Probuzení

Středoškolačka Elena je dívkou, po níž chlapci touží a které se dívky touží podobat. Jenže krásný a tajemný Stefan se zoufale snaží jejímu kouzlu odolat – stíhá ho temná minulost i vědomí, že jeho pomstychtivý bratr Damon je hrozbou pro každého, ke komu se Stefan přiblíží. Elena si brzy uvědomí, že se ocitla mezi dvěma bratry – a ve velkém nebezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26011/probuzeni-CPl-26011.jpg 3.21077

Upíří deníky (1.)

The Awakening (1991)

Romány, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, Fragment (ČR)

majajahoda

Já sice nemám ráda nafoukané hlavní hrdinky, ale i přesto na mě takhle Elena nepůsobila, naopak jsem si ji velmi oblíbila. Námět a příběh je bohužel místy klišoidní, ale zase je třeba přihlídnout k vydání knihy, je přece jenom starší ročník a v té době tyhle klišé nebyly klišé. Stefan mi byl taky dost sympatický, tento díl se mi líbil natolik, že jsem měla s touto sérii menší maraton. Za sebe doporučuji.

Horselen

Tuto knihu jsem četla jen kvůli čtenářské výzvě a je pro mě zklamáním.
Elena mi už od začátku byla silně protivná a v průběhu knihy se můj odpor k ní ještě zvýšil. Celý příběh mi přijde uspěchaný, povrchní, hlavní postavy se hned od začátku milují, přestože se znají chvíli.
Navíc jsme nebyli svědky absolutně žádného zdrcujícího a temného překvapení, které bychom nezjistili už z pouhého názvu.

Nomia

Bohužel, pro mě je styl psaní L. J. Smith naprosto nestravitelný. Příběh by byl třeba i zajímavý, ale její styl psaní a hlavně postavy jsou mi krajně proti srsti. Celé to na mě působilo, jako hodně plytká záležitost a postavy se chovaly, jak naprostí pošahaní puberťáci, kterými zmítají ještě hormony.
Další upírská teen love story, knížka je navíc k uzoufání povrchní, naprosto postrádá hloubku a o nějaké propracovanější psychologii postav se ani moc nedá mluvit. Ale zřejmě nejsem ta pravá cílovka pro tenhle druh literatury.

Kláraaa20

Tuto knihu jsem si koupila před rokem, začala jsem jí číst, ale Elena mi nebyla vůbec sympatická tak jsem knihu odložila.
Nyní jsem neměla co číst tak jsem se rozhodla dát knize ještě šanci a jsem z ní úplně nadšená. Jak už jsem říkala, Elena mi byla zezačátku nesympatická, ale postupně jsem si jí oblíbila. Je to nenáročná kniha, ale zároveň jsem v některých chvílích byla napjatá. Knihu jsem měla přečtenou vážne za chvilku(asi 5 hodin). Vážně doporučuji.

Sima890

Elena mi ze začátku knihy mi nebyla moc sympatická, ale láska ke Stefanovi ji změnila. Neřekla bych, že se v knize stalo něco, co se nedalo očekávat- většinou i díky tomu, že jsem sledovala seriál. Ani nějaké skvělé zvraty. Přes nějaké ty chybičky to bylo hezké a pohodové čtení a tuto sérii určitě dočtu do konce (17 dílů).

Kniha je opravdu tenká-tedy pro mě je tenká- obvykle čtu ty tlusté bichle okolo pět seti stránek. Z příběhu se dalo vytáhnout určitě víc. Kvalitě by určitě pomohlo, kdyby se první dva díly spojily dohromady. Připadalo mi to, jako by kniha skončila nedokončená... Ale zase skončila tím víc napínavá.

Hoshi

První díl upířích deníků jsem četla už kdysi, když byly všude, ale další díly jsem nečetla. Teď čteno po Stefanových denících a ... Je to stejně čtivé, oddechové, ale tenhle Damon mi trochu nahání strach (chci toho ze Stafonových deníků, ten byl mnohem lepší!). Elena se chová jako kdyby jí patřil svět, ale doufám, že se mi v průběhu čtení ukáže v lepším světle. Teď se s chutí vrhnu na další díly a po přečtení celé série možná mrknu i na seriál.

