Utrpení těla

Utrpení těla https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469406/bmid_utrpeni-tela-d8H-469406.png 3 135 51

Zoey se svou postavou nebyla nikdy spokojená. Nic si nenalhávala, byla tlustá. Chtěla si jen koupit knihu o hubnutí. Třeba by to tentokrát vyšlo. Třeba… Jenže stačilo jedno setkání a pak tma. Když se probudila, ocitla se na odtučňovací kúře, kterou si nedokázala představit ani v nejtemnějších snech. Strach. Znásilnění. Mučení. Bestialita. Nevěděla, co ta slova znamenají. Teď to poznává z první ruky. A bude toho ještě víc… V knize najdete nejen román Utrpení těla, ale také povídky Jasmín a česnek a Experiment s podstatou lidství. Která z povídek vámi otřese víc? Přinášíme vám na český trh americkou autorku, jejíž jméno si budete pamatovat. Jen málokdo je tak brutální jako Monica J. O’Rourke.... celý text

Horory Povídky Erotika
Vydáno: , Golden Dog

Suffer the Flesh , 2002

LittleRebelle6
29.05.2022

Nevšimla jsem si co to je za horor. Ale celkem se to číst dalo. Přečetla jsem to za necelou hodinu. Pokud chcete číst nēco co se čte dobře a rychle tak doporučuju.

Izu
21.05.2022 5 z 5

Pro ty, co mají něco načteno, je to lahůdka.Perverzní.Pro slabší povahy ovšem nedoporučuji.

Afilada
25.04.2022 4 z 5

Chtěl jsem co nejsilnější kávu, děs běs a hrůzu, dostalo se mi mírou vrchovatou. Kniha vyšla v edici hororů, sedí to. Je fajn, že paní Rourke je žena, kdyby tyto příběhy napsal muž, tak by ho dámy kolem "Me too" již dávno ukamenovaly. "Utrpení těla" hodnotím poměrně vysoko, s hrdinkou se lze ztotožnit, má katarzi. Další dva příběhy nikomu nedoporučuji, zejména matkám. Povídka "Jasmín a česnek" je podle mne již za hranou. Kdybych byl těhotná žena, tak bych možná měl tendence potratit.

verdulos7977
19.04.2022

Může mi tedy někdo do soukromé zprávy napsat, jak to tedy s tou aktérkou dopadlo?
Nějak se mi to po těch recenzích nechce ani kupovat ani číst, ale zajímá mě tak nějak ve zkratce děj a konec..
Najde se tu někdo tak hodný? :-D

jaHanicka
22.03.2022 3 z 5

První, delší povídka (Utrpení těla), bych hodnotila asi jako lepší průměr. Popisy jsou detailní a přesné, je znát, že se v tom autorka vyžívá. I když pochybuju, že za uvedených hygienických a zdravotnických podmínek by ty holky vydržely naživu/spolupráce schopné tak dlouho (infekce, záněty, vnitřní poranění atd.) Závěr se mi poměrně líbil.
Druhá povídka (Jasmín a česnek) byla asi nejlepší, sice krátká a neméně brutální a zvrhlá, ale je tu nějaký podtext, myšlenka, vyústění na závěr,...
Třetí povídka (Experiment...) mě nezaujala vůbec, kromě posledních asi dvou odstavců, jen změť prvoplánové krve, zvratků a dalších tělních produktů. U té pozitivně hodnotím zejména krátký rozsah.

