Na ostří špičáku

Na ostří špičáku https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247670/mid_upiri-z-chicaga-na-ostri-spicaku-FkL-247670.jpg 4 296 39

Upíři z Chicaga série

Novopečená upírka Merit prožívá krušné časy. Od chvíle, kdy kožoměnci odtajnili světu svou existenci, začali lidé brojit proti nadpřirozeným bytostem – a protestují před Cadoganským Domem s transparenty, které mohou každou chvíli vyměnit za vidle. Za dveřmi Domu vládne napětí mezi Merit a jejím Mistrem, zelenookým lamačem srdcí Ethanem Sullivanem. Potom však starosta Chicaga pozve Merit a Ethana na tajnou schůzku a informuje je o násilném útoku upírů, po němž zůstaly tři nezvěstné ženy. Vyjádří se stručně a jasně: udělejte si v Domě pořádek, nebo bude zle. Merit potřebuje proniknout do jádra zločinu, jenže si bohužel není jistá, kdo je vlastně na její straně. A tak tajně požádá o pomoc někoho vysokého, tmavovlasého, kdo je členem skrytého upířího hnutí a má možnost získat hluboko ukryté informace. Záhy se ocitá v temném, opojném srdci chicagské nadpřirozené společnosti – ve světě plném upírů, kteří jsou zjevně ochotni naplnit nejhorší obavy protestujících lidí. Právě tady zjistí, že nelze být upírem a nemít na rukou trochu krve.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Hard Bitten , 2011

petra4080
13.02.2017 3 z 5

Jako fakt? Konec divnej, hrozně jednoduchej, prostě "prd" a stalo se? Autorka se snad ani nesnažila. Celá kniha je nudná, zdlouhavá...
Celina je uz dost ohraná, nevím proč ji tam Chloe pořád montuje :-(

Pasadenka
30.11.2016 3 z 5

Když nevíte coby, udělejte rázné bodnutí kůlem. Nemůžu se zbavit pocitu, že autorka se to snaží nějak zachránit, protože nevěděla, co dál. I když to není můj šálek kávy, zabralo to a ty dva díly, co jsou venku, dočtu. :)

elis0383
17.10.2016 4 z 5

Jako cože? Tak toto jsem na konci nečekala. Sice jsem ho až tak moc nemusela, bylo to s nima pořád jak na houpačce,ale toto je moc. No uvidíme,co nám přinese další díl.

Damon
28.07.2016 4 z 5

!!! OBSAHUJE SPOILERY !!!
Bez spoilerov to asi nezvládnem napísať, tak snad to nikomu nebude vadiť.. Myslím, že vám dávam dosť času na to, aby ste moj komentár preskočili, ak chcete... Ano, táto kniha bola trošku viac krimi, než love fantasy, ale i tak ma bavila.. a teraz k tej spoilerovej časti..
Fakt som na konci neveril vlastným očiam, v ktorých som len ťažko zadržiaval slzy.. Upíry z Chicaga bez neho? Merit bez neho? Nechcelo sa mi veriť, že to autorka fakt urobila.. bol som na ňu nahnevaný, pak nahnevaný na Merit - su v miestnosti z nadrogovanou upírkou a ona ide riešit svoju premenu? Really?
Každopádne.. napadlo ma, že ked už neni na čele Domu Ethan, tak by sa Merit mohla pridat k Rudej garde, čo by určite bolo zaujímavé. A zdá sa mi to alebo Cadoganu začínajú nejak chýbať strážci.. ešte nenašli náhradu za Petera a už im zoberú Luca?
Už sa fakt teším na pokračovanie.. aj ked mám vzhľadom k tomu koncu menšie obavy, ale snad si s tou situáciou autorka nejak podarí :)

Nelly
01.07.2016 3 z 5

Četla jsem poměrně dlouho, což je známka menší čtivosti knihy - poměrně plytký příběh, snad jen konec více akční. No, konec, v příbězích s nadpřirozenými bytostmi je možné vše, uvidíme, kam to bude směřovat dále a kdo v příběhu zůstane a kdo ne...

