V údolí lišek

V údolí lišek https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222585/bmid_v-udoli-lisek-JTK-222585.jpg 4 515 156

Co když tvůj únosce beze stopy zmizí a nikdo neví, kde jsi? Nádherný letní den, osamělé parkoviště uprostřed polí a luk. Vanessa Willardová čeká na svého muže, který se šel projít se psem. Ponořená do myšlenek si nevšimne auta, které se blíží. Když se jí zmocní nepříjemný pocit, je už pozdě. Objeví se neznámý člověk, přemůže ji, omámí a odvleče. Zavřenou v bedně, v níž je jen voda a jídlo na týden, ji ukryje v jeskyni. Avšak dřív, než pachatel stačí požadovat po jejím manželovi výkupné, je zatčen za jiný delikt. A unesenou ženu ponechá jejímu osudu...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Im Tal des Fuchses , 2014

Katerina.Gabrie
01.02.2021 3 z 5

Zápletka, příběh, rozuzlení, všechno je super, ale prostě to vyprávění pro mě nemělo spád, ani přesně nevím proč. Např. jak nás furt přesvědčovali, jak je ten Damon strašidelnej, atd. - bylo to tam asi padesátkrát, ale proč ten pocit raděj nenavodit jinak, než popisem?
Takže pro mě to taky bylo chvílema moc natažený, dlouhý, nudný.
Na druhou stranu dost oceňuju vhled do psychologie, ten byl opravdu uvěřitelný.

Ophelie
18.01.2021 4 z 5

Zpočátku se zdají jednotlivé příběhy a vyprávění osob spolu nesouvisející, ale postupem času se více a více proplétají a začnou do sebe zapadat. Kniha se četla dobře, děj příjemně plynul, ke konci napětí gradovalo a to rozuzlení jsem tedy netipovala. Mě kniha rozhodně bavila.

Olous1
10.01.2021 3 z 5

Kniha nebyla špatná,malinko jsem se chvílemi nudila díky dlouhosáhlému rozepisování.Skoro jsem jí i odložila,ale dala jsem paní autorce šanci a dočetla.Za mě průměr,70%.

Toledo
27.12.2020 3 z 5

Kdyz jsem cetla o cem kniha bude, moc jsem se tesila -zapletka znela skvele, ale bohuzel jsem se u pulky knihy dost nudila. Zacatek jsem zhltla, ale kapitoly pote, co byl hlavni hrdina propusten z vezeni se hrozne vlekly a ja furt cekala, az se zacne neco poradne dit...konec byl opet fajn, ale celkovy pohled na knihu uz u mne nenapravil.

SaraX
02.12.2020 5 z 5

Tak tohle byla opravdu povedená detektivka. Natrefila jsem na ni přes zdejší recenze (díky všem, kdo je píší), objednala v knihovně a za dva večery přečetla. Čtivý, napínavý příběh, vlastně několik příběhů "obyčejných" lidí. V knize sledujeme osudy více osob, které se v závěru protnou, napínavé do poslední stránky a moc pěkně vyprávěné, určitě si najdete někoho, komu budete držet palce a určitě vás nějaká osoba velmi překvapí, víc neprozrazuji.... díky za dva skvělé večery s touto knihou :-) Doporučuji
Autorku zařazuji do oblíbených a těším se na její další knihy

TheSarcasm
09.11.2020 5 z 5

Dobré. Po delší době detektivka, která nepostrádala logiku, spád a zůstala napínavá až do konce.

Owain
28.10.2020 5 z 5

Tohle bylo moc dobrý. Ikdyž je hlavní hrdina záporák, tak mi ho bylo sem tam líto. Určitě přečtu zase někdy.

Awča
19.10.2020 5 z 5

Brilantně napsaná kniha!
Jedná se o více příběhů, čtenář je udržován v napětí, jednak jak příběhy dopadnou, jednak kde se vlastně protnou.
Nemohla jsem se odtrhnout, četla jsem ve zběsilém tempu téměř až do rána.

Hell_Rihova
22.08.2020 5 z 5

Příběh byl hodně zajímavý, i když v něm byla místa, která bych proškrtala. Kniha se mi četla dobře. Zase trochu jiný pohled, než na jaký jsme zvyklý, protože pachatele známe od začátku a postupně se dozvídáme jiné skutečnosti.

LaCoccinelle
01.08.2020 5 z 5

Super čtení, nešlo se odtrhnout. Napínavé, zajímavé. Určitě si od autorky přečtu další knihy, její styl psaní mi sedí.

