Útěk za láskou

Útěk za láskou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346286/mid_utek-za-laskou-Naj-346286.jpg 4 124 34

Mít za otce slavného herce není žádný med. Kvůli fanatikovi, který rodině vyhrožuje, musí Emma opustit své kamarády i školu a prchnout tisíce kilometrů daleko. To, co se zprvu jevilo jako nejhorší noční můra, je to nejlepší, co ji mohlo potkat. V Bostonu se totiž seznámí s Natem, nejkrásnějším klukem, jakého kdy viděla. Kdo je Nate doopravdy, Emma zatím netuší.... celý text

Lucy.
06.01.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem dnes dočetla a musím říct, že jsem příjemně překvapená. Myslím, že snad nemám ani co vytknout, mě osobně moc bavila - taková oddychovka. Doporučuji přečíst! :)

Vendula39
04.01.2019 4 z 5

Knížka se mě a bavila. Nejvíce mě překvapil Nate, i když se to už od začátku dala předpokládat. Doporučuji přečíst.

bookwoman
29.12.2018 4 z 5

Knížka mě příjemně překvapila, taková oddechovka, která se rychle čte. Oblíbila jsem si Emmu, i když to určitě neměla lehké, při představě, že se jen tak stěhovala z Prahy do Bostonu. Oblíbila jsem si i Nate, i když ze začátku se mi zdál tak trochu divný, určitě to byla moje oblíbená postava této knihy. A skvělý bodyguard Bully, k němu snad nemusím ani nic psát! Konec knížky mi připadal strašně milý a trochu i překvapující, když se Nate ukázal ve škole bez mikiny a slunečních brýlí. Určitě si přečtu i další knížku od této autorky.

Gabriela456
16.12.2018 5 z 5

Skvělá kniha, napínavá až do konce.

m.valova
05.07.2018 5 z 5

Ideální oddechovka na letní dovolenou,četla jsem u moře,nenáročná,odpočinková kniha,spíše dívčí,ale fajn odreagování...

warca
26.06.2018 2 z 5

Píběh byl naprosto přitažený za vlasy. Opět mě přesvědčil o tom, že české autorky mají prostě podivný styl psaní. Dávala jsem knize šanci tak do poloviny, ale bylo to čím dál horší. Hlavní hrdinka byla nesympatická, protivná, lehkovážná a svým způsobem i sobecká.
Námět vypadal dobře, to byl jediný důvd, proč jsem si knihu půjčila...
Autorka neřešila vůbec přechod z češtiny do angličtiny, což mi v návaznosti příběhu chybělo.
Neřeším předvídatelnost děje, protože to je to nejmenší.
Epilog? Růžové nereálné klišé!
Jsem trochu znechucená a zklamaná.

MarKy95
19.05.2018 5 z 5

K této knize jsem se dostala náhodou, a musím říct, že pro mě velké překvapení :) Děj mě bavil.. Už se těším na další knihy od této autorky.

juni
10.11.2017 2 z 5

Tuto knihu jsem koupila kámošce k narozeninám, protože moc nečte. Když už tak jenom romantiku. Na mě to byla moc velká romantika a předvídatelný děj. Ale i přes to se dobře četla.

BooksLover22
06.11.2017

Knížku jsem sice ještě necetla ale zdá se mi to nebo to ma obal jako náhradní kluk?

tatafa
30.08.2017 4 z 5

Na další knihu této spisovatelky jsem se velmi těšila, protože jsem již řadu let hrdou fanynkou jejích příběhů. A po přečtení musím říci, že mám značně rozporuplné pocity. Na jednu stranu se opět ukázal příjemný a čtivý styl, který autorka ve svých knihách používá, a který je v Čechách poměrně unikátní (zvláště trefnými slovními přestřelkami mezi hlavními hrdiny). Na druhou stranu mne ale poměrně zklamala zápletka i téma. Předešlé knihy od autorky (např. můj oblíbený Tanec v srdci) byly vždy tvořeny situacemi ze života a popisovaly okamžiky se kterými se dospívající dívky opravdu mohou setkat. Útěk za láskou mi však více než reálný příběh připomíná "umělé" romány a filmy pro dospívajících, které k nám čím dál více přicházejí z anglicky mluvících zemí a které jsou mezi mladými lidmi velmi oblíbené. I když je pravda, že už se nedokáži zařadit mezi cílovou skupinu, a tak mi jisté kouzlo knihy možná uniká.

Chensie
20.08.2017 5 z 5

Jako by byl příběh psaný přímo pro mě. Opravdu moc jsem si čtení užila a doslova se zamilovala do hlavního hrdiny, kterému prostě nelze odolat. Já mám takové knihy, které tíhnou k americkým new adultkám moc ráda. Mám ty tuzemské mnohem raději, protože Petra Martišková jako česká autorka do nich dokáže vložit ten správný český humor a tak se bavím a rozumím naprosto všemu. Za sebe mohu jen a jen doporučit další skvělý titul této spisovatelky, který nejen konkuruje americkým new adultkám, ale přímo se jim vyrovná. Pro mě i patří mezi mé nejoblíbenější romány tohoto žánru.

laura
18.08.2017 5 z 5

Tahle knížka mě bavila moc, ačkoli jak je níže psáno, já věděla hned od začátku, kdo je Nate, ale to kouzlu téhle knihy vůbec neubralo na kráse. Je zábavná, vtipná, romantická a plná snů, které chceme snít, ačkoli nám už dávno není těch náct... Takže, Petro, piš dál, potřebujeme novu dávku snů...

LilianaFalcon
13.08.2017 5 z 5

Nečekané překvapení :-) Knížku jsem si vzala mezi novinkami v knihovně jen na základě anotace a byla jsem mile překvapená :-) Hrdinka je sympatická, paličatá jen tak akorát, aby to nebylo protivné a hlavní hrdina je taky super :-) Vzhledem k jejich věku je to prostě skvěle napsané.
Jasně, že je to celé předvídatelné, ale o to přece v tomhle žánru jde. Nebo se snad pletu ;-)
Prostě jsem dostala, co jsem očekávala... nebo vlastně spíš víc, většinou se k českým autorkám neuchyluji a knížku jsem vzala spíš z nouze... Teď už jen hurá na další autorčiny knížky :-)

jani.ruzicko
04.07.2017 5 z 5

i když už minimálně od půlky víte, kdo bude Nate, to jen Emma si to neuměla dát dohromady a nebo spíš si to nechtěla připustit, tak i tak to nebylo špatné čtení a mě se knížka líbila =) a Billy mě bavil =D

dívčí romány

Petra Martišková
česká, 1977
2021  78%Tajemství obsidiánu
2018  88%Léto na vodě
2017  85%Útěk za láskou
2017  88%Léto s frajerem
2022  87%Kouzlo obsidiánu

Kniha Útěk za láskou je v