Lehké fantastično

Lehké fantastično https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285790/bmid_lehke-fantasticno-sOa-285790.jpg 4 2536 208

Zeměplocha se řítí k nevyhnutelné srážce se škodolibou rudou hvězdou a zachránit ji může pouze jediný člověk – neschopný a zbabělý čaroděj Mrakoplaš, který byl naposledy spatřen v okamžiku, kdy přepadl přes okraj světa... Nejlegračnější a nejpodivuhodnější fantasy v této i jakékoli jiné galaxii!!!

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: ekniha , Talpress

The Light Fantastic , 1986

Mistr119
07.07.2017 4 z 5

Trošku slabší bráška Barvy kouzel, ale už se nemůžu dočkat na další Pratchettovky. :))

Juryk
30.06.2017 5 z 5

Další skvělé putování Mrakoplaše s Dvoukvítkem a jeho zavazadlem, s ještě šílenější porcí zábavy. Mám trochu obavy, že mne pohltí zvědavost a nedojdu klidu, dokud nedočtu celou Zeměplochu.

Hathor89
11.05.2017 5 z 5

Už se těším na další díl ... Neotřelý, svérázný, absurdní humor a slovní hříčky mě vždy zvednou náladu. Fantastická představivost Terryho Pratchetta vytvořila zcela originální svět, po kterém se kvapně toulají Mrakoplaš, Dvoukvítek, Zavazadlo … a další noví dobří známí, samozřejmě nesmí chybět Smrť.

Ketesh
20.04.2017 5 z 5

Jedná se o Prachettovinu, což samo o sobě je zárukou kvality. Nicméně, mě u jeho knih vždy nějakou dobu trvá, než se rádoby naladím na jeho vlnu.

angloumene
14.04.2017 4 z 5

Barva kouzel mě příliš nanadchla, o to větší mě čekalo překvapení u Lehkého fantastična. I tentokrát příběh sleduje osudy nepovedeného čaroděje Mrakoplaše a jeho schovance, prvního Zeměplošského turisty, Dvoukvítka. Naštěstí se v knize nedočkáme věčných Mrakoplašových ufňukaných výlevů a naopak potěší skutečně gradující děj s pevnou příběhovou linkou.
Celkově knihu hodnotím pozitivně a konečně začínám chápat celý ten Zaměplošský kult. Pokud budou další Pratchettova díla ještě o chlup lepší, mám se určitě na co těšit!

boxas
01.04.2017 5 z 5

Super! Barbar Cohen, trolové a Zavazadlo především. A Mrakoplaše s Dvoukvítkem jsem brala už jako staré známé.

Shock
21.03.2017 4 z 5

Lepší a čtivější než předchozí díl. Kniha navazuje na Barvu kouzel a dokončuje příběh čaroděje Mrakoplaše a prvního turisty Dvoukvítka.

SONP
08.02.2017 4 z 5

Další návrat ke klasice. V Barvě kouzel se Pratchett ještě trochu hledal, tady už je jeho styl jasný, i když ne tak parodický jako pozdější dílka. Lehké fantastično je ještě stále obecnou humoristickou fantasy trochu ve stylu Asprina nebo Morressyho a není zatím ještě třeskutou parodií na současno - jen trošku se tu objevuje výsměch turistickému žargonu knižních průvodců. Mrakoplaš je nicméně, řečeno s Dvoukvítkem, opravdu bizarní a pitoreskní postavou a vzorem pro všechny losery, ostatní mágové jsou ale celkem seriozní, ti správní blázni se z nich taky vyvinou až v dalších dílech poté, co tahle partička zkamení. Ale celkově se to čte skvěle, rychle a je zábavné sledovat, jak se pomaloučku vyklubává ta pozdější Zeměplocha, kterou máme tak rádi. 80%

Hellrampage
17.01.2017 4 z 5

Pokračovanie Barvy kouzel. Znovu sa tu stretávame so starými známymi ako Dvoukvítek, Mrakoplaš alebo Zavazadlo + do príbehu vstúpi o niečo viac postáv ako v predchádzajúcom dieli. Dej je svižný, kniha sa dobre číta a humor je zas o jeden stupeň vyššie. Koniec sa dá očakávať ale to tejto skvelej knihe môžeme odpustiť. Škoda, že autor nevykreslil postavy trochu bližšie. Skvelá krátka knižka do vlaku alebo k zlepšeniu nálady. 90%

Bombr
19.12.2016 odpad!

