V každém okně Julie

V každém okně Julie https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432762/bmid_v-kazdem-okne-julie-7bE-432762.jpg 4 71 10

Ratatka
31.12.2023 3 z 5

Návrat k autorovi z období mého dospívání, čteno v rámci výzvy. Rétorika dnes již neaktuální, něco už by dnes vůbec neprošlo.

Nofar197
08.01.2023 3 z 5

Pokud si dobře vzpomínám, v případě Tonky nešlo o znásilnění. Rudolfovy knihy pro dospívající jsem kdysi hltala, ale tuto považuji za horší. Co mě zaujalo, byly vztahy vedlejších postav - hlavně manželů Benešových. Manželka inženýra Beneše se rozhodne dálkově studovat vysokou školu. Najednou nemá čas svého manžela nekriticky obdivovat, vyvaret každý den teplé jídlo, atd. Inženýr Beneš ovšem změnu situace nese velmi těžce a své ženě studium vyčítá :
"Nesouhlasil jsem, ty jsi pouze ignorovala mé námitky. "
"Nejsem tvoje otrokyně. Tak co vlastně chceš? "
"Žít jako každý normální chlap. "
Tento krátký dialog jasně ukazuje na tehdejší vztah k ženám, které navzdory všem se nedrzely zavedeného vzorce a chtěly i profesně víc dokázat.
Inženýr Beneš se ukázal jako typický ješitný chlap a navázal vztah se studentkou Milenou, která k němu ve svých naivních osmnácti letech jistě vzhlizela.

reader.007
01.07.2022 4 z 5

Přestože se četbu kterou předkládám/doporučuji dceři snažím mít víceméně pod kontrolou (aby mi nečetla nějaké porno ;-)), knihy Stanislava Rudolfa jí dávám bez obav, že by narazila na něco závadného, i když mnoha z nich stále ještě dlužím svou vlastní pozornost. Do nedávna to platilo i o téhle útlé, přesto přímo akcí "těhotné" knížce, do které se autorovi podařilo vměstnat na prostoru pouhých několika hodin tolik děje a dívčích i ženských osudů, co jiní spisovatelé potřebují na romány o stovkách stran. A přestože dnes už je kniha nejen školním zaměřením studentek, ale i přístupem rodičů příběhem skoro dávné minulosti, opravdu jsem si čtení užila nejen jako sondu do dob, kdy můj vlastní život teprve začínal.

JancaMia
23.03.2020 4 z 5

tohle jsem v devadesatkach hltala, prekvapeni v knihobudce a ja jsem zase cetla a cetla jako ---nactileta ..

SSTknihy
04.09.2018 3 z 5

Jeden internát střední školy, jeden dívčí pokoj, několik osudů. Během jediného večera a noci se tu odehrávají větší i menší dramata dospívajících dívek. Nechybí starosti s láskou, nevyřešené spory s rodiči, bouřlivá oslava narozenin či uprchlý trestanec. Jedna z kratších novel Stanislava Rudolfa, která by si možná zasloužila trochu větší prostor.

katynais
26.10.2017 3 z 5

Hezký potenciál, škoda že nebyla tlustší a dal se nerozvijely jednotlivé životní příběhy.

Gigy
09.06.2017 3 z 5

Klasická "Rudolfovka" pro mladé dívky, pro mě už spíš taková příjemná oddechovka, která neurazí ani nenadchne.

Pajan28
14.01.2017 3 z 5

Dobrá oddechovka pro dívky.

kika 13
27.01.2013 3 z 5

Pěkný román pro mladé dívky.

ivulakeli
07.06.2012 3 z 5

Knihu jsem četla jako malá puberťačka, takže se mi velmi líbila, i když konec byl trochu smutný a nečekaný.