Úzkosti a jejich lidé

Úzkosti a jejich lidé
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532629/bmid_uzkosti-a-jejich-lide-65d5e739867b3.png 4 2090 2090

Buď lže jeden, nebo všichni. Někdo ví, kde se ten pachatel skrývá Takhle by mohl znít závěr vyplývající z výpovědí osmi svědků prapodivného přepadení, které provedlo „to pako s pistolí“, přestože vlastně nic drsného neplánovalo... K politováníhodnému incidentu došlo den před silvestrem při prohlídce bytu, kam však zdaleka ne všichni zájemci dorazili s úmyslem najít si nový domov. Jakmile místní policisté podivuhodného zločince v objektu zamknou a osvobozená rukojmí odvedou k podání svědectví na služebnu, ukáže se, že pachatel mezitím zmizel. Odhalí strážci zákona Jim a Jack, kam se padouch vypařil a proč jsou všichni tak střelení a rozčilení?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Folk med ångest , 2019

Interpreti: Otakar Brousek ml.

led.zep
21.07.2022 3 z 5

Autor velice chytře (neváhám říct až moudře) formuloval své životní postřehy týkající se mezilidských vztahů a pohnutek na pohled leckdy nepochopitelného člověčího chování; v tom spatřuji jeho mistrovství a zároveň těžiště knihy. Možná ale měl být spíš psychologem než spisovatelem, protože samotný děj je neskutečná, do nekonečna natahovaná slátanina: zhruba od poloviny jsem si po každé další přečtené stránce (obzvláště při pohledu na množství, které jsem měl ještě před sebou) povzdechl a čekal, jakého dalšího králíka z klobouku ještě vytáhne. Po slibném začátku přichází nuda, čtivosti by napomohl razantní prostřih, ale taková je holt doba.

Adell-ka
20.07.2022 5 z 5

Fredrik Backman má úžasnou schopnost napsat vtipný, ale zároveň dojemný příběh plný hlubokých myšlenek. Tohle bylo tak bláznivé, vtipné a trochu přitažené za vlasy, ale zároveň tak milé Příběh, který by se v reálném životě rozhodně neodehrál takto, přesto plný lidskosti, ohleduplnosti, porozumění a obětování Smekám před autorem a vřele doporučuji.

items
20.07.2022 5 z 5

Chaotické, vtipné, dojímavé, prehľadné, smutné, poučné, absurdné, ľudské...nádherné! Ďakujem za skvelý zážitok, pán Backman!

Emma27
18.07.2022 2 z 5

První kniha od autora,na knihu jsem se hodně těšila,ale asi jsem čekala něco jiného.Občas je to vtipné.

budejka
10.07.2022 3 z 5

Má první kniha od Backmana. Hlavně začátek pro mě byl dost trápení a způsob psaní mi pro mě nový, ale po chvilce tak jednotvárný. Pozitivem je, že chvílemi je kniha velmi hluboká i velmi humorná, to mi dodávalo to, abych knihu neodložila. Byla jsem zvědavá na rozuzlení zápletky. Některé postavy mi přišly velmi přitažené za vlasy.

m_pastorka
08.07.2022 5 z 5

Backman je proste srdcovka. Je to už moje 4. Kniha a jeho vykreslení postav a celého příběhu je geniální a velmi osobní. Během celého příběhu se bavíte a i když tak nějak po chvíli tušíte, kam by to mohlo směřovat, tak stejně čtete dal a čekáte, co vás ještě překvapí. Na začátku budete postavy ne úplně milovat a tukat si na čelo a trosku je i proklinat, ale postupem času si najdete svého oblíbeného blbec, který vám priroste k srdci. Jednoduše úžasné. Těším se na další.

SilviiM
07.07.2022 4 z 5

Ze začátku jsem nevěděla, jak knihu chápat a číst ji. Pak jsem na tím přestala přemýšlet a prostě četla. A bylo to super. Kniha byla opravdu dobře propracovaná. Hlavní postavy a jejich charaktery byly vylíčeny tak , jako by jste je znali osobně. Nechybělo tomu napětí, zápletka ani humor. Pan Backman jede :)

PPardinio
05.07.2022 4 z 5

F.Backman a jeho zajímavě uchopené a rozpracované postavy vždy pobaví. ÚZKOSTI jsou pro mě již pátou knížkou, kterou jsem měl možnost od tohoto talentovaného autora přečíst. Jednou za čas šáhnu po některém jeho díle opravdu rád, protože dokáže velmi dobře schovat vážná témata do odlehčeného děje. Postavy jsou lidské, vtipné, ale prostě se občas někdy chovají hloupě, podivně a nepochopitelně. Tento fakt mě u autora baví a zároveň v některých částech knih děsně štve. To je také důvod, že ani tentokrát nedávám plný počet hvězd. Za mě jde ale i tak o super čtení.

elifie
04.07.2022 4 z 5

Backmann jako vždy nezklamal :)

Vendis
01.07.2022 5 z 5

Skvělá knížka. Četla jsem už 3 od tohoto autora a tahle mi přišla nejlepší.

