Z kostí a inkoustu

Z kostí a inkoustu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353182/bmid_z-kosti-a-inkoustu-hcu-353182.jpg 4 226 59

Velká knihovna série

Jess a jeho rodina se živí pašováním knih. Ve Velké knihovně v Alexandrii je totiž uloženo veškeré vědění světa a vlastnit knihy je přísně zakázáno. Proto se najdou mnozí, kteří jsou za ně ochotni nemálo zaplatit. Jess dostane možnost ve Velké knihovně studovat a získat tak zákulisní informace důležité pro jejich rodinný obchod. Brzy ale zjišťuje, že Knihovna je mnohem temnější a zlověstnější místo, než si vůbec dokázal představit.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Ink and Bone , 2015

vodopad152
17.06.2018 3 z 5

Tahle kniha byla opravdu zvláštní. Nemůžu říct, že by se mi nelíbila, ale ani z ní nejsem nijak nadšená. Měla jsem pocit, že celou knihu čekám na posledních 50 stránek, které opravdu stály za to. Kniha mě nezklamala ani nenadchla, ale určitě dám šanci ještě druhému dílu.

s1ombrehimawari
25.04.2018 3 z 5

Kniha v sobě měla úplně zbytečné chyby a to jak v příběhu (k té určité situaci nemohlo dojít, protože ta určitá osoba v té době ještě v příběhu nebyla), ale i ve vybírání slov a výrazů, které se neustále opakovaly (myslím, že každý z nás si budeme pamatovat až po zuby ozbrojenou gardu). Téma knihy mě zaujalo, avšak Jess i Morgan mně přišli nezajímavý. Mnohem radši bych si jako hlavní postavu příběhu představila jeho bratra. Trochu mě mrzí, že v knížce dál o jeho rodině nic není. Jess svým neustálým přemýšlením o Morgan, mi připadal trochu otravný. Vedlejší postavy mohly dostat více prostoru. Další díl si ale přečtu, protože mě prostě stále zajímá co se s mojí oblíbenou postavou bude dít. Knížku bych doporučila jen velmi nenáročným čtenářům. Dávám tři hvězdičky za vedlejší postavy a za zajímavé prostředí kde se příběh odehrává (přišlo mi srandovní z jakého důvodu v knížce Rakousko neexistuje). A vskutku je ta knížka krapítek podobná HP.

Sylvanas
20.04.2018 2 z 5

Tuhle knížku jsem nakonec ani nedokázala dočíst. Několikrát jsem se ze začátku rozmýšlela, jestli jí mám dát ještě šanci nebo ne, po několikátém rozmýšlení ale nakonec zvítězila ona druhá možnost.
Je možné, že by mě potom i bavila o něco víc, ale těch prvních cca 50 stránek (ano, víc jsem jich nezvládla přečíst) mě opravdu vůbec nebavilo. Ani toho, že jsem jí nedočetla, moc nelituji, protože by mi to přišlo jako zbytečná ztráta času. Už od prvního okamžiku mi neseděla jak hlavní postava, tak místo děje a hlavně, příběh se plazil jako slimák. Pro mě jedno velké zklamání, a to jsem se na tuhle knihu opravdu těšila.

LilianaFalcon
03.04.2018 2 z 5

Začátek mě velmi zaujal. Jessovo líčení pašování knih mě hodně rychle vtáhlo do děje, bohužel už jsem asi těhlech dystopických YA četla moc na to, aby to udrželo mou pozornost.
Nějak tomu chyběl nový impulz nebo jakákoliv originalita. Čím delší dobu jsem četla, tím tuctovější mi to připadalo.

asodomkova
30.03.2018 5 z 5

Úžasná kniha plná emocí. Jako by jsem ten celý příběh prožívala s Jessem. Strach, láska, nenávist. Začátek se rozjížděl trochu pomaleji, ale hned to nabralo na obrátkách. Ke konci jsem si přála, aby ta kniha někdy neskončila. Kniha, kterou jsem tak strašně dlouhou dobu odkládala, jsem nemohla dát z ruky. Četla jsem ve všech možných okamžicích. Opravdu doporučuji, někdy si ji doufám budu moci přečíst znovu, a prožívat u toho takové emoce jako poprvé.

Lucik100
19.03.2018 5 z 5

Části knihy jsem myslela, že přeskočím, jak to bylo nudné, ale nakonec vyvrcholení bylo perfektní. Těším se na pokračování.

pink_ivy
19.03.2018 3 z 5

Nejsem si úplně jistá jaká byla cílová skupina, pro kterou tahle knížka byla napsána. Styl psaní mi totiž přišel jako pro naprosto nejmenší čtenáře, obsah už ani tak ne, ale zase mi to nepřišlo dostatečně zajímavé, aby to pohltilo starší čtenáře.

Nápad je to zajímavý, ale já se jednak nedokázala začíst a hlavně mě celou dobu strašně iritoval ten zmíněný styl psaní, postavy mluvily strašně jednoduše a chovaly se zcela nemastně a neslaně. Nedokázala jsem si oblíbit vůbec nikoho a vůbec jsem proto nemohla sympatizovat s nikým, veškeré zvraty mi přišly dost absurdní a ničím nepřekvapivé. Trochu jsem měla pocit, že autorka sama neví, co vlastně píše a tak tam nastřílela spoustu akce, která byla úplně zbytečná.