Hunters
15.02.2022 5 z 5

Velmi drsné (místy až kruté) čtení, které někomu udělá tvrdolína, někoho donutí k vomitismu - jiný učel knihy asi není. Pak ale taky kniha, které někoho donutí k pohrdaní nad ní samotnout, protože díky obalu čekali nějakou romanci z Bodensee...

pakoshka
27.12.2021 3 z 5

Trochu béčkový gore plný krve, spermatu a jiných lidských tekutin, mučení, perverze, zvráceností. Večeři si teď už nedám. Jedná dlouhá a dvě krátké povídky.

davidurban1973
22.12.2021 1 z 5

Byl jsem zvědavý, jak moc brutální příběhy kniha obsahuje a jestli je to šílenější než třeba Dívka od vedle od Ketchuma. Rovnou řeknu, že Dívka od vedle je kvalitnější, co do příběhu i zpracování.
Spisovatelka si v Utrpení těla opravdu nebere servítky a celý děj je hodně popisný, detailní a brutální. Místy jsem si říkal, že ta ženská musí být naprosto úchylná masochistka, když ji to vůbec napadne. Nicméně příběh je moc jednoduchý, celkem přímočarý, akorát je opepřen těmi nechutnými popisy znásilnění a mučení, které si nemusíme ani představovat, protože autorka je detailně popíše. Nicméně celý děj vzbudí maximálně odpor, nic víc. Postavy mi přišly poměrně málo uvěřitelné, celý příběh taky a pointa či rozuzlení bylo hodně slabé.
Druhá povídka Jasmín a česnek je kratší a stačí to. Opět je úchyl, který znásilňuje, nicméně tentokrát je zde aspoň nějaký motiv jeho jednání a celkem ucházející pointa.
Poslední povídka se tentokrát zaměří na mučení muže. Opět děsné zvěrstvo, co hrdinové provádí, ale motiv slabý, rozuzlení nic moc a pointa taky slabá.
Za mě celá kniha příběhově celkem slabá, nepříliš uvěřitelná, akorát s množstvím popisných sexuálních brutalit.

killy
14.12.2021 5 z 5

Absolutně nechápu místní komentáře, proč takovou knihu čtete když vám vadí?
Rourke mě nadchla, je tak extrémní a nebojí se ničeho. Kniha je dobře napsaná, opravdu jsem cítila napětí a scény mi samy naskakovaly v hlavě.
Utrpeni těla - sadomaso porno mejdan s výborným popisem praktik a mučení, opravdu pěkná prasárnička
Jasmín a česnek - opravdu se mnou máloco otřese, viděla jsem už dost věcí, filmů, článků...ale toto je tedy opravdu luxusní zvrácenost!
Experiment s podstatou lidství - pěkná jedohubka, řekla bych nejslabší z trojice ale zase obsahuje nějakou psychologii a poselství, určitě není špatná!

Z knihy jsem nadšená a objednávám si další titul od Rourke a nechám se překvapit dalšími zákoutími temnoty. Pro milovníky hororu jako Lidská stonožka, Srbski film nebo Mučedníci je to ideální literatura, a vy ostatní si kupte raději jinou knihu :)

castkov
03.12.2021 odpad!

Tak jsem dočetl tuto vyloženě zvrácenost... Tato rádoby spisovatelka by se měla jít léčit!!! Totální popisy neskutečných zvrhlých a sadistických sexuálních praktik na unesených ženách vypisuje, jako kdyby je sama chtěla zažít, nebo zažila (a byla z toho povznesená) ... No, četl jsem už toho dost, ale tohle je fakt paskvil!!!

tetanurae
21.11.2021 3 z 5

Utrpení těla je publikací, již začlenil Martin Štefko do série překladových románů svého žánrového vydavatelství Golden Dog.

Zoey má nadváhu, a ač si to nepřipouští, tahle skutečnost ji netěší. Když jednoho dne narazí na ženu, která ji slíbí účinnou redukci hmotnosti, nemá naše hrdinka nejmenšího ponětí, v čem tato úžasná služba spočívá.

Zoey je unesena do neznámého komplexu, kde se, podle slov jejích věznitelů, odehrávají komerční pokusy, za než by zajatkyně měly být rády. Realita je však taková, že trýzněné ženy společně se Zoey zakoušejí nejhorší noční můru svého života, aby zvrhlí mučitelé ukojili svůj perverzní chtíč.