Aseverova
24.06.2022 4 z 5

Zvláštní kniha, ale přesto měla svoje kouzlo, určitě stojí za přečtení.

aruba
24.06.2022 5 z 5

Skvělá knížka, řadím mezi ty nej, co jsem kdy přečetla. Vtipná, dojemná, zajímavě propojené příběhy jednotlivých postav. Spousta hlubokých myšlenek zabalených ve velmi zábavném příběhu. Viděla jsem i seriál, taky moc hezký, ale knížka stejně jasně vyhrává.

Dolik13
21.06.2022 4 z 5

Po hodině přemýšlení a bloumání, co jsem knihu dočetl, vlastně přemýšlím, zda se mi to líbilo. A musím se přiklonit na tu stranu vah, která ukazuje "Jo líbilo!" Začátek byl pro mě těžký, četl jsem první knihu od tohoto autora a trvalo mi, než jsem se dostal do jeho stylu psaní, které je vskutku originální a nebál bych se říct, že je kniha i výborně přeloženo do češtiny.

Čte se to svižně, rychle a často se budete usmívat. Ne, že byste se popadali za břicho, ale koutky vám budou ujíždět, a to je podle mě to, co tuhle knihu dělá kouzelnou. Nehraje si na komedii, ale vtisknutý a originální důvtip autora pochopíte velmi brzo. Teď otázkou, zda Vám to sedne. Mně jo a určitě se vrhnu na další knihu autora.

PS: Taky Vám přijde, že Švédsko má tak skvělé a světoznámé autory? Neznám jinou zemi, kde bych měl tolik oblíbených autorů, jako ve Švédsku.

janina66
20.06.2022 1 z 5

Tak já to prostě nedala. I když jsem poslouchala audio, tak před půlkou jsem to vzdala. A to Ove se mi tak líbil.

99jana99
17.06.2022 5 z 5

Nádherná kniha, má první od pana Backama. Začátek byl pro mě trochu chaos, než jsem asi pochopila,jak číst tuto knihu. Potom jsem se zorientovala v postavách a začalo vše dávat smysl, kniha je plná vtipu, končí pohádkově a proto doporučuji.

Schullerka
17.06.2022 4 z 5

Moje první kniha od Backmana a od první stránky čtení jen svištělo, témata, postavy a styl vyprávění mě hodně bavil. Propletenost a postupné odhalování pravdy bylo zábavné. Humor, který není úplně temný, spíš takový hořkosladký ze života, mi dost sedl.

Upřímně řečeno se to ale asi od půlky knihy trochu zadrhlo a přišlo mi, že autor sám sebe dost rád poslouchá. Prostě už to nebylo jen "to je ale chytrý co?" ale "to jsem ale chytrý co?" což mi trochu lezlo na nervy. Závěr knihy to zase vytáhnul na ty čtyři hvězdičky, a nebráním se představě, že si od Backmana přečtu i něco jiného.

DitaV.
10.06.2022 4 z 5

Prostě Backman :) Mám ráda jeho styl, absurdní situace, ve kterých dokáže citlivě popsat všední lidi. Nahlas jsem se rozhodně nesmála, ale usmívala jsem se často. Zatím to byla asi jeho nejpraštěnější kniha, kterou jsem četla. Pobavila, potěšila a byla opravdu dobrá.

Lejčís
07.06.2022 4 z 5

Fredrick Backman patří k těm autorům, kterým prostě buď přijdete na chuť, nebo Vás jeho příběhy zkrátka neosloví. A teď už chápu proč.
Ta kniha je plná jinotajů, nad kterými se sice pozastavíte, ale zároveň cítíte, že ta nadsázka je opravdu velká, což sice není vždy na škodu, ale občas bych klidně ubrala.
Celý ten příběh je skutečně absurdní, ale když se nad tím zamyslíte, dojde Vám, že přesně takoví lidé jsou. Figurky, které dříve činí, než myslí, obzvlášť když jsou zoufalé; které myslí především samy na sebe, ale právě v takto absurdních nevinných situacích se najednou umí nezištně postavit za druhé. To je to, co z nás dělá lidi. A to je důvod, proč Vás tato kniha povznese, i kdyby Vám třeba náhodou zrovna nesedla do komfortní zóny.
Mě si nejvíc získala scénou, která mi osvětlila smysl té obálky s králíkem na záchodě. Dostala jsem regulérní záchvat smíchu, který nešel zastavit dobrých 5 minut. A v tu chvíli jsem věděla, že s Fredrickem Backmanem jsem rozhodně neskončila :)

LisbethS
07.06.2022 5 z 5

Milá kniha, která odhaluje, že každý člověk, byť to tak na první pohled nevypadá, má svá trápení, své úzkosti a problémy. A že věci jinak jsou, než vypadají.

jarka7698
05.06.2022 5 z 5

V knihách od Fredrika Backmana je všechno beznaděj, láska, naděje, dobro i zlo. Každá kniha je jina a každá kniha je vyjímečná. Za mě nádherná kniha.