Věř mi

Věř mi https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380606/bmid_ver-mi-7KN-380606.jpg 4 414 82

Mládí přináší mnoho nových zážitků: poprvé jdete za školu, poprvé se zamilujete, poprvé vám někdo drží u hlavy zbraň. Den, kdy byla držena jako rukojmí při přepadení večerky, otřese celým Ediiným životem. Už nehodlá dál snášet šikanu a snobství na soukromé akademii a přestoupí na veřejnou střední školu, kde se setká s Johnem, klukem, který riskoval svůj život, aby zachránil ten její. Zatímco si Edie chce užívat, John se naopak touží usadit. Po letech plných večírků a prodeje drog se svým starším bratrem chce vést normální život – chodit včas do školy a začít myslet na budoucnost. Cení si přátelství s Edie, pomáhá jí držet se dál od potíží i rozšiřovat si obzory. Brzy se však o slovo opět přihlásí temný svět plný nebezpečí, kterému už jednou jen stěží unikli. Poprvé měli štěstí a přežili, podruhé však mohou ztratit mnohem víc – jeden druhého.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Trust , 2017

Aaloha
21.06.2019 4 z 5

Čtení pro náctileté, kniha se dobře čte, oddechovka na prázdniny.

Lucuschka
17.06.2019 3 z 5

Zajímavá kniha - ONA byla/už není vzorná studentka, ON byl/už není dealer a póvl... Spojuje jen osudné místo a tragická situace. Zvolna se oba mění a to nejen k lepšímu. Hlavní myšlenkou je, že prožité násilí oběma mění pohled na život. Nijak oslnivý příběh a zpracování, ale celkem ucházející čtení. Rozhodně bych ovšem nezatracovala, je v ní něco ze skutečného života...

malazluta
07.06.2019 4 z 5

Knihy této autorky mám ráda, příběh se mi líbil a jednou se k němu někdy vrátím.

martina5069
04.06.2019 5 z 5

Jejda to bylo pěkný. Sice čtu jako slimák ale k téhle knize jsem se vracela kdykoliv sem měla chvíli čas. Jak píšou jiní čtenáři, tak podle obálky a anotace sem čekala ůplně jiný příběh, víc se mi líbí původní obálka ale jakmile jsem našla trailer ke knize na youtube, tak mi příběh i postavy začly dávat smysl. Prosím víc takových knih. Určitě bych příběh ještě rozvinula do dalších 100 stran nebo dalšího dílu protože mi zbylo hodně nevyřčených otázek a Edie se občas chovala jako tele ale chápu, že ještě neměla nikdy žádnýho kluka. U hodně pasáží sem se i usmívala, takže za mě fajn příběh a myslím, že si přečtu i autorčiny předchozí knihy :-)

Saryinka
02.06.2019 4 z 5

Nebyla to špatná kniha.
Dobře se četla, postavy mi byly sympatické.
Hlavní hrdince jsem to tak trochu nevěřila, tu její změnu osobnosti, ale neotravovalo mě to.
Rozhodně to za přečtení stojí.

Lenka.Vílka
23.04.2019 1 z 5

(Trust Yourself - Bob Dylan)

Anotace je strašně fajn, protože o těhle věcech vevnitř po podobných událostech, by se mluvit mělo. Jenže autorka to zabila zpracováním. Což jsem trochu tušila při pohledu na její předchozí knihy, ale kdo nic nezkusí, nic nezjistí, že...

Ale tady bohužel nebylo co zjišťovat. Autorka vzala vážnou věc a zneužila jí jako prostředek jakého si (snad) zajímavého způsobu, jak vznikne důvod, proč rozjet YA romanci. Navíc se snažila na poměrně malý prostor narvat i jiná témata, které jsou každé sami o sobě dost závažné, že neměla dost času a prostoru všechno dotáhnout. Takže toho dost nakousne, ale řešení není adekvátní.

