Už mě vidíš?

Už mě vidíš? https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379365/bmid_uz-me-vidis-V18-379365.jpg 4 922 252

Lacey Flint série

Konec devatenáctého století. Londýnskými ulicemi obchází vražedný přízrak, který si nechává říkat Jack Rozparovač. Své oběti zohavuje a vyřezává jim vnitřnosti. Policii posílá výsměšné dopisy a je na své činy zjevně pyšný. Nikdy není dopaden. Začátek jednadvacátého století. Jack Rozparovač se vrací. Jako by se zhmotnil jeho duch, jen tentokrát nevraždí laciné prostitutky, ale dobře situované ženy středního věku. Postupuje systematicky a brutálně, přesně podle svého vzoru: obětem podřízne hrdlo a vyjme orgány. Opět posílá dopisy na policii. A policie je bezradná stejně jako tenkrát. Jeden rozdíl tady ale přece jenom je: vrah je podivně fixovaný na mladou policistku Lacey Flintovou. Proč se jí v dopisech vysmívá? Proč si vybral zrovna ji? Co od ní chce? Možná je klíč k dopadení pachatele právě v odpovědích na tyto otázky. A možná si nakonec bude Lacey přát, aby ty odpovědi nikdy nenalezla...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Now You See Me , 2011

milunka21
10.07.2016 5 z 5

Skvělě,čtivě napsaná jako Obětina,rozhodně musím mít všechny knihy od autorky

klokan.1905
09.07.2016 5 z 5

Líbilo... Líbilo se mi to moc... ;-) Dokonce od začátku až do konce :-D Mohu doporučit k přečtení... A jak jinak, za pět... hvězdiček...

LenkaWal
28.05.2016 4 z 5

Tak kniha se mi od začátku líbila, později mi to přišlo už moc dlouhé a trouchu jsem se musela nutit, ale ke konci mě to zase zaujalo. Co se ve skutečnosti děje jsem už chvíli tušila, což se mě často nestává. I tak bych knihu doporučila a mrknu se po dalších knihách od autorky.

petrzel
03.05.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Byla napínavá od začátku do konce.

Vlak7
03.05.2016 3 z 5

Pro me závěr zase moc překoplikovany. Bohuzel pro me, jsem tuto knihu cetla jako poslední - napred Volavka, pak Obetina. V těchto knihách byly zminky o vecech, které jsem se docetla prave zde o osobním zivote LF. Vede u me Obetina.

martina.tim
18.03.2016 5 z 5

Wow. Tuto knihu jsem přečetla do 24 hodin. Neskutečně mě bavila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Zápletka, děj a závěr prostě skvělý. Už se těším na druhý díl.

Makii
16.02.2016 4 z 5

Nebylo to úplně špatné. Ale pro mě bylo například dost těžko uvěřitelné, že by londýnští policisté potřebovali zasvětit do vražd Jacka Rozparovače, jakoby o něm předtím nikdy neslyšeli... Vyšetřovatelka Flintová mi není příliš sympatická. Některé pasáže se mi do probíhajícího příběhu úplně nehodily.. Ale příběh dobrý a rozuzlení docela překvapivé. Zkuste to.

Flexi
15.02.2016 5 z 5

Dobrá detektivka, čtivá a napínavá, s pro mne překvapivějším koncem. Už jsem se smířila s tím, že hrdina moderní detektivky nemůže být normální člověk, ale musí mít nějaké trauma, závislost apod. A že by některá nová detektivka mohla končit brilantním odhalením vraha při setkání všech podezřelých v příjemném pokoji u krbu a lá Agatha Christie, no to bych chtěla moc. Ale jde o moderní záležitost a bez logických kiksů, takže dávám plný počet hvězd. A nostalgicky vzdychám ...

bookcase
11.02.2016 5 z 5

Výborná detektivka. Ke konci i psychologická, s nevídaným rozuzlením.

handulli
01.02.2016 5 z 5

Napínavá čtivá kniha, ale souhlasím s tím, že byla až moc překombinovaná, tudíž jsem se na konci téměř ztrácela v tom, kdo je doopravdy kdo a co se mu v minulosti stalo.
Líbilo se mi, že děj nebyl od začátku předvídatelný. Uhádla jsem ho až tak 80 stran od konce. 2. díl si určitě ráda přečtu.

