Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii

Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355873/bmid_uz-nikdy-pesky-po-armenii-a-gruzii-3IQ-355873.jpg 4 1631 376

Po dvojici bestsellerů přichází princ Ládík s další knihou – tentokrát o cestě do Arménie, Gruzie a Náhorního Karabachu. Ladislav Zibura se vydává do těch nejzapadlejších vesnic, aby mohl poslouchat příběhy místních a načerpat něco z jejich moudrosti. Alkohol teče proudem a mladý dobrodruh důvěrně poznává kulturu plnou pohostinnosti, rozhodných slov a sovětské nostalgie. Své zážitky z kavkazského putování Zibura líčí s tradičním humorem a sebeironií, pro které ho čtenáři nenávidí a milují.... celý text

kilometr
16.05.2018 4 z 5

Fajn kniha,která se čte velmi dobře.Jen těch filozofických úvah je tu až moc.A i když jsou v knize fajn ilustrace,tak mi tu chybí fotky.Jinak se mi líbil názor lidí ve zmíněných zemích-že naše pivo je prostě nejlepší.Takže proč jezdit pryč,když ty největší poklady máme u nás doma.70%.

Ellen16
10.05.2018 3 z 5

Nevím, jestli je to tím, že jsem předtím byla na přednášce, (která byla skvělá) a tak jsem věděla dopředu, co se stane, ale nějak mě to úplně neoslovilo. Nemůžu říct, že by mi knížka úplně nebavila, ale četla jsem ji hrozně dlouho a spíše proto, abych už ji dočetla. Obrázky jsou samozřejmě super a nejvíce mě zaujala část o Arménii a Náhorním Karabachu.

rabor
10.05.2018 5 z 5

Děkuji za fajn chvíle strávené při této pohodové knize. Je překvapivě opět velmi Ziburovská. Což mi nevadí, jelikož pro mě to znamená, že pokaždé ať už knihu otevírám s jakoukoli náladou, zavírám jí později s úsměvem na tváři. Upřímně jsem netušil, že Gruzie je tak přívětivá země, mlékem a etanolem oplývající. Jelikož jsem téměř abstinent je zřejmě moje osobní návštěva této krajiny vyloučena, o to víc jsem rád za zprostředkování toho zážitku a rád jsem Ziburovi nákupem knihy přispěl na transplantaci jater. Jen mě mrzí, že se někam vytratila ta osobitá poezie.

"Skutečná svoboda pro mě začíná tehdy, kdy se přestanu brát vážně."

Radek99
09.05.2018 4 z 5

Zatím nejslabší ze tří autorových cestopisných knih...a to především proto, že mi jeho psaní už začíná připadat trochu monotónní...navíc si začínám všímat, že Ladislav Zibura už vědomě začíná psát pro cílové publikum, tedy dívky někde kolem puberty a krátce po ní. Třeba ten jeho ,,princ Ládík" či stále dokola omílané tričko s jednorožcem a ,,dámské cyklokraťásky" mi přišli dost infantilní. Proti pádu do šedavého průměru ale stále funguje Ziburův celkem osobitý humor a pak faktografická rovina knihy - popisy historického kontextu a formativních událostí regionu - genocidy Arménů a války o Náhorní Karabach, stejně jako univerzální dědictví postsovětského regionu, zhmotnělé jak v příbězích knihy, tak i v opakovaném setkávání se s veterány vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968 a jeho následné okupace a jejich pokřivené sebereflexe...plus samozřejmě ty hektolitry vypitého alkoholu...