Izabell
17.05.2016 4 z 5

Jsem rozcarovana. Relativne prumerna kniha me na konci necekane zaskocila. Obecne nemam rada, kdyz po precteni prvnich radku tusim, o cem bude cela kniha, ale diky teto knize jsem si overila, ze nahle, nijak predem predvidane zvraty me dokazi solidne rozrusit :D a jsem zvedava co bude dal :)

trynitrix
28.04.2016 4 z 5

Dala jsem si pauzu po třech dílech a když jsem se opět vrátila k Merit tak jsem se docela těšila ale byla jsem zklamaná trochu jsem se nudila bylo to zamotaný a přitom jednoduchý dala bych 3* ale za nečekaný konec jsem musel dát o * navíc protže jsem nechápala ,a co teď . ..? Bude to ještě zajímavé.

snilek.holka
24.04.2016 4 z 5

Knihy o Merit a Ethanovi si zamilujete. Sice je postup opravdu pomalý a ze začátku si příběh opatrně ohmatáváte, ale časem zjistíte, že to vlastně není vůbec špatné a postupně se do toho dostáváte.
Tentokrát mi v knize chybí Mallory. Autorka jí v tomhle díle nedala úplně prostor,což je škoda.
Občas se neudržím a kouknu se na různé komentáře, které neobsahují spojler a psaly něco o tom, že po přečtení bude čtenář v šoku. Nakonec jsem se rozhodla to hodit za hlavu a prostě si počkat až se do toho pustím. Udělala jsem dobře a knihu si užila.
Je těžké pokračovat ted v psaní tak abych nic neprozradila, ale pravdou je, že jsem byla na konci knihy v šoku a pořád si říkala, že to autorka nemůže udělat. Ale ona to evidentně udělala a abych byla upřímná závěrečný boj, jsem čekala krapet víc akčnější. Už hlavně jenom kvůli událostem, které se odehráli.

Janičta
21.04.2016 3 z 5

OBSAHUJE SPOILERY
Tak co k tomu napsat...
Přijde mi, že autorka jede podle manuálu na úspěšnou knihu:
Pěkná hlavní hrdinka - máme, houf prachatých sexy chlápků - máme, nějaké ty techlte mechtle (když je to trojúhelník, je to nejlepší) - měli jsme a máme, nějaký ten záporák - máme, bitky- máme a samosebou zápletka... Teď to jen dát dohromady tak, aby to pěkně pasovalo... jenže tady se to úplně nepovedlo.
Vypadá to že Merit začíná dospívat, ale její postava mi přijde nevyrovnaná - jednou je jako dospělá, jindy myslí jako školačka .. no předpokládám, že je to proces, tak nad tím přimhouřím oči.
Celina už je vyčpělý záporák a ačkoliv je ukáže, že tentokrát nehraje první housle, stejně to není to pravé ořechové. Toho hlavního sfoukla autorka rychle, i když předpokládám, že se co nevidět vrátí na scénu, jinak to snad ani autorka neumí.
Nelíbilo se mi ani to, jak se všechno točí jen kolem Cadoganského Domu, jako by žádný jiný ani neexistoval... ostatní Domy tam mají sotva štěk a to se dějí v upíří komunitě velké věci... jsou tam jen jako křoví, že kterého vyskakují další postavy, pokud je zrovna potřeba. "Politické pletichaření" je celkem bez nápadu a nebýt tam žádné schůzky, bylo by to snad lepší. A Merit coby "upíři policajtka" je táák "rafinovaná"... když chce něco vědět, prostě jde a zeptá se... :D Nasolit na to trochu dramatu, to bych asi chtěla moc
Zato závěr (těch dohromady asi 10 stránek), mě přesvědčilo o tom dát 3* místo 2* a přečíst další díl. Bylo to opravdu překvapivé, ale knihu jako takovou to nezachrání.
Sečteno podtrženo - autorka skládá puzzle příběhu, ale spousta dílků do sebe nesedí tak dobře, jak by měla a výsledný obrázek tedy vypadá podivně.
Řečeno i jinak: znáte ten pocit, že teď určitě strašně kýchnete.. a ono pak nic? Tak takových momentů kdy se nadechnete že už už něco bude... a ono se to rozplyne v mlze....

Dandulka
18.04.2016 3 z 5

Tento díl byl na mě příliš táhlý, málo akce.

Turante
06.04.2016 5 z 5

Uff, tak tento díl mi dal zabrat, ten zvrat jsem tedy nečekala a rozhodně jsem napjatá, jak to bude pokračovat dále ;-)

Jass
28.03.2016 4 z 5

Tenhle díl se mi líbil krapet víc, než předchozí, je pravda, že autorka tu pořád má drobné chybky. V jednom odstavci je soumrak a v dalším už dvě hodiny ráno? Ale co... Bavilo mě to, jsem ráda, že jsem si mezi třetím a čtvrtým dílem dala pausu, protože předtím už jsem tím stálým opakováním byla trošku znechucená. Teď mě to ale bavilo, ideální kniha, když vám je špatně... Nevím, jak se to stalo, ale všechny díly jsem četla, zatímco jsem byla nemocná... :D