TheSarcasm
29.01.2016 4 z 5

Tak nebylo to špatné, ale ani žádný zázrak. Tak nějak průměrný thriller s předvídatelným koncem. Hlavní hrdinka mi nebyla úplně sympatická, ale nic hrozného. Dá se to číst.

kanitsuj
26.01.2016 3 z 5

Po přečtení "Volavky" je to pro mne opět spíše zklamání. Nelogické jednání hlavní hrdinky-její motivace jsou čtenáři vysvětleny až dodatečně a s velkým zpožděním prostřednictvím jakýchsi krátkých retrosekvencí, když už ho skoro nezajímají. Zápletka je natolik překombinovaná, že lze stěží uvěřit, že by bylo něco takového reálně možné. Příběh je zároveň jakýmsi doložením zajímavé a netradiční teorie o Jacku Rozparovači, proto dávám alespoň tři hvězdičky a přiznám se, že pointa mi v důsledku překombinovanosti celého závěru nebyla úplně jasná a rozhodně bych ji nedokázala nyní, natožpak s odstupem času převyprávět:-)

amladar
21.01.2016 5 z 5

Dočteno a mé hodnocení je 5*. Výborná zápletka, a rozuzlení ještě lepší, nečekané. Jenom mě mrzí, že jsem si nejdřív přečetla Volavku, která je až druhá po Už mě vidíš. Chce to číst pěkně po sobě. Doporučuji :-)

alexis818
28.12.2015 5 z 5

Výborné čtení,napínavé,konec překvapivý.

ji7967
26.12.2015 5 z 5

Přečetla jsem ji za den a půl..což mluví za vše. Je strašidelná, výborně napsaná a rozhodně ne zrovna předvídatelná... Doporučuji, stejně jako Obětinu od stejné autorky.

fis.rena
29.11.2015 5 z 5

Luxusní čtení...nic víc nemůžu dodat.

Daenerys
27.11.2015 5 z 5

Vynikající! Četla jsem všechny tři u nás zatím vyšlé autorčiny knihy, vždy spokojenost. Po "Už mě vidíš?" jsem sáhla až nakonec, nějak mě lákala nejméně... ovšem překvapení veliké. Vím, že Boltonová píše čtivě, ale nutno říct, že tahle knížka mě přikovala do křesla a nutila číst dál a dál. U Obětiny a Volavky bylo pro mě hodně atraktivní prostředí, kde se děj odehrával a brala jsem to jako velké plus, zde hrál prim samotný příběh - zápletka promyšlená, udržuje v napětí až do úplného konce. Doufám brzy v další kousky od této spisovatelky!

Эva
01.11.2015 5 z 5

Od autorky jsem nejprve přečetla Obětinu, ze které jsem byla hodně nadšená, ač bych jí vytkla trochu přehnaný konec. Této knize však nic vytknout nemůžu! Napínavý děj, skvělé postavy (má oblíbená detektivka Dana), výborná zápletka a konec, který neměl chybu! Přestože si celou knihu myslíte, že tušíte.... Tak netušíte! A tak to má být :)

Krysa1769
26.10.2015 5 z 5

Nejsem velkým čtenářem detektivek, ale po dočtení této knížky se jim asi stanu.

kikies
20.10.2015 5 z 5

Výborný thriller, skvělá gradace, napětí ze stránek stříkalo spolu s krví obětí.... na konci už jsem měla dost velký zmatek v tom, kdo je vlastně kdo, ale tím spíš jsem byla překvapená výsledkem :-) Doporučuji!