Znásilňování, bití, zoofilní sex, nepřiměřené BDSM, spousta dalších úchylných praktik a občas... i smrt - ta přichází zejména za sebemenší neposlušnost.

Zoey přežívá v tomhle příšerném světě několik týdnů, až se její mozkové buňky zmobilizují k neuvěřitelné myšlence - utéct. Může ovšem vzdorovat zástupům strážných, kteří znají zdejší zařízení jako své boty?

Monica J. O'Rourke je autorkou, na které je znát, že má již něco za sebou a zkušenosti jsou v tomto případě očividné. Děj plyne velice svižně, ve stylu hororových paperbacků ze starých dobrých USA. Ani na chvíli přímá linka příběhu neklopýtne a vy se zaťatými pěstmi hrdinkám přejete svobodu a zlosynům smrt. Škoda je, že se autorka nenamáhala vykreslit vyprávění z více úhlů, čímž od potenciálně slibného románu sklouzla k novele, nicméně ani tahle slepá přímočarost dílu nijak neškodí.
V knize se sice najde i pár nedomyšlených souvislostí (jako například pointa epilogu), ovšem toto je subžánr gore, ve kterém jde především o vyvolání pocitů, což se Monice povedlo poměrně dobře.
Celkové hodnocení 65% -hluback-

P.S. k novele Utrpení těla kniha obsahuje také povídky Jasmín a česnek a Experiment s podstatou lidství, což je nepochybně skvělý benefit.

minimonisek
23.09.2021 2 z 5

Jediné co k této knize můžu dodat je to, že autorka je perverzní masochistka. Kniha je celá o sexuálním mučení, znásilňování a ponižování druhých lidí. Jednou přečteno a ke knize se už nevrátím.

Veju007
16.09.2021 4 z 5

Utrpení těla je brutální, nechutné a šíleně zvrácené. Když řeknu, že knížka je skvělá, budete si ťukat na čelo.
Je to ve stylu “rape and revenge”, což jsem úplně netušila. Podle obálky jsem čekala něco jako film Mučedníci, místo toho jsem dostala Plivu na váš hrob. Je to v podstatě taková hoooodně moc drsná verze Sběratele motýlů.
Knížka obsahuje jednu dlouhou a dvě krátké povídky - Utrpení těla, Jasmín a česnek a Experiment o podstatě lidství - ta je mimochodem dostupná online a doporučuju.
Vadí mi recenze typu “škoda papíru” “a nic mi to nedalo”….haló, co vám kdy nějaká beletrie dala? Třeba takový Mrchožrout nebo Čtvrtá opice? Sto lidí, sto chutí, ale za mě je to pecka.

IvetKl
20.08.2021 odpad!

Knihu jsem v průběhu četby překřtila na Utrpení mysli. Větší hnusárnu jsem nečetla a to jsem toho četla hodně. Děj neustále graduje do větších prasáren a pak najednou je konec. Nedávalo mi to ani moc smysl, přišlo mi jen, že autorka se snaží napsat co nejvíce nechutných věcí, aby ohromila čtenáře a pak ji to přestalo bavit.

Bargud
13.08.2021 odpad!

Jak bylo řečeno, o ničem a snad i škoda papíru (jiní to zase nesmyslně píšou třeba u Mein Kampf už z principu..aniž by se začetli někam dál). Není to proto, že bych na to neměl povahu a žaludek, vlastně tady nic pořádného ani není, jen nesmyslné znásilňování. A náznak pár historických mučicích nástrojů. Kdyby to mělo být delší, tak nedočtu. Neustále jsem si říkal, že to už nebude aspoň dlouhé..
Krátké povídky na tom nejsou o moc lépe. Nějaké zajímavé absurdna? Vzpomněl jsem si na Lovercrafta, kdy třeba drželi při životě již mrtvé. "Nehumánní" studia lidí, které okolní svět nechápal. Jinde mě to i baví, ale tady fakt ne.
A není to vůbec o tom, že bych byl šokován obsahem (za to teda ale znuděn). Třeba věci jako Plivu na váš hrob nebo Saló aneb 120 dnů Sodomy mi nejsou cizí. Případně stačí vědět jaké zvrácenosti prováděli elity, skuteční psychopati, organizované gangy, Holywood... Jo, a Epstein se nezabil.
Vyloženě odpad jsem dávat nechtěl, ale - můžu jinak, když si říkám, proč jsem raději fakt nečetl něco lepšího? Ztráta času, bohužel, jinak mi jsou knihy z Golden Dog sympatické.
Bohužel jsem tomu věnoval čas, a dovolím si knihu shodit. Pro lesy a papír!

