Už je tady zas

Už je tady zas https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171270/mid_uz-je-tady-zas-oRl-171270.jpg 4 1258 313

Co kdyby Hitler v roce 1945 nespáchal sebevraždu, ale jen usnul? A co kdyby se probudil roku 2011? Jak by se asi tvářil a našel by v našem světě spojence, kteří by ho podpořili? Od těchto otázek se odvíjí román německého spisovatele Timura Vermese nazvaný Er ist wieder da. Román, který okupuje přední místa německých literárních žebříčků. Prodalo se ho zatím téměř půl milionu výtisků a skoro sto tisíc kusů ve formě audioknihy. Satirický příběh se překládá do sedmnácti jazyků včetně angličtiny, španělštiny, francouzštiny a češtiny.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Er ist wieder da , 2012

Vavrec
18.02.2014 5 z 5

Výborná kniha , každopádně doporučuji ... Velmi vtipné zpracování , jasně zde vidíme kde bylo německo tehdy a kde je dnes ..
A ktěm kteří omýlají pořád dokola že se za války dělo co se dělo ... Blablabla ... Každá válka je strašná a to že někdo napíše dobrou komedii a lidé ji kritizují protože si utahuje s válečných zvěrstev .apod je prostě blbost

Dlouho sem se u knihy nezasmál tak jak u této :)

mončičáček
17.02.2014 4 z 5

Při čtení jsem se mockrát smála, ale dost často jsem se sama sobě divila, jak se tomu můžu smát...Po přečtení jsem si upřímně oddychla,že je to jen fikce, která se SNAD nikdy nenaplní...Čím víc se člověk začte, čím víc přemýšlí, tím víc ten úsměv tuhne....

Kateriska
16.02.2014 4 z 5

Tato kniha obsahuje varování, že lidé jsou stále bezmocní a zmanipulovatelní. Rozhodně stojí za přečtení.

Zorka
13.02.2014 3 z 5

Když jsem slyšela o této knize, téma mě okamžitě zaujalo. Byla jsem opravdu zvědavá na jeho zpracování, ale ve finále jsem docela zklamaná. Celá kniha mi přišla taková "plochá", utkvělo mi je pár vtipných hlášek typu interlet, ale jinak dle mého žádný velký zázrak a žádná velká satira. Naopak. Je opravdu až strašidelné, jak zdánlivě "směšná" figurka, jakýsi strejda Hitler, který neumí ani ovládat televizi ovladačem, dokáže ovládat lidi. A historie by se mohla opakovat...

Kmotr99
06.02.2014 4 z 5

Děsivě legrační. Mrazivě vtipné. Takto by se dala charakterizovat kniha Už je tady zas. Vím, zní to jako oficiální anotace, ale je to v podstatě pravda. Hitlerův slang, uvažování a poznámky (Goebells byl rodinný typ apod.) je k popukání. Nasmál jsem se dost (a někdy i nahlas, a to se mi nestává u knih moc často). Když se nad tím ale zamyslím, rychle mi zmrzne úsměv na rtech. Dnešní společnost (a ta česká obzvlášť) je náchylná k extremismu stejně jako společnost mezi světovými válkami. Naštěstí dnes není "charismatického" radikála, který by byl schopný ovládnout masy.
EDIT. A to jsem na začátku roku 2014 opravdu netušil, jak se může situace vyhrotit za rok a půl. Tady už opravdu končí sranda...

lenkaknel
05.02.2014 4 z 5

Jsem jen trochu rozčarovaná z toho konce-nekonce.

jefff
31.01.2014 4 z 5

Satirická kniha, která sice není bezmezně vtipná, ale nabízí humorný příběh, který nelze nezaujmout. Rozhodně kniha, která stojí za to přečíst.

evickakyticka
27.01.2014 4 z 5

Vtipné. Hitler, který se snaží prosadit na facebooku a youtube? Jo, zasmála jsem se. Za břicho jsem se sice nepopadala, ale nápad oceňuji, zlehčení tématu Hitler, se myslím, povedlo. Děkuji, že jsem mohla strávit pár chvil s " Vůdcem všeho", proniknout do jeho myšlenek a zasmát se nad jeho horlivostí ke všem svým soukmenovcům, Německu a hlavné své vlastní politice.