Susan94
08.05.2018 4 z 5

Kniha plná zajímavých míst, lidí, příběhů, úžasných ilustrací. Když nemůžete sami cestovat tak daleko, Zibura Vám může se tam přenést pomocí jeho příběhů.

petunkav
03.05.2018 4 z 5

Opět pěkné a humorné popisování svých zážitků z cest.
Jednu hvězdu odebírám za stále a stále se opakující situace a okolnosti jednotlivých dnů a zážitků - i když to samozřejmě chápu. Putuje hodně podobným prostředím, tudíž zažívá více méně podobné situace - stejné nátury lidí a jejich reakce, podobná krajina.....

sirojezkin
29.04.2018 5 z 5

Kniha je čtivá, vtipná a poučná.

martinasudová
28.04.2018 3 z 5

Po přečtení této knihy vím jedno, je neuvěřitelné,že někdo vydrží tolik alkoholu !!! A ještě k tomu cestovat. To já bych nepřežila.
Jinak ve zkratce,první půlka nenadchla, druhá rozhodně lepší... knížka jako celek skvělá, ilustrace mě nadchla .

Jolina
25.04.2018 5 z 5

Ten nadhled na sebe samého, na samotný život a na vše, co se kolem děje, mi prostě sedí. Poutavé psaní s dalším rozměrem vnímání cestování jako nekonečného prožitku a užívání všeho, co je člověk v životě umožněno. Snad si ani nezapamatuji děj, ale spíše pocity, které jsem při čtení této knihy prožívala...

Ali_xy
23.04.2018 5 z 5

Poslední kniha Ladislava Zibury byla skvělá. Řekla bych, že snad nejlepší. První kniha byla super, bylo to něco nového a vcelku jsem se bavila, druhou jsem přetrpěla a třetí se obávala, ale opak je pravdou. Nevím, jestli je to těmi zeměmi, které navštívil, nebo že nasedl na kolo a pak stopoval, mělo to najednou náboj. Popis přírody a lidí mi tak nadchnul, že o Gruzii vážně uvažuji :-)

Anluck
19.04.2018 4 z 5

Líbila se mi, doporučuju ji i známým. Pár stránek ke konci mi připadalo, že už se nic zajímavého neděje a že se začínám nudit... Ale asi to tak měl i cestovatel Ladislav a brzy cestu/knihu ukončil.

pafčaodřeky
18.04.2018 3 z 5

Jednoduché a zábavné. Odpovídající věku pisatele. Překvapilo mne tvrzení, že většina evropských obyvatel neví o arménské genocidě. To bych si dovolila nesouhlasit, možná velmi mladí lidé, nejsou informovaní, ale pochybuji o tom, svědčilo by to o naprosté ignoraci a nezájmu o nedávnou historii a politické dění. Ještě jsem postrádala fotky z cest, mohly nahradit nic neříkající obrázky (nic proti naivnímu umění, ale do cestopisu upřednostňuji reálie).

Dija
18.04.2018 5 z 5

Tato knížka má u mě jeden velký palec nahoru. Autor, oproti předchozím knihám, zařazuje více faktografických prvků, graficky je knížka zpracovaná prostě úžasně! Líbí se mi humor a odvaha, kterou Zibura má v jakékoliv chvíli. Jen jedno mínus to má a tím mínusem je, že při čtení jeho knížek mám vždy šílenou chuť na kávu! :D

RHorse
17.04.2018 3 z 5

Celkově se mi to líbilo, ale chtělo by to ještě více plynulosti a méně předsudků vůči ostatním lidem. Možná by to chtělo i více prodat dramatické pasáže cesty na úkor některých opakujících se pasáží typu "další člověk, u kterého jsem spal a opili jsme se". Ale autor je mladý a určitě si svůj styl ještě vytříbí.
Pro mě to byla první knížka od Zibury, měla jsem přečtenou půlku, pak jsem byla na jeho přednášce, kde jsem si užila více druhou část, kde jsem nevěděla, co přijde. Po přednášce jsem si přečetla zbytek knížky a kupodivu mě bavila více, protože jsem měla před sebou fotky a autorovo vyprávění. Určitě doporučuji.

