Věř mi

Věř mi https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380606/bmid_ver-mi-7KN-380606.jpg 4 414 82

Mládí přináší mnoho nových zážitků: poprvé jdete za školu, poprvé se zamilujete, poprvé vám někdo drží u hlavy zbraň. Den, kdy byla držena jako rukojmí při přepadení večerky, otřese celým Ediiným životem. Už nehodlá dál snášet šikanu a snobství na soukromé akademii a přestoupí na veřejnou střední školu, kde se setká s Johnem, klukem, který riskoval svůj život, aby zachránil ten její. Zatímco si Edie chce užívat, John se naopak touží usadit. Po letech plných večírků a prodeje drog se svým starším bratrem chce vést normální život – chodit včas do školy a začít myslet na budoucnost. Cení si přátelství s Edie, pomáhá jí držet se dál od potíží i rozšiřovat si obzory. Brzy se však o slovo opět přihlásí temný svět plný nebezpečí, kterému už jednou jen stěží unikli. Poprvé měli štěstí a přežili, podruhé však mohou ztratit mnohem víc – jeden druhého.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Trust , 2017

Amitiel76
07.02.2021 5 z 5

Spíš než do kategorie Románů pro ženy, bych tuto knihu zařadila jako "Young adult" žánr.
To ale nic nemění na faktu, že jsem ji zhltla za jeden den, a nedokázala se odtrhnout od čtení, dokud nebyl konec. A hned potom ji podala své šestnáctileté dceři se slovy: Tak tohle si musíš přečíst :-))
Příběh mě neskutečně vtáhl do sebe. A vůbec mi nevadilo, že hlavním hrdinům bylo teprve "náct". Autorka má skvělý styl psaní, protknutý příjemným humorem. A také tu rozbíjí to zažité klišé, ultra štíhlých a krásných hrdinek, po kterých vzdychají všichni spolužáci. Ukazuje nám, že světe div se, žijí mezi námi i boubelaté slečny, co trpí mindráky ze své postavy, a často jsou terčem posměchu a mnohokrát i šikany. A že i takové holky mohou být milovány, a mají nárok na štěstí. A na svého "kluka snů" .....
A tím spíš, když vám ten kluk zachrání život, a pak vám ho celý změní.
Myslím, že tahle knížka si určitě zaslouží vyšší hodnocení. Já dávám s klidným svědomím plný počet hvězd ;-)

ReziEngli
02.01.2021 4 z 5

Tak tohle nebylo vůbec špatné! Nemohla jsem se vůbec odtrhnout. Sice téma knihy není nic, co by tu už nebylo, ale svým způsobem to byla fajn kniha. Taky jsem ji přečetla velice rychle. Rozhodně mohu doporučit jako příjemnou jednohubku na odpočinek. Nečekejte nic velkého a světoborného, ale příjemnou teen story s bad boyem.

jitka7
12.08.2020 5 z 5

Dlouho jsem otálela s knihou, jelikož nemá moc vysoké hodnocení, ale jako po přečtení jsem si říkala, že jsem si ji měla přečíst už dávno. Kniha má určitě nějaké mouchy. s Johnovo bratrem už pro mě autorka mohla vynechat, ale budiž. Možná, že kniha působí jednodušším dojmem, jednodušší styl psaní, ale pro mě to byla pecka. Musela jsem ji dát na jeden zátah, nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Pro mě úplně skvělý smysl pro humor, skvěle popsané loupežné přepadení, fakt jsem u toho byla napnutá a John to úplně skvěle odlehčoval. No a samotný vztah Eddi a Johna byl úchvatný. Strašně jsem cítila, jak je jeden strašný zážitek svede dohromady, jak vlastně přítomnost toho druhého je samo o sobě léčí. Skvělá knížka

mStationka
02.07.2020 5 z 5

Tak tohle bylo tak strašně faaajn... bože díky za knihu kde frajer najde zalíbení v dívce jenž není další Barbinou! Líbil se mi smysl pro humor obou hl. postav a celkově je kniha za jeden necelý den přečtena tak, že se ani nenadáte a je konec..

moudivlacek
14.06.2020 4 z 5

Dostat se na šikmou plochu, na to stačí okamžik, ale dostat se zpět na rovnou plochu, k tomu je zapotřebí velká dávka vůle, sebezapření a vytrvalosti, protože to trvá mnohem déle. Tento příběh je skvělou ukázkou. John se opravdu snaží změnit svůj život, sblíží se s dívkou, s kterou chtě nechtě prožije hrůzný zážitek. A oběma nepomůže zklidnit nervy a vše ustát právě nic jiného, než přítomnost toho druhého. Je to skvělé čtení, a to nejen na odreagování, ale i pochopení z meziřádků děje.

tynka65
02.06.2020 4 z 5

Tak nějak jsem podle hodnocení nečekala žádný zázrak, ALE tenhle příběh byl skvělý! Vůbec jsem se nemohla odtrhnou. Do Johna bych se zfleku zamilivala taky. A Edie mi byla opravdu sympatická.... Tak jedno poučení pro příště, nedej na hodnocení na databázi knih :D.

