Úplně jiný příběh

Úplně jiný příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421634/bmid_uplne-jiny-pribeh-njD-421634.jpg 4 151 48

Během dovolené ve Finistere i Bretagni se setká šest Švédů: dva manželské páry a dva muži. Koupou se, podnikají výlety a také trochu flirtují. Z tohoto pobytu pak zůstanou fotografie rozptýlené po albech, patrně také obraz na malovaný akvarelovými barvami, a především cosi jako deník, který podrobně líčí, co se během pobytu odehrálo. Uplyne pět let a někdo začne tyto lidi postupně zabíjet. Před první vraždou dostane inspektor Barbarotti dopis, v němž ho na ni pachatel upozorňuje. Netuší, proč se vrah obrací právě na něho. A nezůstane pouze u jednoho dopisu. Policejní tým se snaží zastavit vraha dřív, než vykoná to, čím ve svých dopisech vyhrožuje. Případ se komplikuje a mění se v sérii brutálních vražd a nevysvětlitelných záhad, na hru kočky s myší.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

En helt annan historia , 2007

VendulaB
10.05.2021 4 z 5

Velmi příjemný a čtivý detektivní román. Na to, že jde o severskou detektivku, tak mě potěšila velmi nízká míra brutality. Zajímavá zápletka i celé vyšetřování, čtivý je i osobní život hlavního vyšetřovatele. Doporučuji.

martina2540
07.05.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila,byla čtivá, místy úsměvná.

clarkens
04.04.2021 2 z 5

Dlouho jsem přemýšlela jak hodnotit tuto knihu, četla se dobře, líbilo se mi prolínání příběhů, ale některé pasáže byly zdlouhavé a přeskakovala jsem řádky (hlavně části se zamyšlením nad útržky z bible a že jich nebylo málo). Hlavní důvod, proč uděluji pouze dvě hvězdy ale je, že se mi vůbec nelíbil závěr... vysvětlil název knihy, ale já jsem od příběhu čekala prostě víc. Do dalších dílů se už pouštět nebudu

Clair16
01.12.2020 3 z 5

„Je to jako vrátit se do dětství, že?“ Tak se na začátku vyprávění ptá starousedlík z ostrova Gotland hlavního hrdiny. A musím přiznat, že jsem si při čtení připadala vlastně dost podobně.
I když nejsem znalec, podvědomě jsem u skandinávské detektivky čekala ne snad přímo mrtvoly ve sklepě (pak bych ji ani nečetla), ale přece jen už trochu zvykový „noir“ styl, v němž osamocený detektiv pátrá v nebezpečných městech nebo na pustém venkově, spoléhá jen na svou sílu a intuici, nejí, nespí a pokud je napětí nesnesitelné, zahání ho cynismem a/nebo tvrdým alkoholem.
Tahle knížka je ale k mé představě přímo inverzní. Inspektor, který většinou příběhu provází, je šťastně zamilovaný, optimistický a citlivý (ne-li přecitlivělý). Prací se snadno unaví, zato však spolu s autorem a kupodivu i druhým vyprávějícím, tj. pachatelem, má až obsedantní smysl pro sledování času, takže si troufám říct, že téměř na každé stránce víme, kolik je právě hodin. Je součástí poměrně rozsáhlého týmu sympatických lidí. Jejich přívětivost a jemný humor mají ale i odvrácenou stranu, protože si sice často příjemně poklábosí u párků s kaší a nezbytnou (nejlépe brusinkovou) marmeládou, případně nad skleničkou piva, ale vyšetřování se posouvá dopředu jen velmi pomalu. Také humánní přístup získává četné trhliny, když například rezignují na ochranu ohrožených osob spolu s přiznáním, že její realizace je nad jejich síly. K závěrečnému rozuzlení pak dojde vlastně jen v důsledku úvah nejpodivnějšího z nich…
Až na tu sérii vražd je to idylický, až pohádkový obrázek Skandinávie, navzdory tomu, že i zdejší staříci mají na kuchyňských dečkách vyšitý nápis „Každý den má dost svého trápení“. A já si ji takovou přeji, takže jsem vlastně s knížkou spokojená.

Sejna1955
29.07.2020 4 z 5

Zajímavě napsaný příběh s koncem, který jsem nečekal.

Kaspiy
16.06.2020 5 z 5

Tohle se mi moc líbilo! Jak jsem již psala u Muže bez psa, tak se nejedná jen o detektivku či thriller plný napětí a akce. Líbí se mi vykreslení postav a jejich příběhů, autorův humor a normální policajti. Jak někdo psal, že se čtenář nemohl dobrat výsledku, protože vedlejší postava najednou něco objevila - kdepak, všichni (čtenáři i detektivové) jsme měli k dispozici stejný materiál. A možná každý z nás objevil jinou nesrovnalost nebo indicii vedoucí k vrahovi. A není právě tohle na knihách krásné, že rozvíjí naši představivost a v každém vyvolává jiné pocity?
A co musím nakonec pochválit, je překlad. Moc pěkná čeština, není to jen otrocký překlad, který bohužel spoustě knih sráží jejich úroveň.

Simstr
12.05.2020 5 z 5

Velice dobře odvyprávěné... nakonec to byl "úplně jiný příběh" :-). Nemůžu dát nic jiného něž plný počet a těšit se na další díl !

