Dvojí kousnutí

Dvojí kousnutí https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222099/bmid_upiri-z-chicaga-dvoji-kousnuti-pxv-222099.jpg 4 344 37

Upíři z Chicaga série

Kožoměnci z celé země se sjíždějí do Větrného města. Mistr upír Ethan Sullivan jako smířlivé gesto nabídl jejich vůdci velmi speciálního bodyguarda: Merit, nejnovější chicagskou upírku. Merit má chránit alfu Gabriela Keena, a když už je u toho, tak i dělat upírům zvěda. Naštěstí jí Ethan k tomu všemu nabídne i žhavé tréninky ve dvou, aby jí pomohl lépe se připravit na tuto misi… Bohužel však po Gabrielovi někdo začne střílet a Merit se brzy ocitne v palebné linii. Bude potřebovat jakoukoli dostupnou pomoc, aby mohla vystopovat záhadného násilníka, jenže kamkoli se obrátí, narazí na vzrůstající napětí mezi nadpřirozenými bytostmi – a v neposlední řadě mezi sebou a jistým zelenookým, několik let starým upírem…... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Twice Bitten , 2010

petra4080
18.01.2017 3 z 5

Zatím asi nejlepší díl, přečteno za jeden den.

Pasadenka
30.11.2016 3 z 5

Hezky lakonicky a beze srandy. Kdyby se mě někdo zeptal, co se stalo v prvním, druhém a třetím díle… má odpověď by nejspíš byla… nevím. Není to úplně špatné, ale když mě několikanásobně víc zajímají ukázky z jiných knih, které jsou na konci, tak to nejspíš opravdu není série pro mě.

elis0383
10.09.2016 4 z 5

kniha se nesla ve stejném duchu jako předchozí 2 díly...musela sem si spravit náladu z předchozí knížky. která mě psychicky dost vyčerpala...takže toto byla hezká oddechovka

Elfinka_
05.09.2016 3 z 5

Tímto dílem se sérií končím. Bavilo mě to, ale že bych se nemohla odtrhnout, to ne. Navíc mi to připadalo už pořád stejné. Podobnost s Twilightem, resp. True Blood čistě náhodná. Zaujala mě mnohem víc jiná kniha, a od té se už neodtrhnu tak snadno, takže tímto se s Merit loučím :-)

Damon
27.07.2016 5 z 5

Aj na 3. knižku mám len pozitívne hodnotenie.. znova skvelé čítanie. Kožomenci boli fajn a vôbec mi nevadili tak ako napr. vlci v Twilight. Ethan by si fakt zaslúžil prefackať, aj keď si nie som istý, či by to k niečomu bolo :D Pomaly začínam mat pocit, že o Merit budú na konci bojovať samotní Boh s Diablom.. tá ženská proste poblázni každého (mňa tiež, hehe).

ElisR1
27.06.2016 4 z 5

Zatím asi nejlepší díl. Autorka se hodně polepšila v akční stránce a víc informací o kožoměncích jsem akorát uvítala.

Katrinity_97
30.05.2016 4 z 5

V tomto díle bylo hodně akce, hodně emocí - jak těch pozitivních, tak těch negativních -, nových postav, které si zamilujete i je začnete hned na začátku nenávidět, a ke konci jedno mega obrovské a nečekané překvapení - alespoň mě to překvapilo hodně.
Tenhle díl se mi líbil o dost více, než ten předchozí, a možná v tom hraje roli i velké množství jídla v některých kapitolách, nebo to, že se Ethan konečně svěřil Merit se svými city. Taky by to ale mohlo být tím, že má oblíbená postava si zahraje určitou roli, která mě osobně hodně nadchla, a taky proto, že nic nevypadá, jak se zdá, a Merit dostane nabídku, o které neví, zda ji přijmout a porušit slib, který dala, nebo odmítnout.
Za mě prostě super díl.

trynitrix
03.04.2016 5 z 5

Tak toto byl mazec začínám bejt na této serii zavyslá :-D Opět super příběh Merit a Ethan nemají chybu i když jeho bych nejradši profackovala :-D
Teď jsem během pár dní zhltla 3 díly taže pauze a vrhnu se na něco jiného aby mi to nezevšednělo a neomrzelo, takhle se budu mít zas na co těšit :-D

Jass
26.02.2016 4 z 5

Autorka se pořád drží na stejné rovině... Pořád stejné množství chyb, hloupostí co vyvádějí postavy a modřin, které mi vyskakují na hlavě v důsledku bouchání čelem do stolu... Přesto to není špatné, celkově z toho mám pozitivní pocit, knížka pobavila, oddechovka ze zajímavého prostředí, ale toto už prostě bylo napsáno lépe...

mišule5
28.01.2016 4 z 5

Další příjemné pokračování,které mě bavilo od začátku do konce. Pokračuji se čtením 4 dílu :-)

Dandulka
30.08.2015 5 z 5

Tento díl měl trochu pomalejší rozjezd, ale konec byl strhující a skvělý. Těším se už teď na další díl!

ala.mihalikova
28.07.2015 5 z 5

Těžko říct, který díl se mi líbil nejvíce. Opět jsem se nemohla od knihy odtrhnout a prožívala jsem s hlavní hrdinkou každou minutu. Líbil se mi příběh, který se netočil už jenom kolem upírů. Užila jsem si trochu té romantiky, napínavosti i boje. Možná že se mi tento díl nakonec líbil ze všech nejvíce. I když jsem v jistých částech knihy měla chuť Ethana uškrtit. Příběh byl plný emocí, zvratů a nebezpečí. A na další si bohužel musím počkat. Kniha prostě byla super, čtivá a velice zajímavá. Doporučuji přečíst.

