Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii

Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355873/bmid_uz-nikdy-pesky-po-armenii-a-gruzii-3IQ-355873.jpg 4 1634 1634

Po dvojici bestsellerů přichází princ Ládík s další knihou – tentokrát o cestě do Arménie, Gruzie a Náhorního Karabachu. Ladislav Zibura se vydává do těch nejzapadlejších vesnic, aby mohl poslouchat příběhy místních a načerpat něco z jejich moudrosti. Alkohol teče proudem a mladý dobrodruh důvěrně poznává kulturu plnou pohostinnosti, rozhodných slov a sovětské nostalgie. Své zážitky z kavkazského putování Zibura líčí s tradičním humorem a sebeironií, pro které ho čtenáři nenávidí a milují.... celý text

essterkaa
29.01.2019 4 z 5

Velmi vtipné, krásné ilustrace a čtivé.

Yorika
28.01.2019 3 z 5

Mé první setkání s Ladislavem Ziburou musím říct, že je mi tento týpek sympatický.
Zřejmě si umí život vychutnat a kontakt s místními obyvateli náležitě užít.
Vždyť každou zemi tvoří především její obyvatelé.Bavily mě jeho zážitky s místními.
Plusové body i za atraktivní obálku s milou babuškou.

Caa
28.01.2019 4 z 5

Trošičku šok, protože jsem si chtěla přečíst něco o Gruzii, zatímco kniha je především o jejích obyvatelích. Ale přišla jsem Ladislavovu humoru a sarkasmu na chuť. V knize bylo i několik velmi pěkných myšlenek, které jsou hodné zapamatování. Třeba ta o samurajích, kteří se rozhodovali do pěti úderů srdce, protože jen tak se rozhodli srdcem a nikoliv rozumem.

a.k
22.01.2019 4 z 5

Mé první setkání s autorovou tvorbou. Ziburovy zápisky z cest mi zprvu přišly jako výčet alkoholových setkání, aneb jak přežít od sklenky ke sklence. Musím ale přiznat, že jsem knize velmi brzy přišla na chuť. A ano, některé hlášky mě opravdu dostaly. Takže nakonec musím uznat, že to nebylo vůbec špatné. Pohodové čtení.

tulipa
21.01.2019 5 z 5

Moje první knížka od Ladislava Zibury a musím říct, že je to velmi čtivé a plné humoru. Autor píše řízně, s perfektním humorem (někdy pro mě bylo těžké pochopit, co je sarkasmus a co už ne) a je velmi pohotový. Četbou této knihy u mě navodil pocit vzít baťůžek na záda a vyrazit za svobodou.

maru8293
19.01.2019 5 z 5

Smála jsem od začátku do konce a hrozně mě mrzelo, že kniha skončila. Skvěle sepsaný a hned bych se na Kavkaz vydala taky!

loskatos
10.01.2019 4 z 5

Čtivé. Autor je mi sympatický pro svůj pohled na svět, těším se na přednášku, na kterou jdu.

zaranda
09.01.2019 4 z 5

Nemůžu si pomoct, žádná z následujících knih u mě nedosahuje takové popularity jako Jeruzalém. Ale příjemné čtení to je pořád.

rozvera
07.01.2019

Kniha mne upoutala svou obálkou s obrázkem usměvavé "bábušky" a neprohloupila jsem, když jsem si ji přinesla domů. Pobavila, poučila a nadchla mne mnohými ilustracemi. Už během čtení jsem hledala v mapách místa, která autor navštívil, bylo to další plus.

RuWia
28.12.2018 3 z 5

Za mne nejslabsi ze vsech 3 vydanych knih; zatimco u Izraele jsem se temer na kazde strance smala, vsem knihu doporucovala, u teto knihy to bylo minimalne. Izrael me nalakal na autorovu dalsi tvorbu i prednasky, na te prvni jsem dokonce byla v malem salu,kdy nebyl jeste tak znamy, bavila jsem se, tesila na dalsi knihy a prednasky, Armenie a Gruzie je ale zklamani. A prilis mnoho alkoholu, jak uz bylo zmineno. Kazdopadne odradit se nenecham a az vyjde dalsi kniha, urcite si ji prectu, snad se priblizi prvotine :)

work
28.12.2018 3 z 5

"Jeruzalém" měl punc neotřelé originality, "Arménie a Gruzie" tento moment postrádá. Něco očekáváte a přesně to také dostanete. Předchozí pestrost turecko-palestinského putování zde neneštěstí nahrazuje jednotvárná rutina alkohol-nocleh-alkohol, což na uržení tempa na tolika stránkách nestačí. I tak jde o čtení, které nás, co se rádi touláme méně poznanými zeměmi, potěší.

Poetika_slov
11.12.2018 5 z 5

Opět skvělé vyprávění o putování přes Gruzii a Arménii. Plno zážitků, díky kterým má člověk pocit, jako by na tom putování byl s ním. Líbí se tak i to, že do příběhu zakomponoval politickou otázku Náhorního Karabachu i genocidu arménského národa.

mistica
29.11.2018 5 z 5

Miluju knihy, které mi rozzáří den. Ládíkův humor a styl psaní tuhle moc mají. Čtu prakticky výhradně cestou do práce a z práce a už dlouho se mi nestalo, že bych se tak těšila do MHD :-D.

Lajla99
18.11.2018 5 z 5

Kniha mě nadchla. Velmi pěkně napsané, plné moudrosti, vtipu a radosti ze života.

magda24
10.11.2018 5 z 5

Kniha mě stejně jako předchozí díl nezklamala. Je velmi čtivá, vtipná, krásně zpracovaná. Na odreagování a pobavení podle mě dokonalá.

popeluška
05.10.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, stejně jako ty předchozí od Ládíka :-) četla se velmi hezky.Už teď se těším na další knihu :-) Grafická stránka knihy tak to byla třešnička na dortu :-)

mia.com
20.09.2018 4 z 5

Tento díl se mi líbil stejně jako ty předchozí. Mám ráda humor prince Ládíka, takže jsem se jeho hlodům zase hodně zasmála. Mimochodem musím poznamenat, že dle mého názoru je lepší jít nejdřív na jeho přednášku a až potom si přečíst knihu. Ja byla v půlce knihy a bavila jsem se víc v druhé části přednášky, kdy jsem neznala děj.

allebra
08.09.2018 4 z 5

Moje třetí kniha od Ladislava Zibury. Líbí se mi jeho humor a vždycky se dozvím něco zajímavého. Opět to bylo příjemné a zábavné čtení, i když tentokrát jsem to na plný počet neviděla. V každém případě si Ládíkovu další knihu zase s chutí přečtu.

Burák
29.08.2018 4 z 5

Stejně jako předchozí knížky prince Ládíka, nezklamalo mě ani tohle jeho vyprávění o putování po Kavkaze.Je to čtivé, nenáročné, ale zároveň poučné a je to proložené chytrým humorem a sebeironií. Přesně podle mého gusta.
Opravdu jsem si to čtení užívala, byť to není ten typ knihy, kdy jdete spát nezvykle pozdě, protože prostě musíte vědět jak to skončí.
Pevně doufám, že autorovi tohle tempo jedné knihy za rok ještě nějakou dobu vydrží. Protože tohle je pro mě při boji proti trudomyslnosti sázka na jistotu.

Faither
06.08.2018 3 z 5

Pro mě zatím nejslabší díl. Opravdu se to točí až moc kolem alkoholu.