ZuK1
17.03.2020 5 z 5

Výborně, čtivě a vtipně napsané a stejně dobře přeložené ... můžu jen doporučit.

Zuziiik
07.03.2020 3 z 5

Jako dobry, ale asi jsem čekala šokující konec......

Martiiiik
01.03.2020 5 z 5

Výborná kniha :-) myslela jsem si, jak mi bude chybět VV, ale GB je také třída :-) kniha se krásně četla, měla napětí, spád, nešlo se odtrhnout :-) moc se mi líbilo, jak příběh stále vypadal jasně, až člověk úplně zapomněl, že kniha nese název "úplně jiný příběh" :-D za mě pět hvězd zaslouženě a už se těším na další :-)

MMacicekk
24.02.2020 4 z 5

Obsahově se zdá tato detektivka náročná, co do počtu stran, ale první dojem klame. Stránky vám budou utíkat pod rukama, neboť příběh je napsán s lehkostí a natolik poutavě, že jej jen těžko budete dávat z ruky. Jedná se o kvalitně napsaný příběh s propracovanou zápletkou, jehož konec bude úplně jiný, jak napovídá již samotný název knihy.
Sérii doporučuji začít číst od prvního dílu, neboť osobní životy hlavní postavy a těch vedlejších se vyvíjejí a byla by škoda přijít o některé detaily. Pokud tedy máte rádi poklidnější severské detektivky, tato bude tou správnou volbou.

jasmína
16.02.2020 5 z 5

Tady jsou tak krasné komentáře, že se k těm pětihvězdickovým jen přidávám a Nesser opět nezklamal, přečteno za víkend. A četlo se to krásně,ač je to detektivka.. ostatně jako všechny jeho knihy.

Jiparis
05.02.2020 5 z 5

To jsem si pěkně početla. Ikdyž je příběh plný mrtvol, čte se příjemně. Líbilo se mi prolínání vyšetřování a osobního života vyšetřovatele. Kniha mně udržovala až do konce v napětí a závěr byl nečekaně překvapivý.

BaS1972
28.01.2020 5 z 5

Opravdu úplně jiný příběh. Ne takový, který se čte z nudy, ale ten, ke kterému si čtenář sám hledí vyhledat volnou chvilku, aby mohl číst dál.

Saša57
17.01.2020 5 z 5

Vynikající severská detektivka. Moc se mi líbila a Hakan Nesser je můj oblíbený autor. Samozřejmě plný počet bodů. A také, jako starší osobě, se mi líbila jedna moudrost, kterou si komisař Barbarotti odnesl z ordinace doktorky Olltamové: "Prožít naplno každý okamžik, pokud na to má člověk sílu".

Pralinka1910
30.12.2019 5 z 5

Detektivka napsaná s úsměvem a lehkostí, což vůbec neubira příběhu na poutavosti. Hlavního hrdinu si určitě každý oblíbí- je to sympatak každým coulem. Příběh velmi poutavý a čtivý. Opět povedena severská detektivka.

Zara
29.12.2019 5 z 5

Modrá barva u většiny autorových knih mě nutně vede k zamyšlení, jak by asi vypadaly vlastní slohové práce zdejších zhnusených kritiků.... zřejmě neskonale lépe, než 500stránkový perfektně vyfabulovaný příběh renomovaného spisovatele vyprávěný ve zdánlivě poklidném modu, aby na závěr vyústil v tak překvapivý "ÚPLNĚ JINÝ" konec, než na který jsme zvyklí.
Samozřejmě plný počet hvězd a doporučení všem, kdo tuhle sérii má rád.

ArwenAragorn
28.12.2019 5 z 5

Výtečná detektivka! Hakan Nesser je můj oblíbený autor a ani tentokrát nezklamal. Naopak! Do poslední chvíle jsem netušila, o co jde. Inteligentní, čtivý, poutavý a hlavně krásně propletený příběh s trochou laskavého humoru. Navíc inspektor Barbarotti je úplně obyčejný člověk, který kromě případu řeší i svoje životní problémy. Ale jeho promluvy s Bohem jsou nezapomenutelné.
Ó Pane, osviť můj zmatený policajtský mozek jasným a čistým paprskem. Co je myšleno těmi hlubokými vodami a radou? Dávám ti na vyřešení dvacet čtyři hodin. Když ale nebudu osvícen do zítřejšího večera, ztrácíš bod. Když mi pomůžeš, dostaneš hned tři. Slyšíš mě? Tohle je důležité. Tři body!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A já dávám těch bodů hned pět. K přečtení určitě doporučuji!

LeSk
21.12.2019 5 z 5

Vynikající, napínavé a poutavé čtení. Mělo to spád od začátku do konce, nebyla žádná hluchá místa. Hlavní vyšetřovatel mě bavil, líbily se mi i dvě dějové linky. Velmi doporučuji k přečtení.

Prubner
02.12.2019 2 z 5

Nessera čtu pravidelně, ale tahle jeho detektivka byla ze slabšího soudku. Hlavní hrdina i jeho kolegové neustále přemýšlejí o případu a přemýšlejí a pořád dokola... a vůbec nic je nenapadne. Nakonec případ rozlouskne do té doby bezvýznamná epizodní postava. No nevím. Navíc ty dialogy mi připadaly dost špatně napsané, jako by je psalo dítě školou povinné...