla dříve, ta mě také oslnila, ale navzdory zdejším komentářům mě tahle zaslepila. Trošku kritiky: začátek se mi zdál trošku slabší a tolik mě děj nevtáhl, zato druhá polovina... jedna Baudelairova báseň. U autorovy předchozí knihy to bylo naopak. Tleskám.

aliisalounu
18.02.2019 5 z 5

Přečteno prakticky jedním dechem. Začetla jsem se tak, že jsem docela dost přetáhla svojí pauzu v práci. Určitě zkusím i autorovy jiné knihy.

Peetullka
17.02.2019 3 z 5

Výhoda knihy jsou velmi krátké kapitoly, které nutí ke čtení dál a mají Vaši pozornost a přídavájí na napínavosti. Jen tedy velká škoda toho rychlého konce, ve kterým zůstává mnoho nezodpovězených otázek.

janesis
15.02.2019 4 z 5

Přečetla jsem ji za jeden den volna. Je opravdu dobře ctiva a pořád podnecovala mou zvědavost jak to teda bylo, predesle dila jsem necetla, ale urcite prectu. Pribeh pro i me byl zajimavy a odlišný od jinych.

Veru.Viti
15.02.2019 3 z 5

Nejde se ubránit srovnání s knihou Ta přede mnou. Tu jsem hodnotila čtyřmi hvězdičkami, takže tuto musím jen třemi. Kniha byla podle mě hrozně překombinovaná. Nejen dějem ale i styly. Bohužel jsem ani jedné z postav nevěřila. Snažila jsem se, ale knize se nepodařilo mě vtáhnout do děje. Překombinovaný mi přišel i styl, kterým je to psáno. Chvíli obyčejná přímá řeč, chvíli scénář, chvíli od sebe osoby v dialogu oddělovalo tučné a netučné písmo. Báseň se jednou psala normálně a podruhé v jednom řádku, přičemž verše oddělovala lomítka. Vím, že se to bude lidem líbit. Já taky čtení vyloženě nelituji, ale Ta přede mnou jednoznačně vede.

allfonsa
13.02.2019 4 z 5

Chvilku mi trvalo se začíst - vadily mi takové ty scénařove vsuvky, ale pak to bylo napínavý a na vsuvky jsem si zvykla. od půlky knihy jsem už nikomu nevěřila :-)

Poetika_slov
10.02.2019 5 z 5

Strhující thriller, ve kterém mají hlavní roli herečka a básně Baudelaira. Jeho básně z Květy zla jsou zde opěvovány vrahem, jenž své oběti zobrazuje do zvrácených podob, jak je tomu psáno v básních. Na druhou stranu se herečka snaží pomoci policií daného vraha dopadnout, ovšem nic není tak jednoduché jak se zdá. Najednou se ocitá sama ve spárech toho tajemného vraha. Autor podmanivým způsobem udržuje čtenáře v napětí a nejistotě, jak to vlastně celé skončí. Konec příběhu je nakonec úplně jiný než jaký by jste sami plánovali.

oolinkaa
09.02.2019 4 z 5

Ta přede mnou byla lepší .. o dost.. ale konec srovnávání.. dej nebyl špatný, do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo lže, kdo hraje, kdo se přetvařuje..v jednu chvíli jsem myslela , že vraha vím, pak zase ne.. bylo to bravurně napsané..ale je zde hodně veršů z Květů zla, a to není můj žánr, takže úplná topka to pro mě nebyla.. ke knize už se vracet asi nikdy nebudu.. ale vyhovují mu kraťoučké kapitoly, dobře a rychle se to čte..????

helcab
08.02.2019

Celkem zajímavý příběh, který měl pro mne zvláštní a nečekané rozuzlení. Četla se mi dobře a téměř jedním dechem. Za sebe mohu jen doporučit.

amladar
08.02.2019 2 z 5

Tak domotaný děj, nuda, žádné napětí, že jsem musela napnou všechny síly, abych knihu vůbec dočetla. Je mi líto, ale přidávám se ke skupině čtenářů, které tato kniha vůbec nechytla.

Knihomolka97
07.02.2019 5 z 5

Wow! To bylo boží!
Nevím jestli jsem vyšla ze cviku (poslední dobou čtu jenom romanťárny), ale vážně jsem dlouho nevěděla, která bije. :-D Většinou uhodnu, kdo je vrah prakticky hned, ale tady jsem vůbec netušila. Možná proto, že mi tam všichni připadali divní. :-D
Kniha je vážně čtivá, krátké kapitoly, žádné zbytečné popisy. Od autora jsem četla i Ta přede mnou a ta se mi líbila ještě o něco víc než tahle, ale rozhodně ji doporučuju.

Verr644
07.02.2019 3 z 5

Knížka byla čtivá, to se popřít nedá, ale přišlo mi to všechno strašně přitažené za vlasy.

kytarka
05.02.2019 5 z 5

Pánové a dámy tohle byla jízda!
Claire je začínající herečka, která pochází z Anglie. Za svou kariérou si jde za moře, rovnou do New Yorku. Tam studuje a snaží si vydělat kde se dá. Naskytne se jí práce kdy usvědčuje nevěrné muže. Respektive schání důkazy o jejich nevěře tím, že je sama svede. Tohle ovládá perfektně. A tak když si ji všimne vyšetřovatel vraždy u které se nachomítne, nabídne ji velmi zajímavou práci. Co to bude a jak se vše vyvine najdete na stránkách této knihy. A věřte mi, že nubudete vědět čemu věřit.
Tak tohle se prfektně povedlo! Dlouho jsem nezhltla knihu takovou rychlostí jako tuto. Sedla mi po všech stránkách. Málo postav, a tak neskutečně čtivě napsáno! Nešlo se od knihy odtrhnout. Chci ještě prosím ????

Jamra
05.02.2019 2 z 5

Čte se rychle díky krátkým kapitolám, zápletka není špatná, ale celé pojetí rozkouzkované do podoby scénáře je zbytečné. Konec sakra rychlý a ničím překvapivý.