Mrazivý polibek

Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc na akademii zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí. V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají zpět do akademie, aby se Strigoji svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31457/mrazivy-polibek-uuG-31457.jpg 4.51535

Vampýrská akademie (2.)

Frostbite (2008)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Domino

Lethania

Pokračování Vampýrské akademie je snad ještě lepší než první díl. Trochu akce, trochu romantiky, trochu všeho.

Christianne.K

U toho konce jsem nemohla. Od teď zbožňuju Vampýrskou akademii.

Lucka1355

Dvojka se mi také líbala, stejně jako jednička a ráda jsem tyto díly četla.

Denča000

Dvojka byla i povedenější jak jednička.

danyinsidebooks

4,5*
Lepší než jednička.

Kikulka97

Je to druhá kniha a ty často bývají o hodně slabší než první díl. Musím se přiznat, že tato mezi ně nepatří. Přiznám se, že tam byly momenty, které první knihu předčily, docela vtipná byla i zmatenost a nechuť k Adrianovi. Opět oceňuji vývoj hlavní postavy, vztahů...nebyl moment, kdy bych se u knížky nudila

Szekynka

Kniha potěšila, autorce se povedlo rozvést, zamotat, zkomplikovat a zaujmout. Pokračování má za mě palec nahoru a těším se na další díl.

Ree

Promiň, Adél, ale na víc jak tři hvězdičky to nevidím...
Ano, bavilo mě to. Dost. Zvlášť proto, že má Richelle schopnost poutavě psát, přestože se v knize nic moc neděje. A to bylo problémem i tady. Většina knihy je vlastně jen řešení vztahů - Rose a Dimitri, Rose a Lissa vs. Lissa a Christian, Rose a Mason, Rose a Adrian -, ale žádná akce. Tu dohání vždycky až na konci. A ano, líbila se mi, ale na můj vkus jí bylo málo.
Co se mi ale líbilo, bylo, že i přes naprosto puberťácké chování, kdy Rose nedokázala zvládnout, že jí výjimečně někdo "nechce", si postupem času uvědomila své chyby a trochu dospěla (jasně, vzápětí udělala blbost, když se vydala za Masonem, ale snaha se cení). Líbilo se mi, že se jí nemuselo stát nic tragického, aby si uvědomila, že se chovala jako malé děcko.
Ještě musím vyzdvihnout dvě věci - spolupráci Rose a Christiana (kterého žeru od první scény!) a taky všechny scény Adriana. Je skvělý!

DaisySpring

Jsem celkem chycená. Určitě lepší než jednička. Ulevilo se mi, že Rose konečně trochu dospívá.

Rea1307

První díl byl krásný, druhý díl byl úžasný. V knize se rozvíjí vztahy, další příběhy a objevuje se tu Adrian.. Prostě, má to šťávu.

Kačkaknihomol
26.12.2017

Zatraceně skvělý! U prvního dílu jsem sice dávala čtyři hvězdičky, ale tohle si zaslouží rozhodně pět. Určitě tomu přispívá skvěly styl psaní Rochelle Mead a Rose, přestože jsem jí párkrát chtěla přefackovat. Jen mě trochu štve, že skoro všechna akce je jakoby v druhé polovině, ale to jsou jen takový hnidopišský kecy, já prostě ráda kritizuju. Přečteno za dva dny, miluju Dimka a začínám mít absťák, protože nemám doma další díl.

Veveruškaaa
11.10.2017

Panebože, to je tak úžasná série a to jsem teprve u druhého dílu.
Miluju to, miluju Dimitrije a bojím se dalšího dílu co, se tam s ním stane :-O
Nemůžu se dočkat a nemám slov 5*.

KnihomolkaMari
23.07.2017

Já už snad dávám těch pět hvězdiček​ z principu! Tuhle sérii prostě neodmyslitelně miluji! Opět napínavý a zajímavý děj! Jen mě mrzel osud Masona protože jsem si ho velmi oblíbila a nabyla toho, že by pro Rose byl mnohem vhodnější než Dimitrij, které ho jsem sice ještě v prvním díle měla ráda a přála jim s Rose vztah ale teď už jsem ani nevím proč změnila názor a už mě ta jejich zakázána láska jaksi neláká. Rozhodně jsme zde ale mohli poznat nové postavy, načež mě hodně zaujal Adrian! A samozřejmě moje velice oblíbená postava Christian, skvěle v tomhle díle perlil a já si ho oblíbila ještě o špetku více. Nemohu se dočkat dalšího dílu!