Připadá mi že autor byl totálně sjetej , protože takovou hovadinu bez hlavy a paty by nemohl jinak napsat.No a ten film je taky hovadina

annemonne
07.12.2016 4 z 5

tolik let se kolem mě Prachett toulala, fascinoval spoustu mým literárních kamarádů a já né a né se k němu dostat, nevěděla jsem jak začít. Touhle knížkou jsem tu cestu zahájila a po překvapivym divnym začátku, kdy jsem třeštila oči na to co to vlastně čtu mě to kolikrát hodně pobavilo, vtip se Prachettovi neupře. Absurdita a vtip. Další mě čeká Barva Kouzel a těším se na to!

Wara
07.12.2016 4 z 5

Mrakoplaš je jedna z nejúžasnějších literárních postav všech dob a tahle knížka je toho přímým důkazem...

Melcrovka
18.10.2016 3 z 5

Mno, tak jsem ochutnala Pratchetta. A asi už si víc nedám. Je to absurdní, fantastické, vtipné. Ale nějak mi ten styl humoru nesedí. Bohužel.

Etule
16.10.2016 4 z 5

Tolik úžasné absurdity v jedné knize vás prostě musí dostat. :) Autor byl prostě geniální o tom nemůže být sporu.
Bavilo mě více než první díl. V určitých chvílích jsem byla nařčena z toho, že jsem blázen, když jsem u knihy vyprskla smíchy. :)
Smrť je prostě frajer a za tím si stojím! :D

MaxQ
07.07.2016 5 z 5

Kniha přímo přetéká autorovou fantazií. Děj pádí kupředu jako rozběhnutá bedna s nožičkama a na cestu mu září humor s velkým H, který už jen tak jen tak v knížkách nenajdete.

Janek
11.06.2016 3 z 5

Přiznávám, že (zatím) nesdílím všeobecné nadšení z knížek Terryho Pratchetta - snad že mi nesedne ten žánr, možná že mám malou představivost. Je to bezesporu skvěle přeložené, najdou se v těch textech jistě velmi vtipné průpovídky a narážky na všechno možné... Ale vlastně mě Úžasná Zeměplocha moc nebavila, zdá se mi, že je to pořád dokola totéž.

BLeeCraleek
21.05.2016 4 z 5

Prostě pokaždé, když čtu Terryho nacházím nové a nové paralely se Zemí. Můj kamarád říká, že je to víceúrovňová literatura. Když jsem byla mladší viděla sem v tom celkem hezký příběh (ano s mraky nacpanými kamením), no postupně čím víc získávám přehled o věcech, objevuji tam nové podněty. Mrakoplaší řada sice není má oblíbená ale jistě i ona má své kouzlo.

tanuki
11.05.2016 4 z 5

Tak je tu máme znovu. Mrakoplaše, Dvoukvítka a mnohonohé Zavazadlo. Opět se potácejí od jednoho problému ke druhému a řešení nemají až tak úplně ve vlastních rukou, což ale neznamená, že se nedokáží ze všech nesnází (nechtěně) elegantně vysekat. V knize nepotkáte ani jednu seriozně, moudře či hrdinsky se chovající postavu. Všichni jsou to potrhlí blázni, zmatkaři, prospěcháři či slaboši. I když, přece jen, narazíte zde na nejproslulejšího bojovníka Zeměplochy, jehož udatné činy oslavují stovky písní, ale bohužel je již za zenitem svých sil a potýká se spíše s vlastními stařeckými neduhy než s likvidací nepřátel. Velmi zábavně, nutno dodat. S mladou dívkou po boku. Kdo by mu nedržel palce, že? Našim přátelům by bez něj ostatně bylo velmi úzko.
Kniha překypuje úžasnými a vtipně nekorektními fantasy nápady, které zaručeně zlepší náladu jak znalci žánru, tak prostému laikovi, za kterého se považuji. Tento druh slovní vynalézavosti a spisovatelské ztřeštěnosti mne velmi baví. Určitě se ještě nejednou podívám na to, co se na Zeměploše dalšího přihodilo.

Vladislav
10.05.2016

Ano,2 díl se mi četl daleko líp než 1 kniha,a bylo i více humoru.....

elis0383
10.05.2016 3 z 5

Myslím, že Lehké fantastično se mi četlo o moc líp než první díl Barva kouzel, ten mi bohužel přišel takový hektický. :(