1813: Válečný požár

1813: Válečný požár https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259249/mid_1813-valecny-pozar-YZQ-259249.jpg 4 88 29

Válečný požár série

Bitva národů u Lipska v roce 1813, která zásadně změnila tvář Evropy. Evropa sténá pod Napoleonovou vládou. Po dramatické porážce Grande Armée v Rusku přecházejí Prusko a carská říše do protiútoku. Ve vykrváceném, válkou zdeptaném Sasku čeká mnoho lidí rozhodování, které neodvolatelně změní jejich životy. Je uzavřeno příměří a lidé čerpají naději. Ale v zákulisí si vládcové už dávno rozdělili Evropu mezi sebou, a vyvolali tak ohromnou bitvu u Lipska – do té doby největší válku na světě.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

1813 Kriegsfeuer , 2013

Jarka 55
08.08.2016 5 z 5

Mně se moc líbilo ,jak autorka dosáhla obou věci najednou ,poučit čtenáře zajímavým způsobem o historii a k tomu vtáhnout do děje a musím říct ,že jsem od teto autorky takové dílo vůbec nečekala.

Tapeworm
19.07.2016 3 z 5

Hodně dlouho mi trvalo, než jsem se ponořila do děje, kterého v knize bohužel bylo opravdu málo. Kdyby se autorka vyhnula historickým faktům, kterých bylo v knize opravdu zbytečně moc, mohl být příběh i zajímavý, v této podobě jsem byla nakonec ráda, že jsem se knihou vůbec prokousala.

Leome
17.07.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila... dokud jsem nedošla k posledním padesáti stránkám. Téměř celou knihu převažoval poutavý a zajímavý děj, kdy se čtenář třásl na to, co se bude dít dále, ale ten konec mi knihu naprosto znechutil. Najednou poutavý děj vystřídal až příliš detailní a odborný popis událostí z pohledu vojevůdců. To celou knihu zkazilo; protože poslední stránky knihy jsou vždycky ty, podle nichž se čtenář rozhoduje, jak knihu zhodnotí.

Acquenta
08.06.2016 3 z 5

Sama se divím, že jsem byla schopná knihu přečíst. Historických událostí v ní bylo na mě až moc a nebýt příběh Jetty, asi knihu odložím.

Ranuncul
19.04.2016 2 z 5

Nemůžu napsat,že by kniha byla špatná.Ale bohužel po historické stránce byla tak podrobná,že by spíš patřila mezi nějaké odborné publikace,než mezi romány a rozhodně k ní nepatří titulní obálka.Nemělo to žádnou hlavní nit,která by nutila čtenáře číst dál a dál.
Byla jsem ráda,že jsem to vůbec dočetla.

orinka3
24.03.2016 4 z 5

V první řadě musím obdivovat autorku za to, s jakou pečlivostí shromáždila historická fakta. Vcítit se do myšlení vojevůdců, vykreslit osudové bitvy tak jako ona, to skutečně každý nedokáže. Svoje mistrovství prokázala i v této historické knize. Jenomže...je toho strašně moc. Příliš zhuštěné, přeplněné vojáky i politiky. Zpočátku jsem se snažila, posléze jsem to vzdala a nečetla už pečlivě. To se nedá vstřebat. Přesto jsem vnímala bitvy (kterých je kniha samosebou plná) jako obrovské barevné obrazy plné života i smrti, vystihla je působivě. Lazarety s raněnými, to je opravdová hrůza, stejně jako omezený život v obsazených městech. Velmi na mě zapůsobila pasáž, kdy matka zoufale hledá své 4 syny a velitel, u kterého doufala je najít, ji musí zlomit smutnou zprávou o jejich smrti. Jen on sám věděl, jaké byly okolnosti, tím hůř pro něj....Ubytovaní francouzští důstojníci u tiskaře, to bylo taky velmi zajímavé. Hra o život i o živnost. Knihou proplouvají postavy, kterým by byla jinak věnovaná celá, ale tady slouží podle mě jen jako pojítko. Kniha je hodnotná, ale spíš jako učebnice dějepisu. Jsem ale vděčná za to, že jsem aspoň získala ponětí o složitých politických vztazích mezi samotnými Němci i Rakušany. Napoleona vidím i z trochu jiné stránky, než jak ho ve stručnosti podávají encyklopedie. Jeho rozpínavost možná souvisí s jeho jistou tělesnou nedostatečností - podměrečné parametry patrně nutí muže, aby se realizovali násilnicky, jdou přes mrtvoly. Hitler byl na tom taky špatně a taky toužil opanovat svět.

LejcaS
13.01.2016 5 z 5

Kniha plná historických postav a událostí. Spousta informací pro milovníky a nadšence napoleonských válek. Trochu jiné dílko než předešlé knihy, které jsou spíše příběhem zasazeným do historického období. Tady je tomu naopak, jsou to převážně historická data a události a do nich je lehce vpletený příběh civilních obyvatel. Autorka dokáže mistrně vystihnout atmosféru doby, čtenář má pocit, jakoby se ocitl přímo uprostřed válečné vřavy.

zabazaba
10.12.2015 odpad!

Mě tato kniha nebavila. Ačkoli jsem od autorky přečetla všechny knížky, tato mě absolutně nezaujala. Nevím jestli mě víc nebavila napoleonská tématika nebo až téměř encyklopedický výklad tohoto období...nevím. Knížku jsem s nadšením zakoupila jako ebook jakmile vyšla,a zatím jsem ji nedočetla. Neláká mě. Za mě v ní chybí "příběh"...zpočátku to vypadalo, že se rýsuje,ale jak říkám je potlačen v nadměrném encyklopedickém popisu dané doby. Třeba se k ní jednou vrátím a přehodnotím svůj názor, zatím dávám palec dolů.

vivalamuff
04.12.2015 5 z 5

Jedním slovem úžasné. A taky poučné, někdy až příliš (autorka se striktně držela historických dat a událostí). Ovšem nenechte se odradit počtem stránek, protože příběh je ve své podstatě velmi čtivý - hned na začátku vás chytne a jen tak nepustí. Za mě pět hvězd.