Adriana21
02.06.2017

Další super díl. Konec teda hodně smutný :(

EngliTer
31.05.2017

Akčnější díl než ten první, ale i přesto poněkud slabší. Ale celkově je to velmi čtivá kniha, taková lehká, u které nemusíte extra přemýšlet :-)

TheMelorry
14.04.2017

Druhý díl, pro mě zatím velmi povedené série upírských knih. Za poměrně krátkou dobu jsem si hlavní postavy stihla zamilovat a v tomhle díle jsem se v tom jedině utvrdila. Velmi čtivě napsaná kniha, kterou jsem měla přečtenu velice rychle. Hlavním hrdinům jsem fandila a už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

PeťkaW.
23.03.2017

Mead je výborná vypravěčka, a díky tomu působí i první polovina, ve které se vlastně vůbec, ale vůbec nic neděje (milovníci série mi snad odpustí) čtivě a skvěle utíká. Děj je prakticky nulový a o celková zápletka se začne víc řešit až skoro na konci knihy. Doufám, že na téhle stránce autorka zapracovala a další díly budou lepší. Ale ani přes tyto zápory se nedá říct, že by byla kniha špatná. Je výborná na odreagování, člověk u ní skvěle vypne a čte se opravdu skoro sama.

Richelle
06.03.2017

Miluji celou sérii. Díky Rose vím, že nejsem jediná, kdo se neumí ovládat. Tato kniha se krásně čte, dokáže zaujmout a pobavit. Na konci knihy mě dokonce dokázala i dostat do stavu šoku. Richelle Mead patří můj obdiv!

Zlodějka knih
14.01.2017

Druhý díl mě nebavil tolik jako první, ale zase celkový příběh se mi líbil víc...zkouška Rose a její trpělivosti se mi hodně líbila a sebeovládání někoho nepraštit přímo do xichtu byl taky bravurní...když jsem to četla poprvé Taša mi v podstatě vůbec nevadila, ale když už vím, jak celá série končí mi Taša lezla na nervy už od začátku a hlavně, když se tak elegantně snažila vecpat mezi Rose a Dimitrije....do toho nám přibyl Adrian....jeho postavu mám ráda, ale přece jenom je to moroj, který se snaží dostat k Rose a to už se mi tolik nelíbilo :D celkový dojem z knihy byl celkem ve zlaté střední cestě....konec příběhu a bitka Rose se strigoji byla něco na co se nikdy nemůžete připravit i když to nečtete poprvé a smrt Masona byla zlomový okamžik pro další díl a rovněž i pro samotnou Rose....

ivca3710
14.11.2016

Oproti prvnímu dílu je tohle úplně božské. Začátek prvního díl mně moc nebavil, ale potom se to rozjelo a bylo to úžasné. V druhém díle jsem hltala každou stránku a miluju to! :)

najkou
01.11.2016

Druhý díl byl ze začátku trochu utrpení. Nebavilo mě to. Musím přiznat, že úplný konec knihy jsem hltala. Díky tomu si přečtu i díl třetí.

klarinet02
26.10.2016

Nedoporučuju do 13 let je to docela drsný a i se mnou jako 14-letou to celkem zamávalo. Jinak super knížka.

zuzana4291
23.10.2016

Oproti prvnímu dílu je tento díl daleko povedenější a akčnější. I když se hlavní hrdinka občas chová dost naivně, tak přeci jen má díl rychlý spád a čtenář má pocit "že pořád se něco děje". Tuhle knížku jsem přečetla za pár hodin a začít číst další díl.

BarkaS
11.10.2016

"Holčičí" čtení, které neurazí, ale výrazně nezaujme. Ale když člověk nečeká víc, není to špatný.

eva4036
08.10.2016

Knížka se mi líbila o trochu méně než předešlý díl, ale i přes to se k ní mile ráda vracím.

evca7271
20.08.2016

Vyborna kniha a ke konci jsem i uronila slzu.

Leome
20.08.2016

Druhý díl série byl určitě mnohem lepší než první. Jazyková úroveň už není tak hrozná jako v prvním díle a autorka už umí čtenáře více překvapit - například smrt Masona mě docela překvapila, očekávala jsem spíše, že se něco stane Rose nebo že tam hrdinsky přijde Dimitrij a bude 100% happy end :-). Nicméně, kniha je čtivá, napínavá a zábavná, takže za mě doporučuji.

Adele02
19.08.2016

Poprvé čteno - 27. 8. 2013 - 30. 8. 2013
Re-reading - 16. 8. 2016 - 19. 8. 2016

To vždycky vobrečim...
Je to slabší než jednička, ale pořád boží. A je tam Adrian. 4,5*.

Edona
30.07.2016

U prvního dílu Vampýrské akademie mě zklamala jazyková úroveň, ale jinak se mi příběh moc líbil. Druhý díl dokazuje, že se autorka s psaním opravdu zlepšuje. Velmi obdivuji hlavní hrdinku Rose, která je netypická, ale velmi reálná. Jak lehce se vrhá bez výčitek do problémů, reaguje popuzeně, někdy je možná, až trochu moc agresivní, to vše mě na ní strašně baví. Samotný příběh byl mnohem více strhující a napínavý, za mě určitě jasných pět hvězdiček. Nejvíce fandím Rose a Dimitrijovi.

KacenkaS
22.07.2016

Tenhle díl mi přišel slabší než 1, ale i tak to bylo super, hlavně ten konec. Do komentáře k prvnímu dílu jsem napsala, že si zamiluju někoho jiného než Dimitrije... je to Adrian Ivaškov. To je největší borec a mám ho nejvíc ráda.