Bouřlivé časy

Bouřlivé časy https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408884/bmid_bourlive-casy-toD-408884.jpg 4 246 61

Venkovské sídlo série

Staré venkovské sídlo, svatba a množství vzpomínek, v nichž ožívají minulé časy Na sídle Dranitz zvoní svatební zvony. Franziska a Walter jsou po dlouhých letech konečně svoji. Všechno mohlo být krásné nebýt rodiny, která se odmítá usmířit. Vytoužená svatební cesta jim poskytne možnost znovu se sblížit a oživit staré vzpomínky. Zvláště pro Waltra je důležité vypovědět Franzisce, co se opravdu odehrálo v oněch hrůzných letech války, proč se navzdory tomu, že se tolik milovali, nemohli vzít...... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Stürmische Zeiten , 2018

klarushka-1
27.05.2020

Moc se mi líbilo, možná o něco více než trojsérie Panský dům.

Madelisi
24.05.2020 3 z 5

Minulost zde zaštitují pouze vzpomínky Míny a vyprávění majora. Jinak se plně jedná o příběh z počátku 90. let. Takový jsme ale už dostali v prvním díle.

Kladně hodnotím vtipné glosy - Wehrmacht mi poskytl svatební cestu do Ruska, ale bez nevěst s návdavkem kulky k tomu.

Bohužel kniha oficiálně nenabízí romantický příběh z počátku devadesátých let, kterého se vám ale dostane. Oceňuji, že minulost majora byla popsaná pouze v jeho vyprávění. Tak, jak by ji skutečně někomu sdělil. Bez čtenářského flashbacku.

Renatecka
04.04.2020 3 z 5

Příjemné čtení. Stejně jako 1. díl.

EvikU.
24.03.2020 4 z 5

Druhý díl se mi líbil možná o chlup víc. Prostě poklidná kniha, nic dramatického. Je tam víc postav, kteří vypráví vždy jednu kapitolu. Líbilo se mi jak se to vyvíjelo. Nebyla to kniha na kterou budete ještě měsíc myslet, ale fajn počtení.

Akorát jedna věc mě tu rozčilovala. Jedna věta:" Ještě toho trochu!". Byla tam několikrát hlavně v druhé půlce knihy. Ale jinak můžu doporučit knihu tomu, co nechce teď nějakou moc emotivní. Tahle je tak akorát.

Gallaxy
29.02.2020 4 z 5

Rozjezd pozvolnější, stejně jako u prvního dílu. Ale pak se děj krásně rozvinul a střídání postav mě udržovalo v neustálé pozornosti. Konec mi přišel poněkud urychlený. Jsem zvědavá co přinese další díl :)

Siege03
28.02.2020 5 z 5

Vynikající čtení,jako vždy od této autorky:)

kotuldaa
07.02.2020 odpad!

Nedocteno, po přečtení prvního dílu mě nanadchlo pokračovat přečíst celou. Taková odechovka

Luciska13
29.01.2020 3 z 5

Dělám to nerada, ale ty tři hvězdičky dát musím. Kniha byla hezky napsaná, odehrávala se v hezkém prostředí, ale chyběla mi tam nějaká hlavní zápletka, pořád jsem měla dojem, že je to teprve úvod, ale přitom jsem už byla za polovinou, ke konci se začalo něco rýsovat, ale tomu příběhu něco chybělo...

martinaandulka
02.01.2020 5 z 5

Miluji trilogii Panský dům,na to paní spisovatelka navázala novou trilogii Venkovské sídlo ,Zlaté časy jsem četla v létě a moc se mi líbila,Bouřlivé časy jsem dostala jako dárek k vánocům a jsem nadšená,děj je opět zajímavý trochu zašmodrchaný a taky plné lásky a lisdských hodnot.Už ted se těším na jaro až se mi dostane závěrečný díl,

cérka
30.12.2019 5 z 5

Má poslední kniha roku 2019 a výborná volba. Vyprávění je neotřelé a poutavé, děj má šmrnc a spád. Po dlouhé době kniha u níž se člověk těší na pokračování.

VeSvat
28.12.2019 2 z 5

Rozhodně slabší než předchozí díl, žádné překvapení, ale zřejmě to má smysl a jsem zvědavá na závěrečný díl.

Adush
25.12.2019 5 z 5

Kniha mě opět vtáhla do děje, stejně jako první díl, nemám co dodat, moc se mi to líbí, příběh pěkně plyne. Těším se na další díl

zdehan
19.12.2019 5 z 5

Druhý díl taky nezklamal člo se to velmi dobře a už se těším na další díl.

Jitty82
16.12.2019 2 z 5

Naprosto průměrná kniha, která ve mně emoce moc nevzbudila a to já nerada. Další díl zkoušet nebudu.

Marta_P
21.11.2019 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Vtáhla mě a nepustila až do konce. I slzička ukápla. Těším se na další díl série.

maryzka
15.11.2019 4 z 5

Tak jsem při čtení přemýšlela kolik udělím hvězdiček-. Chtěla jsem udělit plný počet, ale zklamalo mě špatný překlepy. Jinak kniha svižná, má tempo, že se od ní člověk neotrhne. I když Německo prochází mnoha změny, tak mě to občas připadalo jako u nás po sametové revoluci, Stejně nejlepší jsou názory manžela Míny- ten má alespoň zdraví rozum.

Ajina76
03.11.2019 5 z 5

Tak ani druhý díl nezklamal. Kniha se četla jedním dechem. určitě doporučuji. Děj měl pozvolný ráz a v závěru nás pomalu připravuje na další pokračování. Alespoň tak působilo na mě.

blanka5960
29.10.2019 5 z 5

Opět pohodové čtení, Bouřlivé časy tak jak nám napovídá název, byly opravdu bouřlivé. Byly plné změn, plánů, budování a nadějí. Těším se na třetí díl, jsem zvědavá kam se příběh rodiny Dranitz a jejich přátel bude ubírat.

zuzana2599
17.10.2019 5 z 5

Krásné čtení, pohodové a kouzelné. Mám moc ráda knihy této německé autorky, člověk hnedka zapomene na své problémy a najednou se ocitne u stolu s babi Franziskou a její vnučkou Jenny a maličkou Julčou, která hází sušenky psímu kamarádovi Falkovi.
Budu se těšit na pokračování ságy, vždyť ocitnout se opět na sídle Dranitz, bude pro mě čest a radost !!

morella
16.10.2019 5 z 5

Moc hezké čtení, stejně jako autorčiny ostatní knihy.

Anne Jacobs
německá, 1941