Morgaine07

Kniha ušla, ale znám lepší příbehy o upírech.

leninam
30.12.2017

Oddychovka - super a hlavně nenáročné holčičí čtení pro dlouhé zimní večery :)

Nikcasmej
29.12.2017

Potom, co jsem viděla seriál, jsem se rozhodla začít číst i knihy "Upíří deníky". Kniha je jednoduchá a oddechová. Děj je úplně jiný než seriál. První díl této knihy se mi líbíl, ale čekala jsem trochu víc, proto knihu hodnotím pouze jednou hvězdičkou. Druhý díl této série už se mi líbil a začíná se rozvíjet. Proto doporučuji si knihy této série přečíst. :)

Andrée
30.11.2017

Po přečtení už se nebudete chtít probudit...

Oproti seriálu, který se dle mého názoru vydařil, je pro mě tahle věc opravdu nečitelná. Čtení není náročné, člověk se u toho i zasměje, ale to asi není úplně cílem, že?

Klasické YA čtivo...

Katherina_CZ
19.11.2017

Skvělá kniha. Po dlouhém rozhodování zda knihu přečíct či ne, jsem si ji nakonec přečetla. Zatáhla mě do něje až tak, že jsem ji měla hned přečtenou. Když jsem dočetla prvních dílů, rozhodla jsem se, že zkouknu i seriál. Doteď je to pro mě srdeční záležitost. Určitě doporučuji.

nelly2712
12.11.2017

Není to spatne, ale spis pro deti. Je to strasne jednoduse napsane a dej desne ocekavatelny. Serial je teda mnohonasobne lepsi

Natali692000
24.08.2017

Upíří deníky byl první seriál, který jsem začala sledovat. Je to moje srdeční záležitost a nedám na něj dopustit. Bohužel, kniha mě neoslnila. Je to takové nudné, nemastné, neslané čtení pro dívky. Postavy mi přišly dost nevýrazné. Myslím, že podobné hodnocení by u mě proběhlo, i kdybych před tím seriál neviděla. Na další díly se nechystám.

GabkaN993
17.08.2017

Knihy jsem četla i další díly a líbilo se mi to.

BarkaS
16.08.2017

Asi takto: Ahoj, jsem Elena Gilbertová. Jsem nevyzrálý fakan, který je zvyklý dostat vždy, co chce. Tak čti! (Je to čtivé, ale naprosto to postrádá hloubku a hlavní hrdinka je blbka.)

kleo9554
06.08.2017

Mrzelo mě, že skončil seriál, tak jsem se roozhodla si to přečíst. A příjemně mě to překvapilo:-) Čte se to lehce a svižně:-)

Carol96
24.07.2017

Knihu jsem přečetla až po shlédnutí větší části seriálu. Musím bohužel říct, že seriál byl mnohem lepší než kniha. Možná, kdybych knihu a její pokračování četla před shlédnutím seriálu, byla by má reakce pozitivnější.
Jinak jako fantasy příběh to není úplně špatné. Čte se to velice rychle, protože je to psané pro mladší lidi.
Hodnotila bych tedy jako lehký podprůměr, ale úplná katastofa to není.

Věrulička
07.05.2017

Než se děj trochu rozjede, tak to hold chvíli trvá. Pokud se ale člověk chce propracovat k tomu dobrému musí začít od začátku.

PeťkaW.
24.03.2017

Jen opravdu zřídka prohlásím, že filmová adaptace je lepší, než knižní předloha, ale Upíří deníky jsou toho zářným příkladem. Děj nezáživný, psaný čtivě, ale hodně zmateně a jaksi... nevyzrále. Z knihy je cítit autorčina nevypsanost. Porovnávání Upířích deníků se Stmíváním mi přijde trochu zcestné, i když si jsou knihy opravdu hodně podobné. Nevím... mám půjčené i další díly, ale moc se mi do nich nechce. Na druhou stranu ale mám zkušenost s tím, že další díly bývají propracovanější.
Sečteno podtrženo: Probuzení mě zklamalo a znovu ho rozhodně číst nebudu.

Majdule
01.03.2017

Mám ráda žánr YA, byť už jsem věkem sakra vzdálená. Mám ráda paranormální romance a upíry zvlášť, krásně se přitom relaxuje. Ale tohle je takový čajíček. Plytký příběh, jehož děj by jinému autorovi vydržel tak na prolog. Hlavní hrdina sympaťák - slaboch, antihrdina spíš hajzlík, co má snad být přitažlivý, a hrdinka nafoukaná puberťačka. Přesvědčivost její lásky a motivace je skutečně chatrná. Ta jedna hvězda je za řemeslo, protože když nic, tak se to aspoň čte hladce.

notsohappyanny
01.01.2017

Abych pravdu řekla tak dle mého je boužel tento díl jeden z těch slabších, ale i tak mě série velmi bavila, knihy jsem hltala jednu za druhou a rozhodně všechny palce nahoru za díly od Soumraku (6.díl) až po Vykoupení (17. díl).. :)

