Mrazivý polibek

Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc na akademii zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí. V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají zpět do akademie, aby se Strigoji svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31457/vampyrska-akademie-mrazivy-polibek-31457.jpg 4.61374

Vampýrská akademie (2.)

Frostbite (2008)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Domino

KnihomolkaMari

Já už snad dávám těch pět hvězdiček​ z principu! Tuhle sérii prostě neodmyslitelně miluji! Opět napínavý a zajímavý děj! Jen mě mrzel osud Masona protože jsem si ho velmi oblíbila a nabyla toho, že by pro Rose byl mnohem vhodnější než Dimitrij, které ho jsem sice ještě v prvním díle měla ráda a přála jim s Rose vztah ale teď už jsem ani nevím proč změnila názor a už mě ta jejich zakázána láska jaksi neláká. Rozhodně jsme zde ale mohli poznat nové postavy, načež mě hodně zaujal Adrian! A samozřejmě moje velice oblíbená postava Christian, skvěle v tomhle díle perlil a já si ho oblíbila ještě o špetku více. Nemohu se dočkat dalšího dílu!

Adriana21

Další super díl. Konec teda hodně smutný :(

EngliTer

Akčnější díl než ten první, ale i přesto poněkud slabší. Ale celkově je to velmi čtivá kniha, taková lehká, u které nemusíte extra přemýšlet :-)

TheMelorry

Druhý díl, pro mě zatím velmi povedené série upírských knih. Za poměrně krátkou dobu jsem si hlavní postavy stihla zamilovat a v tomhle díle jsem se v tom jedině utvrdila. Velmi čtivě napsaná kniha, kterou jsem měla přečtenu velice rychle. Hlavním hrdinům jsem fandila a už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

PeťkaW.

Mead je výborná vypravěčka, a díky tomu působí i první polovina, ve které se vlastně vůbec, ale vůbec nic neděje (milovníci série mi snad odpustí) čtivě a skvěle utíká. Děj je prakticky nulový a o celková zápletka se začne víc řešit až skoro na konci knihy. Doufám, že na téhle stránce autorka zapracovala a další díly budou lepší. Ale ani přes tyto zápory se nedá říct, že by byla kniha špatná. Je výborná na odreagování, člověk u ní skvěle vypne a čte se opravdu skoro sama.

Richelle

Miluji celou sérii. Díky Rose vím, že nejsem jediná, kdo se neumí ovládat. Tato kniha se krásně čte, dokáže zaujmout a pobavit. Na konci knihy mě dokonce dokázala i dostat do stavu šoku. Richelle Mead patří můj obdiv!

Zlodějka knih

Druhý díl mě nebavil tolik jako první, ale zase celkový příběh se mi líbil víc...zkouška Rose a její trpělivosti se mi hodně líbila a sebeovládání někoho nepraštit přímo do xichtu byl taky bravurní...když jsem to četla poprvé Taša mi v podstatě vůbec nevadila, ale když už vím, jak celá série končí mi Taša lezla na nervy už od začátku a hlavně, když se tak elegantně snažila vecpat mezi Rose a Dimitrije....do toho nám přibyl Adrian....jeho postavu mám ráda, ale přece jenom je to moroj, který se snaží dostat k Rose a to už se mi tolik nelíbilo :D celkový dojem z knihy byl celkem ve zlaté střední cestě....konec příběhu a bitka Rose se strigoji byla něco na co se nikdy nemůžete připravit i když to nečtete poprvé a smrt Masona byla zlomový okamžik pro další díl a rovněž i pro samotnou Rose....

ivca3710
14.11.2016

Oproti prvnímu dílu je tohle úplně božské. Začátek prvního díl mně moc nebavil, ale potom se to rozjelo a bylo to úžasné. V druhém díle jsem hltala každou stránku a miluju to! :)

najkou
01.11.2016

Druhý díl byl ze začátku trochu utrpení. Nebavilo mě to. Musím přiznat, že úplný konec knihy jsem hltala. Díky tomu si přečtu i díl třetí.

klarinet02
26.10.2016

Nedoporučuju do 13 let je to docela drsný a i se mnou jako 14-letou to celkem zamávalo. Jinak super knížka.

zuzana4291
23.10.2016

Oproti prvnímu dílu je tento díl daleko povedenější a akčnější. I když se hlavní hrdinka občas chová dost naivně, tak přeci jen má díl rychlý spád a čtenář má pocit "že pořád se něco děje". Tuhle knížku jsem přečetla za pár hodin a začít číst další díl.

BarkaS
11.10.2016

"Holčičí" čtení, které neurazí, ale výrazně nezaujme. Ale když člověk nečeká víc, není to špatný.

eva4036
08.10.2016

Knížka se mi líbila o trochu méně než předešlý díl, ale i přes to se k ní mile ráda vracím.

evca7271
20.08.2016

Vyborna kniha a ke konci jsem i uronila slzu.

