Válka královen

Válka královen https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13117/bmid_valka-kraloven-9iC-13117.jpg 4 21 2

Příběhy z francouzských dějin Čtrnáct historických vyprávění ze středověké Francie líčí příběhy královských rodů, králů, papežů nebo bájných postav. Známý vojenský historik a spisovatel J. Kovařík tentokrát přichází s knížkou historických příběhů ze středověké Francie. Vybral si postavy královen i králů širší veřejnosti známých (Filip IV. Sličný), ale i postavy bájné (Roland) nebo méně známé (Bonifác VIII.). Ve čtrnácti příbězích zachycuje osudy panovnických rodů, příběhy aktérů křížových výprav, spory krále s papežem nebo procesy s templářským řádem. Vyprávění vycházejí důsledně z historických faktů a zachovaných dokumentů, což dokládají úryvky z kronik, dopisů nebo autentické výroky. Na závěr každé kapitoly-příběhu je připojen seznam literatury.... celý text

braunerova
10.04.2016 3 z 5

Některé příběhy byly zajímavé (Válka královen, Smrt rytíře Rolanda), ale některé mě vysloveně nebavily (Utrpení mistra Abelarda, Trojitý případ snědeného srdce). Oproti jiným knihám autora hodnotím tuto jako slabší.

MesLivres
16.03.2014 4 z 5

Francouzské dějiny ve velmi čtivé podobě. Líbí se mi styl vyprávění autora a už se těším na další díl série.