židlička
20.12.2016

Knížka se mi hodně dobře četla, přečetla jsem ji jedním dechem, na konci jsem byla ze všeho totálně paf :D

dorry9054
11.10.2016

Nemůžete srovnávat serial s knihou ;). Ano, seriál byl inspirován knihou, ale nakonec jej udělali podle sebe. Copak má v seriálu Elena blond vlasy? Je to královna školy?.. Ne :).
Tady musíte hodnotit samotný obsah knihy ;). Jakmile to začnete srovnávat, nebude se vám to líbit :).
Za mě je to fajn knížka, i když mi občas přijde, jako by to překládal puberťák a hanák :D

lulu28501
02.09.2016

Mě se kniha líbila.
Jelikož sem viděla prvně serial a až pak přečetla knihu prisla mi uplne jina.
Přišlo mi že se Elena chova jako mrcha.
Nevim proc ale asi se mi vic líbil serial nez kniha(ale neříkám ze se mi kniha nelíbila,ba naopak líbila ale když v te knize mi přišlo vse úplně jine)
Ale i tak doporucuji precist,a dalsi díl si pořídím.

Kyta
30.08.2016

Díky poměrně negativnímu hodnocení jsem si nedělala pro Upíří deníky téměř žádná očekávání. A udělala jsem dobře, protože by mě stejně nečekalo nic jiného než zklamání.
Se seriálem se to nedá srovnávat. Ten je poutavý takřka od prvního dílu (přestože po několika sériích kvalita začne také klesat) a celkově mi to připadá více promyšlené. Kniha je úplně jiná. Každou chvíli jsem se přistihla, že děj, postavy a všechno ostatní srovnávám se seriálem. Třeba v knize je Elena vykreslena jako namyšlená a bezohledná holka, která netouží po ničem jiném než po obdivu a pozornosti druhých - v seriálu díkybohu taková není.

Už po pár stranách jsem měla chuť knihu odložit, ale chtěla jsem dočíst do konce. Nelze přehlédnout fakt, že se v knize skoro nic neděje. Co jsem zaregistrovala já, proběhl tam jen ples, halloween a několik stupidních útoků. Za jediné plus považuji příběh bratrů Salvatorových a Katherine. Každou chvíli jsem netrpělivě čekala, kdy se tam konečně objeví Damon. Jinak žádnou postavu jsem si neoblíbila, Elena se mi jen zprotivila.

Pokud jste viděli nejdřív seriál, do knihy se nepouštějte. Já mám teď za sebou 5 sérií a do knihy jsem se dala jen ze zvědavosti, jestli je vážně tak špatná jak se o ní říká. Jistě že není zase TAK špatná, třináctileté slečny třeba může zaujmout, ale mě zkrátka nechytla, skoro pořád jsem se u ní nudila. Anebo jestli si ji chcete přečíst i po zkouknutí seriálu, rozhodně to NESROVNÁVEJTE se seriálem. I když mám pocit, že se tomu stejně nelze ubránit.

Viky007
29.06.2016odpad!

Upřímně? Byla jsem docela zklamaná. Možná je to tím, že jsem nejdřív viděla seriál, ale kniha mě prostě nenadchla. Postavy jsou extrémně nesympatické a děj hloupý. Do dalších dílů už rozhodně nepůjdu. Za mě naprostá ztráta času.

HannaFuchs
15.06.2016

Jsou i lepší knížky. Taková fantasy oddychovka.
Viděla jsem nejdřív seriál a myslím si, že to změnilo můj názor na celou knihu, protože kdybych si ji přečetla předtím, hodnotila bych ji líp. Škoda. Ale nejspíš si přečtu i další díl.

CHESS
04.06.2016

Roztomilá slátanina, když se na to člověk podívá s odstupem. Kniha se vůbec nepodobá seriálu. Podle mě jsou mnohem lepší Stefanovy deníky

vendy.b.
24.05.2016

Stejný nesmysl jako seriál.

MissReview
15.05.2016

Popravdě mě Upíří deníky velmi zklamaly. Čekala jsem něco nevídaného, dokonalého, originálního a tyto tři položky splnily ani ne první tři díly. Doufala jsem, že se to dalšími díly zlepší, ale naopak se to jetšě zhoršilo. Z Eleny se vyklubala bezohledná mrcha, která si užívala s oběma bratry a myslela jen na sebe. Myslela jsem, že bude lepší filmové zpracování. Vydržela jsem koukat jen na první sérii a další zklamání. Velké očekávání - Velké zklamání