Rakve lásky

Rakve lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98780/upiri-polibky-2-rakve-lasky-98780.jpg 4 117 17

Upíři polibky série

Může láska k upírovi přestát nástrahy světa? Ravenin dávný sen se konečně splnil! Našla si přítele, který je nejen citlivým gotikem jako ona, ale ještě navíc i princem temnot - upírem, o němž vždycky snila. Jenže jejich štěstí nevydrželo dlouho. Alexander ze svého sídla na Benson Hill zmizel. Zoufalá Raven je však odhodlána ho nalézt, a tak využije nadcházejících jarních prázdnin a vydává se po jeho stopách do sousedního městečka. Při svém pátrání se seznámí s přitažlivým Jaggerem, ze kterého se záhy vyklube upír a navíc Alexandrův zapřísáhlý nepřítel. Raven se vrací se do Dullsville a přestože se jí nakonec podaří svého milého najít, její dobrodružství rozhodně nekončí. Právě naopak. Autorka románu Ellen Schreiber mistrně spojila romantiku s humorem a vytvořila tak příběh, který si získá srdce každé dospívající dívky snící o svém upírovi. Podle její předlohy také vznikla úspěšná trilogie Upíří polibky: Pokrevní příbuzní, kterou si zamilovali mnozí příznivci mangy i upírů.... celý text

Horory Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Zoner Press

Vampire Kisses 2: Kissing Coffins , 2005

knihomolka_eli
08.09.2023 2 z 5

Alexander zmizol z mesta a Raven sa ho vyberie hľadať. Pri svojom pátraní spoznáva upíra Jaggera, ktorý je Alexandrov dávny nepriateľ a pre oboch predstavuje hrozbu.

Druhý diel sa mi páčil o niečo menej. Síce ide opäť o krátku knižku s rýchlo plynúcimi kapitolkami, hneď zo začiatku som mala pár nezrovnalostí, ktoré ako keby autorka zabudla vysvetliť (resp. ako keby knihy na seba úplne nenadväzovali).

Knižky by som obsahovo radila pre mladších čitateľov (10-12 rokov), myslím, že u nich by zožali väčší úspech.

Orange8knihomol
26.08.2020 5 z 5

Upíří polibky si mě získaly již od samotného začátku. Na Ravenin vztah s Alexandrem pohlížím jako na dokonalý - Alexander je prostě boží! (přesně jak tvrdí naše gotická duše Raven). Jsem šťastná, když se mohu ponořit do Ravenina života a prožívat s ní každou část jejího bytí, která je v knize zaznamenána. Autorka opravdu umí zatáhnout čtenáře do děje a už ho nepustit. :D Z mé strany určitě obrovské DOPORUČENÍ!

Pedruska01
15.09.2019 3 z 5

Po nějaké té době jsem se dostala k druhému pokračování. Musím uznat, že se to čte úplně samo, vyhovují mi krátké kapitoly a má to neskutečný spád, příběh plyne jedna báseň. Čtení je opravdu pro mnohem mladší čtenáře - nejen tématově, ale i projevem, ale jak jsem již avizovala u předchozí knihy, chtěla jsem si to jednou přečíst, a tak si to přání plním až teď.
Hlavní hrdinka Raven se snažila prezentovat jako dospělá a nebojácná, ale moc se jí to nedařilo, prostě to bylo ještě takové dítě, což se projevuje na každém druhém kroku. Však nemůžu říct, že bych s ní měla nějaký sebemenší problém. Ušla.
Její protějšek Alexandr není špatný, ale stále mi ještě nijak zvlášť nepřirostl k srdci. Je to prostě postavička, kterou čtenář akceptuje. Další a nová postava, který se mi naopak líbila byl Jagger. Měl něco do sebe a jsem zvědavá, zda bude i v třetím pokračování. Bavil mě a upřímně snad jsem čekala nějakou velkou akci. Tak třeba příště.
Nebylo to špatné, přesto musím hodnotit dobrým středem, každopádně se těším na finále, poslední díl, protože tenhle končí tak "krutě". Respektive končí pocitem, že akutně potřebujete pokračování. :)

Damonka12
10.09.2019 2 z 5

2,5. Ještě horší než prví díl. Naprosto nezajímavé, ale hned přečteno.

MinaHawke
23.07.2018 4 z 5

I druhý díl se mi líbil.

TerezaMondeková
28.01.2018 3 z 5

Ani tenhle díl nebyl špatný. Něco se mi líbilo, něco ne... občas jsem se nudila... takový průměr. Ale do posledního dílu rozhodně jdu, jsem zvědavá, jak to dopadne.

Lorej
26.04.2017 4 z 5

Občas jsem měla pocit, že Raven je Alexandrem úplně posedlá... Chápu, je to zamilovaná holka, ale někdy to bylo vážně moc. I přes to jsem si příběh maximálně užívala a už se těším, jak to celé dopadne.

niki-chan
27.05.2016 5 z 5

Osobně mi nepřijde, že by tento díl nějak strádal, ať už po stránce příběhu nebo stylu.

Luccy78
04.10.2015 3 z 5

I tento díl hodnotím pozitivně, ale opět musím konstatovat, že je nejspíš cíleno na jinou věkovou kategorii..

tsai.
05.04.2015 3 z 5

Kniha se drží na podobné úrovni jako ta předchozí, takže hodnotím kladně.

ellypusik
24.10.2014 4 z 5

Vtipné, oddechové, poutavé.

Damonka18
15.09.2014 5 z 5

Je slabší než jednička....ale zajmavá...

CHB-SPQR
22.04.2014

dobrá knížka, kterou jsem dostala od kamarádky!!

hanapaimen
26.03.2013 5 z 5

Ách, miluju tuhle sérii, prostě miluju... kam se hrabe celý Stmívání.

Dandulka
24.10.2012 5 z 5

Tak tenhle díl jsem přečetla během odpoledne. Bylo to moc fajn.

ciniminisek
31.07.2012 4 z 5

Knížka se mi líbila,tak jako ta první.Trošku divný konec který vás donutí si přečíst další díl.Škoda,že jsem na něj ještě nenarazila.Moc se na něj těším.

Omy
06.05.2012 2 z 5

No, první díl jsem nečetla, ale tohle bylo tak hloupoučké a přeslazené, že si dám nejmíň půl roku s podobnýma knihama pauzu. Raven se s Alexandrem vznášela na svém černém obláčku až se za nima kouřilo a to je tak všechno.

upíři

Ellen Schreiber