Velké maličkosti

Velké maličkosti
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349796/bmid_velke-malickosti-2Kx-349796.jpg 4 1337 1337

Ruth je zkušená sestra pracující na novorozeneckém oddělení. Svého syna vychovává sama, neboť je vdovou po válečném hrdinovi. Nyní stojí před soudem, protože ji obvinili ze smrti novorozence – syna bílého amerického fašisty. Ruth je totiž černoška. Je však v tomto případu důležité, jakou má kdo pleť? Nebo je to jenom zástěrka pro předsudky a přesvědčení, které řídí životy nás všech?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Small Great Things , 2016

Dandiela83
01.07.2018 5 z 5

Další skvělá kniha od této autorky, kterou jsem, stejně jako čas odejít nebo Prostá pravda přečetla za dvě noci. Opět kontroverzní téma, které nutí k zamyšlení a opět krásný konec. Za mě top.

martinka07
01.07.2018 5 z 5

Velké maličkosti byla má první kniha od této autorky. Kniha mě bavila od samého začátku. Téma rasismu bylo krásně popsané a v mnoha směrech mě donutilo k zamyšlení se sama nad sebou. Za mě opravdu velice povedený a propracovaný příběh. Určitě si od autorky zase něco přečtu.

cérka
29.06.2018 3 z 5

Opravdu nevím jak knihu hodnotit. Je to má druhá kniha od této autorky a opět velmi těžké téma. Téma, které mi absolutně nesedlo (i když vím jak je hlavně v poslední době aktuální), které je pro mě velmi těžce uchopitelné a o kterém se mi těžce čte a mluví. Nenávidím pokud je druhým lidem bezdůvodně ubližováno, na druhou stranu nemám ráda pokud určitý druh lidí zneužívá systém, nepracuje, kvůli dávkám rodí jedno dítě za druhým a nakonec z nich vychová ty samé lidi.
Během čtení jsem se strašně trápila, knihu odkládala a zase se k ní vracela. Čtení mě bolelo, ale stále jsem doufala ve spravedlnost a věřila na Boží mlýny.
Nakonec jsem závěr proplakala, smrt maminky mi připomněla ztrátu té vlastní, zdraví a štěstí dětí jsem si promítla do toho svého. Asi mi bylo souzeno se s tímto románem potkat a "prokousat" se jím, ale nevím zda mi to pomohlo.

Ronfi
20.06.2018 5 z 5

Od této autorky jsem přečetla všechny knihy. Tuto knihu jsem chtěla několikrát odložit. Téma rasismu bylo pro mne obtížně uchopitelné. Přemlouvala jsem se u čtení o stoupencích Bílé síly. Děj byl místy zdlouhavý a výsledek předvídatelný. Nicméně mě zarazila hloubka rasové nenávisti v Americe. Téma k zamyšlení.

L.Helena
18.06.2018 5 z 5

Úžasná kniha, čtivá od začátku až do konce. Líbí se mi na autorce, že si vybírá náročná témata, k jejichž zpracování je potřeba nastudovat spoustu materiálu a dokáže je podat čtenáři z pohledu více osob.
Spoiler:
Při čtení závěrečné části o "napraveném hříšníkovi" jsem měla pocit, že to autorka přehnala a takovýto happyend se hodí spíš do červené knihovny. Ovšem pak jsem taky četla dovětek autorky, kde mj. zmiňuje příběh bývalých skinheadů, a došlo mi, že člověku se musí žít velmi těžko celý život s takovou příšernou nenávistí a je vlastně celkem reálné, že se může změnit.

melien
13.06.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila, knihu s podobnou tatikou jsem zatim necetla, a tahle kniha mě ne jednou donutila se zamyslet se, a pozastavit se nad tim jak se lidé k sobě opravdu dokáží chovat, jen kvůli předsudkum.

Pechule
13.06.2018 4 z 5

Za mě tedy další povedená kniha od autorky, zajímavé téma, pohled z více stran na problém rasismu. A opravdu je dobré si přečíst i dovětek autorky.

IvusP
05.06.2018 3 z 5

Za mně se jedná o nejslabší knihu autorky.. I když námět je zajímavý, kniha se může zdát zbytečně zdlouhavá, děj neodsýpá a bohužel ani na konci se žádného překvapení nedočkáme.

