Väznená

Väznená https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523757/bmid_vaznena-651d9f81e4a5b.jpg 4 251 251

Will Trent série

Manželia a manželky. Matky a dcéry. Minulosť a budúcnosť. Tajomstvá ich spájajú. A tajomstvá ich môžu zničiť. Autorka knihy Pekné dievčatá sa vracia s pútavým, citovo spletitým trilerom, v ktorom sa šarmantný hlavný hrdina dostane do najtemnejších hlbín tajomstva, ktoré ho môže zničiť. Willa Trenta z Georgijského vyšetrovacieho úradu (GBI) privolajú k prípadu vraždy na opustenom stavenisku. Všetko sa skomplikuje, keď mŕtveho muža identifikujú ako bývalého policajta. Keď však Sara Lintonová – nová súdna lekárka GBI a Willova milenka – obhliadne telo, zistí, že obrovské množstvo krvi nájdené na mieste činu nepatrí mŕtvemu policajtovi. Krvavé stopy vedúce z miesta činu naznačujú, že môže ísť o ďalšiu obeť – ženu, ktorá zmizla... a ktorá zomrie, ak ju nenájdu včas. Will ťahá za kratší koniec, pretože stavba patrí najobľúbenejšiemu človeku v meste: bohatému a mocnému športovcovi s konexiami na tých najvyšších miestach – mužovi, ktorému napriek Willovej snahe prešlo znásilnenie. Keď však dôkazy spoja Willovu problematickú minulosť s prípadom, následky na seba nedajú dlho čakať a spôsobia v jeho živote, ako aj živote jeho blízkych vrátane kolegov, rodiny a priateľov a rovnako v živote podozrivých, ktorých prenasleduje – hotovú smršť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Aktuell

The Kept Woman , 2016

Agatha84
26.06.2017 4 z 5

První a rozhodně ne poslední kniha od této autorky. Svižný, promyšlený příběh. Po dlouhé době jsem nebyla schopna knihu odložit,dokud nebudu vědet všechno. Moc se těším na příští setkání!

Acquenta
20.06.2017 3 z 5

Ač knihy od Karin miluji, tahle mě teda nebavila. Všechno se to točilo jen kolem zbohatlíků, Angie mi byla nepříjemná od začátku, příliš mnoho násilí, zbraní, střílení, nadávek...tahle teda ne :-/

bookworm_plants
02.06.2017 5 z 5

Bylo to tak zapletené a jsem ráda že, jsem knížku objevila v knihovně. Will byl velký sympaťák oblíbila jsem si ho stejně tak Sáru.. :-)

konicekbily
28.05.2017 2 z 5

Už jsem četl lepší knihy, dlouhé nic neříkající pasáže, je tam nuda.

oleg
27.05.2017 2 z 5

Sice jsem knížku přečetla,ale moc se nepovedla,první polovinu jsem měla nutkání ji odložít,ale stále jsem doufala,tak jsem vydržela,pak se zlepšila,ale stejně nic moc,zklamala mě!!!!

Hella
24.05.2017

Tentokrát nehodnotím, neboť jsem knihu nebyla schopna dočíst.... absolutně mě nebavila. Angie, potažmo Will, mě už kolikátou knihu šíleně rozčiluje a ač Sáře i Willovi coby partnerům dlouhodobě hodně fandím, tohle mě naprosto otrávilo. Takže tak.

čef
11.05.2017 5 z 5

Několik knih autorky mám již načteno. U prvních mne mikroskopická psychologie vztahů postav někdy unavovala, považoval jsem tento postup vhodný spíše pro ženské románky. Druhou oběť jsem si však docela užil možná proto, že problémy mezi hlavními postavami mnohem více zapadají do kriminálního děje. Oceňuji rovněž neobvyklou stavbu příběhu, která podle mne přispívá k tomu, že žádná postava není jednobarevná, ale naopak zajímavě složitá. Ačkoliv jsem autorku po prvním románu zcela zavrhl, jsem dnes rád, že jsem jí dal další šanci.

TaLu
02.05.2017 4 z 5

Tato série má podle mě takovou kvalitu, že se ani trochu nedivím své chuti otevřít další knihu hned, jak se mi dostane do rukou. Odkládám i jinou rozečtenou, abych mohla prožívat příběh Willa a všech, kteří v tom příběhu jsou s ním.
Tentokráte jsem si říkala, "to vážně bude TOLIK jeho manželky v těch řádcích ?"
Postupně se zamotané klubko pomocí slov začalo rozplétat.
Nic není jen černé....nic není jen bílé.
V životě ( ani v knihách), mne nepřestane udivovat, proč někdo vyjde z tragických okolností života posílen, někdo jiný zlomen a další s chutí kolem sebe kopat.....
Tato kniha toto téma zpracovává výborně.
Jen mne zarazilo, co je to za systém, který na jedné straně udržuje 30 let ženu v kómatu při životě ( tím nechci říci, že by neměl) a na druhé straně nedává možnost dětem k normálnímu životu, růstu, rozvoji a naději pro budoucnost.
Autorka toto téma zpracovává opakovaně. Chci věřit, že další děti "ve státní péči" jsou v Atlantě v drtivé většině v bezpečí.
Spisovatelka upozorňuje na nedostatky, zároveň ale z jejích knih dýchá její láska k domovu, jako celku.
Ale to jsem odbočila - jako thriller opět doporučuji !

petrarka72
18.04.2017 5 z 5

Karin Slaughter je jako Angie Polaskiová. Nevypočitatelná mrcha. Nesnesitelná, ale fascinující. Tenhle příběh jsem si sakra užila. A nic na tom nemění, že byl ve jménu napětí tu a tam přitažený za vlasy.