Leome
20.08.2016

Druhý díl série byl určitě mnohem lepší než první. Jazyková úroveň už není tak hrozná jako v prvním díle a autorka už umí čtenáře více překvapit - například smrt Masona mě docela překvapila, očekávala jsem spíše, že se něco stane Rose nebo že tam hrdinsky přijde Dimitrij a bude 100% happy end :-). Nicméně, kniha je čtivá, napínavá a zábavná, takže za mě doporučuji.

Adele02
19.08.2016

Poprvé čteno - 27. 8. 2013 - 30. 8. 2013
Re-reading - 16. 8. 2016 - 19. 8. 2016

To vždycky vobrečim...
Je to slabší než jednička, ale pořád boží. A je tam Adrian. 4,5*.

Edona
30.07.2016

U prvního dílu Vampýrské akademie mě zklamala jazyková úroveň, ale jinak se mi příběh moc líbil. Druhý díl dokazuje, že se autorka s psaním opravdu zlepšuje. Velmi obdivuji hlavní hrdinku Rose, která je netypická, ale velmi reálná. Jak lehce se vrhá bez výčitek do problémů, reaguje popuzeně, někdy je možná, až trochu moc agresivní, to vše mě na ní strašně baví. Samotný příběh byl mnohem více strhující a napínavý, za mě určitě jasných pět hvězdiček. Nejvíce fandím Rose a Dimitrijovi.

KacenkaS
22.07.2016

Tenhle díl mi přišel slabší než 1, ale i tak to bylo super, hlavně ten konec. Do komentáře k prvnímu dílu jsem napsala, že si zamiluju někoho jiného než Dimitrije... je to Adrian Ivaškov. To je největší borec a mám ho nejvíc ráda.

baru.p
17.07.2016

Zatím mě série nenadchla tak, jako ostatní okolo mě, stran by tam mohlo být daleko míň, protože zápletka byla.pouze na konci a zbytek mě nudil, ale nevzdám to

Laputika_3
11.07.2016

Když jsem ji četla, bála jsem se že v tomhle díle vůbec o nic nepůjde, žádná zápletka ani nic takového. Nakonec se tam objevila, ale až ke konci. Zato úžasně vymyšlená. Vážně, tahle se povedla. Jediné co jsem doposud nepochopila je to, že rebelská sebevědomá Rose je stále tak věrná Morojům. Že je přesvědčená že tu jde hlavně o ně. Že oni jsou ti víc. Vrtá mi hlavou, jakej kouzelník jí to tam navrtal :D

Veeria
09.07.2016

Dimko, Dimko, Dimko....jedna z nejúžasnějších mužských postav, se kterými jsem doposud měla čest....celkově jsem si oblíbila i ostatní mužské - Adrian, Christian....každý je osobitý svým svérázným způsobem a to mě hodně baví.:) Tento díl byl lepší jak první a cítím, že tato kniha bude na žebříčku mých nej nej. Filmové zpracování by si tento příběh rozhodně zasloužil, úplně jej vidím před očima.:) No, naděje umírá poslední. Za mě palec nahoru a vřele doporučuji všem!!

zuzanagelnarova
22.06.2016

Úžasné knižní pokračování :)))!

Baraliska
19.06.2016

Nádherný druhý díl téhle úžasné série:)

Aríka
19.05.2016

Opět jsem se do čtení ponořila a skončila na konci. Jsem zvědavá jak se děj bude dál vyvíjet. Jsem ráda, že už hlavním středobodem není Lisa. Je mi trochu líto Masona, ale neměl tam chodit :/ JInak je to klasická Rose.

Sofi2912
11.05.2016

Knižka byla docela super. Líbila se mi, ale trochu mě zklamal konec, ale i přesto hodnotím 5/5.

simi28
28.03.2016

Super kniha, ale ten konec! Je mi ho opravdu líto.

adela3429
22.02.2016

Asi nejslabší díl, ale já jsem do téhle série tak zamilovaná, že ode mě musí dostat pět hvězdiček prostě celá.

mStationka
25.10.2015

Pomalu celý druhý díl jsem odbíhala od knihy jako to bylo u prvního dílu...až posledních pár stran mě dokonale upoutalo a jakmile se rozbrečela po uvědomění - boji, musím přiznat, že mi slza taky ukápla...jsem zvědavá jak ta série bude pokračovat dál....

Haňulec
17.10.2015

Tento díl akademie byl celkem dobrý. Líbil se mi děj a a zápletka. Ale myslela jsem si, že se více rozjede vztah Dimitrijeva a Rose. Uvidíme jak to bude pokračovat dále.

Kačuba
27.09.2015

Upřímně? Čekala jsem víc a to hlavně proto, že se mi moc líbil první díl. Tenhle díl byl o dost slabší, než ten předešlí. Ale i tak jsem ráda, že jsem si tuto knížku přečetla, protože nějaké pasáže byly opravdu skvělé a pozvedly knihu na vyšší úroveň.