Karin94
30.07.2021 2 z 5

Kniha je o hlavnej hrdinke Zoey, ktorá nie je najchudšia a žiaľ v jeden deň ju unesú akoby na odtučňovanie kúry...Lenže, toto nebude žiadna kúra, táto kniha je hotové peklo, ktoré si nebudete vedieť ani v tých najhorších snoch predstaviť. Kniha je jedno veľké peklo, brutalita, znásilňovanie a hlavne mučenie, z ktorého je vám vyslovene až na vracanie.
Musím priznať, že autorka to nemá v hlave v poriadku. Doteraz nerozumiem, ako ju takýto príbeh mohol napadnúť preboha?!
Páčilo sa mi jedine to, že kniha nebola dlhá, mala krátke kapitoly a autorka to písala rovno k veci, žiadne omieľanie hlúpostí, ale aj tak tento príbeh si myslím, nebol v poriadku.
Koniec ma totálne sklamal. Chápem, že autorka to tak chcela a ja jej to neberiem, ale za mňa ako čitateľku som veľmi sklamaná.
Od knihy som mala naozaj veľké očakávania, ale naozaj to nebolo nič moc, teda až na tie brutálne veci, ktoré trvajú cca do 100 strany, potom sa tam deje niečo iné a kniha končí na strane cca 145 - ostatok strán obsahujú 2 poviedky, ktoré sú tiež brutálne a za mňa nie moc v poriadku.
Kto chce, ale naozaj len kto chce a má na to žalúdok, nech si to prečíta.
Tí, ktorí majú na to žalúdok, ale stále o tejto knihe premýšľajú, tak si myslím, že ak by si ju neprečítali, o nič by neprišli.
Určite neodporúčam pod 18 rokov a ako som písala vyššie, slabším povahám.

Elischka
29.07.2021 5 z 5

Miluju, když se borec po shlédnutí porna zmíní, že to nemělo hlubší myšlenku. Co tam jako chce? Filozofickou debatu o nesmrtelnosti chrousta během deep throatu? Už podle obálky tak nějak musím tušít, že mi nikdo nebude chtít vyžvanit díru do hlavy, spíš nadzvednout žaludek ...a to se určitě povedlo. Chvílemi mi bylo dost šoufl, mise splněna - a bez hlubokého myšlení.