Lindulinek
12.04.2017 3 z 5

První polovina mě hodně nudila, ta druhá byla sice lepší, ale zase úplně mě to neoslovilo. Asi jsem čekala více.

orinka3
15.03.2017 5 z 5

Opravdu výborná detektivka. Drsná, odporné praktiky rozmazlených basketbalistů a jejich bossů, bezzubé právo, bezmocné proti bohatství hrstky vyvolených a marný boj policie se sportovní mafií. Kniha je zajímavá i tím, jak je v první polovině Angie vykreslena jako naprostá zlovolná mrcha, které by člověk přál to nejhorší. Ale pak se situace mění a zase to není jen černobílé, jak se zdálo zprvu. Kupodivu se mi to nepodařilo přečíst na jeden zátah, někdy jsem se musela i vracet, abych pochopila, o co jde. Ovšem svou chybu v soustředění nemůžu svádět na autorku, které je bezesporu kvalitní.

Patapuf
25.02.2017 5 z 5

Skvělá jako vždy... sice sem se načekal, než sem se opět setkal se svými přáteli Willem a Sárou, ale čekání se vyplatilo... skvělá zápletka a napětí až do konce... sem nadšen..

BarBarBar
29.01.2017 4 z 5

První polovina byla trochu pomalejší na rozjezd, nu ale pak to začalo a byla to super jízda!! Už jsem si myslela že jsme se zbavili Angie a ono nic, škoda, fakt jí moc nemusím a moc jí nechápu. Jinak se mi kniha ale moc líbila! Doufám že autorce nebude další díl trvat tak dlouho jako tento :) !

anoti
24.01.2017 3 z 5

Nemohla jsem se knížkou prokousat...skoro půlka knihy mě hrozně nebavila...přišlo mi to skoro až přehnaný.Furt se to točilo kolem Angii.Ale!Když jsem se už konečně dostala cca na 200 stránku, tak mě to začalo bavit.I když to bylo vše průhledné a dalo se očekávat co se stane, tak jsem se do toho nakonec začetla.

demlice
06.01.2017 5 z 5

Ta ženská je neuvěřitelná! Co opět dokázala, to se jen tak nevidí (nebo spíš nečte)... Vrátila jsem se k ní zhruba s dvouletou pauzou. A SUPER!!! Nejen že poněkud autistický Will Trent opět zabodoval jako můj nejvíc neoblíbenější hrdina, ale konečně jsme ho mohli vidět kapánek "rozhozeného", což ho ještě více polidšťuje. Nejde ho nemilovat. Kdo jiný by za to mohl, něž jeho životní a osudová žena Angie?! Vážně jsem si chvíli myslela, že jsme se ji konečně (promiňte mi to slovo) zbavili, ale všechno je jinak. Karin to prostě umí. V případě, kdy si myslíte, že už Vás nemůže nic jiného šokovat, přijde s takovým zlomem, že si okoušete i nehty na nohou, jak z toho budete vedle. Minulost si Vás vždycky najde. A nebo vy ji. Nechci vyzradit děj, protože to vážně stojí za přečtení, ale dozvíme se něco překvapivého o Angie.
Kombinace brutality na místě činu, jejího syrového popisu a zvrhlosti toho, co se může dít v rodinách za zavřenými dveřmi. Přidejte prohnilého policistu, pár šlapek a jako třešinku na dortu milostný příběh křehkého vztahu mezi Willem a Sárou... Výsledek?? Dokonalý kousek od Karin Slaughter :-)

Mišutamyš
31.12.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem! Série s Willem Trentem je mojí srdeční záležitostí a Druhá oběť je jedním z nejlepších dílů. Užila jsem si doslova každou řádku, knížka zkrátka nešla odložit. Už aby vyšlo další pokračován série...

Aymira
27.12.2016 5 z 5

Vydařené pokračování celé série. Přiznávám, že Will Trent je můj oblíbený knižní hrdina a nemohla jsem se dočkat, až The Kept Woman vyjde v češtině, přesto se snažím být ve svém hodnocení nestranná. A opět musím dát pět hvězdiček. První polovina knihy mě možná trošku donutila zaváhat, zda čtyři hvězdičky nebudou tentokrát dostačující, ale naštěstí tento pocit záhy zmizel a vystřídala ho čistá euforie z děje a ze čtení.

Tentokrát je zcela v hlavní roli Angie, která se střetává se svoji minulostí a dokazuje ještě více svoji temnou stránku vůči Willovi a všemu, co se jeho týká. Příběh je dokonale vystavěn, graduje a i když si na nás autorka připravila pár zvratů, přesto se v knize čtenář hezky orientuje a neztrácí nit. V ději se objevuje několik časových linií - nejdříve současnost a vyšetřování zločinu a posléze minulý děj, který nám ukazuje, co vše k danému zločinu vedlo. Závěr je opět současný a zase velmi akční.

Zakončení knihy i Willova příběhu a love story nechala Karin otevřené, z čehož se dá usuzovat, že se můžeme dočkat opět, doufejme, kvalitního dalšího dílu.