Ještě si rozmyslím, jestli půjdu do dalšího dílu.

andrejci
15.03.2018 5 z 5

Knihy jsem se ze začátku bála. Potom pro mě bylo těžké se zorientovat v jakém světě se nachází děj příběhu. Překvapilo mě že v tom světě jsou na jednu stranu vyspělí a na druhou stranu jsou zaostalí. Když se kniha rozjela bylo to super. Wolfa jsem si na konec oblíbila(což jsem nečekala). Jsem hodně zvědavá na další díl. Bylo to fajn čtení se zajímavým dějem

Endy17
10.02.2018 4 z 5

Není vám to trošku podvědomé?
Odstrkovaný dospívající mladík odjíždí parním vlakem na velmi zvláštní a velmi výběrovou školu do exotického kraje. Už cestou se náhodně seznámí se spolužákem, který bude po dobu studia jeho nejlepším přítelem. Krátce po příjezdu naopak narazí na svého protivníka... Ne, nejedná se o začátek Harryho Pottera, tahle kniha je jím jen hodně hodně inspirovaná. Nechybí ani obdoba Hermiony, ani mechanické šachy, ani prvky fantasy. A v duchu autorky je to celé malinko přislazené.
Nicméně určitě nejde o špatné čtení, knížka je plná děje a akce. Závěr je nakonec natolik otevřený, že nezbývá než s očekáváním vyhlížet další díl.

Ryora
09.02.2018 4 z 5

Velice zajímavý příběh a jsem moc zvědavá na další díl I když si myslím, že by to nemuselo být na konci tak drsné...ale proč ne ..

Dáduše
08.02.2018 3 z 5

Čekala jsem úplně něco jiného. Jako knihomolovi a knihkupci se mi knížka velmi dobře četla. Ráda jsem se ponořila do útrob tajemné knihovny a představa knihovny jako sektářské a autoritativní instituce mě nějak zvráceně přitahovala.... Vyprávění mi ale místy přišlo kostrbaté a divně pospojované. Taky nevím, pro jakou věkovou skupinu má být určeno, asi pro neurčitou:D

Booky84
17.01.2018 5 z 5

Kniha si mi moc líbila, zaujala mne už podle anotace a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Celkový děj knihy mne naprosto pohltil a už se těším na další díl.

85prcek
09.01.2018 4 z 5

No...... čekala jsem že to bude úplně něco jiného, ale tak to byla moje chyba. Knížka se dobře čte. Děj je zajímavý. Jsem zvědavá na druhý díl.

Věrka256
02.01.2018 3 z 5

Ke knize můžu jen říct, že jsem se jí NEMOHLA prokousat. Děj se tak neuvěřitelně táhl. A ten románek, co prožíval s Morgan?! Tak to pardon, ale bylo to příliš... nastrojené, aby se na něj na konci mohla naštvat. Jako ona mu lže, straní se mu, pak dělá i mrtvou a k tomu na něj mluví: ,,Prosím nezlob se. Ale já se do té věže nevrátím. Strašně tě miluju..." a další bláboly a pak je na něj naštvaná, protože ho sváděla a rozptylovala a on z ní byl tak hotovej, že musel všechny své pocity psát do deníku, jen aby se udržel na uzdě a nevyletěl na ni, při první příležitosti.
Fakticky pardon, ale ona se pak ještě i bude divit, že ji zatkli když se několikrát pokusila utéct?
Jess byl zase fajn kluk (docela). Jeho rodina byla jako černé ovce a on byl na bílá, byl strašně obětaví a cítil tu povinnost, že musí vše zachraňovat a já nevím co ještě... A upřímně já tyto typy lidí, či postav nenávidím.
Ty tři hvězdy jsou za Chalílu, Daria (tito dva byli moji oblíbenci), Glain, Thomase a Santiho. Ostatní postavy nebyly podle mě tak super jako tyto a strašně mě mrzelo, že jejich vlivů k situacím nebylo víc.
Tohle by bylo asi všechno. Ale tuhle knihu zrovna příliš nedoporučuju. Jsou lepší knížky, ale i horší. Tohle je těsně na hranici, ale podle mě se přiklání k horší.

betys6914
31.12.2017 4 z 5

Jsem překvapená, ano místy lehce šablonovité, ale i přesto nepředvítalné a zajímavé. Za mě rozhodně stojí za přečtení.
PS: Gutenberg by zaplakal

ajak
27.12.2017 5 z 5

OOOOO PÁNI!!! popravě jsem moc nepřemýšlela o čem to je jen jsem viděla ten název a řekla jsem si musím si to přečíst :) takže jsem velmi příjemně překvapená a těším se na druhý díl :)

DariDerek
06.12.2017 4 z 5

Začátek byl trochu pomalejší, přišel mi zdlouhavý, ale potom se to rozjelo a děla se jedna akce za druhou. :-)

AgnessN.R.
04.12.2017 5 z 5

UF, tak konečně jsem si našla čas na tenhle komentář:)
Jde o to, že jsem očekávala něco úúúplně jiného a ono ejhle... Úžasná originální kniha, která mě překvapila!!
Knihu jsem si zamilovala hned první efemérou. Jediný můj malý problém je, že Egypt mám moc ráda a autorka trochu pokulhávala v jeho popsání, proto knize dávám 4,5* Dobře tak 4,85*

HNEDOOCKA
11.11.2017 5 z 5

Bavilo mě to. Těším se na další díl.

knihovny

Rachel Caine (p)
americká, 1962 - 2020
2019  86%Na dně
2017  82%Z kostí a inkoustu
2019  89%Proti proudu
2011  72%Prokletý dům
2020  82%Ve víru

Kniha Z kostí a inkoustu je v