Zimoděj

V devíti Tonička Bolavá porazila krutou Královnu víl. V jedenácti bojovala se starodávným zlem kradoucím těla. Ve třinácti Tonička musí čelit nové výzvě: chlapci. A chlapci mohou být trochu problém, když je vám třináct... Ale Zimoděj není doopravdy chlapec. Je to samotná zima – sníh, vichřice, rampouchy – to všechno dohromady. Když se zamiluje do Toničky, může jí udělat růže z ledu, ale jeho přirozeností jsou vánice a laviny. A chce, aby Tonička zůstala v jeho lesknoucím se zmrzlém světě. Navždy. Tonička bude potřebovat všechnu svou prohnanost, aby přežila do jara. Bude také potřebovat pomoc všech svých přátel, od mladých čarodějek až po legendární Bábi Zlopočasnou. A ještě - Svobodnej národ! Ty nejodvážnější, nejhouževnatější a nejsmradlavější piktmužíky, jací kdy byli vyhnáni ze Země víl – ať už se jí to líbí nebo ne. Vypadá to na velmi chladné období, protože jestli Tonička nepřežije do jara – jaro už nepřijde. Úžasná Zeměplocha - 3. kniha o Toničce Bolavé, přeložil Jan Kantůrek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/1809/uzasna-zemeplocha-knihy-o-tonicce-b-I4O-1809.jpg 4.5471

Úžasná Zeměplocha - knihy o Toničce Bolavé (3.)

Wintersmith (2006)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Talpress

Kniha Zimoděj

MM1979

Aby někdo nepodlehl mystifikaci vydavatelů a neuvěřil jim, že úžasná zeměplocha je série 41 knih (včetně jedné o Toničce, co u nás ještě nevyšla) .-) Sice vyšlo více jak 40 knih z prostředí Zeměplochy, ale v sérii úžasná Zeměplocha je knih 35. A Svobodnej národ, Klobouk s oblohou, Zimoděj a Obléknu si půlnoc včetně úžasný Mauric jsou pouhé příběhy ze Zeměplochy (je to většinou i na přebalu) a nejsou součástí série Úžasná Zeměplocha. Pak byste tam mohli počítat i ostatní tituly Zeměplochy jako je Věda na zeměploše (Darwinovy hodinky a Koule), Průvodce po zeměploše či Výtvarné umění Zeměplochy a to nikdo nedělá ani největší fanoušci a vydavatelé… jde o to, že ne vše, co má nálepku Zeměplocha (zmiňuje se o ploše či se na ní odehrává) je součástí úžasné série Úžasné zeměplochy :-) Jinak samozřejmě je to jen akademické pojednání o pojetí série spíše pro fanoušky. Ostatním může být úplně jedno, zda kniha je ze série či není, prostě se líbí, anebo nelíbí.

markyticka
29.12.2018

Čarodějky mám ráda, Toničku také, ale tato kniha se mi nečetla úplně snadno, chvilkama se má pozornost ztrácela a většina děje se odehrála v poslední čtvrtině.

sarka9190
09.11.2018

Koupila jsem a přečetla - snad během jednoho dne. Zimoděj je má oblíbená knížka, ale první dva díly jsou u mne o dvě třídy výš.

lucie0951
16.07.2018

Úchvatná kniha, opět lituji, že mohu dát jen 5*

jaroiva
16.06.2018

Tonička opět ve formě. Ale já stejně nejvíc žeru Fígly. Ti mě prostě vážně baví. Jdu na další knihu.

Sněžková
28.03.2018

V této knize mě Tonička opravdu nadchla. Ano, měla co dělat, aby se srovnala jak sama se sebou, tak se Zimodějem, ale zvládla to opět mistrně. A musím říci, že je to pro mě zatím asi nejlepší Fíglovská knížka. Nechám se překvapit, co bude v těch dalších.

Ookmalej
26.03.2018

Sice trošku slabší, ale pořád je to sir Pratchett a jeho čarodějky z Lancre. Těším se na další knihu o Toničce Bolavé.

niki-chan
25.09.2017

Toničku mám příběhu od příběhu radši, stejně jako humor kořenící celou knihu. Kdo by se také ale nesmál, když jsou nablízku Fíglové