Je tady princezna, která kvůli traumatu skočí na škole, a přestoupí na jinou, kde potká kluka, který jí zachránil život, ale sám tedy není žádný svatoušek. Ale už nedělá co dřív, přesto zůstal bad boy. Protože on byl dealer. A tady to pro mě začal bejt problém. Já Johna neuvěřila. Jako čtenář jsem Johna autorce nesežrala. Ten kluk prodával věci, který nemá slušnej kluk prodávat, ale když uviděl zbraň a následky jejího použití, sesypal se. Co?! Jako takovej dealerskej gangsta? Autorka vytvořila teoreticky zajímavý charakter a nevěděla, co s ním dál. Nějak bych i uvěřila tomu přesunu vztahu "zachránil jsem ti život...jsme kamarádi...ukaž se mi nahej". To všechno je ok. Hezky napsané. Přestože se to všechno sune do kulis stejných jako všude jinde. Škola, věčně je někde mejdan, všichni mlčí, když mají mluvit a mluví, když mají mlčet. Tedy, jedna věc tam nebyla a to mi radost udělalo.

Jako v každé podobné knize, kde je příběh jenom o "těch dvou", jsou i kamarádi. Když jejich pasáže překročíte o nic nepřijdete. Přestože se stejně nemohu zbavit dojmu, že jsou v ději úplně zbyteční. Navíc mi přijde, že jsou v každé knize úplně stejné charaktery a dělají ty úplně stejné věci. Proč? Kdyby byla série, budou v dalším dílu, a autor přece nemůže všechno vykecat v jedné knize (?).

Taky bacha na celkovou anotaci a obálku. Anotace je přestřelená a skoro jako k jiné knize.
Obálka je naprosto nevhodná k textu.
Z toho, co jsem četla, nemám potřebu číst cokoliv dalšího od autorky. Bylo to dobře napsané, text rychle mizel, ale kniha nezanechala žádné emoce ani pocity.
A taky jsem nepochopila, proč byl v knize epilog. Poslední odstavec knihu uzavřel dokonale. Ale když knize nemáš epilog o čase potom, nemáš současnou knihu, co? Ať už je v něm cokoliv...(škoda, že ze čtení zmizela hravost a představivost...dřív si to čtenář domýšlel, ale teď? Nejraději bychom věděli, jakej byl princ o svatební noci, když celá léta nám stačilo: dali si pusu a žili šťastně až do smrti...)

dorkas
09.04.2019 4 z 5

Knihu som si kúpila, aby som splnila tohtoročnú položku v Čtenářskej výzve. Som rada, že som sa nenechala odradiť slabším hodnotením, lebo mne sa veľmi páčila. Nevšedná téma prepadnutia večierky aj pekne spracované následky, aké to na dvoch mladých ľuďoch zanechalo. Veľmi oceňujem postupne pomaly sa rozvíjajúci vzťah medzi hlavnými hrdinami - nič nebolo unáhlené, silené, všetko sa krásne časom vykryštalizovalo. Fandila som im obom, ako si po prepadnutí ujasnili priority, čo je a čo nie je v živote dôležité...

wotana
27.03.2019 5 z 5

Jako všechny knihy od této autory zase super příběh, skvěle napsáno a už se těším na její další knihu :-)

Damonka12
12.03.2019 5 z 5

Moc hezký příběh, všem určitě doporučuji, kniha má i vtipné scény. Velmi dobře se čte a rozhodně je to velmi originální kniha.

Karola050716
07.03.2019 5 z 5

Mně se to líbilo. Dost originální začátek s přepadením. Líbilo se mi, jak to jinak rozdílné osoby spojilo i ve vnímání světa, jak byla pak Edie jiná... Nejlepší je asi ten postupný vývoj vztahu Edie a Johna, není to klasická romance, spíš taková temnější, protože každý z nich má ještě spoustu vlastních problémů k vyřešení. Ale to jejich propojení se mi líbilo moc.

Nuttelka
02.03.2019 4 z 5

Když si člověk něčím takovým neprojde, nezažije, asi to nikdy nikdo nepochopí, co se pak v něm odehrává... Musí to být peklo na psychiku. Líbilo se mi, jak se pak Edie nikoho nebála a nenechala si nic líbit a láska mezi ní a Johnem, krásně se mezi nimi vyvinula a jsem ráda, že se tomu ani jeden nebránil, jak je to v jiných knížkách, než se hlavní postavy konečně umoudří :-) Milá oddechová kniha a velké plus za skvělý smysl pro humor, kterým Eddie srší, její výroky mě moc bavily :-)

oresvo
27.02.2019 5 z 5

Četla jsem ji jedním dechem.

