Útěk do samoty

Útěk do samoty https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304960/bmid_utek-do-samoty-9ag-304960.jpg 4 401 106

Krásná Denisa žije jen pro svého syna, a když po matčině smrti zdědí starý dům se zahradou na kraji poklidného městečka, rozhodne se natrvalo odstěhovat z Atlanty. Práci učitelky beztak opustila a přátele ztratila, protože věnuje veškerý čas synovi. Kyle totiž potřebuje mimořádnou péči; ve svých pěti letech nedokáže pořádně mluvit a odborníci nad jeho poruchou bezradně krčí rameny. Prostředí Edentonu neprovdané ženě prospívá, i chlapec se tu postupně začleňuje mezi vrstevníky. Jednoho dne ale za bouřky dostane Denisino auto smyk. K havárii přijíždí dobrovolný hasič Taylor McAden; ještě netuší, že tato záchranná akce je jiná než ostatní a bude od něj vyžadovat mnohem víc než odvahu a neohroženost…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Rescue , 2000

adel_pe
09.12.2020 3 z 5

Není to úplně můj styl, ale chtěla jsem si něco od Nicholase Sparkse přečíst. Nebyla jsem sice nadšená, ale špatné to nebylo.

rumund
20.11.2020 4 z 5

První kniha Nicholase Sparkse, jeho knihy jsou hrozně čtivé a čtou se jedním dechem. Kniha mě úplně vtáhla do děje.

georginaa
10.11.2020 5 z 5

Tuhle knihu prostě miluju. Přečetla jsem ji už asi 6x. Denisa to vůbec neměla lehké. Vychovávala sama syna, který nemluví. Seznámí se s Taylorem a moc se mi líbilo když malému Keylovi říkal "človíčku". Moc dojemný příběh a je to pro mě nejlepší kniha od Sparkse.

Barakoudel
27.09.2020 5 z 5

Sparks podruhé nezklamal. Příjemná četba, která mi sedla v každém řádku. Četla jsem dokonce při vaření. V jedné ruce knížku, ve druhé vařečku. Až tak mě příběh pohltil! Divím se, že nemám poslední stránky zvlněné, ne však od vaření. Nádherný, srdcervoucí příběh.

Vendula0808
12.05.2020 2 z 5

Takova ta klasicka oddechovka , za me ???? Nijak extra vyjimecna ale ani spatna. Cetla se dobre

VendyVev
01.04.2020 5 z 5

Útěk do samoty je úžasná kniha.
Jako v každé knize N. Sparkse bylo opět úmrtí..Ale kniha je velice čtivá a popisuje pocity hlavního hrdiny Taylora o úmrtí jeho otce...Doporučuji.

HŠ
15.02.2020 1 z 5

Po přečtení historického románu jsem dostala chuť na něco ze současnosti, něco nenáročného. Tohle byla ale síla. Bezduché, nudné, rádoby opředené tajemstvím, předvídatelné, rozvláčné, utahané. Všechny postavy kladné, pozitivní, přitom, dle autora, těžce zkoušené životem. K žádné jsem si nedokázala utvořit vztah. A ty dialogy! Dočteno silou vůle.

Isew
05.02.2020 4 z 5

Není to typ literatury, kterou bych cíleně vyhledávala. Hodila se mi do letošní výzvy, tak jsem po ní sáhla. A nelituji. Zajímavý a dojemný příběh o hledání sebe sama, o odpuštění a o tom, jak minulost dokáže ovlivnit současnost. Hezké.

Denčaa
05.09.2019 4 z 5

U knih Nicholase Sparkse už očekávám určitou úroveň příběhu a se srdceryvným koncem. A kniha "Útěk do samoty" nebyla výjimkou. Už jen nekomunikativní Kyle vám zahraje na citlivou notu, kdy si chlapce prostě nejde neoblíbit. Druhý důležitý prvek je rozhodně sympatický Taylor, který najde Kyla v bouři poté, co se ztratí - a máme nádhernou zápletku mezi dospělými a také mezi mužem a dítětem, které začne dělat pěkné pokroky, co se mluvy týče. Autor si s postavami dokáže nádherně vyhrát a popsat je tak, jako byste je skutečně znali. Takže postavy jsem si velmi oblíbila a konec - jako vždy, byl dojemný.

petulkapeta
17.05.2019 5 z 5

kniha mě uplně pohltila a až ke konci jsem zjistila, že vypravěla přiběh někoho jineho než jsem si myslela...rozhodně doporučuju přečíst...

AlenaF
22.04.2019

Příběh mě oslovil, starám se již spoustu let o postiženého člověka, takže jsem s Denisou prožívala všechny chvíle a soucítila jsem s ní. Možná proto se mi kniha moc líbila. Konec samozřejmě dobrý, alespoň jsem dobře spala.

Tirisa
01.04.2019 2 z 5

Já bohužel musím jít proti proudu většiny posledních recenzí. Sparkse jsem zkusila už dřív a můj šálek kávy to nebyl ani tehdy ani nyní. Z mého pohledu se bohužel nic moc nedělo, takže jsem nakonec začala opět přeskakovat. Nicholas Sparks už je mezi spisovateli pojem a má širokou základnu fanoušků...nebo spíš fanynek, takže je jasné, že umí a je víc než dobrý. Já prostě jen jen nejsem cílová skupina, takže se přesunu o dům dál a zkusím zase něco jiného.

pingu1
24.02.2019 4 z 5

Hezká oddechovka, zase trošku jiná postava - malý nemluvný Kyle, kterému mamka obětuje všechno. Některé knížky od Sparkse se mi líbily víc, ale i tahle je pěkná a čte se sama.

Peťulka3
28.01.2019 5 z 5

Skvělý. I přes ty tragédie,to bylo prostě skvělý.

Makaveli
17.01.2019 5 z 5

Jako vždy skvělý Sparks, vždy se těším až vydá další knihu.

raty
17.01.2019 4 z 5

Pro mě třetí a zatím nejlepší kniha od tohoto autora. Pěkný a čtivý romantický příběh.

bábuška
11.01.2019 2 z 5

Měla jsem trochu jinou představu. Osamocená maminka s "trochu jiným" synkem, to dokáže dojmout. Zajímavé části bylo popisování náročné zasahování při požárech, Jinak mi zbytek připadal nudný.

Kekik
05.12.2018 5 z 5

Tohle prostě umí jen Sparks. Je zbytečné se příliš rozepisovat. Příznivci jeho knih vědí, a těm ostatním doporučuji si nějakou jeho knihu přečíst. Opět dokonalost ❤️

Merlinit
20.11.2018 3 z 5

Čtení pro ženy. Jednoduché, ale ne úplně hloupé.

Barunka-Rocky
26.09.2018

Dle mého názoru jedna z nejlepších knih od Sparkse... Vtáhne do děje, čtenář ačkoliv tušící, musí vyčkat až do samotného konce...