Leniik33
04.06.2018 5 z 5

Pokud se vám líbila Vypravěčka, tak potom neuděláte chybu ani s touto knížkou. Opět je příběh podán z pohledu několika postav a může se vám i chvílemi stát, že nebudete vědět, zda se Ruth zachovala správně. Ale na konci příběhu se vám poskládají všechny střípky mozaiky dohromady a aspoň já jsem takový konec nečekala :)

Ajinka886
02.06.2018

Knihu od této autorky jsem četla poprvé. Přinesla mi ji dcera z knihovny. Téma mě zaujalo, bylo živé, dala jsem se tedy do čtení a mé očekávání nebylo zklamáno. Kniha je čtivá, zajímavé je rozčlenění do kapitol, které se zabývají prožíváním a náhledem na děj přímo jednotlivými postavami příběhu. Začátek byl sice trochu pozvolný, nicméně u konce bych naopak pozvolnost ocenila. Knihu mohu jen doporučit, čte se svěže a lehce :).

Michaela91
30.05.2018 5 z 5

Mě kniha bavila, téma které jsem ještě nikdy předtím nečetla a na které jsem byla strašně zvědavá. Kniha mě nezklamala a autorka tak ne.

Helenicka
30.05.2018 5 z 5

Úžasná kniha, další klenot od paní Spisovatelky!

allebra
28.05.2018 5 z 5

Další velké téma, které autorka perfektně do detailů zpracovala, jak už jsme ostatně u Jodi Picoult zvyklí. Kniha i tentokrát obsahuje složité, náročné kontroverzní téma, které nás nutí k zamyšlení. Ocenila jsem pohled z více stran, což bylo zajištěno pravidelným střídáním vypravujících postav.
Jeden známý citát říká: "Dřív, než mě budeš pomlouvat a soudit můj život: Obuj si moje boty a projdi moji cestu, projdi moji minulost, pociť moje slzy, zažij moji bolest, projdi roky, které jsem prošel já, zakopni na každém kameni, na kterém jsem zakopl já! Za každým vstaň a jdi dál, tak jako já ! A až … potom … můžeš soudit moje chování a tvrdit, že znáš mě a … můj život …" Něco na tom určitě bude. Přínosem pro knihu byly i autorčiny poznámky na konci knihy, které lecos objasnily. Doporučuji!

Acquenta
28.05.2018 5 z 5

Jedním slovem krása. Jodi opět nezklamala, líbí se mi, že se věnuje takovým tématům ze života. Čtenáře dokáže vtáhnout do děje, kniha se čte jako po másle...její knihy vždy dlouho rozdýchávám....

simona5843
20.05.2018 4 z 5

Opäť to bol príbeh ktorý sa vás dotkne a dostane sa vám pod kožu.Autorka píše úžasne príbehy no nečakajte ľahké čítanie. Jodi sa rada šprtá v pocitoch a myšlienkových pochodoch postáv na niekoľko strán.Toto nie je kniha na jeden večer no dá vám toľko toho.Ako Vypravečka tak aj tato kniha stojí za prečítanie a ja sa teším na ďalšiu,doma mám zatiaľ Je to i muj život ale na tú musím nabrať odvahu.

hruskovalucie93
18.05.2018 5 z 5

Věděla jsem, že mě Jodi Picoultová nezklame, tak jako vždycky. Výborná kniha, která Vás nutí se zamyslet nad rasismem, který určitě silně hýbe aktuální dobou. Skvěle popsané vztahy mezi postavami, ať už ze strany obviněné, tak ze strany rodičů oběti. Doporučuji všemi deseti a těším se na další knihu od této autorky.

ladyka
18.05.2018 5 z 5

Kniha mě silně zaujala a moc se mi líbila. Pojednává sice o "černobílém" tématu, ale černobílá není ani náhodou. Příběh je totiž vyprávěn z několika úhlů pohledu, což ho činí hutným a pro kdekoho může být až kontroverzní (nedokáži si představit, jaké emoce a reakce budí v USA). Doporučuji všemi deseti, obzvlášť hloubavým duším. Moje první a jistě ne poslední kniha od této zajímavé a inspirativní autorky.

bagel
15.05.2018 4 z 5

Problém rasismu je hodně složitý a tato kniha umožňuje na něj nahlédnout z více stran. Děj byl trochu moc zdlouhavý, méně by bylo více.

Nelly
12.05.2018 2 z 5

Velké zklamání. Příběh tak nějak klouže jen po povrchu, děj se dost táhne a hlavně mi připadalo, že sama autorka si neví rady s otázkou rasismu.

Beruska18
10.05.2018 3 z 5

Kniha se zabývá problematikou rasismu, určitě zajímavé téma nutící k zamyšlení, ale úplně mě děj nezaujal....

soudní procesy rasismus

Jodi Picoult