V černošské čtvrti

V černošské čtvrti https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/252899/bmid_v-cernosske-ctvrti-mD3-252899.jpg 4 5 2

Na prudkém panamském slunci provádí známý francouzský romanciér G. Simenon zajímavý románový experiment: vylákán a bez prostředků ocitá se v Panamě pařížský inženýr se svou mladou chotí. Co podniknou? Kdo z nich překoná v sobě svou civilisačnost, kdo z obou potřebuje více těch opor společnosti, jimiž chráněn vyrostl, a kdo dovede zvítězit mezi tou pochybnou sebrankou bývalých galejníků a dnes zbohatlých obchodníků, kdo klesne ke dnu jako kámen a utone v tom stínu chatrčí černošské čtvrti?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Josef R. Vilímek

Quartier Negre , 1935

mgeisselreiter
07.11.2021 4 z 5

Psychologický román z rané Simenonovy tvorby. Zpočátku jsem se nemohl začíst a říkal si, že to ještě není ten skvělý spisovatel, ovšem asi od dvou třetin jsem četl jedním dechem - perfektní zakončení, až bych chtěl dát 5*, ale vzhledem ke slabšímu rozjezdu hvězda dolů. 7. 11. 2021.

maryzka
25.08.2018 1 z 5

Nevím jak u knihu hodnotit. Spíš je už zajímavá tím, že popisuje život kolonizátorů v kolonizovaných zemí, jiný svět, mravy i zákony a hierarchie mezi kolonizátory a původních obyvatel.