HaHa11
24.07.2020 4 z 5

Čtení na dovolenou, k vodě, na cestu. Zajímavá zápletka, postavy, které nejsou čitelné po několika stránkách, poměrně malý okruh podezřelých, a musím říci, že jsem si tak od poloviny knížky lámala hlavu, kdo ze zúčastněných to může být?! Nepřišla jsem na to. Rozuzlení překvapivé, ne však krkolomné. Nezbytná dávka akčních scén na závěrečných stránkách logicky vyplývala z děje. Vše jak má být, a tak dávám za čtyři hvězdy. Tu pátou si nechávám pro knížky, o kterých budu přeci jenom přemýšlet trochu déle.

marta4697
24.07.2020 3 z 5

Moc dobře se to četlo, napínavé od začátku do konce.

Bee240
21.07.2020 4 z 5

Dnes jsem dočetla 24 knihu tohoto roku a musím říct že to bylo zajímavé a napínavé čtení. Trvalo mi to sice delší dobu, ale to jen kvůli času. Kniha začíná zoufalím pokusem "malého" zločince Ryana získat peníze pro lichváře a to únosem ženy kvůli výkupnému... Postupem času se vše komplikuje a když po letech opět stejným způsobem zmizí další žena kniha nabírá obrátky. Při čtení jsem byla napjatá a zvědavá jak to celé dopadne a co se stalo. Odhalení a rozpletení mě velmi šokovalo a nikdy by mě to nenapadlo. Knihu mohu doporučit každému kdo má rád napětí až do konce. Tato kniha byla mé první setkání s touto autorkou a rozhodně ne poslední.

85098211
27.06.2020 5 z 5

Výborná kniha od první do poslední stránky! Má všechny ingredience, které má příběh tohoto typu mít - nechybí zde napětí, zajímavá zápletka a uvěřitelné postavy i jejich jednání, protože tohle všechno by se klidně mohlo odehrát i ve skutečnosti. Ryan mne svou zbabělostí a nerozhodností neskutečně štval, Matthew mi byl sympatický a soucítila jsem s ním, Jenna celkem ušla - a také na ostatní jsem si vytvořila určitý názor a získala k nim buď náklonnost nebo naopak antipatii. Rozuzlení případu bylo překvapivé - alespoň pro mne ;-). A také hodně smutné, bohužel. Autorčin styl psaní se mi líbí, proto se určitě časem zase po nějaké její knize poohlédnu. Zde dávám s přehledem plný počet a knihu doporučuji.

faraonka
07.06.2020 5 z 5

Velmi dobré

anája
30.05.2020 5 z 5

Nemohla jsem knihu odložit, děj byl strhující a napínavý. Pořád vás držel v napětí kdo a jak.,.,. prolínalo se tam několik spolu souvisejících příběhů. pozor spoiler:) Nora mě zklamala, ta naivita na konci. Jednání Ryana mě donutilo k zamyšlení, nad jeho zbabělosti a sobeckostí, žít s něčím takovým.

kahoma
23.05.2020

Bezvadná kniha! Moc dobře se čte a je velmi napínavá! Charlotte Link opravdu umí!!!

sarkaditt
27.01.2020 5 z 5

Za mě parádní kniha, která se skvěle četla. Hned od prvních stran mě děj vtáhl, vyhovovalo mi i vícero postav s vlastními dějovými liniemi. Četla jsem několik komentářů zde před přečtením knihy a tak jsem už věděla, že psaná věta na obalu knihy je trochu zavádějící, tudíž jsem předešla zklamání, které tu někteří popisují. V podstatě do konce knihy jsem netušila, kam děj směruje a jak asi kniha dopadne.
Plný počet hvězd dávám opravdu jen knihám, které se mi že 100% líbily a toto je jedna z nich.

broskev28
27.12.2019 3 z 5

Mě rozhodně víc zaujaly dříve čtené knihy - Zapomenuté dítě a Šmírák. Jak už tady psali mnozí: když si pod jménem autorky přečtete tu jedinou, kurzívou psanou tázací větu, jste úplně někde jinde. Předpokládám, že Ch.L. je v tom nevinně, že je to práce horlivého nakladatele, ale co naplat, dojem už je pokažený.
Jenže vlastní děj, příběh zalidněný mnoha postavami, mi ho příliš nevylepšil. Tak jsem si aspoň potvrdila svou detektivní natvrdlost, když jsem opět - pokolikáté už? - vůbec netušila, kdo je padouch.

pavlinka0250
26.09.2019 5 z 5

Moje první kniha od autorky a jsem nadšená. Skvěle napsáno, občas jsem skoro nedýchala a byla napnutá jak kšandy.
Tleskám a určitě si přečtu její další knihy.