*Pájuše*
21.03.2016 4 z 5

Co ke knize říct... Bylo tam pomálu scén s Ethanem. Rozhodně by si tady zasloužil stejný prostor jako v minulých dílech. Nicméně, možná díky tomu, že se vše točilo kolem Merit a jejího vyšetřování "na vlastní pěst", se mi tento díl líbil asi ze všeho nejvíc. Oproti minulému dílu se mi zdá, že Merit začíná dospívat. Nicméně, co se týče její funkce Ochránkyně... ještě jsem se nezbavila pocitu, že jako nový upír by se měl na daný post postupně vypracovat a ne ho okamžitě dostat jen proto, že nějakým zázrakem ukázala své bojové schopnosti a nějakým zázrakem v ní někdo viděl potenciál na Mistrovou.
Ale to jsem odbočila. Kniha je... nu, spíš taková paranormální detektivka, než romance. Co mě ale v knize vadilo byla skutečnost, že konečný boj byl... jak to jen říci? Odbyt během dvou vět...? To se mi opravdu nelíbilo. Nějak sem ho tady očekávala a po dočtení knihy i postrádala. Nemůžu ale říct, že bych nebyla překvapená!
* SPOILER *
Jsem vážně zvědavá, jak autorka vybruslí z této patálie bez Ethana Sullivana. A trochu se obávám toho, že ho autorka nějakým zázrakem probudí k životu... Jestli to ale vážně udělá, tak mě tím pěkně naštve.
A další věc, když už to v knize vypadá, že Merit má dobré vztahy s Rudou gardou, byla bych ráda, aby tuhle dějovou linii autorka nezahazovala. Myslím si, že by to knihám jen prospělo. Číst o jejich milostných trablích v minulých dílech pro mě nebylo to pravé ořechové, nicméně tohle v sobě skrývá jistý potenciál. :-)
* KONEC SPOILERU *
Kniha se četla jedním dechem, nicméně se tam objevilo pár věcí, které mi moc nesedli a pak zase takové věci, které mě překvapili a nějak jsem je v knize neočekávala. Jelikož ty překvapení převažují, čtyři hvězdičky si kniha jistě zaslouží. :-)

ala.mihalikova
20.02.2016 2 z 5

Teda musím se přiznat, že z této knížky jsem hodně zklamaná. To co se mi líbilo na předchozích dílech tady skoro nebylo. Téměř žádná akce, vztah Merit a Ethana se tu skoro neřešil. Docela jsem se nudila. No a ten konec - šok. Nemám slov. Nevěřila jsem tomu, Docela se bojím dalšího dílu. Protože bez oblíbené postavy to nevidím růžově.

mišule5
29.01.2016 4 z 5

Tak tohle jsem opravdu nečekala:-o ze začátku to bylo pohodové čtení s občasnou romantikou, kterou jsem očekávala(ikdyž jí tam bylo méně než v předchozích dílech ), ale ten konec byl šílený! Jsem strašně natěšená co se z Merit vyklube.:P

Eponka
15.01.2016 5 z 5

Ten to díl me teochu zklamal byl hlavne o zločinu co se del v Chicagu a prislo mi ze tam bylo malo o vztahu Merit a Ethna cos byla velka skoda. A konec nevim co napsat docela rana doufam ze dalsi díl to autorka nejak zmeni proto ze bez Ethna si to neumim predstavit.

Betnka81
08.11.2015 5 z 5

Tato kniha se mi líbila strašně moc a ten konec , no tak to bylo hrozné , brečela jsem jako želva :( a taky doufám v nějaké to nadpřirozeno :D a doufám , že nebudeme moc dlouho čekat na další díl :)

ciaram
20.09.2015 4 z 5

Noo - páni - co bude dál?
Tak tohle bylo první, co mě napadlo po dočtení tohoto dílu. Jinak je to klasická Merit - hubatá, loajální, ochranářská a hlavně čtivá. S překvapivým koncem (eufemismus). Snad vydají i další díl, i když nevím, jak z tohoto autorka vybruslí.

H.anicka
09.09.2015

Kniha už vyšla na Fantom print.

městská (urban) fantasy

Chloe Neill
americká, 1975
2014  80%Holky někdy koušou
2014  83%Kousnutí páteční noci
2015  87%Dvojí kousnutí
2016  86%Mrazivé kousnutí
2015  84%Na ostří špičáku

Kniha Na ostří špičáku je v