Jodie
26.01.2014 2 z 5

Ne a ne, nebavilo mě to, nemohla jsem se pořádně začíst a těšila jsem se, až budu na konci. Hitler mi v knize nijak sympatický nebyl a v podstatě se mi trochu příčilo o něm číst. Dvě hvězdy za pár vtipných momentů a dobrou obálku.

KLHannah
25.01.2014 4 z 5

Na začátku knihy jsem se nemohla rozhodnout, jestli se mi líbí nebo ne. Ať byl reálný Hitler jaký chtěl, a všichni víme, co spáchal, musím se přiznat, že mi vadilo, že z něj dělají tak trošku blbce. S dalšími kapitolami jsem se přistihla, že čím dál tím víc sympatizuji s jeho láskou k vlasti (což mi u Čechů v poslední době dost chybí), a čím dál tím víc sympatizuji s "Hitlerem" samotným. A v tom mi došlo, že je něco špatně. Knížka opravdu vybízí k zamyšlení a člověk se k ní v myšlenkách určitě vrátí. Naštěstí to je jen nereálné "co kdyby", ale i tak z něj dost mrazí, ať je příběh satirický jak chce. Navíc obálka knihy je dokonale zpracovaná a to taky dělá své.

NatalieHaltuf
22.01.2014 3 z 5

Satira? Haha...NE! Nezasmála jsem se ani jednou. Kniha nemá hlavu ani patu. Nijak nezačíná ani nijak nekončí. Mám z ní smíšené pocity. Ani "příběh" jako takový není o ničem. Spíš je to taková pohodovka, kterou si čtete a čtete.....a nic se neděje. Nad celým tématem přemýšlíte až zpětně. Co by, kdyby....Každopádně zvláštní téma, ale celkově o ničem

Cacolinka
11.01.2014 4 z 5

Knížka o tom, že lidi až moc rádi zapomínají pro prestiž a výdělek na morálku. A o tom, že je lidstvo nepoučitelné. Ještě že už uběhlo tolik let, že vůdce už na živu prostě být nemůže.

DennisMoore
09.01.2014 5 z 5

Vynikající satira. Ze začátku jsem se smál, později mi úsměv na tváři trochu tuhnul, což ovšem neznamená, že bych se nebavil. Kniha má spoustu skvělých momentů, a nejsou to jen ty k popukání vtipné, ale například také jedna kapitola věnující se babičce Hitlerovy sekretářky. Hitler coby vypravěč působí velice, skoro až děsivě věrohodně, a Vermesův vztyčený varovný prst bychom neměli přehlížet.

Thrawn89
03.01.2014 4 z 5

Pokud bych měl hodnotit knihu jen podle svého čtenářského zážitku, dal bych tři hvězdy. Kniha je vtipná, lehce a příjemně se čte a samotný hlavní námět patří mezi ty, které mě baví. Na druhé straně kniha se rychle vyčerpá a závěr je vyloženě slabý (v zásadě žádný není). Kniha ne zcela vyčerpala svůj velký potenciál a celkově proto nenaplnila mé očekávání. Nakonec jsem však jednu hvězdu přihodil, protože kniha mé vedle svého čtenářského významu také význam společenský. Ukazuje totiž, i když místy trochu nuceně a přemrštěně, relativismus a financializaci (všechno je hodnoceno pouze dle toho, zda to má ekonomický efekt) naši společnosti (a naše je na tom ještě hůř než ta Německá), což se nám může, jak kniha ukazuje, velmi vymstít.