Litocha
19.02.2019 3 z 5

Knihy ze série Stage Dive (no, četla jsem jednu a kousek) mi připadaly pitomoučké a i tady jsem myslela, že knížku odložím nedočtenou. Nakonec jsem se začetla a nebylo to tak špatné, i když u mě Edie moc bodů za sympatii nepobrala a John byl jako postava naprosto nevěrohodný (drogový dealer se srdcem ze zlata, no jasně, sem s ním). Nemůžu posoudit, jak s člověkem zamává takhle traumatický zážitek, ale Ediina postava mi připadala nekonsistentní, chvíli jednala nějak, chvíli přesně opačně. Hlavní postavy se celkově občas chovaly jako pětileté děti.
Knížka by si zasloužila propracovat, takhle všechny problémy prosvištěly kolem, aniž by po sobě zanechaly nějakou hlubší stopu. Celkově zapadá do kategorie nenadchne-neurazí, prošumí okolo bez jakékoli trvalejší stopy.

sd1992
06.02.2019 4 z 5

Teoreticky bych dala knize i 5*.. Ale měla trošku pomalejší rozjezd a chvilkama byla trochu jak kdyby hlavní hrdince bylo 12 let.. :D ale musím říct, že mě bavila celou dobu a četla se úplně sama.. takže můžu doporučit.. :)

muchomurka
16.01.2019 3 z 5

Milý, oddechový příběh. Bohužel jsem si musela přiznat, že už nejsem úplně cílová skupina, pro kterou je kniha určena. Vzdychání nad dokonalým tělem Johna by mě v 17 asi bralo jako hlavní hrdinku, teďka už ne.
Souhlasím s komentáři zde, bylo v jedné knize příliš mnoho celkem zásadních témat, které autorka nakousla a pak jen klouzala po povrchu. Bylo to celkově ploché, když se něco začalo dít, tak byl najednou konec knihy. Ani ten epilog to nezachránil.
Hlavní hrdinka nebyla špatná, ale trochu mi vadilo, že řekla, že je jí něco fuk a pak to hodně řešila. A John... no, těžko říct, byl příliš dokonalý. Ale aspoň mezi nimi nebyla žádná třeskutá dramata. Díkybohu. Pěkně to plynulo, čas nad knihou nepovažuji za ztracený, ale chtělo to něco málo víc, aby to bylo úplně ono.

happy19
11.01.2019 4 z 5

Moc příjemné počtení!Naprosto souhlasím s komentářem lucie2952;-)

lucie2952
05.01.2019 5 z 5

Konečně po dlouhé době kniha, kterou jsem přečetla až dokonce a bez přeskakování. Autorka píše opravdu čtivě. Ikdyž kapitola neskončila napínavě, tak se mi stejně chtělo číst dal. Konečně kniha, kde na sebe hlavní dvě postavy neskončí hned na desáté stránce, ale trvá delší čas, než se dají dohromady. Hlavní postava, Edie, byla napsaná velmi reálně. Konečně žádná supermodelka s vysokým sebevědomým, ale normální holka s normální postavou. Už se těším na další knihy od autorky :)

sofie92
05.01.2019 odpad!

Slabota. Kniha byla nudná musela jsem se hodně přemlouvat abych ji docetla.

nani_nka
03.01.2019 2 z 5

Zaciatok knihy zacal dokonale, ba az napinavo a ja som sa tesila ako sa autorka pohra so vztahom medzi byvalym dealerom drog a dievcatom, ktore skoro zomrelo rukou fetaka. No tata knizka je len priemerna ya, ktora ma vobec neoslovila.

seabook04
23.12.2018 3 z 5

Průměr.
Pro mě bohužel nic víc. Zároveň si autorka nabrala tolik témat: první láska a sex, nadváha, nízké sebevědomí, šikana, psychický dopad tragické události, drogy, rodinné problémy, kamarádství,... a tohle všechno nacpala do 300 stran. Doslova nacpala a nezbylo místo na to, aby alespoň jedno téma rozebrala pořádně a čtenáře s jeho problematikou nejen seznámila, ale zamíchala dohromady. Takhle sice vznikl příběh, který je krátký, ale je stručný a já osobně jsem se do něho ani nestihla vžít. Příště radši jedno téma - 300 stran nebo více témat - více stran. Autorka si vždy našlápla dobře, ale pak, jakoby ji někdo zavolal nazpět, ať hranici literatury, od které se nemůžete odtrhnout nechá na pokoji :/