Vône života

Vône života https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267800/v-ne-zivota-267800.jpg 4 173 48

Vône v našich životoch sú premenlivé ako dni striedajúce sa s nocou. Zároveň majú v sebe čosi krásne nemenné. Vôňu domova... a lásky. Takmer všetky po nej túžime. Po istote, ktorá nás zahrieva a poskytuje pocit bezpečia. Ktorá nám dovoľuje dýchať a plniť si sny, menšie či väčšie životné plány. Magda a Lenka, hrdinky príbehu, nie sú výnimkou. Túžia po istote a láske ako milióny iných žien na celom svete. Inak je to s Alicou. Sníva o práci v zahraničí, o slobode a manžela ani deti k svojmu šťastiu nepotrebuje. No možno je to celkom inak.... celý text

sabca
01.01.2017 4 z 5

Další z knížek mé oblíbené spisovatelky. Četla se pěkně. Příběh Magdy, které se rozpadá manželstsví, protože nemůže mít děti a manžel nesouhlasí s adopcí a její kamarádky, která má děti 4. Čtivé - doporučuji.

Peace
14.12.2016 3 z 5

"Láska nemusí trvat věčně. Láska není otázkou rozhodnutí ani slibu, o lásce rozhoduje srdce ... a tomu nikdo neporučí. Je tvrdohlavé a úplně ignoruje rozum či cokoliv jiného."

Další z řady autorčiných oddechovek - nic více ani méně, prostě její klasika ;o) Na jedno přečtení fajn, ale podruhé bych se ke knize nejspíše nevrátila.

Aneleh
09.12.2016 5 z 5

Životy Lenky, Magdy a Alice se napínavě prolínají a zajímavě vyvíjejí. Závěr je tak neočekávaný, že vyrazí dech. V této další knize mojí oblíbené autorky už navíc hlavní hrdinky nepotřebují k řešení svých problémů cigarety, což se mi také líbilo, a proto dávám opět všechny hvězdičky :-).

Ywonek
03.12.2016 3 z 5

Tak nevim co bych rekla. Vasilkovou miluju a jeji knizky beru jako super oddechovky. Tato knizka mi prisla jako rychlokvaska, jakoby rychle potrebovala napsat novou knihu , tak ji teda napsala. Tema by mohlo byt zajimave, ale tentokrat me kniha zklamala a nic ve me nenechala. Skoda

zdehan
21.11.2016 5 z 5

Kniha přečtena za jeden den moc se mi líbila mužu doporučit

Danago
10.11.2016 5 z 5

Knížku sem přečetla za jeden večer. Příběh byl dost smutný. Konec mě hodně zasáhl.

Ewinky
17.07.2016 2 z 5

Knihy autorky se mi obvykle líbí, ale toto byl nějaký omyl. Všechno se tak nějak opakovalo a ten divný, nedořešený konec, ten to akorát dorazil.

dencuska
29.12.2015 4 z 5

Napriek dosť rozsiahlej kritike, ktorú som na internete čítala, mne sa táto knižka vcelku páčila :) Bola to moja druhá kniha od tejto autorky, nemala som nejaké veľké očakávania, knihu som vzala do rúk z dôvodu, že som si chcela prečítať niečo nenáročné, oddychové a zo života. Tieto atribúty kniha splnila, takže ju hodnotím ako nadpriemer. Jediné, čo mi časom už trošku vadilo, boli neustále rovnaké myšlienky, ktoré sa krútili okolo toho, ako hlavná hrdinka túži po dieťati. Koniec bol pre mňa dojímavý, myslím, že v konečnom dôsledku ide o knihu zo života. Ja som sklamaná nebola :)

2011  82%Dva životy
2003  81%Manželky