Ronin Roujin
03.01.2014 3 z 5

Když autor facebookových Přiznání Adolfa Hitlera psal své postřehy k aktuální české politice, tak jsem jej slodoval u užíval si minimálně polovinu hlášek. Ale po přesunutí děje do součastného Německa a vydání v pevné vazbě mne už to tolik nebaví. Možná také proto, že narážky na faux pas Miloše Zemana chytám snadněji než narážky na Engelu Merkel.
Celkem se povedla obálka ale samotná kniha je pro mne zklamánám. Velký díl na tom bude mít i poměrně slušný hype, který tuto knihu provází a navíc člověk je zvyklý z různým youtube videí, že klipy s Hitlerem jsou většinou velmi vtipné.
Řekl bych, že pokud ovládáte reálie současné "Říše", tak si půlku či dokonce celou hvězdičku můžete připočítat, i když tahle knihy by se spíše měla hodnotit křížky. xD

Allka
02.01.2014 4 z 5

Svým způsobem geniální kniha. Nicméně jakkoliv vysoko hodnotím humorné i mrazivé scény, nemůžu přehlédnout pasáže, při kterých jsem se v podstatě nudila. Celkově jsem od Hitlera v roce 2011 čekala trochu víc. Proto ode mě obdrží nakonec jenom silné čtyři hvězdy, i když jsem dost váhala :)

jana.hamburg
29.12.2013 4 z 5

Dobře psaný satirický příběh...na mnoha místech k zasmání a pobavení...na mnoha místech k zamyšlení.

splichalka
26.12.2013 3 z 5

První hvězda - originální a dobře vytěžený nápad, druhá hvězda - graficky skvěle vymyšlená obálka a třetí hvězda patří Lukáši Hejlíkovi a Alanu Novotnému za opravdu povedené scénické čtení

paulhunter
25.12.2013 3 z 5

Na můj vkus poněkud přeceňovaná kniha. Že jsem se při čtení nesmál, je zřejmě můj osobní problém, ale vytknul bych především nevěrohodnost celého příběhu a dvourozměrné postavy s příměsí hlouposti. Zatímco ústřední postava je dobře vykreslená a pravděpodobně hodně odpovídá charakteru samotného Hitlera, ty ostatní jsou pouhými karikaturami s dost iracionálním chováním. Dalo by se namítnout, že v satiře nelze ani nic jiného očekávat, ale pokud má příběh v čtenáři vzbudit jakýsi pocit "co kdyby se to opravdu stalo", pak bych očekával i věrohodnější "omáčku" či eintopf, chcete-li.
Spoustu potenciálních čtenářů jistě navábí Hitler používající internet a další vtipné situace, vyplývající z užívání nejrůznějších vymožeností současné doby. Pak vězte, že většina postarší generace bývá při prvním kontaktu s technikou v našich očích ještě mnohem komičtější. A téma styku starého s novým bylo zpracováno již mnohokrát předtím.

V Německu i v mnoha dalších státech vyvolala kniha Už je tady zas obrovský humbuk díky ožehavému tématu. Pro některé je jen těžce zkousnutelným soustem, které se nesmí nijak rozmělňovat, pro druhé naopak zajímavým zrcadlem současnosti. Jestli vám otevře oči, budete se válet smíchy po zemi nebo vás bude z příběhu nepříjemně mrazit (jak slibují recenzenti), záleží na vás. Já jsem si ze čtení žádný z těchto silných dojmů neodnesl. Kniha ani zdaleka nedosáhla svého potenciálu a trpí ne příliš dobře zvládnutým spisovatelským řemeslem. Přesto je dobře, že vznikají i takto kontroverzní díla.

Babouš
21.12.2013 3 z 5

Zpočátku jsem se do toho musel dostat, ale pak jsem se u toho výtečně bavil. Je skvělé, jak si Němci umí dělat legraci z vlastní minulosti (a vlastně i současnosti), Čechům by to taky prospělo. Na druhou stranu si nemyslím, že se ke knize vrátím. Na jedno přečtení dobrá, ale tím to asi hasne.

Adolf Hitler prvotina satira humor zfilmováno německá literatura nadsázka černý humor

Timur Vermes
německá, 1967