Úzkosti a jejich lidé

Úzkosti a jejich lidé
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532629/bmid_uzkosti-a-jejich-lide-65d5e739867b3.png 4 2090 2090

Buď lže jeden, nebo všichni. Někdo ví, kde se ten pachatel skrývá Takhle by mohl znít závěr vyplývající z výpovědí osmi svědků prapodivného přepadení, které provedlo „to pako s pistolí“, přestože vlastně nic drsného neplánovalo... K politováníhodnému incidentu došlo den před silvestrem při prohlídce bytu, kam však zdaleka ne všichni zájemci dorazili s úmyslem najít si nový domov. Jakmile místní policisté podivuhodného zločince v objektu zamknou a osvobozená rukojmí odvedou k podání svědectví na služebnu, ukáže se, že pachatel mezitím zmizel. Odhalí strážci zákona Jim a Jack, kam se padouch vypařil a proč jsou všichni tak střelení a rozčilení?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Folk med ångest , 2019

Interpreti: Otakar Brousek ml.

vladka321
03.06.2022 3 z 5

Takovýto příběh by se asi kdy nemohl především z právního hlediska stát, nicméně lidsky je přímo dokonalý. Prolínání osudů jednotlivých postav i jejich charakterů jsou velice mile popsány. S takovou tou lidskou gracií, která dokáže obhájit zločin, byť páchaný v dobrém úmyslu a za záležitost pochopitelnou.
Je to pohádka pro dospělé.

allebra
27.05.2022 5 z 5

Příběh se mi zdál zpočátku poněkud chaotický. Musela jsem se také nejprve zorientovat v postavách. Když se pak začaly rozplétat osudy jednotlivých rukojmí a později i onoho individua, dostalo vyprávění úplně jiný rozměr. Ze skupinky poněkud rozhádaných cizích lidí byla najednou parta známých, která držela za jeden provaz a chtěla udělat dobrý skutek. Každý se přece může někdy ocitnout v nepříznivé životní situaci a udělat špatné rozhodnutí. Nakonec z toho byl takový zvláštní, ale milý, lidský příběh o jedné neobvyklé loupeži.

EmokeII.
27.05.2022 4 z 5

Vtipná knížka. Je trochu absurdní, dojemná, moudrá a praštěná. Všechno dokupy:) od autora jsem četla ještě My proti vám a to mi sedlo líp. Styl psaní podobný, ale není to tak přitažené za vlasy. Ale chválím, pobavila jsem se.

KatyM.
23.05.2022 4 z 5

Vtipný, a přitom dojemný příběh, kdy se prolíná mix různých osobností a životních příběhů, které se v jednom okamžiku protnou. Ukazuje, že trocha lidství nikoho nezabila a dobrá vůle zmůže hodně.

Akťavs
18.05.2022 3 z 5

Vybrala jsem si knihu podle zdejšího hodnocení, ale zas tak moc mě nezaujala. Hlavní zápletka nebyla špatná, ale podle mého zapadlo do kolejí vše až příliš jednoduše a hladce. Velké problémy se samy vyřešily, deprese skončily a vše je ok.
Nějaké životní moudro je v ní určitě schováno, ale hodnocení na zadní straně knihy-jeden vtip stíhá druhý- je poněkud přehnané. Asi to nebude můj šálek čaje.

Ivanule
13.05.2022 5 z 5

Tohohle autorka začínám mít moc ráda:) Zatím jsem přečetla asi 3 knihy,ale všechny byly velice dobré... O této knize můžu říct, že jsem od začátku vůbec ale naprosto vůbec nevěděla o čem to vlastně bude,až postupem času v knížku přicházíme na to, jak vlastně všechno bylo a to je na tom to nejlepší, za mě rozhodně palec nahoru:)

stavinohova
13.05.2022 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu, načetl O.Brousek, a opravdu jsem se velmi bavila ;)))) a vtip a moudro “kousek po kousku…” si odnasim a budu pouzivat v beznem zivote ;)

Andulino
05.05.2022 5 z 5

Nečekala jsem to, ale tato kniha mě dostala. Zábavná a rychle ubíhající od první stránky, plná absurdních momentů a vtipných vět, které mě rozesmály. Jenže! Do tohoto absurdního příběhu byla sem tam nahozena pasáž plná moudrosti, například perfektní popis toho, jaké je to být dospělý. Jednotlivá hodnocení a zamyšlení navíc byla často velmi pravdivá a překvapivě bolavá. A potom přišel příběh jednoho individua. Každý z nás má příběh, který z něj dělá jedinečného. A tak to, co mi nejdřív přišlo jako úplně stupidní přepadení, získalo najednou jiný nádech. Čím víc jsem totiž individuum poznávala, tím víc jsem soucítila a chápala ho. Nic není černobílé. Na konci knihy jsem si i trošku poplakala, což jsem nečekala už vůbec.

Mimochodem, velmi silná věta z knihy, která v pár slovech přináší obrovskou pravdu (ti, kteří četli, vědí): "Na smrti je nejtěžší gramatika."