Myška43
26.05.2020 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Příběh mě zcela pohltil, nedalo se od čtení odtrhnou, dokud nebyl konec. Edie mě moc zaujala, sympatická, vtipná, svérázná, odvážná, fakt skvělá holka. Její máma je super ženská. A John to je zlatíčko k zulíbání. Je zvláštní, jak osud zasáhl do jejich života, sice dost drsně, ale díky tomu získali svoji lásku. Docela se divím, že má kniha tak nízké hodnocení. Rozhodně jsem tuto knihu nečetla naposledy.

rajcatko
12.05.2020 3 z 5

John je sympaťák, kvůli němu to stojí za přečtení.

georginaa
25.04.2020 4 z 5

Nikdy nemůžeme posoudit situaci dokud nenastane. Těžko říct co člověk udělá v danou chvíli, jak zareaguje když ucítí blížící se smrt. John v té chvíli měl chladnou hlavu a promlouval jak s nejlepším kámošem, protože z nějakého důvodu chtěl ochránit ji. Celou roztřesenou, uplakanou a dokonce v pyžamu. I když to v mysli zanechá následky, člověk se musí vzchopit a žít dál. Je důležité se v pravou chvíli svěřit komu skutečně věříte a kdo vás pochopí. Kniha měla zápletku, lásku a porozumění, moc se mi líbila.

ElikaS
17.04.2020 3 z 5

Knížka byla pěkná, děj měl spád a začetla jsem se opravdu hned. John byl skvělý, Edie mi přišla chvílema až dětinská, ale možná už jsem na tu knížku prostě stará :-D

petulkapeta
24.03.2020 5 z 5

tak tohle byl velice krasny přiběh...i když takovy děj jsem vubec nečekala a odvahu cerka měla(ke konci) to se musi nechat...

ElikaBendova
10.01.2020 4 z 5

On byl naprosto svkělý...Ona..na ní se mohlo zapracovat. Srážím jednu hvězdu.

TerezaMondeková
27.11.2019 5 z 5

Nikdy jsem si neprošla takový zážitkem (a doufám, že ani neprojdu), takže nemůžu posoudit, jestli se potom chovali hlavní hrdinové dobře nebo špatně. Ale rozhodně se oba zamysleli nad svým životem a změnili ho.
Johny si uvědomil, že chce být lepší člověk a ne jenom drogový dealer a začal na sobě tvrdě pracovat. A Edie už nechtěla být obětní beránek. Smířila se se svou postavou a postupem si uvědomila, že je to krásná holka. Našla si přátelé a začala si užívat života.
Moc se mi líbilo, že se z neznámých lidí stali přátelé a později se to přátelství promění v lásku. Jejich vztah se postupně vyvíjel. Taky se mi moc líbilo, jak to autorka vymyslela. Bývalí drogový dealer a holka, která není úplná sexbomba. Holka, která má nějaké to kilo navíc, žádná vychrtlina, ale přesto je krásná.
Kniha mě chytla hned na začátku. Hned to bylo napínavé, chytlavé a originální. Líbí se mi, že i když se to všechno odehrává v prostředí střední školy, tak je tam zapletené vážné téma. Přepadení, setkání se tváří v tvář smrti, šikana, drogy, střelba, trauma, závislost... Tohle se může stát nám všem a je jedno kolik nám je. A taky nechyběla ani první láska. Ale myslím si, že když autorka přidala do knihy taková vážná témata, tak to mohla trošku více rozvést, rozepsat. Kniha mi přišla moc krátká. Epilog mohl být taky lepší, ale zakončené to bylo pěkné.

Ewwe
29.10.2019 3 z 5

Že bych byla z této knihy nějak odvařená, to se říci nedá. Od autorky jsem si zamilovala její sérii Stage Dive a čekala jsem, že tahle kniha bude taky topovka, už díky tomu prostředí. Bohužel ale ne. Kniha se mi četla celkem špatně, několikrát jsem ji i zavřela a nemohla jsem se donutit, abych se do příběhu ponořila. John mi byl od začátku velmi sympatický, ale Edie jsem až do půlky knihy nevěřila to, jaká je to teď zlobivá holka a je jí putna, jakou má postavu a že život si teď užívá po svém. Každopádně ta druhá přestřelka s Dillionem mi už přišla dost přitažená za vlasy a konec zbytečně uspěchaný. Je to takové průměrné odpočinkové čtení.

salča
17.09.2019 4 z 5

Příběh mě zaujal a dobře se četl.
Líbilo se mi,jak po strašlivém zážitku Edie i John přehodnocují svůj pohled na život a postupně si nacházejí cestu k sobě.

Nika320
23.08.2019 1 z 5

Byla to nuda ... začátek byl fajn, ale pak to bylo na jedno brdo. Postupně jsem začala přeskakovat stránky a nakonec jsem to zabalila.

janina66
23.08.2019 5 z 5

Moc hezky se mi četlo. Pěkný příběh. Děj mě vtáhl a byl konec.

2688
19.08.2019 5 z 5

Chytlavé ????

Kudík
29.07.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila. Zajímavé téma a docela i uvěřitelné. Po takovém zážitku se člověk změnit může (musí), ať už k horšímu nebo k lepšímu. Každý se s tím vyrovnává jinak. Edie přitvrdila a John vyměknul. :)

Vendulik
11.07.2019 3 z 5

Docela dobrá kniha. Taková k valení se u moře.