Ivan Kučera
27.07.2021 4 z 5

Vzhľadom na kontroverznosť tejto perverznej knihy sa 4* ťažko (až vôbec) obhajujú. Ak ich tomuto druhu literatúry udelíte, stretnete sa s odcudzovaním a s tým, že váš psychický stav začnú hodnotiť „cizinci“ (aby sme používali žargón vydavateľstva Golden Dog). Bola sranda čítať recenzie nesúce sa v duchu „som zdravý človek, otec/matka troch detí, ktoré nadovšetko milujem, ale táto kniha sa mi páčila“. Ľudia majú pri takýchto dielach skutočne tendenciu ospravedlňovať sa za to, že sa im páčili (aj keď páčiť sa nie je to správne slovo). Keď už som pri názoroch iných, zaujalo ma, ako často v súvislosti s Utrpením těla skloňovali BDSM. Ja znásilňovanie a odtrhávanie častí ľudských tiel za BDSM nepovažujem. Exploatačné zvrátenosti nevyhľadávam ani vo filmoch (ale sledujem ich, aby som mal prehľad), nieto v knihách (nie, že by takých bolo na našom trhu veľa). Ale Utrpení těla je dobré. Veľmi zvláštnym, desivým, obludným a nenapodobiteľným spôsobom dobré. Nie je to žiadna samoúčelnosť, hoci tak na nezainteresovaných pôsobí. Nevyhľadávam v knihách metafory. Nepremýšľam, čo chcel autor povedať. V prvom rade mi ako čitateľovi (aj ako autorovi, ale to sem nepatrí) ide o príbeh. Tento je nezabudnuteľný. Nie je určený pre každého. No vari to znamená, že je zlý? Nie, isteže neznamená. Znamená to skrátka len to... že nie je určený pre každého. Je zručne napísaný, nenudí a len čo začne stagnovať, autorka prehodí výhybku a zrazu sme niekde inde. Zaujíma nás, ako sa to skončí, hrdinka je sympatická bojovníčka, trpíte spolu s obeťami, nenávidíte záporákov a finále je napínavé. Psychológia postáv nepatrí k najšpičkovejším, ale v tej skratkovitosti drieme isté čaro. Dostaví sa na konci satisfakcia, alebo to bude ešte horšie, ako na začiatku (je to vôbec možné?). Niekto povie, že zápletka je šialená, avšak žijeme vo svete, v ktorom Breivik behom pár hodín zavraždil takmer 80 ľudí, Ondrej Rigo posmrtne znásilňoval svoje obete a Fritzl, no veď viete, čo robil. Uznávam každopádne, že dejovo je to kostrbaté a asi pre vás bude výhodnejšie nad tým príliš nepremýšľať. To jej po tom všetkom nedali ochranku? Až na dve (divné) výnimky nie je vysvetlené, čo sa stalo so schudnutými ženami. Neverím, že ich pustili na slobodu a hneď neutekali na políciu. Alebo pustili a utekali, ale nedokázali strážcom zákona uviesť polohu „mučiarne“? Neviem, autorka nám to nepovie, môžeme iba tipovať. A vysvetlenie toho všetkého stojí na vode (resp. inej tekutine): TOTO všetko kvôli serióznym lekárskym výskumom? Sponzorovaným drogovým kartelom? To ako vážne? Okrem ústredného Utrpení těla kniha obsahuje dve (rovnako „fyzické“) poviedky. Oceňujem neprehliadnuteľnú obálku (ktorá je na hrane, či už za?) a celkovo vizuál (hák na každej strane). Útla, ale beštiálna kniha. Otrasie vami. Keby toto napísal chlap, bol by vyčlenený zo spoločnosti a najbližšie desaťročie by nič nevydal. Ale napísala to žena.

Pitraska
27.07.2021 2 z 5

Nevím jak to uchopit. Svým způsobem je to napsané poutavě. Na druhou stranu velmi brutální až nechutné zpracování, které mnohdy nedávalo logický smysl. Konec byl pro mě nejdramatičtější. Nicméně dočteno.

kapitan9556
14.07.2021 4 z 5

No do sedele! Tohle opravdu nevím jak uchopit! Na jednu stranu parádní odsejpačka s brutalitou, jakou si nedovedete představit. A navíc to graduje. Na stanu druhou věc, kterou nechcete číst! Stále nedokáži pochopit, že tohle napsala ženská! Vím, znám, kdysi jsem měl bar a čistil dámský záchody a vím, že ženský dokážou být pořádný prasata, ale tohle mi moc rozum nebere! Mám o čem přemýšlet! Přesto: výborný, šokující, skvěle napsaný a přeložený horror porno u kterýho jsem se, teda v menší míře setkal jenom u Barkera. Díky bohu, nebo bohu dík nedokážu posoudit páč jsem ateista! Přesto strašně bavilo...ne nejsem úchyl