Velké maličkosti

Velké maličkosti https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349796/bmid_velke-malickosti-2Kx-349796.jpg 4 1324 418

Ruth je zkušená sestra pracující na novorozeneckém oddělení. Svého syna vychovává sama, neboť je vdovou po válečném hrdinovi. Nyní stojí před soudem, protože ji obvinili ze smrti novorozence – syna bílého amerického fašisty. Ruth je totiž černoška. Je však v tomto případu důležité, jakou má kdo pleť? Nebo je to jenom zástěrka pro předsudky a přesvědčení, které řídí životy nás všech?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Small Great Things , 2016

Kekik
01.12.2017 5 z 5

Neuvěřitelně úžasná kniha.
Obrovská chvála autorce a DOPORUČUJI !!!

atevi4
25.11.2017 5 z 5

Tahle kniha je jedním slovem skvělá.

JAG
16.11.2017 5 z 5

Tak tohle byl jeden velký zážitek! Skvělý příběh, perfektní vypravěčský jazyk a téma, které je a ještě dlouho bude aktuální. Chvílemi mě až mrazilo, jak autorka dokázala vypíchnout a popsat detaily, se kterými se setkáváme i my u nás (byť ne ve vzahu k černošské komunitě, ale v našem prostředí například romské). Dostaly mě příklady jako: Nastoupíte do autobusu ve kterém jsou jen dvě volná místa k sezení, kam si sednete - vedle bílé ženy, nebo černocha? Bohužel spoustu předsudků máme tak hluboce zakořeněné, že si je ani neuvědomujeme.

DasaN
15.11.2017 5 z 5

Na tuto knihu jsem se nesmírně těšila a nezklamala. Jodi je spisovatelka, která se umí zakousnout do kontroverzních témat a vytěžit z nich maximum..... jedním z těchto témat je právě rasismus. Během četby této knihy jsem pochopila míru předsudků, kterou si člověk ani neuvědomuje a jedná na jejich základě, aniž by o tom přemýšlel.

JanaDor
12.11.2017 5 z 5

Kniha je úžasná a z celého srdce ji doporučuji. Autorka nejen ukazuje na palčivý problém ve společnosti, na tzv. skrytý rasismus, ale opravdově a bez příkras líčí chování a myšlení určitých skupin, nad kterými bychom se měli jako lidé zamyslet. Není to minulost. Je to přítomnost. Nezapomínejme, že svým jednáním tvoříme budoucnost.

d.oliee
12.11.2017 5 z 5

Čekala jsem jen co vyjde a musela jsem ji mít doma. A teď už i vím, že to byla správná volba. I když jsem nečetla, stále jsem na tím přemýšlela. Na člověka častokrát dýchne bezmocnost lidí v příběhu a obdivuji, že autorka nechá čtenáře, aby sám rozhodl, na čí stranu se přikloní. I když vlastně.. ale to až po přečtení :)

evasamankova
12.11.2017 5 z 5

Tradičně skvělá Jodi Picoult. Propracovaná psychologie, zajímavý námět i jistým způsobem překvapivý konec.

Šánka
11.11.2017 5 z 5

Jsou knihy, které zpříjemní den, pobaví....ale za měsíc si už nevzpomenu, o čem byly. A jsou takové, které dají něco navíc, zanechají ve vás stopu, navždy. Takové knihy píše Jodi P.
Její příběhy jsou silné, témata vážná, mnohdy kontroverzní a liší se pouze tím, jak moc vás příběh a dané téma zasáhne.
Jodi se to i tentokrát povedlo přímým zásahem na mé city a emoce.
Nádhera a doporučuji!!!

zuzana2599
10.11.2017 5 z 5

Velká kniha o velkých maličkostech od velké autorky.
Jodie ve svých knihách sahá po velkých a silných tématech, která dokáže tak bravurně zpracovat. Již od prvních stránek mě příběh naprosto pohltil, a i když to nebylo lehké čtení, tak nakonec se dostavilo velké uspokojení.
Skutečně je to v životě tak, že když nemůžete dělat velké věci, můžete dělat maličkosti velkým způsobem. A to Jodie umí !!

Didi15
08.11.2017 5 z 5

Bravo Jodi. Žádná knížka mně ještě nezklamala. Líbilo by se mi filmové zpracování. Skvělé téma, nedalo se odtrhnout.

okeey
07.11.2017 5 z 5

Další skvostná kniha od mé oblíbené spisovatelky. Skvostně zpracované téma rasismu, předsudků. Kniha mi otevřela oči. Doporučuji!

hajrys
06.11.2017 5 z 5

Až do dnešního dne jsem si myslela, že, i přes negativní zkušenosti, předsudky netrpím. Tahle kniha mě přesvědčila o opaku a otevřela mi oči. Stydím se a omlouvám se.
Doslova zhltnutá až do posledního písmenka. Velmi těžko se mi odkládala, i když oči již neviděly na písmenka. Dokonce, a to se moc často u nás doma nestává, se rozproudila celorodinná debata na toto téma. Užila jsem si oboje - knihu a debatu.
Za mě jenom malinká chybička. Nevěřím v poslední kapitolu. Takhle to podle mě nefunguje.

Jana77
05.11.2017 5 z 5

Silné téma a hlavně čtivé. Můj obdiv Jodi Picoult, že se toho nebála.

Danago
03.11.2017 5 z 5

Ach! Tak toto bylo velice silné téma. Anotace zdaleka nevystihuje obrovskou tématickou obsáhlost knihy. Takto lidsky a pravdivě vypracované téma rasismu tu ještě nebylo. Nikdy bych nevěřila, že je toto téma tímto způsobem stále aktuální. Já jsem jen místy lapala po dechu a místy jsem si utírala slzy. Kníždu jsem přečetla do posledního písmenka včetně doslovu a byla jsem jí naprosto pohlcena. Není to jednoduché čtení nutí člověka se zamýšlet ne nad každou stránkou, ale nad každou větou. Knížka bude hodně dlouho v mé mysli . Před autorkou musím smeknout.

morella
29.10.2017 5 z 5

Od první strany jsem byla pohlcena příběhem. Výborně napsaná kniha na velmi zajímavé téma a ten lidský rozměr... Určitě doporučuji.

Layss
29.10.2017 4 z 5

Jakmile jsem zahlédla, že je na trhu nová kniha od Jodi Picoult, neváhala jsem a hned si ji objednala. Přečteno během pár dní. Musím přiznat, že to pro mě bylo celkem nové - pohled do světa lidí s barevnou kůži i pohled do světa neonacistů. Jsou tam velmi zajímavé myšlenky, hlavně to, že se rasismu dopouštíme i nevědomě. Zajímavé čtení

adriane9
28.10.2017 5 z 5

"Ach bože Jodi!" Asi toto jediné jsem si po přečtení knihy řekla. Četla jsem všechny česky vydané knihy této spisovatelky, ale tahle mě srazila na kolena. Srazila ve smyslu toho, že jsem matka, že jsem v duši přísný soudce, že tohle téma, dnes a denně médii i lidmi kolem mě tisíckrát omleté, vidím zase trochu jinak. Strhující zážitek. Brečela jsem.. Potichu. A díky Jodi.

Dresia
19.10.2017 4 z 5

Jodi Picoult mám moc ráda. Ale některé její knihy jsou příliš rozvláčné, tato bohužel patří k nim. Přesto, určitě stojí za přečtení, téma rasismu je aktuální.

soudní procesy rasismus

Jodi Picoult