Misa101
03.05.2022 5 z 5

V první půlce knihy jsem myslela, že dám hodnocení nižší, jelikož postav bylo opravdu hodně a nevěřila jsem, že bych si s nimi tedy dokázala vytvořit takový vztah jako např. s Ovem, ale ne, Backman mě už v půlce měl přilepenou na každém slově a s každou postavou jsem cítila vše, co dnešní "normální" život dovede přinést. Navíc autor dokáže psát s takovou geniální lehkostí, že i když se lidem semele co může, čtení doprovází vlna optimismu a vtipu. Dokonce i nesympatické postavy jsem musela mít nakonec ráda!

mataj
26.04.2022 5 z 5

Backmanův styl psaní se mi neskutečně líbí. Jeho knihy jsou velice lidské a dojemné a zároveň napsané s takovou lehkostí a vtipem, že si jeho postavy vždy oblíbím a držím jim palce. Nevydařená bankovní loupež a neplánované "uvěznění" rukojmích je příběh plný absurdních, komických situací a současně ním prosakuje jistý smutek a bolest. Krásné čtení s krásnými myšlenkami.

Belanna
23.04.2022 3 z 5

Trochu šílený příběh plný humoru, ale také plný citu a životního moudra.
Bavila jsem se, ale i hodně přemýšlela.

Zuzanak4
16.04.2022 1 z 5

Chtěla jsem dát autorovi ještě šanci, na tuhle knihu byly dobré recenze, ale podle mě neodpovídají realitě.

DJANKA
13.04.2022 4 z 5

Tuto knížku jsem si vybrala do čtenářské výzvy. Vůbec jsem nevěděla co od ní mám očekávat a musím říct, že mě příjemně překvapila. Zpočátku možná trochu zmatené, ale postupně všechno do sebe zapadalo a bylo to velmi milé a příjemné čtení.

Marika Vanova
10.04.2022 4 z 5

Zprvu jsem se do knihy nemohla úplně začíst, něco mi v tom vadilo, jakýsi chaos a zmatek a skoro jsem si myslela, že ji odložím, ale pak jsem se musela začít smát a ke konci už jsem se jen usmívala a dojímala. Jako zatím všechno, co jsem od Backmana četla i tohle se moc povedlo a zůstane mi dlouho v hlavě pro přemýšlení. Doporučuji.

MikeshCZ
05.04.2022 4 z 5

Ze začátku je to takový normální příběh, moc od toho nečekáte. Humor je příjemný a vy se unášíte stránku za stránkou. Kniha ale dokázala vtáhnout do příběhů jednotlivých postav a určitě dokázala několikrát opravdu překvapit a stejně tak vyzvednout některé myšlenky, které vám zůstanou v hlavě i po přečtení a říkáte si, že přeci na tom něco je...

Ishir
03.04.2022 4 z 5

Je to bláznivá komedie, ale zároveň zoufalý příběh

Iwy
02.04.2022 4 z 5

První kniha autora, ke které jsem se dostala. Na první pohled (i podle obálky) se tváří jako taková ta lehká blbinka, kterou si člověk vezme na dovolenou, aby nějak zabil čas. O to víc mě překvapilo, že tomu tak vůbec není. Jojo, příběh je při zběžném pohledu zvenčí fakt ujetý. A střelený. A plný blbců. Kteří nakonec blbci vlastně nejsou. Ale uvnitř je tohle dílko krásně lidské a dojemné. A je příjemné si občas přečíst knihu, která si nehraje na nějaké zásadní dílo tisíciletí a jednoduše jen vypráví o obyčejných lidských starostech a radostech obyčejným jazykem. A navíc je to fakt sranda :-)

Pavlina50
01.04.2022 5 z 5

„Kdo vás umí rozesmát, ten vám vydrží celý život.“
Tohle byla jedna z nejzvláštnější knih, kterou jsem četla. Na jedné straně bláznivý příběh, bláznivě podaný, s bláznivými postavami (a jedním „králíkem“), ale z té druhé příběh vlastně strašně chytrý a emotivní, který chtě-nechtě nutí k přemýšlení.
Moje dosavadní „nepolíbenost“ Backmanem zaručila, že jsem vůbec nevěděla, co od této knihy můžu očekávat.
A dostala jsem nečekané. Na začátku to působilo jako klasická komedie plná specifického humoru, bizarností, absurdit a výborných slovních hříček, naprosto jsem nechápala, co se z toho vyklube, ale postupně mi docházelo, že ona to zas až taková komedie není, že je to vlastně skvěle vymyšleno a celý, na první pohled naprosto bláznivý příběh, má vlastně velkou hloubku. Hlavně závěr knihy byl dost silný a emotivní - úplně kontrastoval s charakterem celého průběhu knihy.
Umím si představit, že by toto bylo zdramatizováno pro jeviště. Myslím, že by z toho mohla být ideální situační a konverzační divadelní hra.
Je to kniha, kde nevylučuju, že se k ní možná ještě někdy vrátím. Věřím, že příště tam určitě najdu další zajímavé maličkosti, které jsem třeba napoprvé přehlédla.
Tato kniha mě tak překvapila, že určitě vyzkouším i nějaké další od tohoto autora.
Citace z knihy: „Život tě může zavést kamkoliv, ale ze všeho nejspíš do prdele…“

evask
31.03.2022 2 z 5

Knihomolka už přišla Backmanovi na chuť, já jsem v to taky doufala, ale mně se to asi nepodaří. Nedočetla jsem. Zvládla jsem jen Britt-Marii. Ani Ove mě nebavil.

Mišeel1
24.03.2022 4 z 5

Na začátku knížky jsem se cítila trochu rozpačitě a nevěděla jsem jestli mě to vlastně baví nebo ne. S každou další stránkou jsem se ale začetla čím dál víc a nakonec do sebe vsechno tak hezky zapadlo a já si tuto bláznivou knížku nakonec fakt užila :))