Válka s mnohozvířetem

Válka s mnohozvířetem https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15157/valka-s-mnohozviretem-15157.jpg 4 325 43

lapagerie
26.09.2018 3 z 5

Mnohozvíře jsem četla víckrát a čím jsem starší, tím ve mně budí větší "depku". Společný boj lidí proti "masitu" se změní v boj jen mezi lidmi a taky v boj sama se sebou. Někdo mnohozvířeti podléhá ze zvědavosti, jiný z lásky k někomu, někdo pod tlakem okolností, jiný ze zoufalství. A někdo nepodlehne. A kdo je na tom lépe?

Mám ráda Páralovy knihy, některé víc, jiné míň. Ale k téhle už se asi vracet nebudu, depku si radši budu držet od těla.

SSTknihy
04.09.2018 4 z 5

Jedna ze čtyř Páralových knih s tématikou sci-fi (další jsou Romeo & Julie 2300, Pokušení A-ZZ a Země žen). Přiznávám, že Páral kdysi patřil k mým oblíbeným autorům, přečetla jsem všechno, co napsal a díky tomu získala i jistý nadhled nad celým jeho dílem. Ono je vlastně jedno, jestli se jeho příběhy odehrávají v budoucnosti nebo v současnosti. V popředí vždycky stojí vztah mezi mužem a ženou, který má prostě tisíce podob a je nevyčerpatelnou studnicí nových a nových zápletek. Kdo má rád Páralův styl psaní a baví ho nadsázka, nebude se nudit.

Maanna
25.04.2018 3 z 5

Kniha má bezpochyby zajímavý námět a výběr hlavních postav, které již samy od sebe byly zdrojem napětí. To bohužel nejde říci o vedlejších postavách, které jsou často příliš jednorozměrné a těžko uvěřitelné. V částech, kde dostávaly více prostoru, potom děj dost drhl. A rozhodně bych ubrala informací o autogenním tréninku. Ty ostatní "tiskové zprávy" a "odborné komentáře" byly fajn, ale AT už mi po chvíli dost lezl krkem...

snimcibdim
10.09.2017 4 z 5

Párala jsem četla v pubertě ještě za totáče - je to pro mě takový socialistický Viewegh.
Tato kniha mi utkvěla, pro teenagera byla docela čtivým podnětem k zamyšlení nad ekologickými tématy a ostatně i nad drogovou problematikou. Nevím, jestli tak může fungovat i dnes, přeci jen současná mladá generace má toho má na výběr víc než my tenkrát. Ale kdyby chtěl někdo mladý doporučit něco z Párala, tak asi řeknu toto a Milence a vrahy.

nycol
06.07.2017 4 z 5

Zajímavá myšlenka, dobře napsané a čtivé.

lushi
25.05.2017 3 z 5

Skvělý námět ekologické katastrofy a jejího postupu do lidského těla. Po strhující první knize se příběh příliš dlouho plácal ve vztazích hlavních postav a druhá kniha už ani není sci-fi, spíš psychologický román o závislosti a morálním úpadku závislých.

Kitty
07.03.2017 4 z 5

Super, vede k zamyšlení.

led.zep
21.10.2016 5 z 5

Vladimír Páral jistě napsal zásadnější knihy, tahle je ale podle mě nejvyzrálejší. Nádherná alegorie.

Petrstik
09.08.2016 5 z 5

Originální román na pozadí sci-fi varující před důsledky ekologické krize a morálním úpadkem člověka.

Pajina68
14.07.2016 5 z 5

Tahle kniha mi taky přijde jako jedna z jeho nejlepších knih. Mnohozvíře mě děsilo, bylo to napínavé a i když sci-fi nemám ráda, v Páralovo knížkách se mi líbí.

LadyKet
25.04.2016 5 z 5

Od Párala je to pro mě nejlepší kniha. Velice se mi líbila a nedočkavě jsem čekala, jak to celé dopadne. Opravdu skvěle vykreslená psychologie společnosti.

3nitka
24.01.2016 5 z 5

Pre mňa najlepšia od Párala. Drsná, bola som z nej smutná.

miro.čtenář
07.01.2016 5 z 5

Za mě výborná kniha. Zvlášť když to člověk nebere příliš doslova a spíš hledá paralely.

Hnědáci tvořili party a vedli různé orgie.

vysypanel
15.04.2014

Multibestia Incorporata si pamatuju dodnes, i když jsem tuto knihu četl 30 years ago :-) Páral jeden ze dvou českých spisovatelů jehož díla jsem přečetl všechna. A nelituji.

Sklenička
17.11.2013 3 z 5

Nedočteno, první část slibovala zajímavou sci-fi, druhá část je hlavně psychologická, což není můj šálek kávy. Námět ovšem zajímavý. Co se stane, když na Ústí nad Labem spadne kondenzovaný sajrajt vzniklý z různých zplodin a organického bordelu, který začíná nabírat jistou kolektivní inteligenci?

mautina7
28.01.2013 3 z 5

Pěkný obrázek společnosti, který ve mě spustil depresi. Opravdu velmi silná kniha..

Lenka Žofka
22.01.2013 5 z 5

sci-fi je to jen částečně...jde spíš donutit lidi zamyslet se sami nad sebou...

p.stranska
20.11.2012 5 z 5

přečtěte si ji hlavně vy, co odhazujete nedopalky, žvýkačky a odpadky na zem...tím, že je ta kniha z českého prostředí, je příběh mnohem sugestivnější

jprst
08.11.2011 5 z 5

Hlavním záměrem není sci-fi, ale otázka, jak dokáže člověk zabojovat , co je a není schopen obětovat, aby zvítězil nad svými zlozvyky a nakonec i sám nad sebou.

katrinn
24.10.2011 5 z 5

.. knížka, která mne fakt zaujala, nemá chybu... je pravda, že jsem jí četla už hodně dávno, ale zase se k ní vrátím...