Evelyn2
09.04.2018 3 z 5

Moje prvni kniha od Zibury ctena pres ctetku a ne na papire...a nevim jestli je to tou nahlou nehmotnosti, ale Pesky mezi buddhisty a komunisty pro me bude vzdycky cislo 1. Nerikam, ze jsem zklamana, to rozhodne ne. Kazda kniha, ktera me primeje se nahlast rozesmat si zasluhuje moje bezmeznou oddanost a respekt, ale prece jen mi tady neco chybelo. Ani to stopovani mi az tak nevadilo, ale i cetba knihy, kde nekdo 2 mesice den co den chlasta ma sve meze. Nejlepe me pocity vyjdruje asi toto: Bylo to jako by mi nekdo slibil nejlepsi noc v zivote a pak me pohladil po vlasech a sli jsme spat.

Jizi
28.03.2018 5 z 5

Být překvapený, že Zibura píše jako Zibura je asi stejně duchaplné, jako si na letní dovolené s CK v Egyptě stěžovat, že písek je horký, moře slané a ani jednou za celý pobyt nebyl dobrý salám.
Ladislavova třetí knížka je v zásadě stejná, jako ty předchozí - a v jeho případě je to jedině dobře. Protože to znamená, že je vtipná, zábavná, místy na můj vkus zbytečně "čtyřdohodovská", ale pořád taková, že jsem se u ní smála nahlas a to se mi stává skutečně jen málokdy.
Tentokrát se podíváme do Arménie a Gruzie, vypijeme obrovské množství vodky a vína, přespíme u celé plejády tamějších obyvatel a dojde i na nějaké ty památky.
Celá kniha je navíc v provedení grafického dua Tomski-Polanski nádherná.
Pokud čekáte demografické údaje a hodnotné informace, kupte si bedekr. Tohle není průvodce, tohle je vyprávění o cestě jednoho mladého muže, který se nebojí v tričku s jednorožcem vyrazit v Náhorním Karabachu na noční lov s partičkou chlapů, kteří vedle něj zastavili na prázdné silnici. A kdo z nás by - aspoň občas - nechtěl mít tolik odvahy, tolik bezstarostnosti a tolik důvěry v lidi a svět a v to, že nakonec všechno dobře dopadne? Lokh lyava!

Yunnan
27.03.2018 5 z 5

Moje druhá kniha od Ladislava, paradoxně ságu zakončím jeho první knihou 40 dní pěšky.... Bylo to hodně příjemné počtení, i když je to pořád více méně stejné. Rozhodně obdivuji jeho odvahu, výdrž a játra :o). Musím říct, že Arménie a Náhorní Karabach se mi líbila mnohem víc než Gruzie a docela mě to tam nalákalo.

wercayk
24.03.2018 4 z 5

Moje první kniha od Zibury a určitě ne poslední. :) Myslím, že vám musí sedět jeho smysl pro humor a to, že se v knize spousta věcí opakuje (třeba vždy po pár stránkách potká někoho , s kým se následně opije), jinak se vám kniha asi líbit nebude. Zároveň je ale hrozně hezké "cestovat" společně s Láďou a vidět země jeho očima. Za mě příjemné počtení a palec hore. :)

medvedice3
17.03.2018 5 z 5

Přesně takový je Kavkaz. Pohostinný. Chudý. Vyprahlý. Hornatý. Vstřícný. Tradiční. A organizovaně uchlastaný - nepije se jeden stakan za druhýn jen tak, ale ve společnosti, s pravidelnými přípitky, s jídlem. Setkání s cizincem je zatím vždy svátkem. Navíc tu podivuhodnou krajinu skvěle vystihl autor ilustrací.

iampatrik
16.03.2018 4 z 5

Mám Ziburu rád, ale prozatím jeho "nejslabší" cestopis, který je snad jen o tom jak někoho potká a pije s ním. Pomalu se mi to schéma knížek začíná opakovat. Konec kritické části.
Na druhé straně stále zábavná, svižná cestopisná kniha. Přesně taková, jakou od Zibury můžeš čekat (pokud si už něco četl/četla). Pokud by to pro tebe mělo být první seznámení se se Ziburou, volil bych jeden z předchozích cestopisů, které jsou lepším počtením.