Už je tady zas

Už je tady zas https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171270/mid_uz-je-tady-zas-oRl-171270.jpg 4 1255 312

Co kdyby Hitler v roce 1945 nespáchal sebevraždu, ale jen usnul? A co kdyby se probudil roku 2011? Jak by se asi tvářil a našel by v našem světě spojence, kteří by ho podpořili? Od těchto otázek se odvíjí román německého spisovatele Timura Vermese nazvaný Er ist wieder da. Román, který okupuje přední místa německých literárních žebříčků. Prodalo se ho zatím téměř půl milionu výtisků a skoro sto tisíc kusů ve formě audioknihy. Satirický příběh se překládá do sedmnácti jazyků včetně angličtiny, španělštiny, francouzštiny a češtiny.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Er ist wieder da , 2012

windbag
14.12.2013 5 z 5

Vše podstatné je už v předchozích komentářích. Dodávám jen, že autor rozhodně nepodcenil přípravu. Hlavní postava díky tomu působí uvěřitelným dojmem. Konec mne trochu zklamal, ale možná si autor ponechal pootevřená vrátka k pokračování.

dearkiki
09.12.2013 5 z 5

Úžasná kniha! Bavila mně od začátku do konce a určitě jsem ji nečetla naposled.
Samozřejmě, nejedná se pouze o bezduchou legraci. Je tam spousta chytrých myšlenek, hlavně kritika soudobé společnosti, kde jste prostě nuceni souhlasit... ale také VELKÉ varování společnosti. Není dobré poslouchat jen to, co slyšet chceme a věřit, že všichni nahlížíme na svět ze stejného úhlu. Mohlo by se to zase jednou nevyplatit.
Určitě doporučuji k přečtení!

pil
02.12.2013 5 z 5

Dočetla jsem Vermesovo Už je tady zas. A musím nesouhlasit se všemi, kteří křičí "skandál, nehoráznost, nestydatost!", takhle si dělat legraci z hrozivé bytosti pana H. Naopak. Je to brilantní satira! Vtipné a zároveň absurdní není-podle mě- to, že jen usnul a probudil se v dnešních časech, jezdí s myší po stole, má svůj vlastní televizní pořad, ale hlavně jeho způsob uvažování, názory na svobodnou společnost, na to, jak se vypořádat s nesoukmenovci. Ujetý vyšinutý jedinec, který ve své době zbláznil nejen paka, ale hlavně inteligenci. Absurdní, šílené, skvěle napsané. Dělat si legraci z věcí, kterých se bojíme? Proč ne. Raději než plakat.

vertigo
28.11.2013 5 z 5

Přečteno jedním dechem během dvou večerů, když usnuli děti - se smíchem, ale přitom mrazením v zádech. Zajímavý pohled na některé už naprosto samozřejmé a zažité věci, nad kterými člověk běžně nepřemýšlí (zpravodajské televize, bulvár atd.). Čekala jsem sice trochu jiný konec, ale je pravda, že u tak nekorektní knihy je to ukončení vlastně i očekávané. Bez znalosti německých reálií (historických i současných) tak trochu mizí jedna rovina knihy, ale dalo by se to asi i bez nich. A samozřejmě naprosto dokonalá obálka.

Brabikate
21.11.2013 5 z 5

U málokteré knížky jsem se nasmála tak jako u téhle - navíc to není žádný hloupý a zjednodušující humor. Timur Vermes to napsal geniálně, vtipně... ale i děsivě. Vedle skvělé zábavy román nenápadně přináší i varování, při kterém vám úsměv na obličeji nepříjemně ztuhne. Jedna z nejpovedenějších knih letošního roku, alespoň tedy podle mě.
Více v mé recenzi: http://brabikate.blogspot.cz/2013/11/genialni-vtipne-desive-aneb-zasmejte-se.html

MildeZ
18.11.2013 5 z 5

S knihou jsem se setkal DÍKY scénickému čtení LiStOVáNí, které zastřešuje herec Lukáš Hejlík a to Vám byl tedy zážitek, kdy jsem si neměl čas odpočnout od smíchu a s knihou je to naprosto stejné. Kdo má v hlavě všech pět pohromadě ten tuto knihu bere s nadhledem a jako oddechové čtení, které samozřejmě může a vyvolává kontroverze, ale to by prostě nebyl Hitler....Nicméně jako kritika naší společnosti působí velmi velmi trefně a donutí k zamyšlení ;)

makn
18.11.2013 5 z 5

Knihu jsem začal číst s tím, že se u ní pobavím a to se také bohatě naplnilo. Skvělá, vtipně napsaná, autorova prvotina - a vůbec se není čemu divit, že se v Německu tak skvělé prodává.
Ano, pokud se nad obsahem a sdělím samotného Vůdce zamyslíte, může Vám místy běhat mráz po zádech...

LibriProhibiti
17.11.2013 5 z 5

Výborně napsaná kniha hlavně díky tomu, že měl autor slušně nastudované Hitlerovo vyjadřování, myšlení, ale také reálie (opravdu to chvílemi připomíná Hitlerova díla). Kniha je to příjemně absurdní, odpočinková, pokud člověka zajímá život v Německu za posledních 90 let dostává naprosto neuvěřitelný rozměr. Za její největší minus považuju to, že strýček Wolfi působí až sympaticky (což by některým “sečtělým“ chytrakům mohlo poněkud zamotat hlavičku - neznalým bych proto raději doporučila knihu doplnit nějakým dokumentem, nebo historickou studií:), lidem, kteří se s tím dokážou srovant, přeji příjemnou zábavu.

Sudlice
14.11.2013 4 z 5

Doporučuji všem, kteří se občas zamýšlejí nad stavem a směřováním současné společnosti, neboť tato kniha je její poměrně trefnou kritikou. Postava Adolfa Hitlera je tu nastavena jako zrcadlo z nejtemnějších, které vás během čtení nesmírně oslní vtipným pozlátkem. Vidíte? Jak je to nebezpečné?

Aimee1
10.11.2013 4 z 5

Velmi neobvyklým způsobem pojatá kritika soudobého Německa vycházející z úst nově probudilého Adolfa Hitlera. Docela obdivuji, jakým způsobem dokázal autor napodobit jeho myšlení - docela věřím tomu, že přesně takto to bylo. Vřele doporučuji a doufám, že vydržíte při této četbě až do poslední strany.

makakus
02.11.2013 5 z 5

Spojení Hitlera s facebookem, TV zábavou a youtube je opravdu originální legrace. Ještě štěstí, že je to jen fikce - v dnešní mediální době by to měl Vůdce opravdu snadné, ani ty své armády by už nepotřeboval, dnes se svět dobývá jinak. A nebo že by to fikce vlastně nebyla?

Lilithen
17.10.2013 5 z 5

Při povrchním čtení tohoto románu se musíte smát a obdivovat, jakým způsobem autor dokázal vystihnout Hitlerovu osobnost, při hlubším čtení se do vás pustí hrůza a začnete si uvědomovat, jak moc snadno by to mohla být pravda...

Adolf Hitler prvotina satira humor zfilmováno německá literatura nadsázka černý humor

Timur Vermes
německá, 1967
2013  72%Už je tady zas
2023  59%U: Ztraceni v metru
2019  64%Hladní a sýti

Kniha Už je tady zas je v

Přečtených1 707x