Ve tvých očích

Ve tvých očích https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320976/bmid_ve-tvych-ocich-oXs-320976.jpg 4 394 107

Colin Hancock má za sebou divokou minulost, a přestože se snaží žít správně, stále se nad ním vznáší hrozba vězení. Maria Sanchezová, dcera mexických přistěhovalců, je jeho zdánlivý opak; úspěšná, tvrdě pracující, dokonalá. Ani jeden nehledá vážný vztah, ale náhodné setkání na deštivé silnice zkříží jejich cesty nečekaným způsobem. Silně zakořeněné předsudky nakonec nejsou tak silné jako pouto, které se mezi nimi vytvoří. Nový román Nicholase Sparkse připomíná, že ti, kdo nás dokážou vidět v nejjasnějším světle, se zprvu mohou skrývat ve stínu…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

See Me , 2015

EvikU.
28.04.2021 4 z 5

Já jsem spokojená. Moc se mi kniha líbila. Sice grády to začalo mít až od půlky, ale pak už nešla odložit. Tohoto autora mám ráda. Za mě píše čtivě a jeho knihy mají šmrnc.

Konec trochu pohádkový, ale to já mám ráda. Doporučuji.

Knihomolka223
07.04.2021 5 z 5

Zatím moje první knížka od tohoto autora. Moc pěkné a milé čtení. Nejprve román, pak detektivka až triller. Skvělé čtení. Napínavé. Oddechovka.

KatarínaK.
28.03.2021 3 z 5

Ve tvých očích se nečetla špatně. Sladký začátek, který byl po chvíli až přesladký. Klasika - slušná dívka a problémový hoch. Trochu klišé. Druhá polovina rádoby thriller, který ovšem postrádal tu správnou dávku napětí. Závěr měl spád, ale úplně můj celkový dojem nespravil. Cílovou skupinou pana Sparkse jistě nejsou muži. Těm doporučuji do knihy se vůbec nepouštět. Kdo má chuť na nenáročnou oddechovku, ať po knize klidně sáhne. Za mě 3,5 *.

princesse
21.03.2021 5 z 5

Perfektní oddechovka. Napsáno skvěle, žádné prodlevy v ději. Četlo se úplně samo. Určitě se poohlédnu po další knize tohoto autora.

kopeceli
11.03.2021 4 z 5

Bála jsem se pouhopouhé slaďárny a proto jsem knihu pořád odkládala a četla jiné. Nakonec na ni stejně došlo a za mne tedy zatím to nejlepší ze Sparkse. Jasně, že jsem tušila, kdo za tím vězí, konec pak vůbec nepřekvapil, ale vždyť taky nemusí být nutně kniha stres a už vůbec ne dokonce. Z toho, co jsem od autora četla, je tahle první, kde policista není lump a nezneužívá svého postavení. Taky zajímavé.

Charmedka
26.02.2021 5 z 5

Konečně jsem ale narazila na Sparksovu knihu, u které jsem si již po prvních stránkách řekla, že tohle bude přesně ono. Ta láska tu byla tak krásně a nenápadně vykreslena. Celé to působilo velmi přirozeně, ale zároveň se Vás to hluboce dotklo. Já byla neustále rozněžněná.

Lely
25.02.2021 3 z 5

Pohodové a odpočinkové čtení. Možná mě trošku zklamalo, protože vím, že od tohoto autora lze očekávat víc.

Makaja
23.01.2021 4 z 5

Nejdříve jsem chtěla dát tři hvězdy, protože jsem čekala takovou tu čistou romantiku od Sparkse a nepřišlo mi to zrovna originální. Ale nakonec jsem byla mile překvapena tou detektivní zápletkou. I když teda pachatel byl brzy jasný a Colin mírně natvrdlý.

andy_nejedla
18.01.2021 4 z 5

Knihy, které jsem od Sparkse zatím četla, byly romantické. Tahle byla jiná, ale i tak jsem ji přečetla téměř jedním dechem. Myslím, že spojení romantiky a detektivky není špatný nápad.
"Tak jo"

Nicolka77
07.01.2021 3 z 5

zatím má třetí kniha od autora (1. Zápisník jedné lásky, 2. Nezapomenutelná cesta), a pro mě tahle knížka nejslabší.. zatím, asi i po dvou knížkách jsem si zvykla na jeho velké slaďárny, tohle ze začátku taky docela love story, ale ke konci spíše detektivka až thriller. :)

Janina123
01.12.2020 1 z 5

Sparks patří mezi mé oblíbence, ale tato kniha mě nezaujala, jakoby to ani nenapsal on. Veliké zklamání.
Proto mu dávám dvě hvězdy. Tento spisovatel umí napsat mnohem krásnější a poutavější příběhy!

Anna 13
25.08.2020 2 z 5

Nikdy jsem si nemyslela, že by se mi tohle mohlo stát, ale mně se tato kniha nelíbila...