Janičta
04.06.2015 3 z 5

souhlasím s komentářem rafej. Autorka to s romantikou moc neumí, takže bych brala kdyby jí buď omezila nebo jí začala lépe časovat do děje.
Díky kožoměncům měla tahle kniha velký potenciál na slušnou akci, ale ani to se moc nepovedlo. Pár bitek a troška politikaření, ale jinak nic. Mám dojem, že autorka jaksi neumí postavy pořádně zabíjet a to ani ty, co dělají v příběhu jen obyčejné křoví. Ne že bych byla pro to, aby tam tekly potoky krve, ale tak se tady setkáme leda se konstatováním smrtelného zranění (bůh ví jakého), lehkým (střelným, bodným atd) zraněním nebo s bezvědomím. Ono prostě to křupání kostí ,bodání a nějaká ta krev dodá těm scénám větší šmrnc a uvěřitelnost. Zejména pokud jde o svět nadpřirozena.
Na druhou stranu nemůžu knize upřít čtivost a svižnost.

Pozor spoilery!
Pořád nechápu roli Merit coby Ochránkyně. Podle mě je na něj nezralá. Nechápu proč to tak je a to jsem u TŘETÍHO dílu. Jasně, jednou z ní nejspíš bude Mistrová, ale ta doba je ještě hodně, hodně daleko. teď je to mladičká upírka co toho ani o vlastní rase ještě moc neví (myslím tím, že to nemá zažité... z knihy se nemůže dozvědět všechno).
A její vztah s Mistrem? no to je hrůza. Nejdřív ne, pak jo, pak zase ne... Po tom co předvedl když se s ní vyspal bych mu prostě dala dělo! Ono moc nezáleží na tom, že příjezd jeho bývalky byl naplánován půl roku [ale pozor: když jí vítá v Domě, děkuje jí, že přijela i když to bylo tak narychlo... (je půl roku narychlo...?) a Luc který velí ochrance Domu a ví o všem co se má dít, Merit nic takového, čistě pro utěšení, neřekne... tady to někdo "trochu" nedomyslel], záleží na tom že jí ponížil snad před celým Domem. No a jak to dopadne..? Merit dostane krásný dáreček a už jí zase měknou kolena... Ti skončí spolu, to je prostě jasné. Možná že autorka k jednomu z nich nebo k oběma na chvíli přiřadí partnera, aby čtenáře trochu "napnula". Podle toho jak se to zatím vyvíjí o budoucnost těch dvou strach nemám.

rafej
15.04.2015 4 z 5

Ve většině věcí souhlasím s Pájuší.
Kromě toho mě neskutečně štve hrdinčin "vztah" k jejímu mistrovi. Je vážně mimo moje chápání, jak se na první pohled rozumná holka dokáže chovat jako pipka bez mozku. Navíc, když je to s nimi prakticky ode zdi ke zdi a on je naprosto bez skrupulí. Nejradši bych ho za to, co předvádí, nakopla.
Jinak autorka se zlepšuje, hlavně z hlediska děje a akčnosti. Jen by knihám asi prospělo, kdyby se raději vyvarovala pokusů o romantiku.

Maragad
24.03.2015 4 z 5

Dalo by se říct, že ačkoliv je Dvojí kousnutí relativně útlou knihou, Chloe Neill toho do ní zvládla vtěsnat opravdu mnoho. Ale i když je příběh dobře propracovaný a není postavený jen na milostné lince, i přesto jsou Upíři z Chicaga spíše čtením pro ženy.

*Pájuše*
01.02.2015 3 z 5

Kniha byla ve směs skvělá, poutavá a čtivá. Děj rychle utíkal a než jste se nadáli, byl konec. Ale pořád Merit nechápu. Nerozumím ji, ani jejím myšlenkovým pochodům. V tomhle díle mi přišla daleko víc jako nevyrovnaná osobnost. I když ji to protentokrát - a s nechutí - odpouštím, vzhledem k tomu, co se stalo mezi ní a jejím Mistrem. :-/ Ale i tak mě to nehorázně vytáčí.
Celá tahle série mi přijde krapet přitažená za vlasy. Autorka zdá se dokáže psát obstojně, ale aby z knihy dokázala vyždímat maximum... to neumí. Celkově si myslím, že Merit neměla být hned na začátku série dán tak důležitý post, když je nová a všechno se teprve učí.
Na sérii Kate Daniels to rozhodně nemá, ale zase má větší potenciál, než série od Keri Arthur. Takový zlatý střed... Nepatří ani k nejlepším sériím, co jsem četla, ale ani k nejhorším. :-)

Betnka81
21.01.2015 5 z 5

Kniha se mi strašně moc líbila , opravdu hodně povedený díl a už se těším na další :D