Útěk do samoty

Útěk do samoty https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304960/bmid_utek-do-samoty-9ag-304960.jpg 4 401 106

Krásná Denisa žije jen pro svého syna, a když po matčině smrti zdědí starý dům se zahradou na kraji poklidného městečka, rozhodne se natrvalo odstěhovat z Atlanty. Práci učitelky beztak opustila a přátele ztratila, protože věnuje veškerý čas synovi. Kyle totiž potřebuje mimořádnou péči; ve svých pěti letech nedokáže pořádně mluvit a odborníci nad jeho poruchou bezradně krčí rameny. Prostředí Edentonu neprovdané ženě prospívá, i chlapec se tu postupně začleňuje mezi vrstevníky. Jednoho dne ale za bouřky dostane Denisino auto smyk. K havárii přijíždí dobrovolný hasič Taylor McAden; ještě netuší, že tato záchranná akce je jiná než ostatní a bude od něj vyžadovat mnohem víc než odvahu a neohroženost…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Rescue , 2000

MartinaPri
09.07.2017 4 z 5

Romány od spisovatele muže mě nikterak nelákaly, ale N. Sparks mě přesvědčil a jeho knihy se mi velmi líbí. Kniha se čte velmi pěkně, zajímavý příběh, který se prostě musí dočíst :) Myslím si, že ke konci je to už trochu moc, za mě zbytečná smutná vsuvka, ale jinak dobré.

Peťulka8
06.07.2017 4 z 5

Sparks mě jako vždy nezklamal, kniha je velmi pěkně napsaná :-)

yetti74
20.06.2017 4 z 5

Přesto, že toto není úplně můj šálek, tak ale musím uznat, že se kniha četla dobře. Oddechovka, chvílemi ke konci smutná. Stále ale nemůžu Sparksovi přijít na chuť. První kniha (Ve tvých očích) mě vůbec nebavila, nedočetla jsem, druhá (Útěk do samoty) šla, tak teď zvažuji, jestli zkusím do třetice všeho dobrého.

zdehan
18.06.2017 5 z 5

Moc pěkná kniha.

Flowers
16.06.2017 5 z 5

Prostě Sparks, kniha mě moc bavila.

Hana86
09.06.2017 4 z 5

Tak tento příběh mě zase až tak neoslovil, i když mám Sparkse velmi ráda. Pěkně byl popsán vztah matky a synka s vadou řeči, její obětavost, láska a trpělivost byly úžasné. Ale kdo mi moc neseděl byl Taylor. Na to, že mu bylo skoro 40 let se někdy choval, jako nevyrovnaný puberťák, asi jsem se do něj nedokázala správně vcítit. Příběh se četl hezky a byl napínavý až do konce. Byla to dobrá oddechovka a s pěkným koncem :) .

Nita17
07.06.2017 4 z 5

První moje kniha tohoto autora. Poutavý příběh o síle lidské mysli, jak v tom dobrém i zlém. Dokáže nás spoustat a zároveň i osvobodit. Našli se dva lidé, kteří jsi ve svém životě prožili nepríjemné, vyrovnávájí se s tím každý po svém. Podělit se o radost i smutek.

akdar72
07.06.2017 5 z 5

Opět Sparks nezklamal.

Katerinasmoliko
27.04.2017 5 z 5

Krásný a dojemný příběh :) knížka se moc hezky četla, můžu ji jen doporučit. Nicholas Sparks mě osobně ještě nikdy nezklamal a vždy jsem z jeho knížek unesená.

essterkaa
23.04.2017 5 z 5

Woow, naprosto skvělá knížka, u které jsem zanechala kousek svého srdce! Jsem si jistá, že teď na chvíli zůstanu s výběrem knih u Nicholase Sparkse. :)

KatastrofaK
30.03.2017 3 z 5

Dočetla jsem to, ale v podstatě mě to zas až tak nebavilo. Je to taková lépe napsaná harlekýnka s divně protahovaným dějem. Na druhou stranu linka se synem a s jeho poruchou řeči byla zajímavá.

JankaV80
18.03.2017 5 z 5

Milý Johne, Vzkaz v lahvi a Noci v Rodanthe jsem viděla v televizi zfilmované (knihy jsem zatím nečetla) a moc se mi na nich líbilo, že ne každý příběh musí za každou cenu končit happyendem. Když jsem tedy v knihovně objevila knihu Útěk do samoty od tohoto spisovatele, kamžitě jsem se rozhodla, že si ji přečtu. A rozhodně mě nezklamala. Na jednu stranu je to odpočinkové čtení, kniha vtáhne čtenáře okamžitě do děje a většině je na začátku jasné, že půjde částěčně i o milostrný příběh dvou lidí. Na stranu druhou autor popisuje silnou osobnost matky, která se rozhodne, že s nemocí syna bude bojovat a nevzdá to za žádnou cenu. Taktéž doufám, že kniha bude jednoho dne zfilmována.

WerczaG
14.03.2017 5 z 5

Moje druhá knížka od tohoto spisovatele a opět skvělá. Bylo tam snad úložné vše smích,smutek... Moc jsem si zamilovala malého Kyla...Doufám ze příběh bude sfilmovany...

KydlochMoris
03.03.2017 5 z 5

Co dodat... Pár slziček tam bylo... :-)

Kacula8
31.01.2017 1 z 5

Tak tohle pro mne bylo velké zklamání....

Dreisii
21.01.2017 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a jsem nadšená. Přečteno jedním dechem aj slzicka mi uronila se. Doporučuji

Kačus
18.01.2017 5 z 5

Příběh se mi moc líbil. Nemá chybu. Napínavé od začátku do konce. Asi jedna z nejlepších knih, co jsem od Sparkse četla. (-:

Nixa
10.01.2017 5 z 5

Spark mě nikdy nezklame. Další úžasný příběh, který mě jako matku zasáhl a na konci knihy ukáplo i pár slziček.

Edona
14.11.2016 3 z 5

Knihy od N. Sparkse mám vcelku ráda, ale nikdy mě úplně nepohltí. Útěk do samoty je pěkná knížka, ale nepřišla mi nijak extra výjimečná. Nese v sobě hodně bolestné téma. Má zajímavý námět, ale jak jsem již psala, až tak nezaujme.

mariva
17.10.2016 5 z 5

Pro mě asi nejlepší kniha od Sparkse z těch, které jsem četla. V těch předcházejících, které jsem četla, mi vadily vždy poněkud zvláštní postavy. V této bylo tím "zvláštním" dítě a proto mi to asi přišlo přirozenější. Zajímavý příběh, nemohla jsem knihu odložit.