Sparkse miluju. Je to autor nejkrásnějších příběhů o lásce, autor nezapomenutelných knih, které si v srdci ponesu po zbytek života, a ke kterým se budu vracet.
Nikdy jsem si nemyslela, že by se mi nějaká jeho kniha mohla nelíbit. A to silně nelíbit. Nelíbit tak, že bych až pochybovala o tom, zda to vůbec napsal on.

VE TVÝCH OČÍCH je kniha, která mě ze začátku pohltila a opravdu zajímala. Postavy byly více než sympatické. Oblíbila jsem si je a měla jsem je opravdu ráda, ale poprvé se mi u Sparksoviny stalo to, že jsem z nich necítila to elektrizující napětí mezi nimi, spřízněnost, napojenost a ten pocit, že jeden bez druhého nemohou být. Romantická linka tu nebyla rozvíjena tím jedinečným způsobem, který u tohoto spisovatele očekáváme. A poměrně rychle ustoupila do pozadí a na scénu přišla kriminální zápletka, která mě tedy nebavila vůbec.
Nebylo patrné, co vlastně autor chtěl. Napsat romanci? Nebo thriller? Zkombinoval to tak, že z toho vyšlo něco laciného, prvoplánového a zplácaného... Pořád tomu něco chybělo.

A mně vážně nedělá radost, že musím Sparkse zkritizovat. Je to jeden z mých nejoblíbenějších autorů a mě skutečně bolelo, že jeho knihu už CHCI mít dočtenou a že se k ní vracím jen z nějakého pocitu povinnosti.

Tohle léto jsem přečetla jeho dvě knihy, které byly tak nádherné, že se k nim v myšlenkách vracím a prostě nemohu zapomenout na tu atmosféru a na lásku hlavních hrdinů.
Na tuhle knihu však budu vzpomínat s nechutí a s přesvědčením, že to bylo možná to nejhorší, co kdy napsal.

Je mi to líto.

smejkalova.m
27.05.2020 5 z 5

Nevěděla jsem co od knihy čekat, když jsem viděla nižší hodnocení.. Ale byla skvělá! Čtivá a můžu jen doporučit :)

stesti.s.knihou
21.05.2020 3 z 5

Příjemná oddechovka na uspěchané období :)
Celý příběh se točí okolo vztahu mladé advokátky Marii a zápasníka MMA Colina :) Uznávám, tento krátký popis nezní nikterak lákavě, ale realita je příjemnější. Colin a Maria jsou dva lidé, kteří pochází z jiných sociálních poměrů. Maria je původem mexičanka, která pochází z katolicky založené rodiny. Její klidná povaha koresponduje s prací advokátky. Ráda tráví svůj volný čas o samotě, v souladu s přírodou. Colin je naopak muž, který má za sebou poměrně divokou minulost, těžko dokáže ovládat svůj vztek a pro ránu nejde daleko.
I přes tyto povahové odlišnosti si k sobě Colin a Maria najdou cestu; problém však přichází ve chvíli, kdy Maria čelí stalkingu a výhružkám, které souvisí s jedním z případů, které v minulosti řešila. Pro Colinovu bouřlivou povahu tak nastává velmi obtížné období a romantický příběh se hodně rychle mění v napínavý thriller.
Nejedná se o žádnou vysokou literaturu s koncem, který by vám sebral dech a nutil vás přemýšlet nad vyzněním celé knihy. Nad příběhem nemusíte sáhodlouze přemýšlet, zároveň to ale není vyloženě brak, který by se nedal číst.

pingu1
14.05.2020 3 z 5

Abych pravdu řekla, od autora jsem četla už lepší knihy. Tahle mě moc nebavila, Colin se z vyloženě problémového týpka najednou silou vůle obrátil o 180 stupňů? Maria je zas až příliš dokonalá. No, nevím .... Něco tomu chybělo :-(

Stephanie92
01.05.2020 3 z 5

Velice mě knížka překvapila, čekala jsem podle autora nějakou romantiku a ona se z toho vyklubala kriminálka. Trochu jsem předvídala děj, ale i tak byl napínavý a hezky čtivý.

LenkaKa
07.02.2020 4 z 5

Z romantické knihy se vyklubala docela slušná "detektivka" :). Dobré čtení.

TerezaaBaarova
23.01.2020 4 z 5

Moje první kniha od Sparkse, myslela jsem, že budu číst romantický přiběh (viděla jsem filmy jako Zapisník jedné lásky, Milý Johne, apod..), ale že v půlce zjistím, že se jedná vlastně o lehkou kriminálku bylo příjemné zjištění. Příběh běžel krásně, nikde se bezadrhával a já byla napjatá, jak to vlastně všecko skončí.
5z5

janik6969
01.01.2020 5 z 5

krásný příběh, Sparkse miluju, a přiznám se, první půlka byla lehce nudná, jen takový sláďák, a tentokrát vybočil ze svých "zajetých kolejí" příběh nekončil ničím dojemným (jako všechny předešlé knihy), tentokrát mě nedonutil plakat

silvia6227
07.12.2019 5 z 5

Páčila sa mi táto kniha. Od neho by som čítala aj nákupný zoznam :D Hlavne som rada keď to na konci dobre dopadne.